Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Primerjava učitelj – s.p.

Primerjava učitelj – s.p.

Pa kaj se zopet cmeriš?? A je res potrebnih 30 tem za eno usrano stavko?

Če ti kot sp-jovcu ni kaj po godu, podjetje lahko mirne vesti zapreš. Jaz od tvojega usranega sp-ja nimam nič, od šolnikov pa sem dobil vsaj to, da so izobrazili moje otroke. Zapri tvoje usrano podjetje in se zaposli nekje za trakom za 700 € / mesec.
[/quote]

Verjetno sam delaš za trakom za 700 EUR. Torej nimaš poguma, vztrajnosti, odgovornosti, da bi bil samostojni podjetnik, ker veš, da bi moral veliko več delati za tako plačo. Je tako??

Ti si pa tako zelo sposoben ali kaj? Si samostojni podjetnik ali si javni uslužbenec?? Polniš državni proračun ali jemlješ iz njega??
[/quote]

Imam d.o.o.. Še kaj? In kaj zdaj? Kaj točno to zdaj spremeni?

In seveda zdaj se boste normiranci tolkli po prstih in vzklikali, da ste vi tisti, ki največ prispevate za v državni proračun kajne. Žal temu ni tako!

Imam d.o.o.. Še kaj? In kaj zdaj? Kaj točno to zdaj spremeni?

In seveda zdaj se boste normiranci tolkli po prstih in vzklikali, da ste vi tisti, ki največ prispevate za v državni proračun kajne. Žal temu ni tako!
[/quote]

MON prenese vse, na monu so vsi lahko d.o.o. in s.p…..

Verjetno sam delaš za trakom za 700 EUR. Torej nimaš poguma, vztrajnosti, odgovornosti, da bi bil samostojni podjetnik, ker veš, da bi moral veliko več delati za tako plačo. Je tako??
[/quote]

Žal so tvoje domene napačne. Napisal sem zgolj svoje mnenje, tebi pa res ne mislim polagati računov. Kdo točno si ti?

MON prenese vse, na monu so vsi lahko d.o.o. in s.p…..
[/quote]

Pa kaj misliš, da sem star 20 let, da se bom šel s teboj igrice? Če ne verjameš, mi je res popolnoma vseeno. Ja? Bo šlo? Sva končala? OK! Prijetno nedeljo ti želim.

Hahah.. Pa to ne moreš verjeti ::)))) In zdaj sta se našla dva spejvca ki sta bog in batina slovenskega gospodarstva :)))


Misliš, da tega ne delajo? Samo brez popoldanskega s.p., inštrukcije na črno. Kar ne naučijo za ubogo plačo v dopoldanskem času, naučijo za gotovino popoldan.

Zakaj za vraga naj bi nekdo primerjal plače med učiteljem in spjem. To sta dva različna subjekta, ki sta popolnoma neprimerljiva. Tega pa človek s kančkom intelekta ne razume.


Misliš, da tega ne delajo? Samo brez popoldanskega s.p., inštrukcije na črno. Kar ne naučijo za ubogo plačo v dopoldanskem času, naučijo za gotovino popoldan.
[/quote]

Delo na črno je povsod.. v gospodarstvu kot tudi v javni upravi, zato tvoja teza ne pije vode.

Sem CNC operater s plačo, ki je primerljiva plači učitelja; me pa stavka učiteljev ne moti..

Večji problem so tisti po raznoraznih občinskih uradih!

Nergači rajši se spravite delat, pa bodo mogoče vaši s.p.-ji videli boljše čase. Tisti, ki so v javni upravi niso krivi, da ste nečimrni, leni in nesposobni.. Jaz v zasebnem sektorju pa tudi ne! Odgovor imate na dlani…

S.P. lenuh? Kdo se oglaša….Če bi bil s.p. lenuh, bi lahko po prvem mesecu poslovanja zaprl podjetje. Lenuhi, nesposobni, mešalci zraka ste v javnem sektorju.

S.P. lenuh? Kdo se oglaša….Če bi bil s.p. lenuh, bi lahko po prvem mesecu poslovanja zaprl podjetje. Lenuhi, nesposobni, mešalci zraka ste v javnem sektorju.
[/quote]

Očitno ste nekateri s.p.-jevci tudi nepismeni. Preberi si še enkrat moj zadnji komentar. Če pa mojega komentarja še vedno ne razumeš pa prosi nekoga, da ti ga raztolmači..

Očitno ste nekateri s.p.-jevci tudi nepismeni. Preberi si še enkrat moj zadnji komentar. Če pa mojega komentarja še vedno ne razumeš pa prosi nekoga, da ti ga raztolmači..
[/quote]

Zgleda, da je res nepismen. In potem se Jackson sprašuje zakaj mu gre, kot spjevcu slabo. hahah pa to ne moreš verjeti 🙂

lolek
sp Nauči se brati!

S.P. lenuh? Kdo se oglaša….Če bi bil s.p. lenuh, bi lahko po prvem mesecu poslovanja zaprl podjetje. Lenuhi, nesposobni, mešalci zraka ste v javnem sektorju.
[/quote]

In zakaj samostojni podjetnik ne more biti lenuh?? Poznam kar nekaj spjevcev ki so totalni lenuhi in bi lahko naredili mnogo več, ampak se jim preprosto ne ljubi.. Plača prispevke in ima še tistih 600e pa se mu jebe.

