Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prosim še nam pomagajte z nasveti kuhanja

prosim še nam pomagajte z nasveti kuhanja

Nič ni narobe z jetrci.

Je pa močno narobe s tvojim posmehljivim “tonom” pisanja. Boš čez eno leto, ko bodo jetrca 8 eur na kilo, pri njih doma pa bo 5 eur za dnevni obrok, pisala kaj je narobe s travo iz mestnega parka?[/quote]

Meni se moje pisanje ne zdi nič bolj posmehljivo od njenega “se bo pa mož moral zadovoljiti z jetrci namesto šnicla”.[/quote]

Veš kaj, šnicl je najmanj, kar bi bilo prav, da si privošči ena poštena družina, ki dela in plačuje davke. In to je včeraj bilo, danes pa smo že taki reveži, da si 4 šnicle več ne moremo privoščit. In vse, kar je manj (razen, če gre za načrtno kuhanje nizkocenovne hrane zato, ker je nekomu všeč), je v posmeh.

In ja, tvoje pisanje je posmehljivo in ponižujoče.

Meni se moje pisanje ne zdi nič bolj posmehljivo od njenega “se bo pa mož moral zadovoljiti z jetrci namesto šnicla”.[/quote]

Veš kaj, šnicl je najmanj, kar bi bilo prav, da si privošči ena poštena družina, ki dela in plačuje davke. In to je včeraj bilo, danes pa smo že taki reveži, da si 4 šnicle več ne moremo privoščit. In vse, kar je manj (razen, če gre za načrtno kuhanje nizkocenovne hrane zato, ker je nekomu všeč), je v posmeh.

In ja, tvoje pisanje je posmehljivo in ponižujoče.[/quote]

Daj nehaj, no … To je res že bedno. Kaj se spravljaš name? Če misliš, da je šnicel, kaj boljši od jetrc, se motiš, če pa tega ne moreš razumeti, pa ti nisem kriva. Sploh pa jemo vsi skupaj preveč mesa. Fižol je veliko bolj zdrav, ampak zdaj bom spet napadena, da sem posmehljiva in ponižujoča..hahaha

Veš kaj, šnicl je najmanj, kar bi bilo prav, da si privošči ena poštena družina, ki dela in plačuje davke. In to je včeraj bilo, danes pa smo že taki reveži, da si 4 šnicle več ne moremo privoščit. In vse, kar je manj (razen, če gre za načrtno kuhanje nizkocenovne hrane zato, ker je nekomu všeč), je v posmeh.

In ja, tvoje pisanje je posmehljivo in ponižujoče.[/quote]

Daj nehaj, no … To je res že bedno. Kaj se spravljaš name? Če misliš, da je šnicel, kaj boljši od jetrc, se motiš, če pa tega ne moreš razumeti, pa ti nisem kriva. Sploh pa jemo vsi skupaj preveč mesa. Fižol je veliko bolj zdrav, ampak zdaj bom spet napadena, da sem posmehljiva in ponižujoča..hahaha[/quote]

Ni bedno. Ti ne razumeš. Ni stvar jetrc ali šnicla, stvar je v temu, da si primoran jesti jetrca, ker si šnicla ne moreš kupit. Vbij si to v glavo. S tem, da je fižol zdrav se pa strinjam.

Daj nehaj, no … To je res že bedno. Kaj se spravljaš name? Če misliš, da je šnicel, kaj boljši od jetrc, se motiš, če pa tega ne moreš razumeti, pa ti nisem kriva. Sploh pa jemo vsi skupaj preveč mesa. Fižol je veliko bolj zdrav, ampak zdaj bom spet napadena, da sem posmehljiva in ponižujoča..hahaha[/quote]

Ni bedno. Ti ne razumeš. Ni stvar jetrc ali šnicla, stvar je v temu, da si primoran jesti jetrca, ker si šnicla ne moreš kupit. Vbij si to v glavo. S tem, da je fižol zdrav se pa strinjam.[/quote]

Ne se kregat, bejbiki!

Žal je s tem ogromno dela in če kupiš kruh z 1€,moka stane enako ali še manj in dobiš iz kg moke naprimer dve štruci,je še vedno za preveč delat. Žal je lažje nekaj kupit v vrečki zapakirano in vržeš v vrelo vodo,5min.in je gotovo,gor flikneš omako iz konzerve,ki skoraj toliko stane kot 0,5kg mletega mesa.[/quote]

s takšnim mišljenjem pa kar bodite lačni in še kaj drugega!

