Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prodajna cena stanovanja?

Prodajna cena stanovanja?

Starejša sorodnika bosta prodala stanovanje. Ker živi njuna hči na drugem koncu sveta, sta me prosila za pomoč, pa priznam, na tem področju sem bosa! Kako sploh določiti prodajno ceno? Vem, ponudba, povpraševanje v tem kraju, primerljive velikosti in starosti, ampak kje sploh začeti? Je smiselno vprašati za cenitev, počnejo to tudi agencije (tudi če se prodaja brez njih)? Gre pa za veliko, starejše stanovanje potrebno poštene obnove na idealni lokaciji v mestu. Si lahko pomagata z gursovo oceno?

Kdorkoli bo pomagal z nasvetom, hvala!

Čimveč oglasov poglej, to ti bo najboljša ocena. Seveda računaj na 15-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižjo ceno, ki jo lahko pri njih izpogajaš. Drugače pa računaj ceno novega minus cca 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Najprej pojdi na Nepremičnine. net. Tam poglej po koliko se prodajajo. stanovanja na tisti lokaciji.
Lokacija je najbolj pomembna za ceno stanovanja.
Smiselno je najti cenilca. Oni še kar poznajo cene in vedo, koliko bi bil strošek prenove. Cenitev stane okrog 250 €.
Kaj je treba obnoviti? Inštalacije? Okna , vrata, talne obloge? Je streha, fasada prenovljena?

nova
Uredništvo priporoča

Še to.Z Gursovo oceno si ponavadi ne moreš dosti pomagat. Tisto je kar nekaj.
Je pa čisto odvisno, kje je stanovanje. Če je v Ljubljani, je 3 x dražje kot npr. enako v Mariboru.

pa kaj boste s cenilcem?
na koncu boste iztržili toliko, kolikor bodo kupci pripravljeni plačat, pa če vam cenilec desetkrat oceni stanovanje 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več.

poglejte na nepremičnine za cene na vaši lokaciji, nastavite ceno približno tam tam, bodite pripravljeni, da bo treba 10-15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na koncu ceno spustit, od agencije pa kaj drugega, da vam bodo pogodbo sestavili in provizijo zaračunali ne pričakujte. če ste sposobni, zadevo komot izpeljete brez njih.

Ko boste imeli kupca, pa pojdite k notarju, da vam sestavi pogodbo. Brez notarja stanovanja itak ne boste mogli prodati.

Kot so ti že svetovali, preglej oglase, preračunaj malo, koliko bi stala popolna obnova, pa ko bodo prihajali potencialni kupci na oglede, bodo dali tudi neke ponudbe, to ti je lahko tudi neka orientacija. No, tukaj nekje vmes je cena, med ponudbo in med oglasi.

Ceno je treba vedno postavit nekoliko višje, potem pa po potrebi počasi spuščat. Če hoče dobro pokasitat, se jima ne sme mudit s prodajo.
Sicer približno ceno določiš iz gursove ocene in iz spletne strani ETN, kjer je razvidno po koliko so se nepremičnine prodajale v bližnji preteklosti.

Predvsem si razjasnite: se jima mudi s prodajo? Jima je vsak euro pomemben?

Če hočeta prodati hitro, nastavi ok ceno in bo hitro šlo.
Će hočeta dobro prodati, naj si vzameta čas in si nastavita neko ceno, ki se NJIMA zdi sprejemljiva. Potem boste pa že itak videli, koliko ljudi se vam bo oglasilo.

Itak te bodo pa kar kmalu, ko boš dala oglase ven, ”napadle” agencije in hotele tržit stanovanje. Seveda v zameno za {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

če bodo ceno določili iz gursove ocene, bo ostalo pri prodajanju. če pa bo gledala ponudbo podobnih dejansko opravljenih transakcij bo pa prodala.

eno so gursove ocene, drugo oglaševane cene in tretje dejanska cena prodaje.

če bodo ceno določili iz gursove ocene, bo ostalo pri prodajanju. če pa bo gledala ponudbo podobnih dejansko opravljenih transakcij bo pa prodala.

eno so gursove ocene, drugo oglaševane cene in tretje dejanska cena prodaje.[/quote]

to pa je čisto odvisno od lokacije. moja hiša je na gursu ocenjena dosti nižje, kot pa je bil znesek, za katerega sem jo kupila, pa je nisem čisto nič preplačala. investicijska cena je bila še višja – kupila sem novo hišo, prodajali so jo dve leti po vselitvi in če hotela sama zgradit identično, ali kaj podobnega, bi plačala hohoho več.

bbibbaa, če je stanovanje v Ljubljani- mi iščemo nekaj takega, kot opisuješ (večje stanovanje, ki je potrebno celovite obnove + dobra lokacija)…

New Report

Close