Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pri nakupu nepremičnine

pri nakupu nepremičnine

Pa ti razumeš, kaj je hipoteka?

Sori, ampak vas je pošteno nategnil… za ovce vas je imel, pa še prav je imel. NA DAN NAKUPA ste vi preverjali papirje, pa še to jih je on prinesel? Svaka čast.

Sori, ampak vas je pošteno nategnil… za ovce vas je imel, pa še prav je imel. NA DAN NAKUPA ste vi preverjali papirje, pa še to jih je on prinesel? Svaka čast.[/quote]

Kaj ne vidiš, da provcira?

Ja komu bi pa ti verjela? Lastniku, ki maha s ponarejenimi papirji? Ne bodi pametna. Popij raje šalco barkafeja.[/quote]

Vidim, da imaš veliko življenskih izkušenj:-))))

Ti ne bo všeč kar bom napisala 🙁 Odvetnik ima žal prav. Takoj stopi na banko in najdite ne rešitev za rešitev tega. Najslabša je namreč izvršba. Če vam banka proda vikend bo cena tako nizka, da boste brez vikenda in še vedno dolžni banki.
Seveda vložite tožbo proti prodajalcu ampak vedi, da to nikakor ne bo tako hitro rešeno, da bi banka čakala. Take tožbe trajajo desetletja in še potem vprašanje, če boste dobili denar. Če ga tip nima ga ne boste nikoli dobili. In banka to ve. Leto odloga se ponavadi dobi, kaj več pa težko.

Nam je hipoteko na hišo dal sosed. V vseh dokumentih je bilo razvidno, da mi nismo imeli nič s tem pa ni pomagalo. Sodišče je dalo prav banki in nas obtožilo za slabe gospodarje, ker nismo takoj opazili vpisane hipoteke in se na to pritožili. Kdo vsak mesec pregleda stanje v ZK? Jaz ne poznam nobenega.
Skratka plačujemo 500€ mesečno kredita, ki ga nismo nikoli vzeli. Sosed je v osebnem stečaju in lahko pozabimo na en sam evro. O znesku porabljenem za odvetnike raje ne razmišljam.
Če bi bila tašča sama bi ostala na cesti, kar ne bi nobenega zanimalo.

ah pa še kako ima z vami!!!! kazal vam je ponarejene papirje torej je to GOLJUFIJA!! kar pokliči ga oz. še bolje pošlji mu sms, da si zadevo predala odvetniku in naj pričakuje tožbo zaradi goljufije. ti pa TAKOJ do odvetnika!!!!! naj ti ne bo žal denarja, ker boš dala banki 100x več kot njemu!! poleg goljufije ga lahko obtožijo tudi ponarejanja papirjev itd.
na forumu ne boš mogla urediti nič, dobila si nasvet, zdaj pa takoj do odvetnika, a vložite tožbo. glede banke pa pojdi osebno do njih in povej kako je na stvari. torej, da si bila ogoljufana in da si podala tožbo. če je možno naj počakajo z hipoteko oz. naj ta ostane na vikendu, ti pa tačas pač plačuj tiste obroke toliko, da ti ne pošlejo izvršbe. ko boš dobila tožbo ti bo moral itak vse povrniti tako da za to se ne sekiraj.

Ja komu bi pa ti verjela? Lastniku, ki maha s ponarejenimi papirji? Ne bodi pametna. Popij raje šalco barkafeja.[/quote]

Vidim, da imaš veliko življenskih izkušenj:-))))[/quote]

Sama ušesa so me. Povej, kam bi šla preveriti teoretične hipoteke nad nepremičnino?

..in preostale takšne in drugačne plombe..

Daj to malo bolj razloži. Kako se lahko sosed vpisal hipoteko na vašo nepremičnino?

Najemi izterjevalca dolgov in naj dobi denar od prodajalca. Pa še par reber naj mu zlomi, svinji pohlepni. S tem denarjem poplačaj kredit. Jaz bi tako naredila.

Vidim, da imaš veliko življenskih izkušenj:-))))[/quote]

Sama ušesa so me. Povej, kam bi šla preveriti teoretične hipoteke nad nepremičnino?[/quote]

Povsem jasno, na ZK.

Če bi pa dobila verodostojne podatke, boš pa že izvedela:-))) Morda tako kot avtorica te teme.

