Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prodaja nepremičnine

prodaja nepremičnine

Popolnoma vse kar je potrebno za prodajo: svetovanje gled epravilne postavitve cene, davčno svetovanje, profesionalne fotografije in video, oglaševanje, pridobitev vseh potrebnih dokumentov za prodajo, pridobitev energetske izkaznice, organizacija in vodenje ogledov, pogajanja, pridobitev in plačilov storškov za potrdilo namensko rabo zemljišča, potrdilo predkupna pravica (zemljišča), priprava pogodbe s strani odvetnika, priprava vseh obrazcev za odmero davkov in oddaja le-teh na FURS, pridobitev odmere davka, plačilo stroškov overitve prodajne pogodbe, hramba overjene prodajne pogodbe, priprava primopredjanega zapisnika in primopredaja nepremičnine, sprememba vseh podatkov pri dobaviteljih (elektro, vodovod…)… V vsakem primeru ni centa dodatnega stroška, ker so vsi vključeni v provizijo. Dobesedno za vse korake poskrbimo mi.
Lp,
[/quote]

Potrdilo o namenski rabi in o uveljavljanju predkupne pravice občine sta brezplačni potrdili. Predkupna pravica občine ponekod velja za VSE nepremičnine, ne samo za zemljišča.
Podatkov pri večini dobaviteljev ni mogoče spremeniti brez lastnoročnega podpisa, saj dobavitelj večinoma pošlje novo pogodbo o dobavi, za elektriko smo se mi skoraj ubili, da smo zamenjali ime prejemnika računa.
V tujini storitev agencije vključuje tudi pridobivanje posojila, vpis v ZK, skratka, kupec prispeva samo par podpisov in je.

Potrdilo o namenski rabi in o uveljavljanju predkupne pravice občine sta brezplačni potrdili. Predkupna pravica občine ponekod velja za VSE nepremičnine, ne samo za zemljišča.
Podatkov pri večini dobaviteljev ni mogoče spremeniti brez lastnoročnega podpisa, saj dobavitelj večinoma pošlje novo pogodbo o dobavi, za elektriko smo se mi skoraj ubili, da smo zamenjali ime prejemnika računa.
V tujini storitev agencije vključuje tudi pridobivanje posojila, vpis v ZK, skratka, kupec prispeva samo par podpisov in je.
[/quote]

Potrdilo o namenski rabi je odkar je ZUJF (zakon) potrebno povsod plačati, prav tako v nekaterih občinah potrdilo o predkupni pravici.
Vse dobavitelje lahko za naše stranke menjamo oz. opravimo spremembe mi. Razen za RTV. Torej se ni potrebno z ničemer ukvarjati, le pogodbo podpišete, ko vam jo pošljejo.
Tudi pri nas pomagamo pri pridobitvi posojila, plačamo stroške vpisa v ZK… Torej samo nekaj podpisov prodajalca in kupca in vse ostalo naredimo mi… V paketu.

Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec, licenca MOP 567 Naj bo prodaja ali nakup nepremičnine brez stresa, nepotrebnih zapletov in stroškov. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tanal nepremičnine Tanal d.o.o. www.tanal.si, [email protected] Posredovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin, svetovanje na področju nepremičnin

Sama sem prodala stanovanje, sama sem kupila parcelo. Agencije so nefleksibilne, iščejo samo hiter zaslužek z malim vložkom dela.
Ponujale so se agencije, ki bi prodajale moje stanovanje, želeli so podpis pogodbe…., nisem sprejela.
Sama sem pripravila tudi pogodbo, sama si uredila vpis v ZK, skratka, vse gre.

nova
Uredništvo priporoča

Če se odločite prodajati brez agencije, potem v oglas napišite, naj vas agencije ne kličejo. Ker boste imeli ogromno njihovih klicev, ki vam bodo prodajali (vsiljevali) svojo storitev, po možnosti pa v roke še poturili v podpis ekskluzivno pogodbo. Kao ker je to treba po zakonu;)

Seveda to ne pomeni, da so vse agencije takšne, ampak biznis je dober, konkurenca visoka, marsikateri nepremičninar pa je klasičen prodajalec brez kakršnih koli moralnih vrednot, zato pa je tako.

Agencije imajo zavarovano odgovornost, kar pomeni, da če gre kaj v tri p.m., imaš vsaj nek naslov, kamor lahko nasloviš tožbo (če pride do pravnih napak pri prodaji ali na nepremičnini). Če boš zadeve se lotil sam, boš lahko sam nosi odgovornost za napake ali nateg.

