Najdi forum

Splash Forum Style.Over.Net Poroka Približna cena poroke

Približna cena poroke

ooo to pa je številka:)

me pa res prav zanima, kateri band bosta imela, da ima tako ceno, mogoče avia band? mislim, da oni računajo ca.5000€. nuša derenda z victry pride tam ca.3000€, pa res naredijo žur. najem šotora je pa res drag!

lepe priprave želim. aja, kaj pa poročno potovanje?:)

Naju bo stala celotna poroka, kjer imava ok. 100 povabljencev ok. 5000e. To je najvišja cifra, ki jo riskiram, za enodnevno žurko.

600e – fantovščina in dekliščina
400e – prstani
100e – poročni šopek
180e – najem kuharjev
60e – najem natakarice
700e – najem piknik prostora s prenočišči
400e – fotograf
do 300e – moja obleka (še ni gotova, tako da ne vem)
40e – moji čevllji
40e – partnerjevi čevlji
100e – srajca in kravata (obleko ima)
1500e – hrana in pijača
400e – poporočna večerja (samo ožja družina in priče)

Kaj pa ansambel oziroma glasba? Boste imeli catering v kaki kočici? Kako mislite 100 svatov in potem poporočna večerja samo za najožje? Ne razumem tega sistema….cel dan bo 100 ljudi hodilo za vama, potem ko nej bi bla pa ohcet, bosta pa stisnila rep med noge in na večerjo povabila le najožje ljudi??

Ansambla ne bo.
Večerja bo za ožje na dan poroke – sreda. V soboto bo pa piknik za ostale, na najetem piknik prostoru, kjer bo na žaru pekel kuhar.

To pa zame ni poroka, ampak piknik. Ja pa sej vsak tele ma svoj vesele…glavno in pomembno je, da bi zdržalo do smrti….

Da ti tako iz druge roke pojasnim. Moja sestra se je poročila aprila 2008 na gradu Dobrovo v Goriških Brdih, tako da so informacije sveže.
Imela je krilo po meri 600EUR, moževa obleka cca300eur, prstani 300eur, čevlji 100 eur.
Imela je dva šopka, eno ikebano na avtu, naprsne šopke za 80 ljudi, + priče, in se mi zdi še 5 ikeban visokih, ter okrašeno cerkev, namesto povšterčka je imela podlogo za prstane v istem stilu kot šopek, , mislim, da nisem nič pozabila, to jo je stalo 1300eur.
Dve vrsti Konfet, vabila, vaze za starše in priče, 300eur.
In še enkratna večerja in postrežba v restavraciji Gradu Dobrovo, ne vem točko, ma mislim okrog 30eur po glavi.
Potem pa so tu še frizerke, manikerke, pa make up, pa spodnje perilo, uhani, pa slavolok, torta, pa škatlice za delit pecivo, solarij,pa mašne za na avte, ,…cel kup takih malenkosti, ki tudi stanejo.
Pozabila sem še fotografa 550 eur

Skratka cela poroka jo je stala približni 13.000 eur.

Kar pogumno. Nekaj denarja tudi dobiš noter. Če že vse imata je najbolje, da vam svati dajo denar.

Da ti tako iz druge roke pojasnim. Moja sestra se je poročila aprila 2008 na gradu Dobrovo v Goriških Brdih, tako da so informacije sveže.
Imela je krilo po meri 600EUR, moževa obleka cca300eur, prstani 300eur, čevlji 100 eur.
Imela je dva šopka, eno ikebano na avtu, naprsne šopke za 80 ljudi, + priče, in se mi zdi še 5 ikeban visokih, ter okrašeno cerkev, namesto povšterčka je imela podlogo za prstane v istem stilu kot šopek, , mislim, da nisem nič pozabila, to jo je stalo 1300eur.
Dve vrsti Konfet, vabila, vaze za starše in priče, 300eur.
In še enkratna večerja in postrežba v restavraciji Gradu Dobrovo, ne vem točko, ma mislim okrog 30eur po glavi.
Potem pa so tu še frizerke, manikerke, pa make up, pa spodnje perilo, uhani, pa slavolok, torta, pa škatlice za delit pecivo, solarij,pa mašne za na avte, ,…cel kup takih malenkosti, ki tudi stanejo.
Pozabila sem še fotografa 550 eur

Skratka cela poroka jo je stala približni 13.000 eur.