Ti ne bo všeč kar bom napisala 🙁 Odvetnik ima žal prav. Takoj stopi na banko in najdite ne rešitev za rešitev tega. Najslabša je namreč izvršba. Če vam banka proda vikend bo cena tako nizka, da boste brez vikenda in še vedno dolžni banki.
Seveda vložite tožbo proti prodajalcu ampak vedi, da to nikakor ne bo tako hitro rešeno, da bi banka čakala. Take tožbe trajajo desetletja in še potem vprašanje, če boste dobili denar. Če ga tip nima ga ne boste nikoli dobili. In banka to ve. Leto odloga se ponavadi dobi, kaj več pa težko.

Nam je hipoteko na hišo dal sosed. V vseh dokumentih je bilo razvidno, da mi nismo imeli nič s tem pa ni pomagalo. Sodišče je dalo prav banki in nas obtožilo za slabe gospodarje, ker nismo takoj opazili vpisane hipoteke in se na to pritožili. Kdo vsak mesec pregleda stanje v ZK? Jaz ne poznam nobenega.
Skratka plačujemo 500€ mesečno kredita, ki ga nismo nikoli vzeli. Sosed je v osebnem stečaju in lahko pozabimo na en sam evro. O znesku porabljenem za odvetnike raje ne razmišljam.
Če bi bila tašča sama bi ostala na cesti, kar ne bi nobenega zanimalo.[/quote]

Čaki no, zdaj pa strašiš verjetno vse lastnike nepremičnin! Pa kako je možno, da sosed vzame hipoteko na vašo nepremičnino? Kaj ni pri tem potreben izpis iz ZK (priznam, nikoli imela opravka s tem)? Daj, pojasni še malo, da se zavarujemo pred takimi dobrimi sosedi!

Žal si storila veliko napako, ki jo bo zelo težko zadovoljivo popraviti.

Si pa zadeve opisala premalo natančno (razen seveda, če ne gre za provokacijo).

Če imaš v pogodbi napisano, da kupuješ, prodajalec pa ti prodaja nepremičnino prosto vseh bremen, boš zadevo na tak ali drugačen način izterjala. Razen v primeru, da tvoj “dolžnik” razglasi osebni stečaj.

Skratka, sam kupcem vedno svetujem nakup preko agencije oz. notarskega zapisa. In več ali manj tako svetujejo tudi drugi. Zato tvojega “solo” ravnanja žal ne razumem. Zlasti ob skoraj dnevnih zapisih v zvezi s takšnimi in drugačnimi goljufijami.

Želim ti veliko sreče in dobljeno tožbo.
Gorazd

Žal je 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} denar šel bajbaj ter se je bolje sprijazniti z izgubo. Vsekakor pri odvetniku preverite realne možnosti….

Ti ne bo všeč kar bom napisala 🙁 Odvetnik ima žal prav. Takoj stopi na banko in najdite ne rešitev za rešitev tega. Najslabša je namreč izvršba. Če vam banka proda vikend bo cena tako nizka, da boste brez vikenda in še vedno dolžni banki.
Seveda vložite tožbo proti prodajalcu ampak vedi, da to nikakor ne bo tako hitro rešeno, da bi banka čakala. Take tožbe trajajo desetletja in še potem vprašanje, če boste dobili denar. Če ga tip nima ga ne boste nikoli dobili. In banka to ve. Leto odloga se ponavadi dobi, kaj več pa težko.

Nam je hipoteko na hišo dal sosed. V vseh dokumentih je bilo razvidno, da mi nismo imeli nič s tem pa ni pomagalo. Sodišče je dalo prav banki in nas obtožilo za slabe gospodarje, ker nismo takoj opazili vpisane hipoteke in se na to pritožili. Kdo vsak mesec pregleda stanje v ZK? Jaz ne poznam nobenega.
Skratka plačujemo 500€ mesečno kredita, ki ga nismo nikoli vzeli. Sosed je v osebnem stečaju in lahko pozabimo na en sam evro. O znesku porabljenem za odvetnike raje ne razmišljam.
Če bi bila tašča sama bi ostala na cesti, kar ne bi nobenega zanimalo.[/quote]

Tole nisi čisto točno povedala. Če banka poda izvršbo in se nepremičnina proda na dražbi, bo preostali znesek moral prispevati kar lepo kreditojemalec, ne lastnik zasežene nepremičnine.
Ne vem, kako se je vam zgodila takšna godlja in zakaj ne morete nikogar za ušesa, ampak vi očitno tuj dolg odplačujete, ker nočete izgubiti hiše.
V tem konkretnem primeru bi pa avtorica pravzaprav izgubila manj, če vikend prepusti dražbi, kot če odplačuje tuj dolg (plačali so 37 jurjev, dolg znaša 41 jurjev).

