Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pri 45+ razmišljam, da bi se vrnila v mama hotel

Pri 45+ razmišljam, da bi se vrnila v mama hotel


To res nič ni. Zakaj potemtakem le enkrat na tri mesece?
[/quote]
Dobro vprašanje.


Reveža? Nista ravno reveža, sta bolje stoječa od mene, a to ni pomembno.
Starša zelo dobro poznam in vem, da ne bi hotela vzeti niti enega evra za stroške (seveda bi vztrajala in jima morda vsilila nek mesečni znesek).
Za hrano pa mi zelo verjetno ne bi uspelo: večino zelenjave in sadja pridelata sama, ostalega nekaj malega kupita. Ker ju poznam in vem, da ne bi hotela sprejeti nobenega denarja, bi enkrat tedensko jaz nakupila stvari, za katere vem, da bi jih onadva drugače kupila.
Kar se tiče kurjave: imata centralno na nafto (ne uporabljata), peč na drva (večinoma to), elektično ogrevanje in ogrevanje s klimo. Drva imamo lastna, za stroške (elektrika) bi pa seveda, brez vsakega dvoma, plačevala.
[/quote]
Potem pa oprosti, da sem te tako frcnila. Vem, da ne bi hotela vzeti, ampak se da tudi drugače. Mogoče jima obnoviš kopalnico, da jo bosta na stara leta lažje uporabljala. Ali kaj podobnega. Jima plačaš toplice, 14 dni morja .. karkoli
Če bi bila na tvojem mestu, bi šla domov. Sploh, če boste imeli dovolj zasebnosti in boste drug drugemu še pomagali.
Verjetno te bosta vesela, ti pa njiju. Glede na to, da si se odločila, da ne poskušaš z nobeno zvezo več. Če pa se že zgodi, boš pa takrat razmišljala, če greš spet od doma.
Vso srečo- odpovej stanovanje in se odpravi domov.


Na takšen način – grem kamor želim, počnem kar želim, k meni pride kdor želi – živim že 27 let.
Razmišljam pa o teh omejitvah, ja. Zato tudi sprašujem tu gor, kaj bi bili minusi te odločitve.
Btw: za starše bom dolžna skrbeti, če bom živela pri njih ali ne.
[/quote]

Če tako živiš že 27 let potem boš težko živela spet tako kot najstnica, s starši. Vsak ima svoje navade, potrebe, treba se bo prilagajat. To bi bilo čisto drugo življenje katerega si sedaj navajena. Vedno bo, čeprav nehote nadzor, zaskrbljenost, če boš pozno prišla domov, ali če boš kam šla, tudi kakšnega ljubimca boš težko pripeljala domov. Pa ne boš obupala nad moškimi no, saj so sigurno še kje kakšni pošteni. Pa tudi ne vem kje vam ideja, da ste dolžni poskrbeti za starše. Dolžni ste samo poravnati manjkajoči del za plačilo doma, kar pa ne sme posegati v vaš socialni položaj, vse ostalo če starostnik nima, mora poskrbet država. Skrb, nega je pa moralna stvar posameznika, nikakor pa ni zavezujoča.

nova
Uredništvo priporoča


Potem pa oprosti, da sem te tako frcnila. Vem, da ne bi hotela vzeti, ampak se da tudi drugače. Mogoče jima obnoviš kopalnico, da jo bosta na stara leta lažje uporabljala. Ali kaj podobnega. Jima plačaš toplice, 14 dni morja .. karkoli
Če bi bila na tvojem mestu, bi šla domov. Sploh, če boste imeli dovolj zasebnosti in boste drug drugemu še pomagali.
Verjetno te bosta vesela, ti pa njiju. Glede na to, da si se odločila, da ne poskušaš z nobeno zvezo več. Če pa se že zgodi, boš pa takrat razmišljala, če greš spet od doma.
Vso srečo- odpovej stanovanje in se odpravi domov.
[/quote]
Ja, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vem, da bi me bila neskončno vesela.
Kar se tiče obnove kopalnice, toplic, itd…, to sploh ne bi bil noben problem, sem pripravljena na to in še več.
Ker imam na svojem seznamu že ogromno plusov v korist tega, da grem, iščem samo še kake morebitne minuse, na katere sama še nisem pomislila. Zato pišem sem gor.
Hvala za prispevek in lepe želje.


