Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prva bo prvič mamica, druga pa drugič babica, stari sta enako

Prva bo prvič mamica, druga pa drugič babica, stari sta enako

Gledam moji starejši sestri. Situacija se mi zdi tako nenaravna, celo zelo narobna. Prva bo pri 43ih letih prvič mamica, druga bo pri 45 že drugič babica. Ena ne bo imela nič od starosti, ker bo bdela nad najstnikom, druga pa ni imela nič od mladosti, ker je prvega otoka dobila še preden je bila polnoletna.

Meni sta one malo adijo pamet. Ta, ki bo sedaj dobila otroka je bila celo življenje zajemala z veliko žlico, naredila res uspešno službeno kariero, videla svet, menjavala tipa, skratka ni da ni in bila vedno malo vzvišena. Zdaj jo je napumpal 13 let mlajši tip, ki jo je ucvrl daleč stran, ko je izvedel za nosečnost. Ker se ji tudi približno ni sanjalo, da bi lahko bila noseča, je bilo, ko so ji nosečnost potrdili, prepozno za splav. Sedaj se je nekako že sprijaznila, bila pa je kar precej hudo, saj si nikoli ni želela otok. Karieristka pač.

Druga sestra ima oba otroka z istim tipom, ki jo je zapustil, ko je videl kako je z dvema malčkoma hoditi v šolo in še družino preživljati. Nikoli ni bil vpet v vzgojo, le nekaj malega denarja je prispeval. Sestra je vse super pedenala in do dobre izobrazbe spravila oba otroka. Novega tipa si ni nikoli našla. Sedaj, ko sta se otroka odselila, se mi je zdelo, da bi sestra lahko začela delati tudi zase in na sebi, pa sem se zmotila. Neprestano je pri njej vnuk, zdaj bosta kmalu dva. Rada je babica, vendar je zelo utrujena od življenje. Škoda, ker njena otroka tega ne vidita. Sestra jima ne bo nič rekla, se bo reje razdajala do konca. Skrbi me, da jo bo veselo izkoriščala tudi druga sestra, ko bo dobila dojenčka, ker sta sosedi.

Ne vem, bi morala posredovati in vsaki povedati kar jima gre? Žal mi je druge sestre, saj je res eno veliko srce, žal prevečkrat izkoriščeno. Malo mi je tudi nerodno zaradi noseče sestre, saj se ji vidi koliko je stara.Prav hecno izgleda toliko star pa z nosečniškim trebuhom.  Včasih mi je bilo pa nerodno, ker je cela vas kazala s prstom za sestro, češ kako se je lahko dvakrat zakavsala in ostala sama z dvema malčkoma,  oče otok je pa druge kikle preganjal.

 

Res je to en narobe svet postal! ženska malo pred penzijo bo dojenčka imela. Otoci starejših mam so reveži, ker jih mame zelo nase navežejo.

Sigurno je bolje prišla čez življenje prva sestra. Nori se, ko si mlad. V penziji je vse skupaj ena žalost, pa čtudi nebi imela za pazit vnukov…

Kaj pa vi, kako ste pa vi z naraščajem?

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Mlajša sestra, 06.08.2021 ob 00:33

Gledam moji starejši sestri. Situacija se mi zdi tako nenaravna, celo zelo narobna. Prva bo pri 43ih letih prvič mamica, druga bo pri 45 že drugič babica. Ena ne bo imela nič od starosti, ker bo bdela nad najstnikom, druga pa ni imela nič od mladosti, ker je prvega otoka dobila še preden je bila polnoletna.

Meni sta one malo adijo pamet. Ta, ki bo sedaj dobila otroka je bila celo življenje zajemala z veliko žlico, naredila res uspešno službeno kariero, videla svet, menjavala tipa, skratka ni da ni in bila vedno malo vzvišena. Zdaj jo je napumpal 13 let mlajši tip, ki jo je ucvrl daleč stran, ko je izvedel za nosečnost. Ker se ji tudi približno ni sanjalo, da bi lahko bila noseča, je bilo, ko so ji nosečnost potrdili, prepozno za splav. Sedaj se je nekako že sprijaznila, bila pa je kar precej hudo, saj si nikoli ni želela otok. Karieristka pač.

