Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prijavila sem mučenje deklice

Prijavila sem mučenje deklice

Prijavila sem mučenje otroka. Pri tem me je bilo zelo hudo strah, salamensko strah in groza. Popisali so me, čeprav sem si želela anonimnost.

Dogajalo se je trpinčenje otroka pri belem dnevu, medtem ko so se sosedje z oken dol nasmihali, pili pivo, kadili in so ljudje ležerno hodili mimo dvorišča skozi ulico in kakšno rekli. Vrjetno češ ali bo dež – verjetno v tem smislu. In niso slišali grozotnega trpljenja očitno popolnoma osamljenega bitja, deklice, ki je nihče ne brani.

Od moje prijave naprej je vsak dan popolni mir in čista tišina, čeprav včasih slišim otroške vzklike in jok, ampak nič takega, da bi se morala premakniti tja dol in čekirat, če je vse ok. Skrbi me, da se to mogoče nadaljuje, ampak so ji prelepili usta?

Bojim se, da so se storilci danes že odselili, ko so videli spodaj policijo!

Zakaj je od tega dne prijave naprej čista tišina in ta deklice ne joče in ne kriči več?

Policija žal ob prihodu ni mogla vstopiti noter, ker so vhodna glavna vrata bloka bila zaklenjena. Bodo pa naredili vse, da se razišče in ukrepa, sem izvedela. Pohvaljena sem bila, ker hočem pomagati. V bistvu ne vemo, če je res ali ne.

Pomislila sem, če je deklica prizadeta in spušča take zvoke trpljenja. Še huje : prepričana sem, da če pa je prizadeta, pa da starši to izkoriščajo kot opravičilo za skrito mučenje in več urno mlatenje vsak dan, ker sosedje itak ne kapirajo, za kaj se gre, saj je itak prizadeta!

Res se bojim, da so spakirali in šli drugam živet. In da tam nadaljujejo trpinčenje!

Lahko kdo ugiba, kako se bo končalo? Res bi rada, da malo takoj namestijo v rejništvo, če je vse res. Ampak čutim, kot da je vsak dan prepozno!!!

 

 

Hkrati pa se mi zdi, da je to bilo prehudo, da bi bilo res. Zato imam zdaj občutek, da ni nič res. Morala sem zet lexaurin, ker mi je nerodno in strah, da kličem policijo, čeprav ne poznam teh ljudi, niti tega otroka in šlo je samo za to, kar sem sredi dneva kot priča slišala kot mimoidoča.

A bi videla da so se odselili? In tako hitro? Zvecer imajo luc? Priblizaj se ce mores da vidis ce je z deklico ok, vendar neopazno.

Kaj se je padogajalo, kako so jo trpincili?

Pohvalno, da se nisi obrnila stran, ampak pomagala. Stop nasilju.😊

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
pomagati, 24.05.2022 ob 21:55

Hkrati pa se mi zdi, da je to bilo prehudo, da bi bilo res. Zato imam zdaj občutek, da ni nič res. Morala sem zet lexaurin, ker mi je nerodno in strah, da kličem policijo, čeprav ne poznam teh ljudi, niti tega otroka in šlo je samo za to, kar sem sredi dneva kot priča slišala kot mimoidoča.

?

Ne, nisem videla nič, da bi se odselili, samo bojim se, da bi se odselili.  Od prijave in obiska policije je vse vsak dan tiho. En sosed iz tega bloka mi je pač rekel, da vsak dan tako hudo joče neka deklica v tem bloku. Odkar je pa bila policija spodaj na dvorišču, pa se je to končalo, že 2 dni je tiho in nobenega takega hudega joka ni. Otroški vzkliki in kakšen jok, a bolj na kratko, pa zdaj prihajajo iz sosednjega bloka, poleg glanih in predirljivih krikov ptic.

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 24.05.2022 ob 21:58

?

Samo sum je vse skup, ne gre za dokazano nasilje, saj jaz nisem direktno videla nasilja nad otrokom. Samo slišala sem nekaj pod blokom.

Ocitno je njihov obisk zalegel ali mislis da se vseeno dogaja trpincenje naprej, le na bolj prikrit nacin, da ji dajo flajster na usta, in je neslisna za okolico?

Presodi. Previdno

 

Odgovor na objavo uporabnika
pomagati, 24.05.2022 ob 22:04

Samo sum je vse skup, ne gre za dokazano nasilje, saj jaz nisem direktno videla nasilja nad otrokom. Samo slišala sem nekaj pod blokom.

Aja, to je drugo.

Sem mislila da si direkt videla in potem ukrepala.

