Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prijateljica užaljena, ker jo nisem obvestila, da sem rodila

Prijateljica užaljena, ker jo nisem obvestila, da sem rodila

Spominjas me na mojo “prijateljico”, ki je rodila lani, v zacetku marca. Pred porodom sem jo nekajkrat klicala, ce je ze rodila, a ni bilo odgovora. Potem sem v sluzbi, kjer obe delava, zvedela, da je rodila. No, da ji ne bom krivicna, me je klicala in sporocila o rojstvu sina septembra, torej cez 5 mesecev. Kolikor mi je povedala, nima casa za nic, vendar ima cas, da se vozi po nakupih. Sicer je pa doma, odmaknjena od “prijateljev” do konca porodniske. Poznam tudi njeno drugo prijateljico, ki je imela celo cast videti otroka, nakar jo je “prijateljica” se 2x poklicala po telefonu v zadnjih 10 mesecih.

Temu se ne rece prijateljstvo. Prijateljstvo imas s clovekom, s katerim imas redne stike, s katerim si medsebojno zaupata, izmenjata zgodbe o tezavah in veselju in misljenja, in ce je treba, si medsebojno pomagata. Take vrste prijateljica je zame kot sestra, kot del druzine. Zalostno je, da je takega pravega prijateljstva zelo malo in ga je vedno manj. Na sreco imam 2 taki prijateljici, obe od mladih let.

Kar imas ti, ni prijateljica, ampak oseba, ki vskoci, ko jo potrebujes. Ko ti je lepo, kot zdaj z otrokom, pozabis, da obstoja, dokler je ne bos spet potrebovala za naslednjo funkcijo, krst. Upam, da se tvoja znanka, ker drugace je ne morem klicati, zaveda, kaksno funkcijo pri tebi dejansko opravlja, in si poisce pravo prijateljico.

Tebi pa zelim, da nekoc res sklenes vsaj eno pravo prijateljstvo, sicer bos cez nekaj let se ena zagrenjena in osamljena mama, ki se pocuti zapusceno od celega sveta.

A smo mal zavistni?
Ah, ne sekiraj se, to je itak slovenska kolektivna lastnost.

Drugače pa tudi jaz mislim, da si jo s položajem poročne priče in snubljenjem za botro postavila na tako pomemben položaj, da si ji bila praktično dolžna obvestilo o rojstvu.

Mislim, ni mi jasno, kaj hudiča ti je pa bilo, da ji nisi poslala sms?

Mislim, da si egoistična. Ne pa prijateljica. Če bi bila ti moja prijateljica, bi se ti odpovedala.

M

Seveda si lahko obvestila prijateljico,da si rodila.Ne vem zakaj tega nisi storila za časa ležanja v bolnici si imela pa res čas obvestiti ljudi,ki so ti blizu.Jaz bi bila tudi jezna nate.

New Report

Close