Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pridem skuhat na dom- vas zanima?

Pridem skuhat na dom- vas zanima?

Če malo pogledaš v tujino, kjer se te storitve že dobijo, vidiš, da ni nič pretirana cena. Še lepo je napisala, da če bi vsak dan kuhala, bi se dalo pogovorit o ceni. Torej?

Jaz mislim, da je to za kakšno zaposleno mamo super ideja in ponudba. Ni treba po trgovini, ni treba kuhat, še pospravit ne. Saj je že res, da greš lahko v restavracijo, ampak kdo bo svoje vsak dan tja peljal? Mal bolj domače bo že doma kuhano, kot pa tam. Ne vem, no. Če bi se odprla tema o kvaliteti prehrane izven doma, bi pa lahko čez vse pljuval, tko pa je karnaenkrat intersparova restavracija primerljiva z domačo kuhinjo. :-//

Jaz mislim, da je to super ideja in bi jo lahko izkoristila marsikatera prezaposlena družina. Dobro skuhano kosilo doma iz skrbno izbranih sestavin je pol zdravja,…ostala plovica pa gibanje na svežem zraku in pozitivne misli.

Za fitnese, telovadbe, joge zmečete koliko denarja????? Za izlete, kvalitetno kozmetiko, bio bombažna oblačila, pa koliko????

Vse to, skupaj z kosilom v restavraciji ni vredno pol fige. Pa kako lahko ene primerjate šit od kosila iz restavracije,…to ste znožne samo tiste, ki nimate pojma kaj je dobra in kvalitetna hrana.

Jaz sem ravno hotela napisati, da se mi zdi odlična ideja, pa vidim, da so nekatere že prepoznale dobro idejo.

Jaz bi se takoj javila, pa imam trenutno tako službo, da imam ogromno časa in sem ob dveh doma in lahko skuham. Sem pa pred leti iskala gospo, ki bi prišla domov in skuhala, pa je bilo nemogoče najti nekoga. Tudi cena se mi zdi primerna in mislim, da boš našla družino, ki ji boš lahko kuhala.

Yo_
Re: Pridem skuhat na dom- vas zanima?
03.03.10 22:00
V čisto solidnih restavracijah se dobro naješ za 5-10 eur (dostava na dom je dražja), pa ne prispevaš nobene nabave itd. Zato pa zgornje vprašanje, za koliko oseb je mišljeno.

Hej Yo, daj mi povej, v katerih restavracijah v LJ lahko ješ za ta denar (pa ne menze). Ko grem jaz ven, mi ne znese manj kot 15-20 € – za dobro hrano – to pa mi finančno ne znese, zato kuham doma. Hvala.

Jaz verjamem,da boš našla družino ki bo tvojo uslugo potrebovala. Poznam neko družino, ki ima ravno tako gospo, ki jim vsak dan skuha. Ta ideja je dobra samo tale forum ni pravi, ker klientela ni prava.
Glavnina tukaj prisotnih je na sociali ali pa na minimalcu, ker kot vidiš jih veliko primerja gostilniško hrano z domačo. Se vidi, da praktično zelo malokrat jedo zunaj, pa še to v menzah.

Samo mene vseeno zanima, kako je torej z nabavo hrane? Če prav razumem, dam jaz denar za hrano (npr. zrezke, solato, krompir…), kar bi me prišlo cca. 20 evrov, potem pa še 30 dam za pripravo, torej 50 evrov skupaj za npr. 4 člansko družino. ali prav razumišljam? Ker to pa se mi vseeno zdi prehudo.

Praktično v vsaki, saj ne ješ vsak dan v hotelih s petimi zvezdicami, al kako? In mislim, da se ena ženska lahko čisto solidno naje za 10 eur.
In še nekaj, kar očitno ne pomislite ob primerjavi cen – v restavraciji prideš, poješ in greš. Zgoraj ponujena usluga pa pomeni še dodaten strošek nabave hrane, strošek energije pri kuhanju, čistila itd. Potem prideš pa za obrok v bistvu na 50 eur? Dobro, fajn, če si to lahko privoščite, ampak potem me niti ne čudi, če je vsak drugi post o dietah in hujšanju ter pomanjkanju denarja. Ja, madona, saj samo jeste, al kako :-))))

sva istočasno pisali…

A ti misliš, da bo za 30 evrov skuhala, kupila iz tega denarja hrano in še pospravila?
Bodi malo resna preden napišeš.

Ej pa dejte mal računat ženske:
1. A ko greste ve v trgovino kupit sestavine za kosilo, je pa zastonj, al kako?
2. Ko ve kuhate, ne porabite energije?
3. Ko pomivate, ne rabite čistil? itd…..

Priznam, da si tega ne morem privoščit, vendar razumem tako ceno…pa je rekla, če gre za vsak dan, se pogovarja o ceni…recimo 20 Eur, ne vem, govorim na pamet….Za ta denar se pelje v trgovino (troši bencin), nakupi, morda po zelenjavo še na tržnico, se pripelje k vam, skuha in za seboj vse pospravi. V povprečju je to za 3-4 ure dela na dan, če ne uporablja predpripravljene hrane ampak vse sveže…recimo štruklji niso zmrznjeni, ampak naredi vse od testa naprej, v vodo za zelenjavno juho ne strese zmrznjene zelenjave, ampak kupi svežo na tržnici in vso sama očisti in nasecka…probate kdaj? Koliko časa vam vzame?…no in na koncu dobimo recimo ceno na uro tam 5-7 eur, če se zdilate za popust….katero storitev pa še dobite za tak denar?

Če, če, če …

Jaz pa mislim, da v času krize in 100.000 brezposelnih dobiš za ta denar že gospodinjo, ki pride dopoldne, pospravi, počisti, potem skuha, počisti za sabo, pa še po otroka ti gre v vrtec.

Toliko bi bila pripravljena plačat samo, če gre za vrhunsko kuharico, ne pa za ‘gospodinjo’, ki zna pač kuhati, kot znam jaz.

In sem imela prijateljico, ki je opravljala to storitev tuijini – ampak je kuhala vegansko, kar pa je nadstandard in ne zna vsak. Plača se znanje. Skuhalo ti bo pa veliko žensk za manj denarja, samo ponudbo je treba dat.

Podpišem! V nedeljo v Šparu 2 x komplet kosilo – 9,80 ojra. Oba sva pojedla komaj, dvignila rit, odnesla pladenj in šla.

R

V nedeljo v Šparu 2 x komplet kosilo – 9,80 ojra. Oba sva pojedla komaj, dvignila rit, odnesla pladenj in šla.

pa se dnevno pogovarjate kako zdravo jeste. Ste pa res dvolične.

Zelo dobro vem, kakšne sestavine uporablja Spar v restavraciji. Takšne, nad katerimi se v trgovini zmrdujete in jih ne kupujete. S-budget in podobno. Iz trgovskih polic si naberejo robo za v restavracijo, najcenejšo robo seveda, pa tako tik pred rokom, pa poškodovano…

“Kosilce”, jaz te pa podpiram in mislim, da povpraševanje po taki storitvi je. Zamislite si poslovneža, managerja, zdravnika…ki dela cel dan in ima čez glavo gostilniške hrane, kaj bi on dal za kakšen domač obrok. In 30€ je pri njegovih par tisoč€ plače pljunek v morje.

na drugem naslovu, forumu sem našla družino, dva pravnika in 7-letnik. Žena še nikoli ni jedla drugih žgancev kot iz vrečke….se že veselim…!
Hvala vsem za pripombe

Potem pa svizec zavije čokolado….:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

R

New Report

Close