Mi odvetniki, tudi če sestavljamo pogodbo, za samo prodajo ne odgovarjamo. Pameten odvetnik se ne podpiše na pogodbo z “odvetnik” ampak z nazivom univ. dipl. pravnik, kar pomeni da vam je to sestavil kot pravnik, ne kot odvetnik (z zavarovano odgovornostjo), kar vse je čisto po črki zakona, pa hkrati vsa odgovornost še vedno na kupcu.

Moj odgovor: Agencija da, ampak seveda pozanimat se na večih koncih katera dela za svojo provizijo dobro. Delo agencije obsega promocijo in delo s potencialnimi kupci, sestavo pogodb (če je to dogovorjeno v pogodbi o posredovanju) in eventualen vpis v ZK (ter vse kar je v tej zvezi potrebno).

Točno tako.

Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec, licenca MOP 567 Naj bo prodaja ali nakup nepremičnine brez stresa, nepotrebnih zapletov in stroškov. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tanal nepremičnine Tanal d.o.o. www.tanal.si, [email protected] Posredovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin, svetovanje na področju nepremičnin

Jaz, kot prodajalec nepremičnine, pa ne bi želela, da agencija javno objavi točno lokaciji ampak samo približno, tudi ne bi želela, da agencija objavi zunanjost moje nepremičnine na netu. Imam slabo izkušnjo, da so ljudje po takšni objavi kar brez agenta hodili, bolj firbcat, kot po resnem zanimanju, ter se ustavljali pred hišo, ter kar iz ceste spraševali po natančnejših podatkih, seveda povsem nenapovedani.
Resni kupec naj odide osebno na dotično agencijo, ter pri njih dobi podatke o zunanjosti hiše. Če mu zunanjost in približna lokacija odgovarjata pa naj me potem pokliče agent, da se dogovorimo kdaj lahko pripelje stranko k nam domov. Resen kupec si bo morda vzel tudi kak dan čas dopoldan ali ob vikendu, enako velja za resnega agenta, v kolikor mi, kot prodajalci nismo drugače dosegljivi ali nam tako bolj odgovarja. V nasprotnem primeru prodajam sama.

Kupujem stanovanje v lj.. Center.
Skorajda ni stanovanja, ki se ne prodaja preko agencije. In niti eden od teh nima za kupca brez provizije. Ogabno. Kaj če pa še jaz svojo agencijo najamem? Plača kupec tudi mojo če moram jaz njegovo? Vsa logika odpove, ker če ne podpišeš pogodbe, ti sploh ne pokažejo stanovanja. Kakšno etično poslovanje je to da prodajalca in kupca zastopa ista oseba meni nikoli ne bo jasno. Bananarepublika res. Dosežeš ne nič. Lahko imaš miljon logičnih argumentov, pa ne popustijo. Pač ti ne pokaže stanovanja in pika. Kam to lahko prijaviš?
O lažeh pa sploh brez veze da govorim. Piše center, na koncu ugotovim da so murgle, vič (skoraj pri dolgem mostu), rakova jelša….od kdaj je to center? Seveda to ugotoviš šele ko izgubiš najmanj uro za eno budalo, ki očitno misli da je tako šarmanten da me bo uspel prepričat da ne laže in da si jaz samo domišljam da to ni center ljubljane.
Pa nadstropja jim tudi ne grejo najboljše….visoko pritličje pač ni stanovanje ki je 2/3 pod zemljo. Pa zagotovljeno parkiranje na dvorišču, potem ti pa pojasni da so samo tri parkirna mesta, dobi kdor pač prej pride, stanovanj pa 20. Pa popolnoma prenovljeno je tudi prvi znak da je luknja. V očeh agentov to očitno pomeni da je bilo prebeljeno pa okna menjana.
Ne znajo povedati kakšni so stroški v stanovanju, z kakšnimi materiali je bilo kaj narejeno, koliko je sklad za obnove, niti tega ne če je stavba pod spomeniškim varstvom in kakšna so pravila glede sprememb ipd..
Človek obupa res.
Enemu prepotentnemu bebčku, ki mi laže in nateguje pač ne bom plačala 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} + ddv, kar pri stanovanju v rangu, ki ga gledam nanese čez 6k! S tem da zastopa mene in prodajalca, torej zasluži več kot 10k, s tem da za mene ne naredi nič! Imam svojega odvetnika in stvari urediš pač pri notarju, kar seveda plačaš. Nazadnje mi je en rekel da mi pokaže iz ZK podatke. Ja hvala res. Za 7k. Ker to seveda ne morem sama v 10ih minutah.

To zavarovanje je bolj na papirju, kot da bi to karkoli dobrega pomenilo za kupca. Ta mora namreč dokazati, da bi agencija morala vedeti za napako – ki se lahko pripeti, tudi če agent ravna z vso poklicno skrbnostjo. Tako da … v praksi se verjetno kupec lahko samo pod nosom obriše ali pa toži direktno prodajalca. Vsi pa vemo, koliko časa pri nas potekajo postopki. In kaj kupec lahko stori v teh vmesnih petih, šestih, sedmih, osmih letih????

