Pribor za šivanje iz Hoferja – uporaba
Ali je še katera v Hoferju kupila šiviljski pribor, ki ga prodajajo od včeraj dalje. Poleg velikih škarij so notri še ene manjše, pri katerih se lahko rezili stisne le, če direktno stisneš rezili. Zakaj se te škarjice uporabljajo. Kaj pa zobato kolesce? Se uporablja pri risanju krojev ali za kaj drugega. Potem sta še 2 beli sponki, za kateri tudi ne vem, kaj z njima.
Ta pribor ne spada k šivalnemu stroju, ampak se kupi posebej. Stane malo manj, kot 5 eurov.Vsebuje škarje, bucike, igle, meter, svinčnik, naprstnik in tisto, kar sem naštela zgoraj. Ne vem, če je zobato kolesce za rezanje gumbnic, si ne predstavljam, kako bi jih prerezala z njim.
No, če je katera videla ta komplet ali če ga ima, jo lepo prosim za razlago.
Zobato kolesce je za jemanje krojev ven iz krojnih pol (recimo burda). Spodaj daš papir za kroj (jaz sem včasih uporabljala kar cajteng, drugače je en tak bolj tanek, bel), zgoraj krojno polo (Burda, ali kaj podobnega) in s kolescem voziš po obrisu kroja.Spodaj pa se na papirju pozna obris iz luknjic po katerem potem kroj obrežeš.