In zakaj samostojni podjetnik ne more biti lenuh?? Poznam kar nekaj spjevcev ki so totalni lenuhi in bi lahko naredili mnogo več, ampak se jim preprosto ne ljubi.. Plača prispevke in ima še tistih 600e pa se mu jebe.
[/quote]

Poznamo take ja.. Dela ravno toliko, da pokrije prispevke in da ima za še kako pivo s katerim v oštariji cele dneve išče krivca za njegovo katastrofalno življenje. Takih je pri nas ogromno!

Podpiram šolnike pa nisem v JU. Vsem mojim otrokom so dali podlago, da so prišli do super izobrazb in posledično do kar dobrih služb v zaseben sektorju. Zdaj pa so na vrsti moji vnuki.

Samostojni podjetniki ki imate normirano obliko podjetja dejansko ne prispevate ničesar. Plačate 300 – 450 € prispevkov na mesec, opravičeni pa ste skoraj vseh davkov. Dejansko ste večje pijavke kot JU.

Se strinjam! Dejansko učitelji plačajo več davkov kot naši vele umi z normiranimi S.P.-ji. Ampak o tem tukaj ne smemo pisati, ker bodo naši vele umi z normiranimi S.P.-ji užaljeni.

Najbolj hecno pa je, da nekaj ultra pametih S.P.-jevcev tukaj na MONu misli da so steber slovenskega gospodarstva,

Se strinjam! Dejansko učitelji plačajo več davkov kot naši vele umi z normiranimi S.P.-ji. Ampak o tem tukaj ne smemo pisati, ker bodo naši vele umi z normiranimi S.P.-ji užaljeni.

Najbolj hecno pa je, da nekaj ultra pametih S.P.-jevcev tukaj na MONu misli da so steber slovenskega gospodarstva,
[/quote]

Ne morem verjeti, kako ste eni pametni. Kaj pa prispevaš v državni proračun kot javni uslužbenec?

Jaz kot s.p. prispevam vsak mesec obvezne prispevke v višini najmanj 365 EUR, vsak mesec plačam akontacijo dohodnine glede na dobiček v prejšnjem letu, od vsakega izdanega računa plačam 22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ddv, vse to v državni proračun. Kaj pa prispevate tisti v javnem sektorju?

Sedaj pa izračunaj, za koliko moram izdati računov v mesecu, da mi ostane povprečna plača!! Tisti, ki tega nikoli ni probal, ne more razumeti!!

Ne morem verjeti, kako ste eni pametni. Kaj pa prispevaš v državni proračun kot javni uslužbenec?

Jaz kot s.p. prispevam vsak mesec obvezne prispevke v višini najmanj 365 EUR, vsak mesec plačam akontacijo dohodnine glede na dobiček v prejšnjem letu, od vsakega izdanega računa plačam 22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ddv, vse to v državni proračun. Kaj pa prispevate tisti v javnem sektorju?

Sedaj pa izračunaj, za koliko moram izdati računov v mesecu, da mi ostane povprečna plača!! Tisti, ki tega nikoli ni probal, ne more razumeti!!
[/quote]

Se mi je kar zdelo, da se bo našla neka cvetka, ki me bo takoj označila, da sem javni uslužbenec. Žal je tvoja domneva napačna.

Očitno niti ne razumeš kdo ali kaj je normiran sp. Javi se ko boš predelal osnovne pojme.

Se strinjam! Dejansko učitelji plačajo več davkov kot naši vele umi z normiranimi S.P.-ji. Ampak o tem tukaj ne smemo pisati, ker bodo naši vele umi z normiranimi S.P.-ji užaljeni.

Najbolj hecno pa je, da nekaj ultra pametih S.P.-jevcev tukaj na MONu misli da so steber slovenskega gospodarstva,
[/quote]

Pa ne samo to. Samostojni podjetnik lahko dobi tudi subvencijo, ki znaša 4.500€. Poleg tega je imajo prva 2 leti nižje prispevke, ki znašajo 1. leto 250€, drugo leto pa 300€ na mesec. Šele v tretjem letu plačajo prispevke brez olajšave in sicer 370€.. In zdaj bo on men pamet solil, kako pameten je?

Ne morem verjeti, kako ste eni pametni. Kaj pa prispevaš v državni proračun kot javni uslužbenec?

Jaz kot s.p. prispevam vsak mesec obvezne prispevke v višini najmanj 365 EUR, vsak mesec plačam akontacijo dohodnine glede na dobiček v prejšnjem letu, od vsakega izdanega računa plačam 22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ddv, vse to v državni proračun. Kaj pa prispevate tisti v javnem sektorju?

Sedaj pa izračunaj, za koliko moram izdati računov v mesecu, da mi ostane povprečna plača!! Tisti, ki tega nikoli ni probal, ne more razumeti!!
[/quote]

Res ti je hudo. A te mogoče kdo sili v to? Lahko se preprosto izogneš prispevkom, akontaciji, ddvju in izdajanju računov. Imaš vso možnost, da se zaposliš v tovarni za 700€ / mesec.

Pa ne samo to. Samostojni podjetnik lahko dobi tudi subvencijo, ki znaša 4.500€. Poleg tega je imajo prva 2 leti nižje prispevke, ki znašajo 1. leto 250€, drugo leto pa 300€ na mesec. Šele v tretjem letu plačajo prispevke brez olajšave in sicer 370€.. In zdaj bo on men pamet solil, kako pameten je?
[/quote]

Seveda lahko dobi subvencijo, ampak ne kar tako…..mora izpolniti marsikateri pogoj, razumeš? Če bi vsakemu dali 4500 EUR, bi bili vsi podjetniki, a ne??

Dobro razumem, kdo je normiranec in kdo tisti, ki plačuje po dejanskih dohodkih!!

New Report

Close