Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PRIZADET z babico

PRIZADET z babico

V Novicah je danes spet obelodanjen primer, kako živi starka z invalidom.

84 letna ženica sama skrbi za vnuka, ki je totalno odvisen. V plenicah. Vsega članka nisem prebrala, ker je zakrit, ker nisem prijavljena.

Kako more na stara leta ženica skrbeti za ‘moškega’, ki je popolnoma odvisen od tuje pomoči??

TO JE NEMOGOČE!!

In najprej bom izpostavila samo higieno!! JAZ resnično nimam želodca, da bi lahko negovala nekega starejšega človeka!! TEGA RES NE MOREM, NE MOREM VIDET NE VONJAT…….raztrgalo bi me!
OPROSTITE, tega ne zmorem!

Kako to dela stara ženica, pere, prelaga, kuha……….saj še zase ne more skrbet!!

Kako je to možno? Kje so službe CSD?? Kje so druge organizacije??

wellcome to slovenija in njeni magični zakoni. driska totalna.

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Močni zmorejo.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
nova
Uredništvo priporoča

Zdaj pa ne vem, kaj ti gre bolj v nos, to da 84-letna ženska skrbi za odraslega vnuka ali to, da ga mora previjati. In tvoj problem, če ne preneseš vonja po človeških iztrebkih, ne vem, kako potem izločaš lastne (ne boš verjela, tudi tvoji marsikomu verjetno smrdijo).

Pa reče se vohati, ne vonjati.

Očitno ima ta ženska srce za vnuka kot večina izmed nas za svoje otroke in otroke naših otrok. Se sprašujem v obratni smeri: katera babica, če zmore skrbeti za vnuka, zanga ne bi skrbela?
Drugo pa je, da bi bilo zelo lepo, če bi ji kdo priskočil na pomoč, da bi se kdaj tudi odpočila.

Aja, srce je dovolj, da se 84-letna ženica matra z odraslim moškim? Brez upanja na boljše.

Močni zmorete? Ste stari 84 let? Imate opravka s tako prizadetim človekom? Si upate z njim preživeti samo par ur?

Norci ste! Tisti, ki bi res morali pomagati, ki so plačani za to, pa posedajo po pisarnah!

Upam, da nimaš moža, otrok, staršev….
Vedno se lahko zgodi kaj nepredvidenga in mi ali naši dragi ostanemo odvisni drug od drugega. Moje otroke bi negovala tudi odrasle, če bi to potrebovali, starše sem tudi do smrti, mož – ja kdo pa bi ga, če ne jaz, pa vnuki, če bi le zmogla.
Kako bi ti prenesla, da bi drugi tuji ljudje skrbeli za tebi drago osebo. Morda boš ti srečna če te bo neko osebje malo poflokcalo po riti in te še pol umazano pustilo v površno zavito plenico. Ali tvoja rit ne smrdi? Kako pa sexaš? Ali si po koncu ovita v omamne dišave?

Če še nimaš otrok bolje, da jih sploh nimaš. Če jih pa imaš naj ti jih pa čimprej CSD uzame. Kaj tebi tud smrdelo, ko si lastnemu otroku plenice menjala ali pa ko si sebi svoj lastni drek brišeš in muco ko maš poln tampon pa uložek krvi ahah. Ženska si zahojena, ko beton.

Verjemi, če imaš nekoga res rad, ga čistiš tudi kot odraslega človeka, ne samo kot dojenčka.

Mislim pa, da Slovenija nima kakega doma za varstvo odraslih, kjer bi bili nastanjeni mlajši odrasli, saj tako mlad človek, kot je vnuk, ne sodi ravno v dom z upokojenci.
In ta primer žal ni edini.

Tudi sama nimam kdaj želodca, ko kaj preberem. Ampak veš, kako boš pa vsaj na hitro rešila stvari, ker tebi nos ne bo dopuščal, da bi oprala uscane spodnje gate, pa boh ne daj, da bi človek imel še drisko, pa kje je potem še tisto, ko ima nekdo tako hude gantrene na nogah, da mu moraš še tisti smrdljivi gnoj izpodkidati, da človek lahko vsaj malo znosno živi in ne more brez tvoje pomoči? In če se spomnim, 70 kg težkega človeka je težko dvigati, sploh, ko imaš še sam zlomljeno nogo in si na berglah. Nekateri smo zmogli in mi ni niti minute žal za svojo mami, ko sem pač skrbela zanjo. Sem potem le toliko poskrbela za naprej, da se je še kakšna patronažna služba udejstvovala, da je bila mati preskrbljena za čas, ko smo morali biti z doma.
Če se boš pa enkrat poglobila v celotni sistem, boš morda celo ugotovila, da včasih ni vprašanje ali zmoreš ali ne, ampak, da kaj urediš, potrebuješ marsikaj in marsikoga in da si kljub vsemu tudi sam del tega, pa če diši ali ne diši. Meni ni bilo samoumevno, ampak mi je moja vest narekovala, da je nekako prav, da če je nekdo zame poskrbel, ko sem bila nekoč nebogljena in sem potrebovala pomoč, da mi ta del kasneje, ko sem sama zrasla in je nekdo potreboval mojo pomoč, nisem odklonila.

pravzaprav je nekaj nastanitev tudi v Sloveniji, ni mi jasno, zakaj ga tja ne nastanijo.

