Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prevara možain dopust

Prevara možain dopust

V kratkem gremo na dopust, rezervirano že pol leta nazaj, to smo že zelo dolgo želeli,planirali, otroka zelo navdušena.. Zdaj pa izvem, da me je mož prevaral.. Dol mi je padlo vse.. , Kaj naj, gremo, ne gremo, otroka bosta obupana, kako se naj pretvarjam 10 dni, če se odločim, da gremo, ker kar se mene tiče, sva z mojim potem zaključila itd.. Praktično se mi je svet podrl iz danes na jutri. Kar se tiče rizika odpovedi, ga imam, ampak enostavno ne morem tega naredit otrokoma..

Odgovor na objavo uporabnika
Lajka816, 10.01.2023 ob 11:00

V kratkem gremo na dopust, rezervirano že pol leta nazaj, to smo že zelo dolgo želeli,planirali, otroka zelo navdušena.. Zdaj pa izvem, da me je mož prevaral.. Dol mi je padlo vse.. , Kaj naj, gremo, ne gremo, otroka bosta obupana, kako se naj pretvarjam 10 dni, če se odločim, da gremo, ker kar se mene tiče, sva z mojim potem zaključila itd.. Praktično se mi je svet podrl iz danes na jutri. Kar se tiče rizika odpovedi, ga imam, ampak enostavno ne morem tega naredit otrokoma..

Idi na dopust, zadevo z možem rešuj na 4 oči, ne 8.

Poskusi to rešiti z možem povsem brez vpletanja otrok. Pojdi na družinski dopust, odigraj svojo vlogo in čas na dopustu porabi za tehten premislek.

Razmisli predvsem zakaj te je mož prevaral, kje so vzroki. To ti bo pomagalo razrešiti problem.

Nekaj podobnega se je meni zgodilo, ti ne zavidam. Smo šli potem vseeno, če bi bila sama, seveda ne bi šla, zaradi otrok pa seveda da ja.. Tam  Je bilo ok, drugo okolje, jaz sem malo dala glavo na off in smo uživali vsi, čeprav na samem sem z možem držala distanco.. Čez tri mesece po prihodu nazaj smo šli narazen. Dopust pa je bil lep, čeprav zadnji skupaj:-((

domnevam, da ima sedaj mož slabo vest in jo izkoristi do konca. Naj plača dopust, pojdite na dopust, ti se tam posveti sebi in otrokoma, on pa naj zraven opravlja opravke za vas. Pokaži se v najboljši luči, flirtaj s kelnarji in ostalimi, zrihtaj se.  Vmes pa računaj, kaj se ti najbolj splača.

Problem je v vsej tej jezi kazat normalen obraz in obnašanje. Pri nas ni šlo za dopust, ampak sem poskušala zaradi otrok ostati še vsaj nekaj časa skupaj. Grozno je. Pa ko že hočeš popustit malo pri možu, pa, spet pride jeza in zamera na plano. Otroci to slej ko prej opazijo, enostavno se ne da fejkat.

Odgovor na objavo uporabnika
BTDT nepr., 10.01.2023 ob 11:05

Poskusi to rešiti z možem povsem brez vpletanja otrok. Pojdi na družinski dopust, odigraj svojo vlogo in čas na dopustu porabi za tehten premislek.

Razmisli predvsem zakaj te je mož prevaral, kje so vzroki. To ti bo pomagalo razrešiti problem.

To bo res pomagalo – “Le zakaj me je mož prevaral, kaj sem narobe storila?”

Za Lajko: res nezavidljiva situacija, če zmoreš, pojdi vseeno, pač zaradi otrok.

Odgovor na objavo uporabnika
brabukrian, 10.01.2023 ob 11:11

domnevam, da ima sedaj mož slabo vest in jo izkoristi do konca. Naj plača dopust, pojdite na dopust, ti se tam posveti sebi in otrokoma, on pa naj zraven opravlja opravke za vas. Pokaži se v najboljši luči, flirtaj s kelnarji in ostalimi, zrihtaj se.  Vmes pa računaj, kaj se ti najbolj splača.

