Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prodala bi stanovanje, se preselila

Prodala bi stanovanje, se preselila

Ker se iz stila vidi, da sama sebi odgovarja in pritrjuje. Kot vsakič.
Znana avtorica sočnih prispevkov vsak dan.

Smanji doživljaj. Ženska sprašuje, in se ji ne sme povedat, da sanja Zakaj bi šel nekdo z obale menjat stanovanje, če pa je na ta stanovanja totalen naval in gredo za med? Proda in kupi kjerkoli v Sloveniji. Tudi če bi se finančno izšlo, pa se seveda ne niti v sanjah. Če ji je stanovanje preveliko, naj ga proda. Ker ve, da ne bo šlo v promet, bi “menjala”. Ja, pajade. Če hoče miloščino, pa naj tako pove.
Želje so eno, realnost pa drugo. Jaz bi tudi živela na grškem otoku.
[/quote]
Pa kaj vam je ?
60 m2 v Radovljici naprimer je 120 000€.
Garsonjera 30 m v Piranu pa 62 000, v Kopru cca 70 000. V Portorožu pa 100 000.
Pa da ne bi dobila za to stanovanje zamenjave?

Avtorica, svetujem, da čim bolje prodaš in kupiš.
Sama daj oglas na razne portale in istočasno spremljaj ponudbo na obali. Tudi če prodajaš z agencijo, boš morala biti prisotna pri vsakem ogledu in se pogovarjati sama. Agencije samo povežejo 🙁 V dobi interneta se lahko povežeš sama.

Ja madona – vsi penzionerji z obale v poletnih mesecih bežijo v hladnejše zaledje. Ti bi pa garsonjero na obali?

Žal kakšno menjavo kar odpiši, ker če nekdo živi v garsonjeri na obali je to z razlogom. Najverjetneje služba.
Omenjen je Piran. Ja zna biti – v kakšni stari hiši v 3 štuku, brez klime, parkirišča in tremi pregrešno dragimi trgovinami z živili, ki so še ostale.

stanovanje proda
kupi nekaj na primorskem
in je to to.
Usajanje bedakov bo pa na monu prisotno večno.

http://www.bolha.com/nepremicnine/stanovanja/?location=Obalno-kra{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ka{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F&adTypeH=00_Prodam{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F&priceSortField=0|85384

Smanji doživljaj. Ženska sprašuje, in se ji ne sme povedat, da sanja Zakaj bi šel nekdo z obale menjat stanovanje, če pa je na ta stanovanja totalen naval in gredo za med? Proda in kupi kjerkoli v Sloveniji. Tudi če bi se finančno izšlo, pa se seveda ne niti v sanjah. Če ji je stanovanje preveliko, naj ga proda. Ker ve, da ne bo šlo v promet, bi “menjala”. Ja, pajade. Če hoče miloščino, pa naj tako pove.
Želje so eno, realnost pa drugo. Jaz bi tudi živela na grškem otoku.
[/quote]

Take ste babe, ki stegujete faflo pred bloki. Vse zašpehane, doma se vam pa smodi zelje :))))
Mularija dela pissdarije, dec pa gara in pride zvečer domov ves smrdljiv po piru!
[/quote]

Tvoja življenjska zgodba?

Za primerjavo: imamo 2 sobno velikosti 62m2,balkon 7m2,vrt 15m2 in klet z drvarnico 16m2, v bloku.
Zato se mi zdi 60 kvadratov za trisobno zelo malo. Parkirišča tudi ne omenjaš.
Predvidevam,da je to v neki hiši ker omenjaš podstrešje. V hiši kjer je več stanovanj in lastnikov je stanovanje ravno zaradi tega manjvredno. Večstanovanjske hiše,to je nekaj najslabšega.

Kraj in cena ?

Od tebe bi pa res pričakovala bolj prijazen odgovor.
In verjetno nihče ne sanja o Piranu, Portožu………… kaj pa Ankaran? 🙂

Okolica Škofje Loke. Cena: uradno je ocenjeno na 58 000 €.

Okolica Škofje Loke. Cena: uradno je ocenjeno na 58 000 €.
[/quote]

Kakšne so najemnine tam ?
Kupujem in živim od najemnin, zato je to bistven podatek.