Pa ne more 84-letna ženica skrbeti za tako prizadetega človeka!!

Pa srce gor al’ pa dol!!

Res nič več ne razumete – vse vam je jasno. In vsak, ki tega ne zmore (čeprav plačujemo za to) je za vas
nesposoben, brezsrčen.

Ženske!!?

pravzaprav je nekaj nastanitev tudi v Sloveniji, ni mi jasno, zakaj ga tja ne nastanijo.[/quote]

Ja, res … sem šla gledat in dejansko so http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/izvajalci/cudv/ … vem pa, da sem še ne tako dolgo nazaj brala o problemih, da jih ni (ampak tiste razprave so bile v povezavi s tem, da jih ni za fizično prikrajšane, a duševno popolnoma zdrave, tako da sem očitno prehitro in napačno sklepala).

Ni sem prebrala članka mi je pa mama govorila da je bilo pred časom po Tv.Da ta otrok ni bil zunaj že dva leti ker ga babica ne more peljati.Ter da ga doma sama oskrbuje . Vse lepo in prav toda zame zelo sebično do otroka in do nje ki se gre usmiljenko. Otrok bo prej ali slej prešel v ustrezno ustanovo ,če ne prej ko ona umre.in takrat bo za otroka enako huda nova sprememba kot bi bila danes oziroma mogoče malo manj ker bi ga lahko obiskovala.Mogoče pa je v igri še kaj drugega -finančno stanje.

Ljubeča skrb za nekoga, ki ti je blizu, premaga tisoč problemov in zagat.
Več kot ti jih pred noge nameče en birokrat.

Dokler babica zmore je to tudi smisel njenega življenja, prav tako težko kot bo za vnuka, da babice več ne bo, bi bilo tudi obratno.

Sicer pa starši, stari starši ali skrbniki otrok, ki imajo zdravstvene težave, delajo in živijo za te otroke.

Ok, kaj pa tisti, ki zmore in ne želi skrbeti in bo za blagor denarja brezsrčno odstopil skrb in odrezal človeka kam drugam, po možnosti ga bo prišel pa še samo obiskati enkrat na sto let, ker mu bo smrdela njegova intima, ki mu ne vdrži več kot zdravemu? In bo potem zavoljo denarja še delal cele “fešte”, ker češ ne morejo skrbeti za koga ob preveč denarja, ki ga plačajo, sami pa ne mrdnejo?

Rekla bom le, da najprej moraš dati neko izkustvo skozi, da lahko zastopiš tudi vse tiste, ki jih plačuješ, če razumeš tudi, da so nekatere starejše gospe dosti bolj čile od vas samih, ki jih štejete komajda 30 ali nekaj več in imate polno sami dovolj težav, da vam odvečna energija ne dopušča pri skrbi za druge. Če polomljen človek zmore poskrbeti ne samo ob polnih plenicah še za 70 kg, ker drugače ne gre, ker tudi traja, da recimo prideš do vsaj ene patronažne službe, potem boš v svojem primeru prepustila človeka prosto prešernu, ker ti ne boš zmogla? Še vedno velja, ko so silne situacije, da najdeš moč.

Da pa verjetno tu ni samo neka babica, ki bi skrbela za tega vnuka, obstajajo verjetno še drugi ljudje, zato je treba pogledati še v kakšno drugo smer. In je pač žalostno, da je pač starikava babica prevzela vso odgovornost, ki jo nekdo mlajši morebitni ne zna. Da bi vsaj kaj tretjega zrihtal in tudi to babico razbremenil. Zato ni poanta v tej babici, ampak najprej v sorodnikih in šele nato v raznih ostalih institucijah, ko se začnejo pogovarjati o razrešitvi. Najprej pridi do bistva in srža, zakaj naj bi babica skrbela zanj in če še obstaja kdo, ki bo to kako drugače uredil, ko gre za bližnje tega vnuka. Ne mi reči, da je babica preživela ves rod in ji je ostal samo vnuk.