Druga sestra ima oba otroka z istim tipom, ki jo je zapustil, ko je videl kako je z dvema malčkoma hoditi v šolo in še družino preživljati. Nikoli ni bil vpet v vzgojo, le nekaj malega denarja je prispeval. Sestra je vse super pedenala in do dobre izobrazbe spravila oba otroka. Novega tipa si ni nikoli našla. Sedaj, ko sta se otroka odselila, se mi je zdelo, da bi sestra lahko začela delati tudi zase in na sebi, pa sem se zmotila. Neprestano je pri njej vnuk, zdaj bosta kmalu dva. Rada je babica, vendar je zelo utrujena od življenje. Škoda, ker njena otroka tega ne vidita. Sestra jima ne bo nič rekla, se bo reje razdajala do konca. Skrbi me, da jo bo veselo izkoriščala tudi druga sestra, ko bo dobila dojenčka, ker sta sosedi.

Ne vem, bi morala posredovati in vsaki povedati kar jima gre? Žal mi je druge sestre, saj je res eno veliko srce, žal prevečkrat izkoriščeno. Malo mi je tudi nerodno zaradi noseče sestre, saj se ji vidi koliko je stara.Prav hecno izgleda toliko star pa z nosečniškim trebuhom.  Včasih mi je bilo pa nerodno, ker je cela vas kazala s prstom za sestro, češ kako se je lahko dvakrat zakavsala in ostala sama z dvema malčkoma,  oče otok je pa druge kikle preganjal.

 

Skratka, obe tvoji sestri sta čudni in smotani in te spravljala v zadrego pred ljudmi.

Ampak glavno, da si ti super človek, a ne?

sicer izmišljena zgodbica, če pa bi bilo res, bo sestra prvič mama stara 64 let, ko bo otrok star 20 let, torej bo čisto lahko uživala starost ob odraslem otroku, razen če ji bo ta otrok spravil na grbo vnuke, kar pa zelo dvomim. Druga sestra pa pač nima drugega v življenju kot da pazi otroke, najprej svoje, sedaj vnuke, pri 65 pa bo najbrž skrbela že za družine vnukov. Res ne vem v čem je problem.

Lahko jima rečeš, kar si tukaj napisala. ampak kaj to spremeni? Kaj onidve lahko spremenita?

vsak ima svoj lajf in ga vodi, kakor ve in zna, ali kako mu ga življenje samo obrne.

Osredotoči se nase in če misliš, da sta onidve naredili veliko napak v življenju, glej, da jih ti ne boš.

Koliko si pa ti kaj stara in kakšen je tvoj življenjski status?

Nikoli ne veš, kdaj ti lahko lajf izmakne tla pod nogami, zato previdno z obsodbami drugih.

Osebno pa mislim,da tista tvoja sestra karieristka ne bo tako slabo prišla skozi, čeprav se tega še en zaveda. Na stara leta bo hvaležna, da se je tako zasukalo.

Ta druga pa je očitno življenjsko poslanstvo našla v skrbi za druge. Tudi to ni tako slabo, kot se ti zdi.

Ok, na javnem forumu obiras sestre, zdaj pa napisi se kaj o sebi.

Ker ce sta tvoji sestri tako nenormalni, tudi ti ne mores biti normalna, saj imate iste gene!

Se spomnim, ko sta pri nas v vrtec pripeljali otroka mama in hči, vsaka svojega.

Zelo se motiš. Ena je imela veliko od mladosti, ne bo pa imela nič od starosti. Druga ni imela nič od mladosti, pa tudi nič od starosti, ker vnuki ti definitivno ne prinesejo miru. Sploh, če so tvoji otroci na komot in pri tebi odvržejo otroke ob vsaki priliki, ko se njim ne da več.

Skratka ta pametna je ta prva. Življenjska doba se podaljšuje in tega se ne zavedajo samo še tisti, ki so miselno še vedno 100 let zadaj. Če sami pri 45 že zaudarjate po cipresah in se smilite samim sebi v čakanju kdaj vas bo pobralo, še ne pomeni, da je večina populacije v istem stanju kot vi.

Ok samo nekaj me zanima: a ko si izmislis zgodbico, potem tudi odgovore naklamfas? Ker se mi zdi neverjetno, da bi folk se vedno nasedal in odgovarjal. V cem je kec? Da se sami s sabo pogovarjate in se se delate, da je to forum?

Sorodnica je tudi imela otroka pri 42, hkrati pa je postala babica, tudi mlada imela. So pa zelo verni, tako da koliko bo bog dal, toliko bodo imeli.

