Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prevara in dekletovo maščevanje

Prevara in dekletovo maščevanje

Osebe si ne moremo lastiti. Sam sebi odgovarjaš za svoja ravnanja. Povedati kar se je zgodilo pomeni bolj tvojo odvezo. Seveda ni prav, a kdo je brez greha. Morda te je pa izučilo in v tem primeru bi bilo bolje biti tiho. Glede njenega odziva se morata pogovoriti.

Avtor, prav nadležen si že s tem svojim jamranjem. Kaj bi še rad slišal? Varanje je za poštene ljudi nedopustno. Reagira pa na to vsak po svoje. Ona je tako. Kaj je zdaj važno, če je naredila prav ali ne? Lahko spremeniš, kar se je zgodilo? Ne moreš. Škodo pa si najprej naredil ti. TI! Za moje pojme nepopravljivo.

A ti si mu pa zavistna, ker imaš še bolj sick fantazije pa nimaš jajc (haha, moral sem), da jih zaupaš svojemu tipu?

Drugače je pa iz aviona jasno, da je zgodbica izmišljena, pa kaj potem, saj je 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izmišljenih v stilu ‘sodelavka mi je pokazala navznoter obrnjene bradavičke’, pač ne jemlješ resno, pa je…

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Celotna debata me spravlja v smeh. Prvo kot prvo se mi smesno zdi to, da se dejansko razpravlja o dejanjih zrtve, ki jo je avtor tako zelo prizadel, da se bo tezko pobrala. Ampak ne, treba je razpravljati o tem, kako se je mascevala, ne o tem, kaj si storil ti. In to kar si storil, je bilo neopravicljivo dejanje, ki ga skusas opraviciti s preusmerjanjem teme na stiskanje jajc, s tem, da so te ‘v to usmerili kolegi’ in predvsem z butastimi odgovori vsakemu, ki se s tabo ne strinja. Isces to, da bi se spravili na tvojo (upam, da sedaj ze bivso) punco, a kriv tukaj si TI. In drugic, cudijo me neumni odgovori ljudi, ki prevaro asociirajo zgolj s seksom, poljub pa je nekaj, kar ‘se pac zgodi in se partnerici seveda ne omeni’. Dragi ljudje, prevara je vsakrsna zadeva, ki jo pocnes z drugo osebo, kot s svojo partnerico. Vsaka zadeva, ki bi to partnerico lahko prizadela. In se nekaj: ceprav je avtor vreden obsojanja, je imel vsaj jajca (oh the irony), da je svojemu dekletu povedal, kaj je storil. Dejanje sicer ni bilo napaka, alkohol pa je le izgovor. Resnicno upam, da sta se razsla, ker je videti, da je nisi vreden. In ja, stisk jajc si si popolnoma zasluzil. Pa se nekaj – morda bi raje namesto tega, da razmisljas, kako bi se opral krivde (a obenem trdis, da ves, da si kriv), razmislil o tem, kaj si storil, in to uporabil za naprej.

Njena reakcija je bila pretirana. Iz joka v besen napad, to je nenormalna , nepredvidljiva reakcija. Sicer ne vem koliko je dekle staro, ampak, če je čez dvajset let, teci stran od nje, kaj jo sploh kličeš. Psihično je neuravnovešena.
OK naredil si nekaj grdega, ampak nisi šel do konca, nisi je mesece in mesece za nos vlekel, ampak tako rad kot misliš, da jo imaš, je nimaš, ker potem se tudi v največji pijanosti ne bi zapletel s kolegico (ker ti še na misel ne bi prišlo). Zapusti zmaja dominantnega, neuravnovešenega.
Ti pa se ne igraj resne zveze, če ti partnerica ne pomeni toliko, kot bi si ti zelel, da ti njej pomeniš.