O tem sem pisal v enem od mojih zgornjih odgovorov.
Se v veliki meri strinjam z vami. Žal so takšni in drugačni igralci na trgu.

Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec, licenca MOP 567 Naj bo prodaja ali nakup nepremičnine brez stresa, nepotrebnih zapletov in stroškov. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tanal nepremičnine Tanal d.o.o. www.tanal.si, [email protected] Posredovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin, svetovanje na področju nepremičnin

Popolnoma vse kar je potrebno za prodajo: svetovanje gled epravilne postavitve cene, davčno svetovanje, profesionalne fotografije in video, oglaševanje, pridobitev vseh potrebnih dokumentov za prodajo, pridobitev energetske izkaznice, organizacija in vodenje ogledov, pogajanja, pridobitev in plačilov storškov za potrdilo namensko rabo zemljišča, potrdilo predkupna pravica (zemljišča), priprava pogodbe s strani odvetnika, priprava vseh obrazcev za odmero davkov in oddaja le-teh na FURS, pridobitev odmere davka, plačilo stroškov overitve prodajne pogodbe, hramba overjene prodajne pogodbe, priprava primopredjanega zapisnika in primopredaja nepremičnine, sprememba vseh podatkov pri dobaviteljih (elektro, vodovod…)… V vsakem primeru ni centa dodatnega stroška, ker so vsi vključeni v provizijo. Dobesedno za vse korake poskrbimo mi.
Lp,
[/quote]

Ali lahko tudi uredite prodajo nepremičnine, za katero še ne razpolagamo s sklepom o dedovanju? Dediči se strinjajo o prodaji nepremičnine.

Ja, to je še posebno pereče pri hišah – stanovanja malo manj, ker so tako ali tako glavni vhodi spodaj, ponavadi zaklenjeno in odpiranje preko domofona in morje zvoncev – in ne ve , v katerem nadstropju si in kako se pišeš. Hišo pa takoj po lokaciji ugotovi, kje je in okoli vohlja, tisti ki pozna in išče tam. Si vzame čas.

Se strinjam, da mora agencija znat tudi profesionalno prodajat , tudi upoštevat diskretnos in zasebnost prodajalca- ne objave na spletu, ampak potencialnim kupcem samo fotografije pokaže – ne pa fotke zunanjosti, da folk sam ne hodi vohljat naokoli in zvonit direkt na zvonc – ker primitivci to tudi počnejo. Pač, dobra profi agencija, ne šalabajzerji.

In ti, če si resna v prodaji, plačaj agenciji v celoti za storitve, ki si jih navedla zgoraj, ne pa da “postaviš kot pogoj, da kupec poravna” polovico dogovorjene provizije agenciji (kot napišejo vse agencije v oglasih). Zakaj misliš, da hodijo kupci sami gledat? Zaradi blesavega običaja, da jim agencije zaračunavajo storitev, ki je sami niso naročili.

Ali lahko tudi uredite prodajo nepremičnine, za katero še ne razpolagamo s sklepom o dedovanju? Dediči se strinjajo o prodaji nepremičnine.
[/quote]

Ne.

Ali lahko tudi uredite prodajo nepremičnine, za katero še ne razpolagamo s sklepom o dedovanju? Dediči se strinjajo o prodaji nepremičnine.
[/quote]

Pozdravljeni,
načeloma je možno. Je pa zelo težko poiskati kupca, ki bi bil pripravljen kupiti nekaj, kar ni nujno, da bo postal lastnik…
Namreč obstaja mala možnost, da se pojavi še kakšen dedič za katerega ne veste…
Načeloma se zadeve ob dedovanju dokaj hitro odvijajo. Sedaj je sicer malo drugačna situacija in lahko traja malo dlje postopek na sodišču.
Predlagam, da se slišiva po telefonu.

Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec, licenca MOP 567 Naj bo prodaja ali nakup nepremičnine brez stresa, nepotrebnih zapletov in stroškov. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tanal nepremičnine Tanal d.o.o. www.tanal.si, [email protected] Posredovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin, svetovanje na področju nepremičnin

Pravilno razmišljanje.
[/quote]

Hvala😀

Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec, licenca MOP 567 Naj bo prodaja ali nakup nepremičnine brez stresa, nepotrebnih zapletov in stroškov. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tanal nepremičnine Tanal d.o.o. www.tanal.si, [email protected] Posredovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin, svetovanje na področju nepremičnin

Ta je pa dobra……jaz imam tudi kar nekaj podobnih zadev….. ce mi najdete kupce si kupnino razdeliva pol pol.