Podaj kakšno boljšo obrazložitev, kot pa očitek, zakaj med drugim sami ne zmorete, s srcem ali brez, ali zastavi kakšen drugačen način, da bo razumljeno, kako si to želela zastaviti, ker morda ti nisi zmogla in je bilo tako ali drugače poskrbljeno, ko ste plačali. Pa morda niste niti povprašali, če je človek zaveden, kako to spremlja in razume to, da pač vi ne zmorete, je pa bistvo, da ste plačali.
Žal, poskušaj razumeti tudi ti.

lastnega otroka, vnuka, moža? ne bi previjala, če bi bilo potrebno? Potem bolje, da jih nimaš. Ker tistega, ki ga imamo radi, ne zapustimo v času stiske, ampak smo ob njem tudi v njegovih najbolj ranljivih trenutkih.

lastnega otroka, vnuka, moža? ne bi previjala, če bi bilo potrebno? Potem bolje, da jih nimaš. Ker tistega, ki ga imamo radi, ne zapustimo v času stiske, ampak smo ob njem tudi v njegovih najbolj ranljivih trenutkih.[/quote]

Tu se ne gre za smrad in previjanje. Gre se za to, da je negovalka stara 84 (stiriinosemdeset) let. Ce je kdo od vas ze videl, v kaksni fizicni kondiciji so povprecni 84-letniki, in izkusil fizicne napore negovanja odrasle invalidne osebe, bo razumel, da se tu ne gre za ljubezen do vnuka, ampak za sposobnost takega starostnika nuditi nego.

lastnega otroka, vnuka, moža? ne bi previjala, če bi bilo potrebno? Potem bolje, da jih nimaš. Ker tistega, ki ga imamo radi, ne zapustimo v času stiske, ampak smo ob njem tudi v njegovih najbolj ranljivih trenutkih.[/quote]

Tu se ne gre za smrad in previjanje. Gre se za to, da je negovalka stara 84 (stiriinosemdeset) let. Ce je kdo od vas ze videl, v kaksni fizicni kondiciji so povprecni 84-letniki, in izkusil fizicne napore negovanja odrasle invalidne osebe, bo razumel, da se tu ne gre za ljubezen do vnuka, ampak za sposobnost takega starostnika nuditi nego. Zato vase zgrazanje nikakor ni na mestu.

No, lahko da je star že čez 40.

lastnega otroka, vnuka, moža? ne bi previjala, če bi bilo potrebno? Potem bolje, da jih nimaš. Ker tistega, ki ga imamo radi, ne zapustimo v času stiske, ampak smo ob njem tudi v njegovih najbolj ranljivih trenutkih.[/quote]

Tu se ne gre za smrad in previjanje. Gre se za to, da je negovalka stara 84 (stiriinosemdeset) let. Ce je kdo od vas ze videl, v kaksni fizicni kondiciji so povprecni 84-letniki, in izkusil fizicne napore negovanja odrasle invalidne osebe, bo razumel, da se tu ne gre za ljubezen do vnuka, ampak za sposobnost takega starostnika nuditi nego.[/quote]

Očitno ne beremo iste teme. Avtorico najbolj skrbi smrad, ne to, kako 84-letnica to zmore.

Tu se ne gre za smrad in previjanje. Gre se za to, da je negovalka stara 84 (stiriinosemdeset) let. Ce je kdo od vas ze videl, v kaksni fizicni kondiciji so povprecni 84-letniki, in izkusil fizicne napore negovanja odrasle invalidne osebe, bo razumel, da se tu ne gre za ljubezen do vnuka, ampak za sposobnost takega starostnika nuditi nego.[/quote]

Očitno ne beremo iste teme. Avtorico najbolj skrbi smrad, ne to, kako 84-letnica to zmore.[/quote]

Ne mamca! Motiš se. Skrbi nas predvsem za gospo, staro 84 let, ki skrbi za totalnega invalida.

Nič ni z njim! Tudi pogovarjat se ne moreš….cel dan samo zeva in zavija z očmi. Plus tega ga je treba futrat! Kuhat, mu z žlico nosit v usta. Vse pospravit.
Ga vsak dan (nimam pojma kako to gre) preoblečt v druge plenice, umit. KAKO TO ZMORE STARKA?? Še v bolnici so trije, pa imajo vse pripomočke!

NI SAMO SMRAD! Pa ne more to delat en laik, kaj šele mama 84 let stara!

DEJTE NO ZASTOPIT, DA TO NI NORMALNO! VE, KI TIKAJ PIŠETE, KAR SKRBITE ZA VSE!
KLOBUK DOL PRED VAŠO MOČJO. Nismo pa vsi taki.
In ta mamca tega ne zmore. ZAKAJ je v cajtengih??

Po moje zato, ker si želi pomoč!

…mamca, futrat, starka….tole vse pove o tebi…

Ti si pa ena lisica, hijena, kanibal!

New Report

Close