Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PREVISOKI RAČUNI ZA ELEKTRIKO – pogosti morebitni razlogi?

PREVISOKI RAČUNI ZA ELEKTRIKO – pogosti morebitni razlogi?

Cel kup idej je, a vztrajaš, da to ne more biti. Razen merilnika na posamezne porabnike več kot to ne boš mogla na forumu zvedeti….

Meni nekaj ne štima. Praviš, da s tuširanjem komaj pridete skozi, s tem da se otrok tušira ob 7, ti 8, mož pa zjutraj. Ali imate izjemno majhen bojler ali je pa poln vodnega kamna. Ker za enega bi to moralo biti dovolj, tudi če se dolgo tušira. OK, če otrok porabi res ogromno vode, se potem morda zate ne ogreje dovolj hitro, samo mož bi pač moral imeti zase dovolj zjutraj.

Najbrž smo tu izčrpali že vse laične možnosti, preostane ti še en strokovnjak, da poda svoje mnenje.

Verjetno je narobe napisala. Primarno ogrevanje na elektriko je bilo prepovedano že z jugoslovansko ustavo.[/quote]

Zdaj pa ni več, lahko je tudi edino ogrevanje na elektriko..

Še zmeraj pa ne vemo, ali avtorica javlja stanje ali plačuje pavšal.

Poglej, kakšno imate obračunsko moč in kakšne so varovalke (ti piše na računu). Večja moč, večje plačilo – ob enaki porabi.
Potem poglej, kakšno moč res potrebujete.

???

Še ena, ki se samo hvali s tem, kaj ima (pomivalc, kaloriferji….) ne bo pa pogledala na števec, koliko KWh je pokurila. Je boljš sam jamrat, krivit sosede in pa elektro. Pa še to ne vemo, ali plačuje po pavšalu ali dejansko porabo.
Da ima dama bojler ni noben podatek, to ima vsak, Samo nekdo ima nastavljenega na 40 stopinj, pa ga vključi samo malo prej, preden se tušira, nekdo ma pa temperaturo do konca, prižganega stalno, tušira se pa 3x na dan. Razlika ogromna.
Velik porabnik bi znala bit pokvarjena hladilna skrinja ali hladilnik, – Z ostalim je pa tako – pokuri toliko, kot ga rabiš.

Jaz bi svetoval, naj si kupi list papirja, pa naj večkrat dan popisuje števec, pa se bodo videlo morebitna odstopanja od povprečja. In naj v šparu kupi tisi mali števec, ki meri posameznega porabnika.

???[/quote]

Ker porabiš več elektrike pri ponovnem vklopu – da se ti voda ponovno zagreje.

Obračunska moč: 6 kW
Varovalka: 1 x 25 A
Trije ljudje, mesečno sporočanje – cena 35-38 EUR, 95 kv. m
Bojler 4 leta star
Pečka v kopalnici (1x do 2x na teden)
Kuhamo na plin,
Pečemo na elektriko
Pomivalni stroj 3 leta
Pralni stroj nov (v porabi tudi ni razlike glede na prejšnji stroj) peremo zdaj manjkrat, ker je ekstra večji boben (ima pa tudi paro…), vseeno vsaj 4/5 stroje na teden
Sušilec (občasno)
Hladilnik in manjši samostojni zmrzovalnik
3 računalniki
2 TV
Led razsvetljava (razen dveh žarnic)

Koliko imate obračunsko moč? In kakšno imate glavno varovalko, koliko amperov?

Ženske ne zastopite logike.
Če so izklopili doma, so izklopili še sosedu, ker je vir energije avtor. Števec tukaj nima veze ker se nima čemu vrtet, zato sem napisal, da naj izklopi v času večerje oz. noči.[/quote]

Moja logika res ne nese tako daleč, da bi ugotovila, da so kaj vplivali na soseda, če so doma iz vtičnice potegnili kabel za bojler, TV, računalnik, ugasnili pralni in pomivalni stroj ter hladilnik ter vse luči …
Moja logika mi pravi, da če je sosed priklopljen na njihov števec, bi pri njem še vseeno vse normalno delovalo :)[/quote]

Sosed se greje tako dolgo, dokler avtor ne izklopi varovalk. Ko izklopi, izklopi sebe in soseda, ker se sosed napaja z njeno energijo. Koliko porabe bi pridelala avtor in sosed, pa bi kazal avtorjev števec. Če s koče potegneš kabel do štale in v boš v koči izklopil varovalke, boš v štalo šel v temi.
To kaj verjetno misliš, je pa ringelšpil varjanta in ne verjamem, razen če živi v srcu ciganskega naselja.
Opcija bi lahko bil tudi pokvarjen števec.