Ne vem, zakaj bi moralo biti tebi nerodno zaradi njiju? Navsezadnje, nobena ni kriminalka, da bi se morala ti česa sramovati. Nobena pa ni v ravno dobri vlogi. Dojenček po 40 ni panike, a šolar v začetku mene in najstnik pri skoraj 60, ko se že kaže večje pomanjkanje energije in vitalnosti, če ne celo bolezen, je hud zalogaj za obe strani. Imam jih 60, sem zdrava, še v službi, a če bi imela otroka pri 40 ali kasneje, mu ne bi mogla nuditi toliko energije, doživetij, potrpljenja kot sem mu lahko. Energija upada, vse ti je težje. Čeprav bi marsikaj rad, ti je težje. Pri približno 50. , ko se napoveduje mena ali pa si že v njej, imaš velikokrat probleme tudi z ostarelim ali bolnimi starši, ki jim je treba pomagati, hkrati pa šolarja.

Sicer se je treba v mladosti znoreti, kaj videti in doživeti, se vsidrati v službi, a ni treba, da to obdobje traja predolgo.

Odgovor na objavo uporabnika
Zakaj nerodno, 06.08.2021 ob 10:41

Ne vem, zakaj bi moralo biti tebi nerodno zaradi njiju? Navsezadnje, nobena ni kriminalka, da bi se morala ti česa sramovati. Nobena pa ni v ravno dobri vlogi. Dojenček po 40 ni panike, a šolar v začetku mene in najstnik pri skoraj 60, ko se že kaže večje pomanjkanje energije in vitalnosti, če ne celo bolezen, je hud zalogaj za obe strani. Imam jih 60, sem zdrava, še v službi, a če bi imela otroka pri 40 ali kasneje, mu ne bi mogla nuditi toliko energije, doživetij, potrpljenja kot sem mu lahko. Energija upada, vse ti je težje. Čeprav bi marsikaj rad, ti je težje. Pri približno 50. , ko se napoveduje mena ali pa si že v njej, imaš velikokrat probleme tudi z ostarelim ali bolnimi starši, ki jim je treba pomagati, hkrati pa šolarja.

Sicer se je treba v mladosti znoreti, kaj videti in doživeti, se vsidrati v službi, a ni treba, da to obdobje traja predolgo.

a to ste na monu res sami kriplji? Poglejte Janšo, dva šolarja, vodi državo star čez 60 let,

von der leyen še več, 7 otrok, ogromno neslavnih ljudi poznam, vsi pri 60+ normalno delajo, ogromno jih skrbi za vnuke bolj kot starši. Tukaj pa pišete babe kot da ste samo še za na britof.

Odgovor na objavo uporabnika
Narobe svet, 06.08.2021 ob 00:44

Res je to en narobe svet postal! ženska malo pred penzijo bo dojenčka imela. Otoci starejših mam so reveži, ker jih mame zelo nase navežejo.

Malo pred penzijo pri 43-ih? Saj veš, da ji vsaj še 20 let fali?

 

In kaj potem?

Vsaka si piše svojo knjigo življenja.

In vse vzvode imata sami v rokah.

Zato se ne mešaj.

Življenji sta njuni!

Mene pa zelo čudi, kako nekateri  prav iščejo stvari, na katere lahko žalijo in ponižujejo bližnje ljudi. To se mi nikakor ne zdi normalno.

Če je sestra noseča pri 43, je to popolnoma normalno. Poznam veliko takih mamic in so zelo fajn.

Svetujem ti, da sestram pomagaš ter si jim v oporo, in ne pa, da jih žališ in ponižuješ.

Koje glupe. Malo pred penzijo pri 43ih? Koliko je ta avtor star? 100? Veš mi ki nismo sto bomo delali do minimalno 65ga leta. Torej ko bo šla v penzijo bo njen otrok že čez 20 in bo brez problema uživala svojo starost tako kot je uživala svojo mladost. Tista, ki je pa že mlada zanosila pa ni imela niti mladosti, nima ne srednjih let (ker so šli njeni otroci po njeni poti in ji sedaj podturijo otroke ob vsaki šansi očitno), v starosti pa tudi ne ker bo glede na zgodovino skrbela takrat za pravnuke. Če jo ne bo prej od utrujenosti pobralo.

Hvala da nisi moja sestra, ker ti bi pokazala kje je bog doma. Sram te je lahko da toliko pljuvaš po svojih sestrah. A jaz mislim da si ti najslabša zato imaš toliko za povedat. Koliko jima pa ti pomagaš? Bi rekla da nič samo vrtiš jezik. Tvoja sestra je srečna da ima svoje otroke in že vnuke. Babica mora biti mlada ne potem ko je na dveh palčkah. Druga sestra je zanosila pozno a verjamem da ima otroka rada in ima svojga naslednika.

Kaj pa ti ? Verjetno te nobeden ne mara in se filaš na drugih žalostno. Jaz bi rekla fuj in fuj in sramota da imata onidve sestri takšno sestro kot si ti gnida 🤮

Ti si pa koliko stara in kako kaj tvoji otroci? Vse idealno pri tebi?

