Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Preživnina za nazaj

Preživnina za nazaj

Pozdravljeni

Z bivšim sva narazen že 10 let. Imava na sodišču urejeno preživnino. V tem času je preživnina zrasla za cca 30 eur on oa mi še vedno nakazuje prvoten znesek. Sem tolerirala dokler je otroku kaj kupival. Sedaj pa že par let nič. Denar ima ker dela v tujiji.

Kam se moram obrnit za nasvet , želim samo da plačuje toliko kolikor je v odločbi csd. Vem tudi da ga lahko izterjam za vsa leta za nazaj, a se teh stvari ne bi šla.

Kak je postopek v tem primeru

 

Hvala

Pa saj če imaš odločbo, mora v njej pisat, da se mora višina preživnine usklajevati  enkrat letno z indeksom rasti cen življenskih potrebščin v RS.  A ne piše tako v tej tvoji v odločbi CSDja? Bi moralo. Če ne pše, je CSD storil napako.  V sodni odločbi  to namreč  tako piše.

Pa saj piše ampak kaj ko pa on nakazuje še vedno tisti znesek ki je bil določen preko sodišča pre 10 leti, nikoli ga ni spremenil oz. zvišal po novih odločbah. Ima narejen trajnik in bi verjetno moral na banki spremenit da mu odtegujejo višji znesek kot je na odločbi.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Radabivprašqla, 23.05.2021 ob 13:05

Pa saj piše ampak kaj ko pa on nakazuje še vedno tisti znesek ki je bil določen preko sodišča pre 10 leti, nikoli ga ni spremenil oz. zvišal po novih odločbah. Ima narejen trajnik in bi verjetno moral na banki spremenit da mu odtegujejo višji znesek kot je na odločbi.

Brez sodnega postoška ga ne boš premaknila.

 

za začetek naj mu pa kak odvetnik napiše “opozorilno” pismo, da že 10 let plačuje eno nin isto ida je ves čas v prekršku.

 

Sicer pa on tudi ne more vedet, koliko se je vsako leto zvišalo, ni njegova dolžnost da obračunava in preračunava – CSD mora to naredit. Ti bi morala vsako leto na CSD dat za otroka dokler je mladoleten zahtevek za uskladitev  preživnine po odločbi sodišča, ko in če je pa otrok že polnoleten  pa on potem sam  vloži zahtevek za izplačilo uskajenega zneska preživnine  vsako leto…..CSD mora izračunat in plačniku preživnine poslat. Obrni se na pristojni CSD.

 

Brez “vpletanja inštitucij” ne bo šlo.

Odgovor na objavo uporabnika
Radabivprašqla, 23.05.2021 ob 12:19

Pozdravljeni

Z bivšim sva narazen že 10 let. Imava na sodišču urejeno preživnino. V tem času je preživnina zrasla za cca 30 eur on oa mi še vedno nakazuje prvoten znesek. Sem tolerirala dokler je otroku kaj kupival. Sedaj pa že par let nič. Denar ima ker dela v tujiji.

Kam se moram obrnit za nasvet , želim samo da plačuje toliko kolikor je v odločbi csd. Vem tudi da ga lahko izterjam za vsa leta za nazaj, a se teh stvari ne bi šla.

Kak je postopek v tem primeru

 

Hvala

Domnevam, da se bom dotaknil bolečega mesta, ki je verjetno tudi najbolj botroval k sami ločitvi, a bom vseeno poskusil.

Pokliči ga, ali pa mu piši, kakor sta pač navajena komunicirat… Če ni tako zelo nujno, morda ob srečanju, ko si izmenjata otroka… A preprosto in iskreno mu povej: “Glej, veš da te nisem gnjavila, a to da nisi plačeval preživnine po uskladitvah zdaj nanese že okoli jurja in pol. In ta denar bi mi zdaj res krvavo prav prišel. Prosim, pomagaj mi. Izčrpala sem vse možnosti in zdaj je moja usoda odvisna od tebe.”

Vztrajaj! .

Me prav zanima ta znesek.

 

Pa ima njegov tati kaj od otroka, ko je v tujini ali si ga imela zgolj za osemenjevalca in bankomat, kot nas imate mnoge preracunljivke, tudi mene?

 

 

Vesel oce

 

P.S. Predvidevam, da si spet ena tistih, ki se je z belim kruhom skregala, zdaj pa cmizdri za bogo vsoto, ki se za en nakup ni…

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 23.05.2021 ob 15:24

Me prav zanima ta znesek.

 

Pa ima njegov tati kaj od otroka, ko je v tujini ali si ga imela zgolj za osemenjevalca in bankomat, kot nas imate mnoge preracunljivke, tudi mene?

