Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Preveč ima 10 kg, moram shujšat, pametni nasveti na plan!!

Preveč ima 10 kg, moram shujšat, pametni nasveti na plan!!

Vprašala sem avtorico, da pove, koliko je visoka in težka zato, da presodimo ali jih ima res toliko viška ali si samo domišlja, da jih ima.

Tako recimo za žensko visoko 170cm in težko 70kg, bo nekdo rekel da ima super težo, nekdo pa da ima celih 20kg viška, nekdo pa da ima 10kg viška.

Kaj pa ve mislite o tem? Osebno mislim, da bi ženska visoka 170cm morala imeti 60kg ali še kakega manj.

Sama sem visoka 170 in imam tam 60-62kg in bi kak kilogram rada izgubila, za kar si prizadevam že nekaj časa a vztrajam…

Za prikurnik: se z veseljem pridružim
Samo res, kaj velik več od nule naj ne bo ;-))) Še eno prjatlco bi povabila, pa smo že trije.
Katero relacijo in uro predlagaš?

Piši na [email protected], da se dogovoriva.

Že od lanskega poletja sem imela občutek, da sem se ful zredila, tolk da sem si mogla kupit nove kavbojke cifro 44, kar se mi ni še nikol zgodilo. Me je blo kar groza stopit na tehtnico, ampak sem imela kot zanalašč zdravniškega, tko da sem slišala tisto cifro, sicer sem sama mislila, da je še par kil več. Itak boljš, da ne napišem, kolk je blo, ker jaz bi bila zdajle zadovoljna z vsaj še enimi petimi manj. V glavnem, ko sem prišla domov, sem se odpovedala kruhu, zdaj v treh tednih sem ga pojedla ene tri, štiri kose, po šesti uri ne jem več, prej sem jedla kadarkoli, še ta najraje sladko, al pa kak čips, pa smokie, ni da ni, da jaz kaj ne bi. Jem zelenjave ogromno, samo pokuhane, al pa popečene bučke, češnje sem že pozobala, zjutraj kak jogurt spijem, v službi pojem kosilo, kar pač je, samo da zraven ne vzamem več dveh kosov kruha, ampak zato pojem vso solato, popoldan pa kot rečeno al sadje, še kako solato al pa zelenjavo. Opa, začela sem tud mal migat, ker prej nisem ama nič, zdaj se grebem za peljat psa, sicer je samo sprehod, enkrat dnevno grem zlaufat tukaj doma na en hrib, saj ni predolgo, sam je vzpon in na začetku sem na vrhu dvajset minut prihajala k sebi in molela jezik ven, zdaj pa že prilaufam do gor, sicer sem mal še zadihana, ampak velik boljš kot prej. Pa če mi znese grem na kolo, ene dva do trikrat na teden, sicer ne delam ture po ne vem kolk km, glih tolk da sem mal zmatrana. In kile so mi šle v treh tednih dol, -5kg. Sem tolk vesela, da me če me že zagrabi lakota, ne popustim, ker se mi zdi tolk fajn, priznam, da pa si še zmer privoščim občasen odklon in požrem tud kakšen košček čokolade, prej sem pa celo pojedla. Edina moteča stvar so mi zdaj otroci, ker mi rečejo, da sem verjetn zato tolk tečna, ker sem lačna. Saj verjetn mal tud to drži, ampak vztrajam dalje. Nisem se na začetku tehtala vsak dan, ker sem cvikala, da se ne bi poznalo, tko, da po enem tednu ko je bilo 2 kg manj, me je potegnilo in vztrajam. Mislim, da je bil pri meni tisti klik v glavi obisk pri zdravnici in pogled na tehtnico.

ČEsi hočeš uničiti jetra, je to ena boljših stvari.

Draga preveč! takoj opusti idejo o tridnevnem postu ali kakršnemu koli stradanju telesa. Ko telo stradaš se želodec krči, hkrati pa se telo navadi preživeti z minimalno kalorijami. Ob vsakem večjem vnosu kalorij bo začelo delati zaloge, ker ne bo vedelo kdaj bo ponovno dobilo hrano.

Jaz ti predlagam da najdeš prijateljico, ki si tudi želi shujšati. Naredita si urnik – začnita hoditi na sprehode, v hrib, teč, rolat,… Če imaš družbo je vse lažje.