Daj to malo bolj razloži. Kako se lahko sosed vpisal hipoteko na vašo nepremičnino?[/quote]

To bi moral nekdo meni razložiti pa po vseh tožbah nimamo jasnega odgovora.
V Zk so kao naredili napako in v enem trenutku tri parcele združili, sosed je to opazil, vzel kredit in plačal samo prvi obrok in nobenega več. Cenilec od banke, ki je prišel pogledat hišo za vpis hipoteke bi moral videti, da papirji ne štimajo in da gre za več ločenih hiš tega ni opazil. Je pa v času sodbe tako hudo zbolel, da je izgubil ves spomin zadnjih 10ih let. Zdravnik je izgubo spomina potrdil.
Sodnico je pa zanimalo samo to kakšni slabi lastniki smo, da tega nismo sami opazili. Lahko bi napisala knjigo o vsem kar se je dogajalo pa pač ne bom. Vem tudi, da nismo edini primer in je v naši občini bilo menda kar veliko takih napak. Pa pustimo stati. Nimam dokazov za druge ampak le pričevanja in posledično tega ne morem trditi in javno pisat.

Daj to malo bolj razloži. Kako se lahko sosed vpisal hipoteko na vašo nepremičnino?[/quote]

To bi moral nekdo meni razložiti pa po vseh tožbah nimamo jasnega odgovora.
V Zk so kao naredili napako in v enem trenutku tri parcele združili, sosed je to opazil, vzel kredit in plačal samo prvi obrok in nobenega več. Cenilec od banke, ki je prišel pogledat hišo za vpis hipoteke bi moral videti, da papirji ne štimajo in da gre za več ločenih hiš tega ni opazil. Je pa v času sodbe tako hudo zbolel, da je izgubil ves spomin zadnjih 10ih let. Zdravnik je izgubo spomina potrdil.
Sodnico je pa zanimalo samo to kakšni slabi lastniki smo, da tega nismo sami opazili. Lahko bi napisala knjigo o vsem kar se je dogajalo pa pač ne bom. Vem tudi, da nismo edini primer in je v naši občini bilo menda kar veliko takih napak. Pa pustimo stati. Nimam dokazov za druge ampak le pričevanja in posledično tega ne morem trditi in javno pisat.[/quote]

tole je zrelo za evropsko sodišče. ne vem, lastnina je nedotakljiva in ne more ti je nekdo po napaki sodišča odvzet…

jaz bi reskirala še tisti denar za evropsko sodišče in se ne bi zadovoljila s tem, da odplačujem tuj kredit…

Ti ne bo všeč kar bom napisala 🙁 Odvetnik ima žal prav. Takoj stopi na banko in najdite ne rešitev za rešitev tega. Najslabša je namreč izvršba. Če vam banka proda vikend bo cena tako nizka, da boste brez vikenda in še vedno dolžni banki.
Seveda vložite tožbo proti prodajalcu ampak vedi, da to nikakor ne bo tako hitro rešeno, da bi banka čakala. Take tožbe trajajo desetletja in še potem vprašanje, če boste dobili denar. Če ga tip nima ga ne boste nikoli dobili. In banka to ve. Leto odloga se ponavadi dobi, kaj več pa težko.

Nam je hipoteko na hišo dal sosed. V vseh dokumentih je bilo razvidno, da mi nismo imeli nič s tem pa ni pomagalo. Sodišče je dalo prav banki in nas obtožilo za slabe gospodarje, ker nismo takoj opazili vpisane hipoteke in se na to pritožili. Kdo vsak mesec pregleda stanje v ZK? Jaz ne poznam nobenega.
Skratka plačujemo 500€ mesečno kredita, ki ga nismo nikoli vzeli. Sosed je v osebnem stečaju in lahko pozabimo na en sam evro. O znesku porabljenem za odvetnike raje ne razmišljam.
Če bi bila tašča sama bi ostala na cesti, kar ne bi nobenega zanimalo.[/quote]

