Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prosim pomagajte mi z nasveti kako čimbolje napisati ponudbo za zaposlitev

Prosim pomagajte mi z nasveti kako čimbolje napisati ponudbo za zaposlitev

PrehitelA 😊 ta s palačinkami je svetovna 🤣🤣🤣👍👍

Sem se leta in leta presekirala zaradi služb, danes “srečno zaposlena” zaradi 30sekund korajže in pravega pristopa. Z velikimi ribami je treba znati plavati 😄
[/quote]

Bravo za korajžo.
Kako pa postopati, kjer je majhen kolektiv?
Žal tam nimaš kaj?
Kakšna ideja?


Pela ne bom, ampak na kolena pa tudi ne mislim it.
Vseeno mislim, da tak kritično pri nas še ni. Ali pač?

Sem pa v mislih imela same napačne pristope, očitno :-))
Ker do zdaj ste mi svetovali zasledovanje direktorja in pa da brez drgnjenja kolen ne bo nič 🙁
[/quote]

A ni žalostno kam smo prišli?
Ni pomembena prošnja/CV, ker jih večinima NE berejo … pomebno pa je, da zasleduješ direktorja in se mu dobrikaš oz. padaš na kolena pred njim in se te on ‘kao’ usmili.
Pfuuuuuj!
Še dobro, da nismo večni in nihče ne odnese ničesar na drugo stran.

Bolano! Dejmo zalezovat ljudi in se jim vsiljevat, še boljš bi bilo kar zagrozit direktorju. Eni ste res fuknjeni.

Jaj avtorica, upam da res ne boš ubrala te poti – zalezovanje direktorja!

Monovskim ljudem, ki ti v večini svetujejo tak pristop, je največkrat odveč že če jih kdo pogleda, kaj vpraša, ker s tem vdira v njihovo intimo in moti njihov mir, kaj šele da bi jih kdo posiljeval z ponudbami za delo ko so na kofetu!
Nenapovedanim obiskom še vrat ne odprejo, na neznane telefonske ne dvigajo telefona – zdaj pa svetujejo ravno kontra.
Imej pamet – Ne delaj tega.

Na neznane dvignem vedno, celo pokličem nazaj, če se ne uspem oglasiti..na skrite pa tega ne morem narediti. Je treba poklicat večkrat pol 🤷‍♀️

Da bi pa kdaj imela občutek, da kdo vdira v mojo intimo, ker me nekaj vpraša ali za minuto “zmoti” se pa še ni zgodilo. Smo pa različni ja.

Vam se lahko zdi sporen, spet nekomu drugemu pa znak, da točno takega zaposlenega potrebuje. Odvisno kaj iščejo.

Tako je. Ti časi so minili, ko si lahko uletel direkt na vrata in dobil službo. Danes se je potrebno predhodno najaviti. In v kolikor bi se, ti tajnica vljudno pove, ko bodo razpisi se prijavi na za iskano delovno mesto. V glavnem direkt do vodilnih ne prideš, te prej zaustavi varnostnik ali pa tajnica. In ne verjamem v tisto …. pojdi na vrata vprašati ali potrebujejo kakšnega za delo!

Avtorica, pri direktorjih znajo pomagat noge do Mount Everesta, celo do te mere, da jo poročijo ;). Pri zafrustrirani zaposlovalki pa raje napiši čim bolj ponižen cv, take namreč hrepenijo po teh, ki poročijo že omenjene, a ravno tu izvisijo.

Pri meni, ne glede na način ki ga izbereš, začutim energijo in ponarejena takoj odleti. Ne padam na leporečenje, tisti ki ne vidijo pa padajo na to. Zato toliko sranja v svetu.
V peteklosti sem poslala en iskren mail, imela razgovor kjer sem se iskreno predstavila, naslednji dan klic, da so se odločili zame od vseh kandidatov. Sicer sem res zelo zelo malo menjala, pa še to zaradi “višjih sil” na katere kot posameznik nimaš vplivov, a vedno dobila kar sem si namenila.

A si direktor pa ne želiš, da te motijo? Imaš kakšno ljubico pa te bo ujela v nečednih poslih? 😏 🤣

Glej, sami ste si krivi, ne odgovarjate na maile, prošnje, vloge, ne dvigujete telefonov, ne sprejemate ljudi na sestanke, pišete fiktivne razpise…. borba na trgu dela pa vedno bolj neizprosna. Jaz bi uporabila vse možnosti. Ni treba nikogar zalezovati, kje vidiš da sem to napisala?
[/quote]

Citiram:
“Ni treba nikogar zalezovati, kje vidiš, da sem to napisala?”