Pardon, tega res nisem posebej napisala, ampak sem nekako mislila, da bo logičnom glede na to, da se da razbrati, da imamo vsak mesec drugače, še posebej sem izpostavila položnico za marec… torej ja, plačujemo PO PORABI, javljamo sproti vsak mesec.

In ja, imamo peč na elektriko in radiatorje, ampak kot sem več krat poudatila, mi se vsaj v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} grejemo izključno s PEČKO NA DRVA. In kar je najbolj hecno, vsaj dva vikenda nas ni doma. Marca pa smo bili odsotni vsi ali deloma skoraj pol meseca. Položnica pa 80 eur. In ne, niti enkrat se ni vklopila peč za ogrevanje.

Moja logika res ne nese tako daleč, da bi ugotovila, da so kaj vplivali na soseda, če so doma iz vtičnice potegnili kabel za bojler, TV, računalnik, ugasnili pralni in pomivalni stroj ter hladilnik ter vse luči …
Moja logika mi pravi, da če je sosed priklopljen na njihov števec, bi pri njem še vseeno vse normalno delovalo :)[/quote]

Sosed se greje tako dolgo, dokler avtor ne izklopi varovalk. Ko izklopi, izklopi sebe in soseda, ker se sosed napaja z njeno energijo. Koliko porabe bi pridelala avtor in sosed, pa bi kazal avtorjev števec. Če s koče potegneš kabel do štale in v boš v koči izklopil varovalke, boš v štalo šel v temi.
To kaj verjetno misliš, je pa ringelšpil varjanta in ne verjamem, razen če živi v srcu ciganskega naselja.
Opcija bi lahko bil tudi pokvarjen števec.[/quote]

Saj ne gres izklapljat varovalk, ampak aparate vsakega posebej!

Bojler smo šele par dni nazaj dali na eco, ves marec smo ga imeli vklopljenega nonstop, ker kot rečeno.. dva člana se tuširava zvečer, eden pa zjutraj, tako smo pač navajeni. S tem, da otroka včasih stuširam v 2 minutah, včasih mu pa natočim banjico, da se kopa (takrat gre verjetno malo več vode). Ne vem, mogoče je ti realno, samo ne vem pa, kako eni plačajo samo 40-50 eur. Razen, da nimajo bojlerja, ampak nekateri trdijo, da ga imajo…

Moja logika res ne nese tako daleč, da bi ugotovila, da so kaj vplivali na soseda, če so doma iz vtičnice potegnili kabel za bojler, TV, računalnik, ugasnili pralni in pomivalni stroj ter hladilnik ter vse luči …
Moja logika mi pravi, da če je sosed priklopljen na njihov števec, bi pri njem še vseeno vse normalno delovalo :)[/quote]

Sosed se greje tako dolgo, dokler avtor ne izklopi varovalk. Ko izklopi, izklopi sebe in soseda, ker se sosed napaja z njeno energijo. Koliko porabe bi pridelala avtor in sosed, pa bi kazal avtorjev števec. Če s koče potegneš kabel do štale in v boš v koči izklopil varovalke, boš v štalo šel v temi.
To kaj verjetno misliš, je pa ringelšpil varjanta in ne verjamem, razen če živi v srcu ciganskega naselja.
Opcija bi lahko bil tudi pokvarjen števec.[/quote]

Zakaj bi izklapljal varovalke – za preverjanje porabe in morebitnega tujega priklopa izklapljaš porabnike!


Pametno 🙂
Jaz imam tudi non stop prižgan lonec z vročo vodo na štedilniku, da naslednji dan ko kuham juho, ne porabim prav nič elektrike za segrevanje vode.

Če imate klimo, zakaj se ne dogrevate nanjo?

pa dobro no…..avtorica…zdaj pojdi v najbližjo elektro trgovino in nabavi merilec porabe…..lahko ti ga tudi jaz posodim, če si blizu mene…..običajno stanejo od 10 € dalje.
najprej na ta merilec priklopi bojler….če je nabasan s kamnom, lahko dela praktično nonstop.
če imaš bojler priklopljen preko vtičnice, ne bo problema, ker daš merilec vmes, če imaš bojler priklopljen direktno v dozo, moraš pač kable tako speljat, da dobiš vtičnico in vtikač..(10 min. dela za nekoga ki ve kaj dela)
in hitro boš ugotovila, da ti recimo bojler dela 8 ur na dan ali več…..potem pa računaj.
drugi skriti porabnik je lahko hladilnih….če se okvari termostat, potem dela non stop…..ni pa to nek hud porabnik…..recimo 90 Wattov non stop, pomeni cca 2kWh na dan…..
torej, fokusiraj se na bojler…..če pa ne želiš nabavljat merilca porabe, spremljaj kdaj sveti lučka na bojlerju in koliko časa…
simple kot pasulj, ne razumem, kaj je treba tu elaborate delat.