Berem tvoje komentarje in ugotavljam, da bi rad slišal le, da je bila njena reakcija pretirana, da to pa ne bi smela…Govoriš tudi, da je nasilna, ker je bila fizično nasilna, a misliš to kar si ti naredil pa ni nasilje.Je, gre za čustveno nasilje, za izdajo in je za marsikoga in tudi njo očitno še dosti huje, da je tako extremno odreagirala.Tako kot so ti povedali že drugi.Očitno jo je to strašansko prizadelo, zaupanje med vama je porušeno, najbolje vsak svojo pot.V bistvu ti je dala vedeti kako usodno je to zanjo, čeprav je odreagirala normalno zmedeno in se ti je potem vseeno kot praviš še “vdala”.To je začetek konca sreče, žal.Nikoli več tega ne boš mogel sanirat.
Jaz osebno raje vidim, da me človek udari kot, da me izda, fizična bolečina vsaj mine.
In mene ne bi nikoli več nihče prepričal, da bi bila s tipom, ki bi bil enkrat samkrat na polju nasprotnega spola nespoštljiv, pa pijan ali ne.In nimaš je resnično rad, ker če bi jo imel, bi jo poznal in bi tudi vedel, da bo tako odreagirala, pa tudi pijan se ne bi druge dotaknil, če imaš svojo v srcu, preprosto.Vsak si zasluži, da živi srečno, svobodno in z zaupanjem v duši, ne pa kar nekaj na pol, tako kot ta družba lajna in ti vcepi pod sloganom “motiti se je človeško in vsak dela napake, pa to delajo vsi”pa še cel kup podobnih zavajanj, da folk vztraja celo v strupenih odnosih celo do konca življenja in v resnici nikoli niso niti živeli.Vedno so imeli napol zlomljena srca in bili napol živi oziroma mrtvi.Zame so napake stvari, ki se ne tikajo srca in tiste so hec, kar se pa tiče srca je pa zame delikt.
Ti pa dam plus, da si ji povedal in skušaš graditi na zdravih temeljih, tako nimaš okostnjakov v omari, ki lahko bilo kdaj padejo ven.
In zato se ne morem strinjati s tistimi, ki pravijo, da ji ne bi smel povedat, ker so pač cepljeni še na eno takšno podlo, ki jo tudi poslušajo od kar so prišli na ta svet”kar ne veš ne boli” in potem veselo lahkih nog naokrog.Če pa zveš od drugih in po možnosti čez leta, pa boli še bolj in so lahko posledice še hujše, če imaš že družino…

Boš pa vedel za vbodoče.Sicer pa odgovor v sebi že itak veš.

Ma tak je slabič . Alkohol mu zamegli razsodnost in razum. Tak ga bo še bolj začel žlampat.

V zadnjih odgovorih me je nekaj piscev obtožilo, da odgovarjam le na kritična pisma in da hočem slišati le potrditve.

Popolnoma napačen sklep. Edino, kar me preseneča, je, kako hitro začnete nekateri opravičevati nasilje. Torej v smislu: svet se deli na dobre in slabe. In slabe je prav kaznovati, pa najsi bo kakorkoli, tudi s telesno poškodbo.

Mislim, da preprosto ne razumete razloga mojega pisanja in vprašanja. Hotel sem predvsem razumeti razlog za nastop fizičnega nasilja. Stvar me samo še bolj bega, ko tu čutim njegovo opravičevanje.

Hkrati pa vsem zmerljivcem postavljam eno vprašanje: kje točno sem jaz kdajkoli svoje dejanje opravičeval? Prosim, pokažite s citatom.

Pa ne se mi prosim obešati na tisto o alkoholu. Tistega ne jemljem niti najmanj kot opravičilo. Človek, ki se je prostovoljno napil, je izključno sam odgovoren za vse, kar potem naredi. Tudi jaz. Alkohol sem navedel zgolj kot dejstvo – ker je pač bilo tako.

Kar se prevare tiče, pa dobro vem, da sem jo zagrešil. Če mislite, da ne, preberite še enkrat, kako sem naslovil temo.

Na koncu še enkrat: kritike jemljem zelo resno, vendar ne tistega dela, ki opravičuje nasilje. Odgovoriti pa se čutim dolžnega, kjer me taka stvar zmoti – z izjemo primera, seveda, ko imam opravka s kakim samozavestnim bebcem, ki se mu je pokvarila gramofonska plošča.

A sta prekinla?

Vsak odgovor tebi je zastonj, ker si tako butast kot polarni.

