Pro Klik NLB- vam dela?
Obveščamo vas, da je pri uporabnikih NLB Proklika, ki so se z bančnim strežnikom povezali v petek 23. januar 2009 med približno 14.00 in 16.30 uro prišlo do napake, zaradi katere se ob naslednjem poskusu predvidoma ne bodo mogli povezati z banko. Uporabniki so sicer v petek prek NLB Proklika nemoteno izvedli vse storitve (plačila, prevzem prometa, stanj, ipd.). Pri ostalih uporabnikih NLB Proklika, ki so se z banko povezali pred ali po tem času, do napake ni prišlo in njihovo povezovanje z banko ni oz. ne bo moteno.
Za odpravo težave morajo uporabniki v NLB Prokliku sami izvesti določene manjše ponovne nastavitve načina povezave z bančnim strežnikom ter izvesti aktivnosti, opisane v navodilih, objavljenih na spletnem portalu http://www.nlb.si/nlb-proklik. Pri tem morajo slediti navodilom glede na način povezovanja z banko (klicni dostop ali internet).
Uporabnikov, pri katerih je prišlo do napake, o le-tej ne moremo obvestiti prek NLB Proklika, saj ne bodo mogli prevzeti sporočila. Smo pa tem uporabnikom prek NLB Proklika poslali obvestili, ki ju bodo dobili po vzpostavitvi povezave z bančnim strežnikom, s priloženim servisnim programom, s katerim bodo v skladu z navodili izvedli ustrezne nastavitve sistema (potreben le dvoklik na program).
V nedeljo 25. januarja 2009 smo zato uporabnikom NLB Proklika, pri katerih je prišlo do napake in za katere v Registru komitentov obstaja veljaven službeni elektronski kontaktni naslov, poslali elektronsko pošto s pojasnilom in povezavo na navodila za izvedbo ponovne nastavitve NLB Proklika. Veliko strank v Registru komitentov žal nima vpisanega elektronskega kontaktnega naslova oz. je le-ta neveljaven, zato pričakujemo povečano število klicev uporabnikov NLB Proklika.
Prosimo vas, da uporabnike NLB Proklika, ki se bodo z navedenimi težavami obrnili na vas, usmerite na zgoraj navedeno spletno stran z navodili s prošnjo, da sami poskusijo izvesti potrebne aktivnosti.
Za pomoč pri izvedbi nastavitev se stranke lahko obrnejo na tehnično podporo uporabnikom NLB Proklika, telefonska številka 01/477 20 60.
Za nastale težave se vam opravičujemo.