 

So mene tudi prijavili, da mucim otroka, d aga verjetno tepem. Je uletela policija na vrt in se en kup vehcev in ves kaj so videli? Otroka, ki se dere na ves glas, ker ne dobi zeljenega (v konkretnem primeru se je slo za plocevinko piva, ki sem ga v danes trenutku pila, je pa imela pred seboj: vodo, caj in som).

drla se je po 3 ure skupaj, kot da jo derem iz koze. Seveda nobenemu od prisotnih ni bilo jasno, sploh pa ne del, da lahko ohranjam mirno kri.

hocem ti povedat, da vcasih ne gre za maltretiranje otroka, ampak trmastega otroka.
ce se trenutno nic ne slisi – pusti pri miru.
prav je, da si prijavila, kot je prav, da so prijavili moji sosedi (policaji so po doticnem dogodku veckrtat prisli, ker enostavno je nasla vsak dan nov vzrok za dretje), ampak ce ni joka, potem ni vzroka za klic, saj bos postala nekreditabolna.
mi je pa cusno, da ne ves za katerega otroka gre, sploh ker ate sosedi.

Odgovor na objavo uporabnika
razumem, 24.05.2022 ob 23:55

So mene tudi prijavili, da mucim otroka, d aga verjetno tepem. Je uletela policija na vrt in se en kup vehcev in ves kaj so videli? Otroka, ki se dere na ves glas, ker ne dobi zeljenega (v konkretnem primeru se je slo za plocevinko piva, ki sem ga v danes trenutku pila, je pa imela pred seboj: vodo, caj in som).

drla se je po 3 ure skupaj, kot da jo derem iz koze. Seveda nobenemu od prisotnih ni bilo jasno, sploh pa ne del, da lahko ohranjam mirno kri.

hocem ti povedat, da vcasih ne gre za maltretiranje otroka, ampak trmastega otroka.
ce se trenutno nic ne slisi – pusti pri miru.
prav je, da si prijavila, kot je prav, da so prijavili moji sosedi (policaji so po doticnem dogodku veckrtat prisli, ker enostavno je nasla vsak dan nov vzrok za dretje), ampak ce ni joka, potem ni vzroka za klic, saj bos postala nekreditabolna.
mi je pa cusno, da ne ves za katerega otroka gre, sploh ker ate sosedi.

Pri tebi bi se morali večkrat oglasit in preverit, ker očitno ne držiš pločevinke piva prav redko v rokah. Težko tipkat, ko črke bežijo, kaj?

Dolg čas vas ubija, neznanje pa dela iz vas bedake!

Ena oseba se pogovarja sama s seboj. Prvih 8 komentarjev.

Kako veš, da je deklica? Če ničesar ne veš o njih????

Ne gre mi skupaj tvoja zgodbica…

Odgovor na objavo uporabnika
golokenig, 25.05.2022 ob 08:28

Ena oseba se pogovarja sama s seboj. Prvih 8 komentarjev.

Ma Šnela spet sama s sabo razpravlja.:))

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 25.05.2022 ob 07:39

Dolg čas vas ubija, neznanje pa dela iz vas bedake!

Verjetno res ni nič narobe upa! Ampak sem padla v tak strah in depresijo, da sem šla klicat 113, ker se mi je na tem svojem novem,  osamljenem delovnem mestu,  zdelo, da slišim otroško trpinčenje. Med predirljivim kričanjem ptic, cvilečim pasjim bevskanjem, mijavkanjem mačk, med otroškimi cvilečimi vzkliki in kriki – nisem tega navajena, nisem z mesta doma! Ker nimam otrok, ne ločim otroškega joka, trme in izpadov. Pa sem samo mimo tega bloka šla, mimoidoča.

Zdaj je, kar je, sproženi bodo postopki in nazadnje bodo starši izvedeli zame, prijaviteljico in me tožili zaradi neupravičene prijave. Je možno nekaj takega?

Odgovor na objavo uporabnika
pomagati, 25.05.2022 ob 12:46

Verjetno res ni nič narobe upa! Ampak sem padla v tak strah in depresijo, da sem šla klicat 113, ker se mi je na tem svojem novem,  osamljenem delovnem mestu,  zdelo, da slišim otroško trpinčenje. Med predirljivim kričanjem ptic, cvilečim pasjim bevskanjem, mijavkanjem mačk, med otroškimi cvilečimi vzkliki in kriki – nisem tega navajena, nisem z mesta doma! Ker nimam otrok, ne ločim otroškega joka, trme in izpadov. Pa sem samo mimo tega bloka šla, mimoidoča.

Zdaj je, kar je, sproženi bodo postopki in nazadnje bodo starši izvedeli zame, prijaviteljico in me tožili zaradi neupravičene prijave. Je možno nekaj takega?

marš k psihiatru.