Kar se pa tiče prehrane: še enkrat ti polagam na srce, da ne stradaj in se ne poslužuj različnih ločevalnih in ne vem kakšnih diet, ker se vse prej ali slej končajo in si na istem kot prej. Omisli si 5-6 obrokov na dan s čim manj ogljikovimi hidrati. Potrebno je nekaj discipline, ampak če to vzameš kot zabavo (da si npr. že en dan prej pripraviš obroke ali vsaj malico za v službo), potem je lažje. Sladkarijam se pa izogneš tako, da jih ne kupuješ. Če jih nimaš doma, jih ne moreš pojesti. Mogoče glede prehrane povprašaj še na sorodnem forumu: http://med.over.net/forum5/list.php?34

Drugače se mi pa po tvojem postu zdi, da si že odločena in dovolj motivirana za spremembo. Če pa res rabiš še dodatno brco: #brc#

Veliko sreče!

Pri teku se ti žal ne morem pridružiti,ker sem predaleč. Te bom pa malce izkoristila in te prosila,če poveš, kako se boš najprej ogrevala…boš delala kakšne vaje ali kaj? Ker jaz tudi nameravam teči, pa res ne vem, kako začeti, da ne bo kakih posledic.
Pred štirimi leti sem namreč začela s tekom in me je po dveh tednih začelo boleti koleno, tako da sem z zadevo prekinila…in od takrat sem samo prakticirala hitro hojo…bi pa res rada tudi tekla.

Pri meni je bilo tako januarja. Od takrat pa poštimana prehrana , 4 tedensko fitnes.

Poštimana prehrana pa pomeni: 5 obrokov na dan, zadnji je po tfitnesu beljakovinski napitek.

Kile kar letijo dol.

Trenutno jih imam na 166cm višine 63. Januarja jih je bilo 72.

Vse se da z voljo in ne s stradanjem.

isto jaz- lahko malo več napišeš glede sestave obrokov?

Pri teku se ti žal ne morem pridružiti,ker sem predaleč. Te bom pa malce izkoristila in te prosila,če poveš, kako se boš najprej ogrevala…boš delala kakšne vaje ali kaj? Ker jaz tudi nameravam teči, pa res ne vem, kako začeti, da ne bo kakih posledic.
Pred štirimi leti sem namreč začela s tekom in me je po dveh tednih začelo boleti koleno, tako da sem z zadevo prekinila…in od takrat sem samo prakticirala hitro hojo…bi pa res rada tudi tekla.[/quote]

Jaz se ogrevam ponavadi s hitro hojo, pred samim začetkom pa razgibam kolena in gležnje.

Glede bolečih kolen. verjetno so te kolena bolela, ker nisi imela utrjenih obsklepnih vezi in je bil napor za kolena prehud. kar pa ne pomeni, da je treba prenehat s tekom. Samo počasi je treba nadaljevat. Ko sem jaz pred leti redno tekla, sem imela najprej hude probleme s koleni (bolela so me za umret), ampak ko sem utrdila kolenske vezi ni bolelo nič več. Tudi ne v gorah (kjer so me prej vedno vedno kolena zelo matrala).

Počasi nadaljuj s tekom in ne obupat ob vsaki bolečini. Mislim… ne pravim zdej da brezglavo tekaš z zvinjenimi gležnji in nategnjenimi mišicami… Ampak za kolena pa vem, da je treba najprej utrditi vezi, potem pa steče.

Ti si mi pa najbolj všeč :-)), pa še prav imaš.

kaj pa spiješ?

Kupujem beljakovinske napitke v Maximum trgovini ali pa včasih vzamem tudi Herbalifovega.

Čisto odvisno.

Imam pa vedno takole razporejene obroke:

zajtrk: kosmiči z mlekom ali šejk
malica: sadje ali jogurt
kosilo: meso in zelenjava
malica: sadje, včasih tudi polnozrnat sendvič
večerja: če sem hudo lačna skuta s tuno, včasih tudi samo napitek

Odvisno od lakote.

Fitnes: 3x ali 4 x na teden: 45 minut uteži* 30 minut hitre hoje ali lahkega teka na ulzu 133.

Stres pri meni nabije kg… 🙁

Sto ljudi, sto čudi!

New Report

Close