 

 

Vesel oce

 

P.S. Predvidevam, da si spet ena tistih, ki se je z belim kruhom skregala, zdaj pa cmizdri za bogo vsoto, ki se za en nakup ni…

Dragi vesel oče

Oče mojega otroka ki je še mladoleten bi svojega otroka lahko videl kolikor bi želel, nisem ena tistih ki otroka ne pusti k očetu. Moj otrok ga lahko vidi vsak vikend pa se tatiju nikoli ne mudi po otroka. Vedno ima izgovore. Dogovor je vsak drug vikend, vendar po otroka pride v soboto ponkosilu in v nedeljo pripelje nazaj. In ne živi v tujini, samo dela tam.

Jaz sem finančno preskrbljena, tako da nisem ena tistih ki ne more otroku privoščiti belega kruha kot si omenil. Če imaš mogoče ti  tako žensko ki te ima zaradi financ vse nismo enake in ene stojimo na svojih nogah, hodim v službo in plačujem dva kredita, za stanovanje in avtomobil.

Gre pa se za neka pravila, zakaj bi moj otrok bil prikrajšan za tisto kar mu pripada. Ni kriv ker je njegov tati po tistem še dvema naredil otroka. Je pa tati zelo dobro preskbljen, vozi avto katerega cena je 90.000 eur. In tista razlika na leto ki je ne plača je trenutno slabih 400 eur.

Evo upam da si zadovoljen z mojim odgovorom.

Tu pa sem samo iskala nasvet kam naj se obrnem.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Radabivprašqla, 23.05.2021 ob 17:16

Dragi vesel oče

Oče mojega otroka ki je še mladoleten bi svojega otroka lahko videl kolikor bi želel, nisem ena tistih ki otroka ne pusti k očetu. Moj otrok ga lahko vidi vsak vikend pa se tatiju nikoli ne mudi po otroka. Vedno ima izgovore. Dogovor je vsak drug vikend, vendar po otroka pride v soboto ponkosilu in v nedeljo pripelje nazaj. In ne živi v tujini, samo dela tam.

Jaz sem finančno preskrbljena, tako da nisem ena tistih ki ne more otroku privoščiti belega kruha kot si omenil. Če imaš mogoče ti  tako žensko ki te ima zaradi financ vse nismo enake in ene stojimo na svojih nogah, hodim v službo in plačujem dva kredita, za stanovanje in avtomobil.

Gre pa se za neka pravila, zakaj bi moj otrok bil prikrajšan za tisto kar mu pripada. Ni kriv ker je njegov tati po tistem še dvema naredil otroka. Je pa tati zelo dobro preskbljen, vozi avto katerega cena je 90.000 eur. In tista razlika na leto ki je ne plača je trenutno slabih 400 eur.

Evo upam da si zadovoljen z mojim odgovorom.

Tu pa sem samo iskala nasvet kam naj se obrnem.

 

Na psihiatra se obrni, ker je tvoja pripoved sociopatsko skropucalo polno lukenj.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Odgovor na objavo uporabnika
modrival, 23.05.2021 ob 17:28

Na psihiatra se obrni, ker je tvoja pripoved sociopatsko skropucalo polno lukenj.

Polarno viharni, raje nehaj. Če je kdo potreben tistega, kar ti  ponujaš  tej avtorici, si to zagotovo ti. Skozi leta in leta prebranih tvojih prispevkov.

Avtorica, opravicujem se vam za moje posplosevanje.

Glede na vse omenjene vsote vidim, da gre  vam bolj za princip.

Se vedno ne vem letnega zneska.

 

Dodatno vprasanje: Kaj ste pa ob prvem impulzu (srecanje, zaljubljenost itd. ) pravzaprav videli na tem moskem?

 

Mocno dvomim, da ni bil ze prej zelo bogat, to je pa impulz za vas, kajne?

 

 

Vesel oce, ki je zgodaj spoznal tako preracunljivko…

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 23.05.2021 ob 18:01

Avtorica, opravicujem se vam za moje posplosevanje.

Glede na vse omenjene vsote vidim, da gre  vam bolj za princip.

Se vedno ne vem letnega zneska.

 

Dodatno vprasanje: Kaj ste pa ob prvem impulzu (srecanje, zaljubljenost itd. ) pravzaprav videli na tem moskem?

 

Mocno dvomim, da ni bil ze prej zelo bogat, to je pa impulz za vas, kajne?

 

 

Vesel oce, ki je zgodaj spoznal tako preracunljivko…

Pa kaj tebi ni jasno – ni važen ZNESEK – pa če je to 100, 200, ali pa 1200 eur bilo na mesec, 10 let. gre za princip – da se bivši tip izmotava usklajevanju preživnine n aletni ravni samo zato,  ker isli da lahko in  ker avtorica ni pravočasno vsako leto dala na CSD zahtevka za to uskladitev…Kapiš?

New Report

Close