Okolica Škofje Loke. Cena: uradno je ocenjeno na 58 000 €.
[/quote]

Kakšne so najemnine tam ?
Kupujem in živim od najemnin, zato je to bistven podatek.
[/quote]

Ajaaa? Rajši dam v najem državi in naj naseli ene par beguncev! Samo res beguncev….. mtere z otroki. Ne kšne zapečene tipe!!
Pa še sosedi bojo imel lep spomin name -))))

Kakšne so najemnine tam ?
Kupujem in živim od najemnin, zato je to bistven podatek.
[/quote]

Ajaaa? Rajši dam v najem državi in naj naseli ene par beguncev! Samo res beguncev….. mtere z otroki. Ne kšne zapečene tipe!!
Pa še sosedi bojo imel lep spomin name -))))
[/quote]

Kaj boš ti počel mi je malo mar. Bodo pa tvoji sosedje prav navdušeni nad tabo sigurno…

Od tebe bi pa res pričakovala bolj prijazen odgovor.
In verjetno nihče ne sanja o Piranu, Portožu………… kaj pa Ankaran? 🙂
[/quote]

Ja ljuba duša. Kje pa v Ankaranu dobiš garsonjero?

Ankaran je staro naselje, kjer se ni množično gradilo blokov. Pač nekaj sigurno za potrebe bivše bolnišnice v Ankaranu in Valdoltre. Pa nekaj “samskih” blokov.

Drugače pa je tam ena prvih elitnih lokacij za vile zdravnikov, pravnikov…………….
In Ankaran je tudi čisto odrezan od življenja. Avtobus v Koper po 17 sploh ne vozi.

Starejši morajo ( počasi ) razmišljati tudi o dostopnosti do stanovanja. Stopnice so grozljiva ovira. Zavedati se moramo tudi da vedno ne bomo mogli upravljati z avtomobilom.
1001 vprašanje, ki si ga moramo zastaviti in pretehtati.

In kaj ti pomaga razgled na morje, če do njega ne moreš.

Seveda so dobre lokacije V Kopru. Na Ogrlici, Prvomajska. Drago kot pes. Lahko kaj v Šalari – če kdo umre in so otroci v svojih hišah. Morje pa vidiš po televiziji kot v Gornji Radgoni.

Okolica Škofje Loke. Cena: uradno je ocenjeno na 58 000 €.
[/quote]

Avtorica, najlaže bo prodat in kupit nekaj. Se dobijo (manjše luknje, pa vendar) za isti znesek garsonjerice. Pa itak se da pri vsakem od teh oglasov še zdilat, ko jim z gotovino pomahaš pred nosom. Skoraj dvomim, da bi se ravno trlo kupcev za tole 🙂
200 m od morja
https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/izola-stanovanje_6022918/

Ampak če ga preurediš po svoje (kar ženske znamo) in ne potrebuješ veliko prostora (kar pomeni tudi manjše stroške), bi znala bit prav simpatična primorska luknjica 🙂

Menjava kot pravni posel ne obstaja, vedno se sklene pogodba za vsak prenos posebej, torej najprej kupoprodajna pogodba za tvoje stanovanje in potem kupoprodajna pogodba za želeno garsonjero na morju.
Da bi se našla dva taka prodajalca/kupca, ki bi jima zamenjava idealno ustrezala, je utopično. Torej če imaš dejansko željo in ne serješ samo po forumu, kot so ugotovili nekateri, potem začni prodajati stanovanje in gledati oglase na morju. Tole ni nepremičninski forum.

Ampak se mi itak zdi, da si en trol.


Ko prebiram, ja odločena …. zbiram pogum, ker to bo matrenga – si res morala to napisat?

Okolica Škofje Loke. Cena: uradno je ocenjeno na 58 000 €.
[/quote]

Avtorica, najlaže bo prodat in kupit nekaj. Se dobijo (manjše luknje, pa vendar) za isti znesek garsonjerice. Pa itak se da pri vsakem od teh oglasov še zdilat, ko jim z gotovino pomahaš pred nosom. Skoraj dvomim, da bi se ravno trlo kupcev za tole 🙂
200 m od morja
https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/izola-stanovanje_6022918/

Ampak če ga preurediš po svoje (kar ženske znamo) in ne potrebuješ veliko prostora (kar pomeni tudi manjše stroške), bi znala bit prav simpatična primorska luknjica 🙂
[/quote]

Hvala vam! Zanimivo. Jaz ne potebujem komforta. Itak bom cele dneve ob morju.

Xrobe Vas vabi na potovanje v Skrivnost zdravja in lepote

drug drugega programiramo

Najbolj lepo in prijetno nam bi bilo v fantaziji…

drug drugega programiramo

Jaz sem pred leti sama prodala stanovanje (brez posrednikov) sama sestavila pogodbo in pri notarju smo naredili prevzem/predajo denarja, izstavili so potrdilo o prejetju, overitev podpisov na pogodbi in predlog za vpis v zemljiško knjigo.

sem pa malo pogledala na napremičnine in dala vrednost nakupa od 70000 do 80000 in dobila kar nekaj zanimivih stanovanj.

to stanovanje ima potencial:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/portoroz-center-stanovanje_6096016/

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/izola-center-rezervirano-stanovanje_6082609/

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/juzna-primorska/stanovanje/cena-od-70000-do-80000-eur/?s=3

VSO SREČO!