Potem pa oprosti, da sem te tako frcnila. Vem, da ne bi hotela vzeti, ampak se da tudi drugače. Mogoče jima obnoviš kopalnico, da jo bosta na stara leta lažje uporabljala. Ali kaj podobnega. Jima plačaš toplice, 14 dni morja .. karkoli
Če bi bila na tvojem mestu, bi šla domov. Sploh, če boste imeli dovolj zasebnosti in boste drug drugemu še pomagali.
Verjetno te bosta vesela, ti pa njiju. Glede na to, da si se odločila, da ne poskušaš z nobeno zvezo več. Če pa se že zgodi, boš pa takrat razmišljala, če greš spet od doma.
Vso srečo- odpovej stanovanje in se odpravi domov.
[/quote]
Ja, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vem, da bi me bila neskončno vesela.
Kar se tiče obnove kopalnice, toplic, itd…, to sploh ne bi bil noben problem, sem pripravljena na to in še več.
Ker imam na svojem seznamu že ogromno plusov v korist tega, da grem, iščem samo še kake morebitne minuse, na katere sama še nisem pomislila. Zato pišem sem gor.
Hvala za prispevek in lepe želje.

To bi bilo čisto drugo življenje katerega si sedaj navajena. Vedno bo, čeprav nehote nadzor, zaskrbljenost, če boš pozno prišla domov, ali če boš kam šla,
[/quote]
Evo, to si pa zadela popolnoma, to je moja največja skrb. To je glavni razlog, ki me trenutno odvrača od vrnitve domov, predvsem tisto o zaskrbljenosti.


Ja, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vem, da bi me bila neskončno vesela.
Kar se tiče obnove kopalnice, toplic, itd…, to sploh ne bi bil noben problem, sem pripravljena na to in še več.
Ker imam na svojem seznamu že ogromno plusov v korist tega, da grem, iščem samo še kake morebitne minuse, na katere sama še nisem pomislila. Zato pišem sem gor.
Hvala za prispevek in lepe želje.
[/quote]

Staro in mlado ne gre skupaj, zagotovo bi se hitro naveličala in bi hotela stran. Nejasno mi je samo to, da se zdaj vidite enkrat na tri mesece. Mislim, da si se ti le naveličala tvoje trenutne situacije in želiš neko spremembo.

Kako znas dobro srati.

Staro in mlado ne gre skupaj, zagotovo bi se hitro naveličala in bi hotela stran. Nejasno mi je samo to, da se zdaj vidite enkrat na tri mesece. Mislim, da si se ti le naveličala tvoje trenutne situacije in želiš neko spremembo.
[/quote]
Prav imaš, res sem se naveličala trenutne situacije. Ampak ne želim si kakršne koli spremembe. Nekako sem prišla do točke v življenju, ko potrebujem stabilnost, mirnost in sproščenost.


Prav imaš, res sem se naveličala trenutne situacije. Ampak ne želim si kakršne koli spremembe. Nekako sem prišla do točke v življenju, ko potrebujem stabilnost, mirnost in sproščenost.
[/quote]

In že nekaj časa opažam, da sem najbolj sproščena in mirna ravo tedaj, ko grem za nekaj časa domov.


Prav imaš, res sem se naveličala trenutne situacije. Ampak ne želim si kakršne koli spremembe. Nekako sem prišla do točke v življenju, ko potrebujem stabilnost, mirnost in sproščenost.
[/quote]
No potem pa probaj, nimaš kaj izgubit. Še vedno lahko odideš stran, če ne bo ok. Tebi je lahko, ker ti vsaj dobro zaslužiš.


