Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek PROTESTIRAM!

PROTESTIRAM!

Dragi moderator!
Opazil sem, da je bil izraz za moški spolni organ (v slovenščini) v mojem sporočilu na forumu za slovenščino CENZURIRAN (kar je okrnilo razumljivost mojega sporočila, katerega tema je bila jezikovna). Pa saj menda ja nismo majhni otroci! A se vam tako cenzuriranje in to celo na forumu za slovenščino zdi sprejemljivo!?
Meni se zdi skrajnje svetohlinsko in podcenjevalno za uporabnike foruma!
Cenzurirate take nedolžne besede, ki se jih sliši vsak dan v najrazličnejših okoljih, niso pa cenzurirani izlivi nestrpnosti, grobe žalitve ipd. v nekaterih sporočilih … (sicer sem pa proti kakršni koli cenzuri, da ne bo pomote).

P.S.: Cenzuriran pa seveda ni bil isti vulgarni izraz v francoščini :-))

Dato, zal je to avtomatika, ki avtomatično cenzurira določene besede. pri 4000 sporočilih na dan, res ne morem vsega osebno pregledati.

Če je bilo v kontekstu in bi moralo biti vidno se opravičujem, prepričan pa sem, da tisti, ki so brali vedo kaj ste hoteli povedati.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

To ni nič! Kaj pa, ko se na forumu pogovarjamo o striženju las oz. striženju š-p-i-č-k oz. š***** (je cenzurirano, a ne)? :))))

š*****
š*****
špičkah
špičkami

Primož!
Res ne vidim prav nikakršne potrebe (razen nekakšnega zlaganega svetohlinstva) za kakršno koli cenzuriranje izrazov, ki označujejo spolne organe, pa naj bo to avtomasko ali ročno!
Kakšen je smisel oz. namen takega cenzuriranja? Če sodelujoči na forumu lahko brez težav uganejo, kaj sem hotel zapisati, ali ni čisto vseeno, če to vidijo tudi zapisano?! Res se mi to zdi izven vsake (normalne) logike.
Lahko vsaj malo pojasniš, morda je pa moja logika napačna in me boš prepričal, da je táko, že kar malo smešno oz. tragikomično, cenzuriranje nujno potrebno iz izjemno globokih razlogov, ki so ostali mojemu nujno omejenemu umu do zdaj skrbno skriti?

Če razlagaš spolne organe je v redu, če pa spolne organe uproabljaš namesto vejic in pik, potem pa ni v redu.

mogoče ti nisi tak boš rekel, je pa preventivno narejo zaradi drugih.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Očitno govoriva drug mimo drugega …
No, sicer pa je svetohlinstvo (hipokrizija) res ena od prevladujočih lastnosti naše družbe, zakaj bi torej ti forumi bili drugačni, mar ne?
Je pa žal tudi res, da to ni najhujša značilnost našega okolja …

Dado, ne govorita drug mimo drugega, poglej si malo določene teme npr. na forumu Mladi, pa boš videl, kaj je Primož želel povedat. Ker je res malo neokusno in že moteče za branje, če so izrazi za spolne organe v nekem besedilu celo trikrat pogostejši od vseh drugih besed v tem istem besedilu, s tem da se sploh ne želi izraziti tega, ampak so le, kot je Primož že povedal, namesto “ločil”…

zakaj bi torej ti forumi bili drugačni, mar ne?

Dado, zato ker bi jaz želel, da so drugačni.

Zakaj pa ne bi bili ti forumi drugačni, mar ne?

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Primož, oprosti, ampak a ti razumeš slovensko?
Tudi tokrat sem napisal ravno nasprotno, kakor si ti “prebral”, torej, da v cenzuriranju “grdih” besed ti forumi odražajo splošno stanje v družbi, kjer je največji zločin izreči kakšno “grdo” besedo, ki označuje spolne organe, medtem ko je npr. odkrito izražanje nestrpnosti (deloma tudi na teh forumih) in masovno kršenje osnovnih človekovih pravic popolnoma sprejemljivo. To sem imenoval svetohlinstvo in mislim, da je ta oznaka, za katero stojim, kar blaga. Ti forumi so torej zelo daleč od tega, da bi bili “drugačni”, kar je sicer popolnoma legitimno, vendar pa se, prosim, glede tega kot njihov hvalevredni pobudnik in moderator ne sprenevedaj.
Daj no, vključi vsaj par Kb svojega možganskega RAM-a, ko bereše moja sporočila, ali pa jih ignoriraj.
Ker sem zapisal praktično vse, kar se mi o tej temi zdi smiselno tu povedati in lahko vsakdo to (ponovno) prebere tu zgoraj, če do sedaj ni razumel, to malce tragikomično debato s svoje strani zaključujem.

Pa brez zamere, bilo je mišljeno dobronamerno …

P.S.: Tole se mi je pa ravnokar utrnilo za tiste, ki zmorejo minimalni miselni napor:
“Boj se sladke govorice, ker je v njej največ strupenega pelina,
ne preganjaj grenkih besed, ker morda skrivajo žlahtni med!”

New Report

Close