Tako obnašanje ti ne bo prineslo zadovoljstva, niti ne bo pomagalo pri razreševanju problema in prihajajoče ločitve. Maščevanje kakoršnokoli že, bo predvsem omadeževalo tebe kot osebo. Vkolikor pa ima tvoj mož kak problem z lastno psiho pa mu bo tako tvoje obnašanje dalo povod in “dokaz” za to, da je on naredil le tisto, kar si tudi ti počela. S takim maščevanjem boš le sebi iz rok izbila (moralne) adute, ki ti bodo ob ločitvi in kasnejšemu novemu žačetku , kakršenkoli že bo, prišli še kako prav.

Eh ja, držim pesti zate, jaz bi šla, naj ti uspe igrat veselje zaradi otrok, mož pa naj se kasneje scvre v peklu.

In kaj bo s tem naredila, če bo flirtala s kelnarji? 😉 To samo pokaže karakter in obraz, ni pa to nobena rešitev.

Svetujem, da greste na zadnji dopust. Tebi bo težko, ampak privošči otrokoma zadnje druženje. Zadeve rešita na 4 oči, ko se vrnete domov. Ti pa dopust izkoristi za tehten premislek, kako boš se lotila prihodnosti.

😏👌👍

Odgovor na objavo uporabnika
BTDT nepr., 10.01.2023 ob 11:18

Tako obnašanje ti ne bo prineslo zadovoljstva, niti ne bo pomagalo pri razreševanju problema in prihajajoče ločitve. Maščevanje kakoršnokoli že, bo predvsem omadeževalo tebe kot osebo. Vkolikor pa ima tvoj mož kak problem z lastno psiho pa mu bo tako tvoje obnašanje dalo povod in “dokaz” za to, da je on naredil le tisto, kar si tudi ti počela. S takim maščevanjem boš le sebi iz rok izbila (moralne) adute, ki ti bodo ob ločitvi in kasnejšemu novemu žačetku , kakršenkoli že bo, prišli še kako prav.

Se strinjam, ko mož prevara, vse obrne na žensko in najde vsako malenkost za nazaj, da kdaj ga je pa ona srala, čeprav ni.. Vse za reševanje svoje riti v stilu, napad je najboljša obramba.

 

Odgovor na objavo uporabnika
h. jobert, 10.01.2023 ob 11:14

To bo res pomagalo – “Le zakaj me je mož prevaral, kaj sem narobe storila?”

Za Lajko: res nezavidljiva situacija, če zmoreš, pojdi vseeno, pač zaradi otrok.

To, da pri sebi razčistiš situacijo, zelo pomaga pri nadaljnjih korakih v življenju.

Moj komentar ni bil namenjen zmanjševanju moževe krivde, ampak razmiseku, rekapitulaciji njenega dosedanjega skupnega življenja s čimer pridobi možnost realnega uvida v njen odnos z njim. S tem lahko pridobi vedenja in znanja, ki ji bodo lahko koristila v nadaljnjem življenju.

Odgovor na objavo uporabnika
BTDT nepr., 10.01.2023 ob 11:22

To, da pri sebi razčistiš situacijo, zelo pomaga pri nadaljnjih korakih v življenju.

Moj komentar ni bil namenjen zmanjševanju moževe krivde, ampak razmiseku, rekapitulaciji njenega dosedanjega skupnega življenja s čimer pridobi možnost realnega uvida v njen odnos z njim. S tem lahko pridobi vedenja in znanja, ki ji bodo lahko koristila v nadaljnjem življenju.

Aha, pol pa ok. Na prvi uč se je tako bralo 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Sajam163, 10.01.2023 ob 11:21

Se strinjam, ko mož prevara, vse obrne na žensko in najde vsako malenkost za nazaj, da kdaj ga je pa ona srala, čeprav ni.. Vse za reševanje svoje riti v stilu, napad je najboljša obramba.

 

Igzekli! Vsi varajoči, ne glede na spol, uporabljajo to taktiko za to, da se pred družbo vsaj delno operejo krivde.

V življenju sicer nikomer ni treba biti popolnoma moralno čist, a to, da si greš življenje še dodatno komplicirat, ti pa res ne prinese nobene koristi.

Odgovor na objavo uporabnika
h. jobert, 10.01.2023 ob 11:24

Aha, pol pa ok. Na prvi uč se je tako bralo 🙂

Jah, v življenju imajo vsa dejanja določene posledice. Vsakomur na koncu prav pride, če lahko v določeni meri izbira kakšne bodo posledice. Ljudje, ki se odzivajo impulzivno praviloma potegnejo kratko in se morajo precej bolj truditi za primerljiv življenjski izplen, kot tisti, ki v kritičnih situacijah ravnajo premišljeno.