Mogoče pa res. 🙂
Kakega sošolca iz osnovne šole? :-)))

In že nekaj časa opažam, da sem najbolj sproščena in mirna ravo tedaj, ko grem za nekaj časa domov.
[/quote]

Čudno, pa tako poredko si doma. No jaz ti pa povem, da boš še prehitro želela svojo svobodo nazaj. Biti sam svoj toliko časa in zdaj pri 45 neka prilagajanja. Ne vem kaj ti je hudega sami? Denarja ti ne manjka. Res te ne štekam.


No potem pa probaj, nimaš kaj izgubit. Še vedno lahko odideš stran, če ne bo ok. Tebi je lahko, ker ti vsaj dobro zaslužiš.
[/quote]
Saj vem. A meni se to ne zdi tako lahek korak. Ni mi do poskusov, če bo ali ne bo, če ne bo, grem stran, če bo ostanem, itd. Kako se bodo počutili starši, če najprej pridem, nato grem…?
Če grem, bom ostala. Zato hočem biti v svojo odločitev 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričana.
ps. Hvala za tvoje prispevke.

Čudno, pa tako poredko si doma. No jaz ti pa povem, da boš še prehitro želela svojo svobodo nazaj. Biti sam svoj toliko časa in zdaj pri 45 neka prilagajanja. Ne vem kaj ti je hudega sami? Denarja ti ne manjka. Res te ne štekam.
[/quote]
Manjka mi občutek doma in družine.


Saj vem. A meni se to ne zdi tako lahek korak. Ni mi do poskusov, če bo ali ne bo, če ne bo, grem stran, če bo ostanem, itd. Kako se bodo počutili starši, če najprej pridem, nato grem…?
Če grem, bom ostala. Zato hočem biti v svojo odločitev 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričana.
ps. Hvala za tvoje prispevke.
[/quote]
Saj to je nekako razumljivo, ampak nihče tu gor ne pozna tvojega značaja in značaja tvojih staršev, tako da ne more vedeti, kako se boste ujeli, ko se preseliš k njim. Tudi ti ne veš po tolikih letih, dokler ne doživiš.

No jaz ti pa povem, da boš še prehitro želela svojo svobodo nazaj.
[/quote]
To je glavni – , največja od mojih skrbi.
Pri starših bi lahko imela dokaj ločeno življenje. A kljub temu me skrbi to o svobodi. Vem, da starši ne bodo nikoli vohunili za mano, kje sem, kdaj pridem domov, itd. Neizogibno temu, vem, da bodo v skrbeh, če me do določene ure ne bo domov. In v sožitju z njimi bom tudi sama pridobila nek občutek dolžnosti sporočanja in obveznosti, ki je zdaj nimam. To me malo skrbi. Evo, to je moj največji – .

Še nekaj. Če boš dobro zastavila svojo zasebnost, se bosta starša prilagodila in ne bo nadzora in zaskrbljenosti. Poznam iz druge roke. Tako je uspelo moji znanki, ki je storila to, kar nameravaš.
Čisto lepo jim gre z medsebojnim spoštovanjem.
Ona je celo malo starejša od tebe in pravi, da je prav, da je šla domov.
Sproti se prilagaja starostnim spremembam staršev in prav lepo vozijo.
Starša še naprej živita svoje življenje in vzdržujeta svoj socialni krog.
Ona pa svojega. Zdaj živi še lepše kot prej. Hodi s prijatelji ven, na izlete, na prireditve, potovanja…
Ko jo potrebujeta, je pa tam. Za kakšno vožnjo k zdravniku, večje nakupe.
In nima več pol ure vožnje do njiju in pol nazaj v svoje stanovanje.


