Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek priseljena in razočarana

priseljena in razočarana

Kaj odgovarjate takim postom, ki se že na daleč vidi, da piše zblojen um, ki hoče brati samo kreganje med ljudmi.

Si sama povedala kako je in zraven odgovorila avtorici kje je problem.

Na vasi ali v majhnih, majhnih krajih je pač tako, da čisto novih ne marajo, sploh če so iz mesta, in jih opravljajo in traja dolgo, da jih nekako sprejmejo.

Če si pa priseljenec k nekomu, ki tam že dolgo živi, je pa drugače.

Meatni ljudje ste pac cudni

Na vasi se vedno govori o drugih, karkoli narediš nekdo opazi in komentira. Ne se obremenjevat s tem.

In ne sili v sosede; bolj kot jim boš želela ugajat, slabše bo. Če boš prirejala spoznavne žure, te bodo opravljali. Če jih ne boš, pa ravno tako. Živi svoje življenje, če koga srečaš na cesti se pogovori o vremenu in kako ti kaj raste na vrtu, povej da boš malo pogledala okrog hiše, ko bodo na dopustu, bližje pa ne jih spuščat. Več kot bodo sosedje vedeli o tebi in bližje kot ti bodo, slabše ti bo. Imej jih na zdravi distanci.

Ja ha ha ta je pa dobra nabaviš sod piva, potem se pa zgražaš ker so bili pijani.

Nikoli na vas živet!
Sem iz vasi in sem se preselila v Ljubljano. Ni boljšega. Tu se nobeden ne vtika v tebe, na vasi pa vedo več o tebi kot ti sam.

Že vse življenje živim na vasi in ni nič hudega. Kaj se govori o meni ne vem, ker ne obrekujem. S sosedi se pozdravimo, kakšen neobvezen klepet in to je to. Ne vem ali so doma ali jih ni, mogoče zato, ker smo na koncu ulice in tistih zadaj niti ne vidim…
skratka nič hujšega.

Hja, k vam so prišli in s sabo prisneli pijačo ali kako?
Pa kar do 5ih zjutraj so ostali, čeprav sta bila proti.
Kaj so alkohol v sodih privalili k vama?
Pa nista bila nič proti, ko so navozili alko k vama?

Najbolj so mi všeč tiste mestne srajce, ki pridejo živet v idilično vas in nato jih moti kikirikanje petelina ob 4:30, pa to, da sosed že ob 6:00 dela s traktorjem na polju, da pes ene dvakrat ponoči zalaja…

Jst sem se iz mesta preselila v predmestje. Niti na misel mi ni prišlo, da bi prirejala spoznavne piknike. Mislim pa, da si zadevo preveč posplošila. Sigurna sem, da je bilo opisanih sosedov le za ščepec, ki so zasenčilo ostale “normalne”.

Hecno je prirejat neke spoznavne žurke za sosede. To so spet neki “zahodni” štosi …
Še bolj hecno pa je potem ljudi opravljat, ker se res “zabavajo”. Kdo pa jim je dal potoke alkohola? S sabo ga menda niso prinesli.

To je vse čisto logično, samo ni pa idilično…

New Report

Close