Globoko vdihni.. Kdaj greste? Prve dni od strasne novice je najhuje, cez mesec dni bo drugace.. A to, da bi mogoce oprostila, oziroma poiskala resitev, pa ni opcija? Mogoce na dopustu to izkoristita? Ne bos ne prva, ne zadnja, ki bi mozu to oprostila.. Lahko si pa das nek casovni okvir, ni treba na vrat na nos pustit moza in it z otroki in jim spremenit zivljenje za 180 stopinj.. Se enkrat torej vdihni, razmisli, kaj bo najbolje zate in predvsem za otroke.. In pa zelo pomembno vprasanje, koliko sta otroka stara in v kaksnem odnosu ste bili, sta bila do sedaj? Bi lahko pricakovala kaj takega?

zakaj bi kenslala dopust zaradi tepca? Seveda greste, otrokoma naj mož razloži, da je dajal luleka v eno drugo žensko in je sedaj mami slabe volje, sicer pa uživajte.

Odgovor na objavo uporabnika
Streda, 10.01.2023 ob 11:33

Globoko vdihni.. Kdaj greste? Prve dni od strasne novice je najhuje, cez mesec dni bo drugace.. A to, da bi mogoce oprostila, oziroma poiskala resitev, pa ni opcija? Mogoce na dopustu to izkoristita? Ne bos ne prva, ne zadnja, ki bi mozu to oprostila.. Lahko si pa das nek casovni okvir, ni treba na vrat na nos pustit moza in it z otroki in jim spremenit zivljenje za 180 stopinj.. Se enkrat torej vdihni, razmisli, kaj bo najbolje zate in predvsem za otroke.. In pa zelo pomembno vprasanje, koliko sta otroka stara in v kaksnem odnosu ste bili, sta bila do sedaj? Bi lahko pricakovala kaj takega?

Če želi in če bo lahko oprostila (čeprav dvomim, da kdorkoli resnično oprosti, še manj pa pozabi). Ampak ne zdi se mi smiselno, da ostane z možem zaradi otrok, ne glede na starost. Otroci čutijo, če odnos med staršema ni pristen, če se ne razumeta, če se uničujeta, če nista srečna. To je tisto, kar mora vedeti, ali bo, če ostane z njim.

Seveda čez čas postane lažje, ampak nekateri lahko živijo s tem, drugi ne. Če zaupanja, spoštovanja ni več v odnosu, kakšen odnos potem to je? Sem šla čez to, sem “oprostila” napako. Ampak odnos ni bil nikoli več takšen, kot pred tem. Trpela sem, ker sem nenehno razmišljala, ali kdaj laže o tem, kje je in kaj počne. In ko sem šla, je bolelo, ampak sem bila svobodna tega bremena.

Jaz bi rekla otrokom, da oči žal ne more in bi šla sama z njimi na dopust.

na Balkanu je dober pregovor.., ko izgubljaš, izgubljaj s stilom… Greš na dopust, tukej sploh ni dileme…, pa ne v krču bit…, obnašaj se sproščeno, živi razkošno, pač kolikor ti tvoj buđet dopušča, jebeš možev keš.., brez prcanja in spodjebavanja, samo lagano sportski otroke pripravit na ločitev…., ker veza je itak gotofa… Samo en od vaju bo pač moral na tleh spat teh par dni, ko bosta skupaj, saj do intimnosti verjetno ne bo nobenemu od vaju…..

“zdaj pa izvem, da me je prevaral…” – koliko je to dokazano, da ni reklakazala..kaj je prevara… ena noč? ali razmerje…. že pred leti ali prešnji teden?

 

 

Ne vem, a te je prevaral na službeni zabavi v pijanem stanju, ko so s službo prespali v hotelu daleč stran od doma? Ali te je varal večkrat, eno, dve leti, razumsko???

Če je drugo pol ne pride v poštev noben dopust, s takim člivekom si ne bi želela preživet niti 5 min.skupaj.

Lahko greš sama z otrokoma

Jaz bi težko glumila na dopustu, da je vse v redu, tudi če bi poskušala, bi otroci gotovo čutili, da je nekaj zelo narobe. Težko se je tako obvladovat, še posebej, če je sveže.  Raje bi popokala otroke in šla sama z njimi na dopust, on pa recimo ne bi mogel zaradi ne vem česa, naj se sam izmaže ven iz tega.

New Report

Close