Saj to je nekako razumljivo, ampak nihče tu gor ne pozna tvojega značaja in značaja tvojih staršev, tako da ne more vedeti, kako se boste ujeli, ko se preseliš k njim. Tudi ti ne veš po tolikih letih, dokler ne doživiš.
[/quote]
Wes, prav imaš, res je.
Zato pa nočem (ne)narediti takega enkratnega pomembnega koraka nepremišljeno in si zato pred odločitvijo pišem na list papirja vse mogoče + in -.


Wes, prav imaš, res je.
Zato pa nočem (ne)narediti takega enkratnega pomembnega koraka nepremišljeno in si zato pred odločitvijo pišem na list papirja vse mogoče + in -.
[/quote]
Imel bi jaz še dosti za povedat na to temo, ker pri meni je pa situacija obratna. A bi se ti oglasila na email?


Reveža? Nista ravno reveža, sta bolje stoječa od mene, a to ni pomembno.
Starša zelo dobro poznam in vem, da ne bi hotela vzeti niti enega evra za stroške (seveda bi vztrajala in jima morda vsilila nek mesečni znesek).
Za hrano pa mi zelo verjetno ne bi uspelo: večino zelenjave in sadja pridelata sama, ostalega nekaj malega kupita. Ker ju poznam in vem, da ne bi hotela sprejeti nobenega denarja, bi enkrat tedensko jaz nakupila stvari, za katere vem, da bi jih onadva drugače kupila.
Kar se tiče kurjave: imata centralno na nafto (ne uporabljata), peč na drva (večinoma to), elektično ogrevanje in ogrevanje s klimo. Drva imamo lastna, za stroške (elektrika) bi pa seveda, brez vsakega dvoma, plačevala.
[/quote]

Itak si že sklenila, da greš k njima, kar se jasno razbere že iz samo nekaj tvojih odgovorov, vsega niti nisem brala. In če je tako, kaj točno želiš izvedeti od nas? Razloge proti si z vsemi zobmi in kremplji napadla. Iščeš torej blagoslov od tujcev na forumu? Evo mojega: “Ja, itak da pojdi k njima, da bosta skrbela zate. Super, to je naboljša odločitev v tvojem življenju, bolje ne more bit. ” Bo v redu?

Nisem brala ostalih, pišem zgolj moje mnenje.

Meni se ne zdi okej v zrelih letih vrniti k mamici in očku. Odrasel in zrel človek potebuje svojo zasebnost in mora sam skrbeti zase.

Že iz osnovnega psihološkega vidika menim, da (v glavi zdravi) starši čutijo najglobji mir, ko vidijo, da so njihovi otroci samostojni in preskrbljeni.

Ne me napak razumeti. Sem pristaš tesnih vezi in radostnih ter povezanih odnosov s starši. Čisto ok se mi zdi tudi, če živijo v bližini in so vsak dan na zvezi.

Ne zdi se mi pa ok neposredno sobivanje z njimi, ko si enkrat v zrelih letih. Iskreno, mene bi bilo sram. Pa imam svoje starše zelo rada, skoraj vsak dan se slišimo in radi vidimo. Ampak si ne predstavljam, da bi pri 40 prala gate skupaj z njimi ali pa da bi vedeli za vsak moj korak. Ni šans.


Joj, hvala za tvoj prispevek, me je zelo razveselil. Končno tudi eno zelo pozitivno mnenje o takšni situaciji. Točno nekaj takega bi si želela tudi sama.
Ampak kot rečeno, to ni odločitev, ki jo sprejmeš od danes na jutri in potem spet nazaj, če ni ok. Je pa zelo pozitivno slišati tudi takšne zgodbe. 🙂


Imel bi jaz še dosti za povedat na to temo, ker pri meni je pa situacija obratna. A bi se ti oglasila na email?
[/quote]
Bi se, zakaj pa ne. Daš ti tvojega?


Bi se, zakaj pa ne. Daš ti tvojega?
[/quote]

[email protected]

New Report

Close