Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PRIČELA SEM TEČI – KAK NASVET

PRIČELA SEM TEČI – KAK NASVET

Če res hitro laufa, ga ne rabi.

pa izberi si dobrega fizioterapevta:(

Za kaj rabi?

Za kaj rabi?
[/quote]
prej ali slej vsak tekač pristane tam…

Za kaj rabi?
[/quote]
prej ali slej vsak tekač pristane tam…
[/quote]

Edino športni fizioterapevt, če so od prej poškodbe ipd. V ostalem ni smiselno glede fth.

Za kaj rabi?
[/quote]
V bistvu ima prav. Velja sploh za te, ki se s tekom zacnejo ukvarjati pozno, gredo celo na maratone. Zato ni nic narobe, da to pocnes pocasi, pazis na podlago, segrevanje in dobre cevlje.

Moja tekaska pot se je zacela zaradi psov, potrebujeta dva dolga sprehoda dnevno, kar je prej, ko sem hodila, trajalo dve uri na dan. Ko sem se navelicala hoje sem s psi zacela teci, prvic, da je bilo malo drugace in drugic, da giro traja manj casa. Zdaj tecemo dvakrat na dan po 4 km in je top. Ce povzamem – tecem zaradi lenobe 😉

Bravo!
Jaz sem začela po programu 2 min teka, 2 min hoje, kot piše ena zgoraj. Ampak se nisem tega strogo držala. Bolj sem poslušala sebe. Tekla sem res zelo počasi, ko ni šlo več sem malo hodila, pa spet tekla. Jaz sem si bolj zadala razdalje – en krog v bližini doma je bil sprva 2km. Naslednji dan sem pretekla malo večjo razdaljo kot sem prejšnjič, pa sem spet hodila, vse znotraj teh 2km… In ko mi je uspelo 2km teka sem podaljšala razdaljo. Zdaj tečem 6-7 km dva do trikrat tedensko, ob taki kondiciji tudi 10km ni problem preteči. Seveda vse rekreativno. Če nisem na volji, še vedno kdaj en del poti zelo hitro hodim, ko me prime pa tečem. Ugotovila sem, da ne smem biti preveč zahtevna do sebe, ker potem se lahko zgodi, da sploh ne grem teči – kar pa je vsekakor slabše, kot če grem, pa hitro hodim.
Tisti, ki pišete, da je nova tekačica počasna, ste pa nesramni. Vsak naj teče v svojem tempu in že veliko je to, da sploh nekdo začne teči in da ima voljo!

Pozdravljeni, sama sprašujem, ker sem začela teči pred dvema mesecena in sem si med tekom očitno poškodovala koleno. Bolečina je na zunanji strani desnega kolena in ostane še dva dni po teku okoli 10km.

Zanima me predvsem; če kdo ve za kakšno poškodbo gre in kako jo naj zdravim?

Hvala.

To je verjetno posledica napacnih superg. Pojdi v eno dobro sportno trgovino, da te da tect na trak pod kamero in ti izbere par superg za tvoj nacin teka, jih pomeris, v dobri trgovini ti dovoli odtect z njimi minuto ali dve tudi zunaj in kupis tiste v katerih se najboljse pocutis. V pravih copatih bo tek postal pravi uzitek.
Jaz sem imela ene Nike, hude superge in me je bolelo koleno za znoret, ko sem sla po prave superge me koleno ni vec bolelo in zdelo se mi je, da sploh ne rabim nic delat, da tecem kar sama od sebe, brez napora.

To je verjetno posledica napacnih superg. Pojdi v eno dobro sportno trgovino, da te da tect na trak pod kamero in ti izbere par superg za tvoj nacin teka, jih pomeris, v dobri trgovini ti dovoli odtect z njimi minuto ali dve tudi zunaj in kupis tiste v katerih se najboljse pocutis. V pravih copatih bo tek postal pravi uzitek.
Jaz sem imela ene Nike, hude superge in me je bolelo koleno za znoret, ko sem sla po prave superge me koleno ni vec bolelo in zdelo se mi je, da sploh ne rabim nic delat, da tecem kar sama od sebe, brez napora.
[/quote]

To pa zato, ker imajo skrite duracell baterije 😉

To je verjetno posledica napacnih superg. Pojdi v eno dobro sportno trgovino, da te da tect na trak pod kamero in ti izbere par superg za tvoj nacin teka, jih pomeris, v dobri trgovini ti dovoli odtect z njimi minuto ali dve tudi zunaj in kupis tiste v katerih se najboljse pocutis. V pravih copatih bo tek postal pravi uzitek.
Jaz sem imela ene Nike, hude superge in me je bolelo koleno za znoret, ko sem sla po prave superge me koleno ni vec bolelo in zdelo se mi je, da sploh ne rabim nic delat, da tecem kar sama od sebe, brez napora.
[/quote]

To pa zato, ker imajo skrite duracell baterije 😉
[/quote]

Haaa, pa si razkril uspeh Mizunk. To bo to.

To je verjetno posledica napacnih superg. Pojdi v eno dobro sportno trgovino, da te da tect na trak pod kamero in ti izbere par superg za tvoj nacin teka, jih pomeris, v dobri trgovini ti dovoli odtect z njimi minuto ali dve tudi zunaj in kupis tiste v katerih se najboljse pocutis. V pravih copatih bo tek postal pravi uzitek.
Jaz sem imela ene Nike, hude superge in me je bolelo koleno za znoret, ko sem sla po prave superge me koleno ni vec bolelo in zdelo se mi je, da sploh ne rabim nic delat, da tecem kar sama od sebe, brez napora.
[/quote]

Hvala za odgovor.
Morda priporočaš kakšno trgovino?

Lep pozdrav.

To je verjetno posledica napacnih superg. Pojdi v eno dobro sportno trgovino, da te da tect na trak pod kamero in ti izbere par superg za tvoj nacin teka, jih pomeris, v dobri trgovini ti dovoli odtect z njimi minuto ali dve tudi zunaj in kupis tiste v katerih se najboljse pocutis. V pravih copatih bo tek postal pravi uzitek.
Jaz sem imela ene Nike, hude superge in me je bolelo koleno za znoret, ko sem sla po prave superge me koleno ni vec bolelo in zdelo se mi je, da sploh ne rabim nic delat, da tecem kar sama od sebe, brez napora.
[/quote]

Hvala za odgovor.
Morda priporočaš kakšno trgovino?

Lep pozdrav.
[/quote]

Jaz bi ti priporocila, da gres v trgovino kjer imajo samo superge in prodajalci vejo kaj prodajajo. Moja trgovina ti ne bo pomagala, ker kupujem cez mejo, ko sem na sluzbeni poti v tujini.

New Report

Close