Pred  skoraj 20 leti, je v našem bloku živela mlada familija, ki je imela prizadetega otroka. Ne bom raje pisala, kaj se je dogajalo. K9 mi je počil film,  sem jih prijavila na CSD. Res so takoj ukrepali, skoraj je bil odvzem. Ampak, sosedje so napadali mene, me obsojali, bila sem najslabša. Toliko o tem, kakšni smi Slovenci. Vsi so vedeli, se veselo družili, otrok pa ni bil pomemben. Fuj.

Odgovor na objavo uporabnika
Analin19, 25.05.2022 ob 13:22

Pred  skoraj 20 leti, je v našem bloku živela mlada familija, ki je imela prizadetega otroka. Ne bom raje pisala, kaj se je dogajalo. K9 mi je počil film,  sem jih prijavila na CSD. Res so takoj ukrepali, skoraj je bil odvzem. Ampak, sosedje so napadali mene, me obsojali, bila sem najslabša. Toliko o tem, kakšni smi Slovenci. Vsi so vedeli, se veselo družili, otrok pa ni bil pomemben. Fuj.

Pozdravljam te. Dobro si naredila, oni so se sigurno poboljšali! Če je otrok rahlo moten ali prizadet, je tudi v nevarnosti, kar pa je za nasilne starše priročen izgovor pred drugimi, da skrivaj maltretirajo, če gre za nasilneže.  Razen nekaj tednov pred zdravniškimi pregledi. Saj okolica itak misli, saj je prizadeta in zato joče.

Samo nasvet. Moras res videt na lastne oci ali slisat trpincenje. Potem klicat oz pomagat al otroka zascitit.

Kar tako da se ti nekaj zdi, ne gre to. Mislim jst ce nisem 99% ne klicem oz ne preverjam situacije.

Oni so sli na teren, preverili situacijo. Zdaj ce te skrbi pojdi na pp in tam vprasaj ali si prav na dalec presodila ali se pa opravici za napacen alarm.

Razumejo skrb za otroke in zelo resno vzamejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 25.05.2022 ob 14:31

Samo nasvet. Moras res videt na lastne oci ali slisat trpincenje. Potem klicat oz pomagat al otroka zascitit.

Kar tako da se ti nekaj zdi, ne gre to. Mislim jst ce nisem 99% ne klicem oz ne preverjam situacije.

Oni so sli na teren, preverili situacijo. Zdaj ce te skrbi pojdi na pp in tam vprasaj ali si prav na dalec presodila ali se pa opravici za napacen alarm.

Razumejo skrb za otroke in zelo resno vzamejo.

Poslušala sem ta otroški jok celo uro od daleč in potem pol ure od blizu direkt pod tem blokom. Ni bilo,  da se mi samo nekaj zdi. Prepričana sem bila o tem, da je nekaj narobe. Nisem vajena mestnega hrupa. Danes pa sem mnenje malce spremenila, ker nekateri otroci se baje redno tako obnašajo.

Ja in kaj se je dogajalo?

Ko sem se jaz priselila v večstanovanjsko stavbo, sem eno soboto tudi mislila, da se nekdo nad nekom izživlja. Slišalo se je tuljenje, sploh nisem mogla zaznati ali gre za človeka ali žival. No, šlo je/gre za prizadeto hčerko enega od sosedov, ki jo med vikendi vzamejo domov. Njena komunikacija, edina, ki jo zmore, je pač takšna. Ko se srečamo, se mi vrže v objem in zraven kriči in tuli. In enako seveda doma, tako komunicira. Je pa grozno za slišat, če ne veš, za kaj gre.

Dajte se vseeno najprej pozanimat, kaj je na stvari, preden naredite cel halo.

Odgovor na objavo uporabnika
lahko je, lahko ni, 25.05.2022 ob 15:54

Ja in kaj se je dogajalo?

Ko sem se jaz priselila v večstanovanjsko stavbo, sem eno soboto tudi mislila, da se nekdo nad nekom izživlja. Slišalo se je tuljenje, sploh nisem mogla zaznati ali gre za človeka ali žival. No, šlo je/gre za prizadeto hčerko enega od sosedov, ki jo med vikendi vzamejo domov. Njena komunikacija, edina, ki jo zmore, je pač takšna. Ko se srečamo, se mi vrže v objem in zraven kriči in tuli. In enako seveda doma, tako komunicira. Je pa grozno za slišat, če ne veš, za kaj gre.

Dajte se vseeno najprej pozanimat, kaj je na stvari, preden naredite cel halo.

Ja, in kaj se je dogajalo, je bilo namenjeno Analin19

Po toči je zvoniti prepozno.

Nekredibilna ne nekreditabolna 🤗

Kje se to dogaja?

New Report

Close