Tole nisi čisto točno povedala. Če banka poda izvršbo in se nepremičnina proda na dražbi, bo preostali znesek moral prispevati kar lepo kreditojemalec, ne lastnik zasežene nepremičnine.
Ne vem, kako se je vam zgodila takšna godlja in zakaj ne morete nikogar za ušesa, ampak vi očitno tuj dolg odplačujete, ker nočete izgubiti hiše.
V tem konkretnem primeru bi pa avtorica pravzaprav izgubila manj, če vikend prepusti dražbi, kot če odplačuje tuj dolg (plačali so 37 jurjev, dolg znaša 41 jurjev).[/quote]

Seveda plačujemo, ker nismo hoteli izgubiti hiše. A sem kaj drugega kje napisala?
Dejstvo je, da hišo smo izgubljali zaradi hipoteke, ki ni naša. In bistvo je, da kljub temu, da je sodišče vedelo, da kredita nismo vzeli mi ampak je vpisana hipoteka na naši hiši zaradi napake jih to ni zanimalo.
Imeli smo dve možnosti. Pustiti, da nam prodajo hišo ali plačujemo tuj kredit. A to se ti v eni pravni državi zdi normalno. Seveda so nam prijazno povedali, da imamo vso pravno podlago za tožbo soseda, ki nam mora poplačati škodo. Seveda so vedeli, da je sosed v osebnem stečaju, da nima evra premoženja razen te ruševine zraven naše hiše. Koga naj torej tožimo? Sodnico? Sodišče? Cenilca? ZK? Nobenega je edini smiselen odgovor, ker do pravice ne prideš. V Sloveniji preverjeno ne.

Več javno ne bom pisala. Če koga res kaj zanima, ker je v kakšni podobni situaciji mi lahko piše na mail. Povedala sem našo zgodbo. Če kdo ne verjame to ni več moj problem.

To bi moral nekdo meni razložiti pa po vseh tožbah nimamo jasnega odgovora.
V Zk so kao naredili napako in v enem trenutku tri parcele združili, sosed je to opazil, vzel kredit in plačal samo prvi obrok in nobenega več. Cenilec od banke, ki je prišel pogledat hišo za vpis hipoteke bi moral videti, da papirji ne štimajo in da gre za več ločenih hiš tega ni opazil. Je pa v času sodbe tako hudo zbolel, da je izgubil ves spomin zadnjih 10ih let. Zdravnik je izgubo spomina potrdil.
Sodnico je pa zanimalo samo to kakšni slabi lastniki smo, da tega nismo sami opazili. Lahko bi napisala knjigo o vsem kar se je dogajalo pa pač ne bom. Vem tudi, da nismo edini primer in je v naši občini bilo menda kar veliko takih napak. Pa pustimo stati. Nimam dokazov za druge ampak le pričevanja in posledično tega ne morem trditi in javno pisat.[/quote]

tole je zrelo za evropsko sodišče. ne vem, lastnina je nedotakljiva in ne more ti je nekdo po napaki sodišča odvzet…

jaz bi reskirala še tisti denar za evropsko sodišče in se ne bi zadovoljila s tem, da odplačujem tuj kredit…[/quote]

Za iti na evropsko sodišče moraš iti prej čez vrhovno. Mi smo se ustavili na višjem, ko smo do tja prišli drugič. Denarja za več nimamo. Samo taksa za vrhovno je ubitačna. Kje je še odvetnik in potem stroški za evropsko. Jaz sem prepričana, da to tudi vedo.

Ja tudi mi smo bili na začetku zelo optimistični. Lastnina je nedotakljiva in torej ne bo hudega. No v Sloveniji ni tako.

Tole nisi čisto točno povedala. Če banka poda izvršbo in se nepremičnina proda na dražbi, bo preostali znesek moral prispevati kar lepo kreditojemalec, ne lastnik zasežene nepremičnine.
Ne vem, kako se je vam zgodila takšna godlja in zakaj ne morete nikogar za ušesa, ampak vi očitno tuj dolg odplačujete, ker nočete izgubiti hiše.
V tem konkretnem primeru bi pa avtorica pravzaprav izgubila manj, če vikend prepusti dražbi, kot če odplačuje tuj dolg (plačali so 37 jurjev, dolg znaša 41 jurjev).[/quote]

Seveda plačujemo, ker nismo hoteli izgubiti hiše. A sem kaj drugega kje napisala?
Dejstvo je, da hišo smo izgubljali zaradi hipoteke, ki ni naša. In bistvo je, da kljub temu, da je sodišče vedelo, da kredita nismo vzeli mi ampak je vpisana hipoteka na naši hiši zaradi napake jih to ni zanimalo.
Imeli smo dve možnosti. Pustiti, da nam prodajo hišo ali plačujemo tuj kredit. A to se ti v eni pravni državi zdi normalno. Seveda so nam prijazno povedali, da imamo vso pravno podlago za tožbo soseda, ki nam mora poplačati škodo. Seveda so vedeli, da je sosed v osebnem stečaju, da nima evra premoženja razen te ruševine zraven naše hiše. Koga naj torej tožimo? Sodnico? Sodišče? Cenilca? ZK? Nobenega je edini smiselen odgovor, ker do pravice ne prideš. V Sloveniji preverjeno ne.