MATER, SAJ NI ČUDNO, DA IMATE TAK RAČUN, ČE PA TI PRALNI STROJ NON STOP DELA

???[/quote]

Ker porabiš več elektrike pri ponovnem vklopu – da se ti voda ponovno zagreje.[/quote]

če tople vode ne uporabljaš več kot 24 ur, je ceneje če bojler ugasneš.
ampak, ko prideš domov nimaš takoj tople vode, zato ga samo za en dan morda le nima smisla izklapljat.
za par dni pa prav gotovo…

Saj ne vem ali ste resni…. iz navadnega vprašanja razvijete doktorat, ki ni za uporabo.

Avtorju – kupi merilec porabe električne energije, spremljaj 24 urno porabo elektrike na posameznem aparatu, pa takoj dobiš vzrok – mi smo tako naredili, ugotovili, da je krivec zamrzovalnik, kupili novega in je takoj padla poraba elektrike za 25 eur na mesec.

Sosed se greje tako dolgo, dokler avtor ne izklopi varovalk. Ko izklopi, izklopi sebe in soseda, ker se sosed napaja z njeno energijo. Koliko porabe bi pridelala avtor in sosed, pa bi kazal avtorjev števec. Če s koče potegneš kabel do štale in v boš v koči izklopil varovalke, boš v štalo šel v temi.
To kaj verjetno misliš, je pa ringelšpil varjanta in ne verjamem, razen če živi v srcu ciganskega naselja.
Opcija bi lahko bil tudi pokvarjen števec.[/quote]

Zakaj bi izklapljal varovalke – za preverjanje porabe in morebitnega tujega priklopa izklapljaš porabnike![/quote]

Razumem kaj misliš, samo če vzameva na primer, da sumi soseda in ima koča avtorja en šteker in iz njega odklopi peglezn, s tem izklopi peglezn. Če števec laufa, je na liniji sosed in če ga hoče izklopiti, vrže ven varovalke, če ga želi trajno izklopiti, ga ustreli. Kako se bo odločila je pa izbira avtorice.

Resno mislim, da je večji problem v obračunski moči kot pa v porabi. No, ampak dokler avtorica ne napiše številk, lahko samo v prazno ugibamo. Ker enota za električno energijo niso EUR, ampak…

steklokeramika zna biti kar požrešna, pečica pa tud ni od muh. Se mi pa poraja vprašanje koliko preveč po tvoje preplačujete. Oz kdaj je bil še zadnji “okej” račun in koliko je znašal, koliko znašajo tile ki niso okej in ali ste vmes kaj nabavljali, predelovali, je kak sosed kaj stikal po štrom napeljavi (da se vam kdo ne šlepa)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Zakaj bi izklapljal varovalke – za preverjanje porabe in morebitnega tujega priklopa izklapljaš porabnike![/quote]

Razumem kaj misliš, samo če vzameva na primer, da sumi soseda in ima koča avtorja en šteker in iz njega odklopi peglezn, s tem izklopi peglezn. Če števec laufa, je na liniji sosed in če ga hoče izklopiti, vrže ven varovalke, če ga želi trajno izklopiti, ga ustreli. Kako se bo odločila je pa izbira avtorice.[/quote]

Se ti ne zdi, da mora prvo sploh ugotoviti, ČE je kak sosed sploh priklopljen? In ČE je, naredi njegov odklop tako, da sama lahko še vedno normalno uporablja vse..

In mimogrede, kasneje je avtorica že napisala, da so to preverili in vsaj v času preverjanja je ob odklopu porabnikov števec miroval.

Razumem kaj misliš, samo če vzameva na primer, da sumi soseda in ima koča avtorja en šteker in iz njega odklopi peglezn, s tem izklopi peglezn. Če števec laufa, je na liniji sosed in če ga hoče izklopiti, vrže ven varovalke, če ga želi trajno izklopiti, ga ustreli. Kako se bo odločila je pa izbira avtorice.[/quote]

Se ti ne zdi, da mora prvo sploh ugotoviti, ČE je kak sosed sploh priklopljen? In ČE je, naredi njegov odklop tako, da sama lahko še vedno normalno uporablja vse..

In mimogrede, kasneje je avtorica že napisala, da so to preverili in vsaj v času preverjanja je ob odklopu porabnikov števec miroval.[/quote]

Saj sem napisal ČE sumi. Nisem bral vsega a potem sosed plačuje svoje. Če bi bil, pa verjamem, da je dosti zajebancije z iskanjem kablov. Smo imeli predlani primer šipterja, ki se je prezimil na toplem za ceno skupne elektrike stanovalcev v bloku. Da ni imel štekerja na hodniku več kot sosedje, še danes bi ga iskali.

New Report

Close