👇

”Pozanimaj se kje zjutraj direktor pije kafe ali kje se rekreira …”

Citiram:
“Ni treba nikogar zalezovati, kje vidiš, da sem to napisala?”

👇

”Pozanimaj se kje zjutraj direktor pije kafe ali kje se rekreira …”
[/quote]

To ni stalkering. Želiš oseben kontakt, če ga ne moreš drugače dobit, moraš vprašati kako bi lahko prišel v stik z njim. Pri nas se dobivajo vsi v enem lokalu zjutraj in spodbujajo, da pristopiš, še posebej s kakšno dobro idejo. Celo organizirajo take večere in druženja za startup-e in podobno. Poišče se jih lahko tudi na takih dogodkih.

Danes je trg neizprosen. Lahko si lačen in na zavodu čakaš, da se te kdo usmili in vsaj pošlje negativen odgovor. Toliko o delodajalcih. Kdor jih ni poskusil že vse in bil leta doma brez dela, je lahko samo tiho. Nekateri ste si svoje mreže pletli že s pomočjo staršev, drugi v šoli, svojem kraju, tretji prek sorodnikov, a vsak ki se je sam moral boriti.. lačen…ve, da nič ni tako kot se govori in službo dobiti je res težko danes. Sploh dobiti možnost se predstaviti in pokazati svojo vrednost…

To ni stalkering. Želiš oseben kontakt, če ga ne moreš drugače dobit, moraš vprašati kako bi lahko prišel v stik z njim. Pri nas se dobivajo vsi v enem lokalu zjutraj in spodbujajo, da pristopiš, še posebej s kakšno dobro idejo. Celo organizirajo take večere in druženja za startup-e in podobno. Poišče se jih lahko tudi na takih dogodkih.

Danes je trg neizprosen. Lahko si lačen in na zavodu čakaš, da se te kdo usmili in vsaj pošlje negativen odgovor. Toliko o delodajalcih. Kdor jih ni poskusil že vse in bil leta doma brez dela, je lahko samo tiho. Nekateri ste si svoje mreže pletli že s pomočjo staršev, drugi v šoli, svojem kraju, tretji prek sorodnikov, a vsak ki se je sam moral boriti.. lačen…ve, da nič ni tako kot se govori in službo dobiti je res težko danes. Sploh dobiti možnost se predstaviti in pokazati svojo vrednost…
[/quote]Ne piši neumnosti.
Če je res, dej povej ime firme s takšnim pristopom, kjer direktor izpostavlja kadrovsko pomanjkanje na razpolago
v lokalu. Saj si ponosna in jim je to samo v čast.
Uspešen direktor podjetja ob hitrem tempu in družini nima časa viseti po lokalih.
Če pa že, kpa gredo na kavo, ali kosilo brez vsiljivcev.
Vse ostalo kar ti pišeš je za v beznice.

Ne piši neumnosti.
Če je res, dej povej ime firme s takšnim pristopom, kjer direktor izpostavlja kadrovsko pomanjkanje na razpolago
v lokalu. Saj si ponosna in jim je to samo v čast.
Uspešen direktor podjetja ob hitrem tempu in družini nima časa viseti po lokalih.
Če pa že, kpa gredo na kavo, ali kosilo brez vsiljivcev.
Vse ostalo kar ti pišeš je za v beznice.
[/quote]

Veš kaj, dovolj je tega tvojega sr******a po meni. Kar ustavi se. Napadaj svoje drage doma. TO je nadlegovanje!

Ful dobra ideja. Že letim v trgovino po kostime, da naskočim direktorja v kafiču…. he he he he

Če mi bo kdo kaj očital, mu pokažem ta mail….

Samo sedaj je kurrrac, je mars retrograden, pri meni ne bo šlo skozi, ne vsaj do srede novembra, ker je mars ključni za veze, zveze in job…..

Sredi novembra jih začnem nadlegovat,.. do takrat pa lepo delam na tem… Časa na pretek, da si nabavim torbico, primerne čevlje….

Če povem po pravici, se pripravljam na službo, zato sem si kupila elegantne hlače, prav z namenom službe,… sedaj iščem klasične salonarje – in sem ugotovila, da so dragi k hudič, pod 50 evrov jih ne dobim…. ni številke….

Dejansko sem tudi ugotovila da so poslovna oblačila čisto neprivlačna in dolgočasna in brez veze….. Zato bi bila mogoče ena oblekca, k sem jo kupila, čisti free style, ampak je zaprta in z dolgimi rokavi bolj všeč, seveda v kombinaciji s škornji do kolena…..