Več javno ne bom pisala. Če koga res kaj zanima, ker je v kakšni podobni situaciji mi lahko piše na mail. Povedala sem našo zgodbo. Če kdo ne verjame to ni več moj problem.[/quote]

Ne, ti si napisala, da ji bodo vikend prodali in bo še vedno dolžna.

Ti ne bo všeč kar bom napisala 🙁 Odvetnik ima žal prav. Takoj stopi na banko in najdite ne rešitev za rešitev tega. Najslabša je namreč izvršba. Če vam banka proda vikend bo cena tako nizka, da boste brez vikenda in še vedno dolžni banki.
Seveda vložite tožbo proti prodajalcu ampak vedi, da to nikakor ne bo tako hitro rešeno, da bi banka čakala. Take tožbe trajajo desetletja in še potem vprašanje, če boste dobili denar. Če ga tip nima ga ne boste nikoli dobili. In banka to ve. Leto odloga se ponavadi dobi, kaj več pa težko.

Nam je hipoteko na hišo dal sosed. V vseh dokumentih je bilo razvidno, da mi nismo imeli nič s tem pa ni pomagalo. Sodišče je dalo prav banki in nas obtožilo za slabe gospodarje, ker nismo takoj opazili vpisane hipoteke in se na to pritožili. Kdo vsak mesec pregleda stanje v ZK? Jaz ne poznam nobenega.
Skratka plačujemo 500€ mesečno kredita, ki ga nismo nikoli vzeli. Sosed je v osebnem stečaju in lahko pozabimo na en sam evro. O znesku porabljenem za odvetnike raje ne razmišljam.
Če bi bila tašča sama bi ostala na cesti, kar ne bi nobenega zanimalo.[/quote]

Čaki no, zdaj pa strašiš verjetno vse lastnike nepremičnin! Pa kako je možno, da sosed vzame hipoteko na vašo nepremičnino? Kaj ni pri tem potreben izpis iz ZK (priznam, nikoli imela opravka s tem)? Daj, pojasni še malo, da se zavarujemo pred takimi dobrimi sosedi![/quote]

Po zakonu imaš nek rok v katerem se lahko pritožiš v kolikor je bila narejena sprememba v zk brez vašega soglasja. Če se ne pritožiš se strinjaš po domače povedano. To v praksi povedano, da moraš ves čas spremljati stanje v zk. Kdaj si nazadnje preverila, če je hiša še tvoja? Jaz danes to počnem vsakih 14 dni.

Tvoj primer je zrel za v medije. Poskusiti ni greh.

tole je zrelo za evropsko sodišče. ne vem, lastnina je nedotakljiva in ne more ti je nekdo po napaki sodišča odvzet…

jaz bi reskirala še tisti denar za evropsko sodišče in se ne bi zadovoljila s tem, da odplačujem tuj kredit…[/quote]

Za iti na evropsko sodišče moraš iti prej čez vrhovno. Mi smo se ustavili na višjem, ko smo do tja prišli drugič. Denarja za več nimamo. Samo taksa za vrhovno je ubitačna. Kje je še odvetnik in potem stroški za evropsko. Jaz sem prepričana, da to tudi vedo.

Ja tudi mi smo bili na začetku zelo optimistični. Lastnina je nedotakljiva in torej ne bo hudega. No v Sloveniji ni tako.[/quote]

kaj pa vem, evropsko sodišče prisoja kar visoke odškodnine v takih primerih. mogoče bi bil kak odvetnik vseeno zainteresiran, če se zmenite za delitev odškodnine?

Šavrnika, podobna tema tvoji, samo brez hipoteke … Res mi je čudno, da niste mogli ničesar urediti.

http://www.podsvojostreho.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=47839

Tvoj primer je zrel za v medije. Poskusiti ni greh.[/quote]

Res je za v medije!

New Report

Close