če ti je odveč čas (in ne nazadnje tudi denar!), ki ga vložiš v kvaliteten obrok, potem pa tudi nisi vreden da bi se komurkoli smilil!

se mi zdi da večina jamračev in kvazi revežev deluje po tem sistemu, kot ga opisuješ ti …

Jaz v Hofru vedno pogledam, kateri izdelki imajo nalepko s popustom, zdaj sem že dvakrat kupila orade za 2 evra (2 kosa), znižajo pa tudi meso, zelenjavo, sadje…..kruh od včeraj je tudi ful znižan, pa ga malo segreješ v pečici, skratka poglej vedno za znižane artikle.

Pa saj je rekla, da so znižali na minimum!

Okej cajtengi je stran vržen keš. Pa šparat elektriko.

Potem te zanima kurjava. Tudi če imajo kurilno olje – kaj misliš, da bodo šli zdaj kupovat novo peč na drva, drva?? To stane, dečko!

Potem dizla….. kaj misliš, da bodo prodali bencinarja za 800 € in kupili eno staro garo na dizel?

Zavarovanje! Kaj misliš, da se bodo kar na brzino odjavili in ven dobili “klinac palac”?

Čudno da jim ne svetuješ, nak gredo za ene par mesecev pod most! :([/quote]
Pa kvs ti jasn jebenti? Vecina nima pojma kaj je minimum…sparat strom ze ampk a so zamenjali najcenejsega distributerja…pa internet na najcenejsega…pa telefone…pa znizali temp v prostoru za 2 stopinje?
Avto? Ce je vreden 500€ , ni kej..ce je vreden par jurjev, treba zamenjat avto za jurja..
Zavarovanje? Takoj odjavit, kako pa ???

Pizda ste blesavi…

Žal je s tem ogromno dela in če kupiš kruh z 1€,moka stane enako ali še manj in dobiš iz kg moke naprimer dve štruci,je še vedno za preveč delat. Žal je lažje nekaj kupit v vrečki zapakirano in vržeš v vrelo vodo,5min.in je gotovo,gor flikneš omako iz konzerve,ki skoraj toliko stane kot 0,5kg mletega mesa.[/quote]

s takšnim mišljenjem pa kar bodite lačni in še kaj drugega!

če ti je odveč čas (in ne nazadnje tudi denar!), ki ga vložiš v kvaliteten obrok, potem pa tudi nisi vreden da bi se komurkoli smilil!

se mi zdi da večina jamračev in kvazi revežev deluje po tem sistemu, kot ga opisuješ ti …[/quote]

Še enkrat dobro preberi kaj sem napisala

Samo res imate eni logiko od *****.
Iz pol kile mesa, enga tetrapaka paradižnika, ene dveh večjih čebul, pa kakšnega korenja npr. dobiš omake za vsaj 2x. Ampak ne, raje boš kupovala vodene zanič, pa tudi drage polivke. Pa tudi prav.

O ostalem niti ne bom, dosti je koristnih nasvetov, nekaj vmes tudi malo čudnih, ampak ok. Dodala bi samo nekaj okrog mesa. Govedino je res težko kupit, je draga ko žafran. Po drugi strani pa je perutnina dostikrat zelo poceni – npr. nazadnje akcija pri Sosedu, 2 kurji bedri (celi) za 1,10 eur. Spar ima dostikrat kaj po podobni ceni (okrog 2,50 za kilo), pa trenutno je v Leclercu celi piščanec nekaj malega čez 2 za kilo. Tudi svinjina se da staknit ugodno, med 3 in 4 eur, pa je pol kile čisto dovolj za kosilo.

Zdravo gor ali dol, šnicle spaniraš in spohaš, pa imaš naenkrat 2x večji kup za na krožnike. Pa niti ne rabijo bit šnicli. Spohat na pariško ali v pivskem testu se dajo tudi kocke, zrezane iz kakega cenejšega kosa.

Ti, z veliko rrr v imenu – tvoji nasveti so mogoče v redu, ampak ne za nekoga, ki je trenutno v rahli finančni stiski. Poudarek na trenutno in na rahli, ker bi si po tvojem sistemu naredil dolgoročno kar precej škode, ki jo je potem težko nadoknaditi. Dostikrat je lažje malo stiniti in preživeti mesec ali dva na makaronih kot pa potem začenjati vse znova.

Nika – ti si res zlata vredna!

Jaz vedno preberem tvoje nasvete – pojaviš se zvečer. HVALA TI!

Pa nisem avtorica v tej temi. LP

New Report

Close