Kar pogumno. Nekaj denarja tudi dobiš noter. Če že vse imata je najbolje, da vam svati dajo denar.

550 ljudi na cerkveni, 120 svatov na vecerji … 8000 EUR
Popolno, nic ni manjkalo.

MAJ 2008 — ZA 106 ODRASLIH IN 14 OTROK

GOSTIŠČE 3.000 EUR
ANSAMBEL 800 EUR
CVETJE 380 EUR (2X ZA AVTO, POROČNI, GOSTIŠČE-VELIK ARANŽMA IN 10X ŠOPEK, 7XNAPRSNI)

PRSTANA 250 EUR
FOTOGRAF 300 EUR
KAMERA 280 EUR (4X DVD)
OBLEKA NEVESTE 420EUR
OBLEKA ŽENINA 400 EUR
CIVIL 300EUR
TORTA 260EUR
KONFETKI 40 KOM-70 EUR
VABILA (IZDELALA SAMA)
BLAZINICA ZA PRSTANE 25 EUR

UPAM DA SEM VAM POMAGALA!!!!!!!
PA VSEM VELIK SREČE….

sta pa poceni skos prišla…:)))bravo!!!!

ja je res velik odvisno od tega, v katerem koncu Slovenije imaš poroko, midva prihajava iz zahodne Štajerske…….

So pa resnični podatki, pa verjemi da je bilo zelo razkošno, ničesar ni
manjkalo, nismo pri ničemer skoparili, tako kot sva si zamislila in je
bil rezultat tak;)

to je to;)

LP, VSEM MLADOPOROČENCEM

civilna 160
cerkvena + priprave na zakon 100
plesni tečaj 100
obleka + čevlji + spodnje perilo nevesta 360
obleka + srajca + čevlji + kravata ženin – 600
frizer, make up, pedikura, manikura – 100
cvetje 320 (poročni šopek, aranžma za glavno mizo, 3x naprsni, 20 vrtnic)
vabila, zahvale, naprsni šopki – 200
torta – 150
pecivo (za svate, za pogostitev doma, za gostišče, za službo) – 110
gostišče (hrana + pijača – 58 ljudi) – 1700
glasba (harmonika cel dan + trio) – 700
fotograf z albumom slikami, CD-jem – 400
prstani – 250
fantovščina, dekliščina – 400
Pa še kakšne drobnarije (pijača v službi, nakit, podvezica, okrasitev – baloni, mašne…) in smo prišli do številke okrog 6.000

K’r ena- iz katerga konca Slovenije si pa ti? Se res tako poznajo razlike? Midva sva namreč iz Primorske.

Pa hvala obema za informacije..

Osrednja Slovenija. Večina je naročeno in kupljeno v LJ, ker sva oba zaradi službe večino tam, nekaj pa v domačem kraju ženina in nekaj v domačem kraju neveste. Je pa vse še vedno nekako osrednja Slovenija.
A se ti zdi to drago?:) Jaz sploh nimam občutka. Zdi pa se mi, da nisva nič pretiravala, je pa res da nisva nič izbirala, ampak kar naročila oz. kupila kar nama je bilo všeč.

Ne ne zdi se mi tako drago, zato me je zanimalo kje (saj je baje na Štajerskem koncu nekoliko ceneje vse skupaj), vendar če je osrednja Slovenija tako, tudi na Primorskem ne bi smelo biti veliko dražje..
Sta imela potem kar malo sreče, da sta brez velikega iskanja in izbiranja našla ugodne stvari.