Kaj pa osamljenost?
Zdi se mi, da bežite iz enega okolja, češ, tam ni več nič za vas in želite začeti znova.
Pohvale in čestitke, lahko se prav krasno znajdete – kot v filmu Pod Toskanskim soncem. Verjetno ljubite morje, morski zrak.
Se kdaj sprašujete, če bo res kaj drugače, boljše, če povsem zamenjate okolje?
Kje so vaša družina, prijatelji, znanci?

Avtorica, najlaže bo prodat in kupit nekaj. Se dobijo (manjše luknje, pa vendar) za isti znesek garsonjerice. Pa itak se da pri vsakem od teh oglasov še zdilat, ko jim z gotovino pomahaš pred nosom. Skoraj dvomim, da bi se ravno trlo kupcev za tole 🙂
200 m od morja
https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/izola-stanovanje_6022918/

Ampak če ga preurediš po svoje (kar ženske znamo) in ne potrebuješ veliko prostora (kar pomeni tudi manjše stroške), bi znala bit prav simpatična primorska luknjica 🙂
[/quote]

Hvala vam! Zanimivo. Jaz ne potebujem komforta. Itak bom cele dneve ob morju.
[/quote]

Ob morju boš v letnem času, ko bo burja zapihala, pa boš v stanovanju. Vedeti moraš tudi, da boš z leti potrebovala stanovanje brez ovir. Torej je fajn, da gledaš pritlićna stanovanja ali taka, da imajo lift. Pa bližino javnega prevoza, trgovine, lekarne itd.

Daj no, hecaš se ti. Pa kaj ti res misliš, da je Lj središče sveta? Govorimo o trisobnem stanovanju!!!!
V zameno želi samo garsonjero, pa čeprav na morju. Torej, npr. 3 sobno stanovanje v MB ni vredno ene ušive gasonjere na morju? Daj no, daj, znam pogledat oglase 🙂
[/quote]

Lahko se stokrat imenuje trisobno stanovanje, 60 kvadratov imam jaz samo terase. Govoriš, kot da je to luksuz. Imeti stanovanje ob morju v Sloveniji pa je luksuz. Imam strica z dvema stanovanjema v Primorju, zato vem, kakšne so cene. In ja, trdim, da je to utopija. Ko bo tri četrt Slovenije hotelo živeti v Mariboru, bo pa primerljivo.
[/quote]

Jaz imam na morju hišo, v bližini so zgradili kup novih blokov in stanovanja prodajajo, tako da vem o čem govorim. A tebi se zdi, da hoče tričetrt Slovenije živeti v LJ? Jaz ne bi tam živela za noben denar. V prvi vrsti samo zaradi govorice. je ne prenesem, pošteno povedano. In ne prenesem ljudi, ki mislijo, da so boga za jajca potegnili, ker živijo v LJ. Bedarija….

Tebi pa orenk švicajo klikerji in………… predvsem jezik! Umiri se ženska in začepi! Pojdi se ohladit na 60 kvadratov terase! 🙁 Upam, da imaš še kakšen ležalnik. Čin!
[/quote]

Persen pomirja. Jaz sem na terasi. 😉
[/quote]

he he he, pa kaj ta terasa ti je bila življenjski projekt ali kaj, da jo kar naprej goniš? Jaz imam tudi doma v hiši teraso, ni ravno 60 m2, pa tudi tvoja ni in imam še 5 balkonov. Na morju v vikendu imam pa tudi teraso, hiša je v prvi vrsti do morja in lahko s terase skočiš v morje :-))
60 m2 ni, je malo manj, pa nič hudega. In kaj zdaj? Se ne hvalim s tem, nikoli ne bi omenila ampak se mi tako bedasto zdi, da se hvališ e eno teraso, ki jo ima vsak, ki ima hišo.

Kakšne so najemnine tam ?
Kupujem in živim od najemnin, zato je to bistven podatek.
[/quote]

Ajaaa? Rajši dam v najem državi in naj naseli ene par beguncev! Samo res beguncev….. mtere z otroki. Ne kšne zapečene tipe!!
Pa še sosedi bojo imel lep spomin name -))))
[/quote]

Zakaj pa to? Te daje zavist?? Sprašujem, ker tudi jaz kupujem in živim od najemnin. Požri se :-)))

New Report

Close