Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Prhljaj??? na obrveh

Prhljaj??? na obrveh

Mislim, da ima naš pubertetnik prhljaj na obeh obrveh (je ta sklanjatev sploh pravilna? :)). Je to možno? In kako ga odpraviti? Naj si tudi obrvi opere s šamponom proti prhljaju?

Vse skupaj zveni smešno, ampak je ena velika nadloga.

to ni prhljaj, ker ima enako moj mož ampak bosta morala k dermatologu, da dobi eno kremico, ki pomaga…

Kaj pa je potem to?
Tudi sama občasno opažam suho kožo ki se lušči na obrveh in eni očesni veki.

Tudi mene zanima, kaj potem to sploh je?

Kaj je dermatolog rekel tvojemu možu, Nikica 41?

mislim,da so to temenca,kot pri dojenčku, naša najstnica je to imela pred leti, lušči se, bele barve..mi smo čimveč mazali z oljem-otroško ali še boljše mandljevo( kot pri dojenčku glavico).
Imamo tudi dojenčka, ki temenc po lasišču nima, se ji pa občsno naredi med obrvmi nakoži..jaz namažem,vtrem in čez čas narahlo popraskam( z nežno krtačko)

katja

Temenca?? Tudi po tridesetem letu??

točnega izraza se ne spomnim, bom pa pogledala na izvid in vam jutri napisala

lep dan

A veš, da sem tudi jaz takoj pomislila na temenca? Samo, da si tega mojemu velikemu sinu niti omeniti ne bi upala…. ;))))))

Olje, praviš? No, če je to to, sva se te nadloge pred leti že rešila. Zdaj pa še enkrat…. :)))

Dermatitis. Ne da se ga odpraviti, lahko blažiš simptome.

možno je seveda vse, naši hčeri je pomagalo mazanje z madl.oljem pa je imela tega kar precej, na koži in med obrvmi..
vsekakor priporočam dermatologa..
srečno.

katja

Lahko bi bil dermatitis. Če je res, se ne sme mazati z mastnimi zadevami (npr. oljem), ampak naj dermatolog predpiše pravo stvar. Koža pri dermatitisu je navadno v osnovi že mastna, samo zaradi tega luščenja daje vtis suhe in potem ljudje v zmoti mažejo z mastnimi zadevami.

To je seboroični dermatitis. Kaj več o tem pobrskaj na forumu Dermatologija.

New Report

Close