To zavarovanje je bolj na papirju, kot da bi to karkoli dobrega pomenilo za kupca. Ta mora namreč dokazati, da bi agencija morala vedeti za napako – ki se lahko pripeti, tudi če agent ravna z vso poklicno skrbnostjo. Tako da … v praksi se verjetno kupec lahko samo pod nosom obriše ali pa toži direktno prodajalca. Vsi pa vemo, koliko časa pri nas potekajo postopki. In kaj kupec lahko stori v teh vmesnih petih, šestih, sedmih, osmih letih????
[/quote]

ko smo mi kupovali stanovanje je imel prodajalec isto agencijo, kot mi. Katere interese je zastopala. Si lahko mislite, da le svoje. Za svoj žep. Najbolj pomebno jim je bilo, da se pogodba sklene.
Njihov odvetnik pa je na nekem forumu razlagal, da je zavarovanje, kio jih imajo agencije strankam nič ne pomaga, ker jih nikoli ne bodo uspeli iztožit. Pogodbo, ki jo je sklamfal, pa sem popravljala jaz, ki sploh nimam pravne izobrazbe.
Toliko o nepremičninkih cvetkah ene agencije, s katero sem imela opravka. Druge niso bile nič boljše.

Ta je pa dobra……jaz imam tudi kar nekaj podobnih zadev….. ce mi najdete kupce si kupnino razdeliva pol pol.
[/quote]

A veliko podedovanih brez sklepa o dedovanju? Kontaktirajte me na moje kontaktne podatke, da vidim kaj imate…
Lp,

Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec, licenca MOP 567 Naj bo prodaja ali nakup nepremičnine brez stresa, nepotrebnih zapletov in stroškov. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tanal nepremičnine Tanal d.o.o. www.tanal.si, [email protected] Posredovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin, svetovanje na področju nepremičnin

Vse, kar je agent naredil za naju z možem kot kupca, je to, da je prišel na ogled in povedal, kakšen je njegov strošek.
Midva sva sama morala preverjati vse formalne zadeve, še dobro, da znava pogledat in vprašat stvari. Prodajalka je nepremičnino podedovala in ni imela pojma, agent ni preveril niti tega, ali je v kraju (kaj šele do hiše) speljana kanalizacija. On je trdil, da je, v resnici kraj sploh še nima kanalizacije 🙂 Pa še nekaj čudes se je pokazalo, ki jih bo treba uredit. Skratka, za te jurje provizije ni naredil NIČ, razen da je par kupcev pripeljal na ogled. Kar sva ga prosila, naj posreduje, je rekel, da bo, pa ni. Aja, pozabil naročiti potrdilo o namenski rabi in izjavo občine o predkupni pravici!!!!!! Na to sva ga morala midva opozorit.

Pozdravljeni,
žal so tudi v naši branži različni igralci… kot tudi v drugih. Da se takšne situacije in slaba praksa nebi ponavljale, pa lahko spremenijo/te le naročniki…
Jaz vedno rečem: če niste zadovoljni z našimi storitvami, me odpustite in vam ni potrebno plačati nič.

LP,

Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec, licenca MOP 567 Naj bo prodaja ali nakup nepremičnine brez stresa, nepotrebnih zapletov in stroškov. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tanal nepremičnine Tanal d.o.o. www.tanal.si, [email protected] Posredovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin, svetovanje na področju nepremičnin

Pozdravljeni,
žal so tudi v naši branži različni igralci… kot tudi v drugih. Da se takšne situacije in slaba praksa nebi ponavljale, pa lahko spremenijo/te le naročniki…
Jaz vedno rečem: če niste zadovoljni z našimi storitvami, me odpustite in vam ni potrebno plačati nič.

LP,
[/quote]Sem odločno proti agencijam, menim, da lahko lastnik sam proda stanovanje.
Toda kot berem ste zelo profesionalni, ambiciozni, pošteni, poznate zakone in to je kar manjka v teh agencijah.
Mene ste prepričali.
Lp

Sem odločno proti agencijam, menim, da lahko lastnik sam proda stanovanje.
Toda kot berem ste zelo profesionalni, ambiciozni, pošteni, poznate zakone in to je kar manjka v teh agencijah.
Mene ste prepričali.
Lp
[/quote]

Hvala.
Se trudimo biti transparentni in nuditi najboljšo izkušnjo za stranke.
Lp,

Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec, licenca MOP 567 Naj bo prodaja ali nakup nepremičnine brez stresa, nepotrebnih zapletov in stroškov. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tanal nepremičnine Tanal d.o.o. www.tanal.si, [email protected] Posredovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin, svetovanje na področju nepremičnin

New Report

Close