Včasih, ko so bile družine velike, je ženska rojevala vso rodno dobo – od šestnajstega leta pa do menopavze. Ko je rodila svoje najmlajše otroke, je bila včasih sama že prababica!

Kako pa izgleda tvoje super življenje?

Prereži že popkovino, pa ti bo takoj lažje.

Poznam družino, v kateri sta mati in hči rodili istega leta, mama najmlajšega otroka, hči prvega. Poznam pa tudi primer, da je stric mlajši od nečaka … In to cel stric, ne polstric po očetovi strani. Pa kaj. Glavno, da so vsi zdravi.

 

Ti pa si obstala nekje na sredini, kar se tega tiče, da ju tako sodiš?  Torej , ali splav, ali pa po naravni poti ne moreš zanositi?   Kaj te briga, njuna odločitev- pa čeprav sta tudi enaka kri kot tvoja, torej tvoji sestri. Maternici sta njena last, ne tvoji.

“Povedati kaj jima gre?”

Kaj pa bos povedala?

Ej ti ta prva ti si si zavozla mladost in se mi smilis ker nisi pijana lezala v blatu za bajto

Ti ta druga pa si si zavozla svoja 40 ko bi lahko ze v toplice sla pa bos mogla otroka spravljat gor

In pol bo starejsa sestra prekinla stike z otroki in vnuki in postala alkoholik, druga pa bo dala otroka v posvojitev in sla v toplice in penzijo ker je ze tak stara. In potem se ti vec nobena ne bo smilila in koncno bos ponosna na sestri.

Res si super sestra! A si tak nezadovoljna s svojim zivljenjem da se primerjas s sestrama ki po tvojih kriterijih nimata dobrega zivljenja?

Super da ima prva sestra rada vnuke. Te je ze nena tolko zmatrajo ker bi se postavla zase. Druga sestra pa bo tudi zvedela kak je lepo biti mamica in ce sta sosedi si bosta dejansko ves cas lahko pomagali pa se otroci bojo postali najboljsi prijatelji. To da ie druga sestra stara je neumno. Ogromno zensk ima otroka okoli 40ih. Zakaj je 39 se ok pri 40 pa vec ne? To mas samo neki predsodek, poleg tega ni planirala otroka pri teh letih, zgodil se ji je in dala mu bo priloznost zivljenja. Ce se nisi v meni, nisi prestar. Poleg tega je nacin zivljenja tisti ki te postara ali pomladi. Nas 60 letni sosed je celo zivljenje sportal in se dve leti nazaj bil na triglavu. Ce pa si ti pri 40 zdelan do amena zaradi stresa in nacina zivljenja je pa tvoj problem.

Pusti sestrama da zivita svoje zivljenje, tebe pa ce to tak moti idi zivet nekam na drugi konec sveta pa ju pusti na miru.

Imam dve sestri. Ena je stara 43 in bo prvič mama. Druga je stara 40 in ima dva najstnika. Jaz sem stara 46 in bom drugič babica. Tist, ki bo prvič mamica, to zelo privoščim. Vedno je imela smolo s tipi, no tudi ta zdaj ni bil nič prida in sta se razšla pred porodom. Sicer je delovna, vedno poskrbi tudi za naju s sestro.
Meni moji otroci pomenijo vse na svetu. Imela sem jih mlada, veliko se jih je zmrdlovalo nad tem. Ampak z veliko ljubezni sem ju spravila do kruha. Največ na svetu mi pomeni, ko pridejo k meni vnuki. Uživam z njimi in nič mi ni težko narediti za njih.

Tretja sestra z dvema najstnikoma pa celo življenje misli, da naredi edino ona vse prav. Čeprav je nenehno slabe volje, v vsaki stvari vidi problem. Naju s sestro ogovarja. Vedno postavlja neke norme, ki jih midve po njeno ne doseževa. Njeni otroci ji grejo na živce, komaj čaka, da se jih znebi. Ali naj ji s sestro kaj rečeva ali kaj?

Avtorica, si dojela, da svoje življenje vidiš drugače, kot drugi? Če te sestri s svojim življenjem ne obremenjujeta, se brigaj zase in si najdi konjiček ali pa psa.

Odgovor na objavo uporabnika
heh, 06.08.2021 ob 09:12

Se spomnim, ko sta pri nas v vrtec pripeljali otroka mama in hči, vsaka svojega.

Saj moški to že dolgo prakticirajo. Poglejte našega premiera, ima s ta drugo toliko stare otroke kot vnuke!

 

New Report

Close