Klasika je tolk dolgočasna in nezanimiva…. ampak logično, taka mora biti, ker si tam en stroj, plačan za delo….

ja, ravno včeraj sem si hotela kupiti te slavne salonarje, seveda s petko, špicasto in ker so bili vsi nad 50 evrov, sem na koncu kupila samo čokolado… Tudi torbico sem hotela, seveda z istim razlogom, pa je tudi nisem…. čeprav je bila 30 tista, k mi je všeč, najbrž jo še bom, mam že ogledano…..

Pa ene sive hlače sem hotela kupiti, kavbojke slim, pa so tudi drage k hudič, edine take barve, pa so 40 evrov v trgovini, kjer so hlače po 20 evrov…. jebbba, pa semo še 1 so bile ali dvojne…. V drugi trgovini pa spet najdražje, kar 70 evrov… Predrago, čeprav si jih bom kupila,… ker jih pač hočem, ker takih nimam in sem se zapičila v njih, mišje barve, svetlo sive…

Sej bi ti dala kakšno idejo (kako napisati prošnjo), ampak če bi delovala ne bi bila že na leta brez službe :)) tako da zanič idej pač ne rabiš….

Lahko ti povem samo, kako ne boš dobila službe. Če boš pošiljala po mailu kratek opis sebe in v priponki CV. Na ta način ma ni šans, da dobiš službo, pa če se mečeš po trepalnicah, ali ob zid – seveda govorim za 40+….

Meni je to sedaj kristalno jasno…. Najbrž je tudi odvisno kakšno izobrazbo imaš, če si medicinska sestra, takoj dobiš delo…. ker jih iščejo, tega največ iščejo….

Veš kaj, dovolj je tega tvojega sr******a po meni. Kar ustavi se. Napadaj svoje drage doma. TO je nadlegovanje!
[/quote]Ne to ni nadlegovanje. To je realen odgovor tebi.
Ti se pa vprašaj zakaj skičiš v luft, ko ti podamo svoje mnenje na tvoje komentarje.

Ne to ni nadlegovanje. To je realen odgovor tebi.
Ti se pa vprašaj zakaj skičiš v luft, ko ti podamo svoje mnenje na tvoje komentarje.
[/quote]

Ne skačem v luft, imam pa tudi jaz mejo do kod dovolim komu, da me pojaha s svojim negativizmom. To je moja meja.

Moje mnenje je takšno, izkušnje tudi, če se z njimi ne strinjaš lahko tudi preskočiš ali napišeš kulturno, spoštljivo, forumu primerno, če pač to imaš v sebi, da se ne strinjaš in argumentiraš. Da mi rečeš, da sem mona, ker mislim drugače, ti pa ne dovolim. Se*i po komu drugemu svoj negativizem in mene preskoči. Ti in vsi taki kot ti….

ne vem no, nisi mi simpatična, preveč vsiljuješ svoje mnenje.

a se ti ne zdi?

Na neznane dvignem vedno, celo pokličem nazaj, če se ne uspem oglasiti..na skrite pa tega ne morem narediti. Je treba poklicat večkrat pol 🤷‍♀️

Da bi pa kdaj imela občutek, da kdo vdira v mojo intimo, ker me nekaj vpraša ali za minuto “zmoti” se pa še ni zgodilo. Smo pa različni ja.

Vam se lahko zdi sporen, spet nekomu drugemu pa znak, da točno takega zaposlenega potrebuje. Odvisno kaj iščejo.
[/quote]

Ne skačem v luft, imam pa tudi jaz mejo do kod dovolim komu, da me pojaha s svojim negativizmom. To je moja meja.

Moje mnenje je takšno, izkušnje tudi, če se z njimi ne strinjaš lahko tudi preskočiš ali napišeš kulturno, spoštljivo, forumu primerno, če pač to imaš v sebi, da se ne strinjaš in argumentiraš. Da mi rečeš, da sem mona, ker mislim drugače, ti pa ne dovolim. Se*i po komu drugemu svoj negativizem in mene preskoči. Ti in vsi taki kot ti….
[/quote]Podčrtaj, kje sem napisala da si mona.
Tega izraza ne uporabljam.
To si si nadela sama.
Podčrtaj ostale žalitve, ki letijo nate osebno.
Ne ne boš mogla, ker jih ni..
Ce imaš ti take izkušnje z iskanjem službe je pa moje mnenje kdo se takega načina poslužuje.

New Report

Close