Ostani s tako, pa bosta cez leto v casopisu, ti pa pokojen brez jajc. Ravno se je ogrela tvoja agresivnica, ki ti sluzi kot lep seks objekt in te je zameglila.
Brez razloga bos ob jajca se od nje.

Ne, po dogodku je še nisem videl.

zenska je agresivna: Res ne vem, od kod sklep, da mi gre le za seks objekt. Ostalo kritiko pa sprejmem, če odmislim žaljivo izražanje.

Pa daj no vsi vemo da nobeno nasilje ni opravičljivo. Pač bilo prišlo. Nazaj ne moreš it. Nekaj si se naucil za naprej. Ne vara se in z objemom se ne rešuje prevare.

Pusti jo.
Ker ni razsodna in izjemno nasilna. Prevara jo je seveda prizadela, ampak reakcija je bila pretirana. Sploh ne razumem ljudi, ki jo zagovarjajo. Pa sem bila sama tudi prevarana in ne samo enkrat. Pač, odpustiš ali greš.
Me zanima, kakšne odgovore bi dobil v obratni situaciji. Recimo, da bi ona tebe prevarala in bi ti obračunal z njo na podoben način, kot ona s teboj.
Vse bi bil, samo človek ne.
Kar se pa tiče prevare, pa tako kot sem rekla. Ne ljubiš jo dovolj, kajti, če bi jo, tega ne bi naredil ( alkohol nima nobene zveze).

Pojdi stran, pozabi nanjo. Slejkoprej bo našla drugega in gorje mu, samo, če bo drugo prijazno ogovoril. Neuravnovešena nasilnica je. Koliko sta pa stara?

Oprosti, ampak ob tvojem odgovoru mi pade tole na pamet; če bi šlo pa za spolni odnos pa da bi še zamolčal, pa kar z macolo po glav?

Zdajle sem videla to temo in nisem brala odgovorov.

Dragi fant, najprej me res zanima, zakaj se ti je zdelo potrebno, da ji to poveš. Saj je nisi prevaral. Njena reakcija pa je katastrofalna. Tako dekle takoj pusti in najdi normalno. Če iz muhe naredi slona, kaj bi šele bilo, če bi jo res prevaral.

to sploh ni prevara: Hvala za tvoje mnenje, ki ga sprejemam kot pozitivno. KLjub temu pa moram priznati, da je zame osebno tudi to že prevara.

Če naj povem, zakaj sem to povedal: zato, ker bi v obratnem primeru zadevo želel izvedeti tudi sam. In tudi zato, ker ne morem živeti v laži ali prikrivanju. Niti glede stvari, ki se morda komu zdijo manj pomembne.

Ironija je v tem, da se meni ne zdijo manj pomembne. In to čeprav sem tako stvar storil.

Bravo.

Kratko in jedernato.

Ti si ziher feministka!!!

lepotička in podpišem: Hvala za iskreno kritiko. Res je, da sem jaz morda naredil nepopravljivo škodo. Ona mi je vsaj telesno ni povzročila, saj so moje žleze spet normalne velikosti in strukture. Je pa tudi zaradi tega izgubila zaupanje. Priznam pa, da sem sam sprožil celotno zadevo. IN kakorkoli čudno se sliši, mi je zato žal.

Niti bolečine v modih mi niso niti najmanj odvzele odgovornosti. Če bi razmišljal po vaše, bi se punci verjetno moral še zahvaliti za otekla moda. Večina ljudi namreč laže opraviči svoja slaba dejanja, če sami postanejo žrtev nečesa.

Pri meni to (žal) ne deluje. Ne verjamem, da lahko eno zlo zmanjša težo drugega. Le ljubezen lahko zmanjšuje težo zla …

Ne vem ,če že kdo napisal, nisem brala vseh gostov…Varanje je predvsem že poljubljanje,poljubljanje je eden pomembnejših uvodov v spolnost (vsaj zame),skratka jaz bi te zapustila ,brez scen in brez grobosti in brez besed, kaj bi pa naj se sploh komentiral?!In sploh brezveze tu spraševati,ker smo različni ,…

New Report

Close