Hvala za info 😉

je ime kdo nad 200 gostov? zanima me koliko je približno prišlo za toliko ljudi

Približno 10.000 eur. civilna 3 dni prej, potem pa poroka cerkvena v soboto, popoldne koslio za sorodnike v precej nobel lj. restavraciji( cca. 50 ljudi) zvečer pa žur za prijatelje v enem od lj.lokalov s prigrizki in pijačo (cca. 100 ljudi). Zraven pa vse obleke, čevlji, nakit,rože,DJ-i, muzika na kosilu….Se da tud za tako ceno povabit zelo veliko ljudi, ampak morš kar kmalu začet s planiranjem, da preveriš lokacije ki pridejo v poštev, razne cene,…Midva sva začela tipati približno pol leta prej.

Prosim za komentarje..cena organizatorke vključuje:
-obleka za nevesto
-dekoracija miz vključno z imeni svatov na mizi
-dekoracija prostora kjer je zabava,torej cvetje,vaze,sveče,baloni,pentlje,riž,mehurčki,..
-dekoracija cerkve
-poročni šopek
-naprsni šopki
-fotograf (pred obredom,na matičnem,v cerkvi, v gostilni, slikanje ob dravi,po želji na starinskem vozu, nekaj slik še na zabavi)
-vabila
-ličenje neveste + manikira nohtov
-šopek za avto, nudijo tudi prevoz(volvo s60 srebrne barve)
-blazinica za prstane

ter zraven še seveda pomoč in svetovanje organizatorke, kar je pomoje dosti vredno, da se nerabiš sam metat pod stres pred poroko..

je cena za vse to 2000-3000€ seveda odvisno od želja,ki se upoštevajo ob sešiitju obleke,cvetja,vabil itd..

samo nekaj me zanima, tukaj zgoraj piše slikanje ob dravi – kaj pa če je nekdo iz obale, a se potem tud gre ob dravo slikat? Drugič napišite da se pač lahko slika ob vodi pa naj bo to bližnje morje, potok, reka,…edino če nudite svoje usluge samo na dravskem koncu je pa druga stvar. drugače pa cena za vse to skupaj bi bila za mene normalna nekje okrog 2500€ tako da je cena sprejemljiva.

Približne cene ni: od 200€ pa tja do 50.000€.

Zaročni prstan 4000
Poročna prstana 1500
Meni 45 Eur (brez pijače… s pijačo na koncu cca. 65 Eur)
obleka s čevlji nevesta 1350, ženin 500.
fotografa 1000
muska 1500 + 390
rože, šopki, pentlje za avtomobile…500
torta 150
ognjemet 100 😉
pa še kaka malenkost se še hitro prikrade zraven…takse, najem ferrar. vrta (Štanjel), …

Poroka v tujini (ni bil Mauricius):
poročni prstani: 5000 eur
obleka za nevesto: 200 eur
obleka za ženina: 100
čevljev nisva imela
poročni paket (torta, rože, 2 x priča, vrač): slabih 2000 eur
4-tedensko potovanje (vmes poroka): 25000 eur

Večerja doma(10 gostov + midva):
poročni meni: 120 eur + pijača (cca. 20 eur / oseba)
okrasitev z rožami: cca. 500 eur
torta + male tortice za domov: 450 eur

Vse sva plačala sama. Zmenili smo se, da nič daril in na srečo so se tega držali.

100 ljudi povabljenih, poroka civilna, potem še cerkvena, pa zakuska po poroki, pa “kalona”-tudi tam približno 100 ljudi-sosedov, prijateljev od pevskega zbora, prijateljev iz službe , prijateljev od druženj. Bilo je veliko za jesti-pa ne prav preveč, tudi za piti. Poroka v dobri restavraciji, band, ki nam je igral, pa harmonikar, ki nas je spremljal.
Pa seveda obleke.. in vse kar spada zraven.
Porabil sem prišparanih 20.000,00 EUR.

Midva sva imela catering od http://www.plannertim.com – dobra hrana. Bila sva zelo zadovoljna, cena skupaj s pijačo, prostorom, strežbo za 100 oseb 5.000,00.eur.

Prostor je res lep v naravi zelo blizu Ljubljane http://www.facebook.com/profile.php?id=100009311638296&fref=ts

še ena fotka

New Report

Close