Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prvi otrok in partner

prvi otrok in partner

s partnerjem sva skupaj že nekaj časa. Že nekaj časa si močno želim imet otroka sedaj pa sploh, ker imajo tudi vsi okrog mene dojenčke.

S partnerjem sem že govorila o tem ampak ni prepričan (po eni strani si tudi on želi po drugi pa ga je strah, ker ne ve če je že pripravljen).

ali obstaja kakšen način, da partnerja malo omehčaš in ne bo več v strahu.

Sam ve, da si zelo želim otroka potem pa mi še pove za njegovo sestrično da pričakuje otroka, da mi je še težje….

Ja tukaj pa ne bo druge, kot da se usedeta in resno pogovorita. Ti si ženska, ti imaš kar se tega tiče omejen rok uporabe, moški pa si lahko izmišljuje do smrti.

Jasno mu povej, da želiš imeti otroke (vsaj upam, da se ne boš ustavila pri enem razvajencu) in da je sedaj ali nikoli.

Če on otrok noče oz. bo cincal enkrat v prihodnosti (kar bo ob svetem nikoli s teboj, po možnosti bo pa naslednja njegova punca noseča po treh mesecih), potem veš, da ga moraš zapustiti. Nič se bati, moških je dovolj na svetu. Če namreč moški, ki še nima otrok, z žensko noče imeti otrok, to pomeni samo, da mu nisi ravno tista top izbira, ampka je s teboj bolj iz navade in udobja.

Čimprej stran.  Boš ob možnost za družino.

Sodelavki je en takole cincal, ko sta pa nekako začela delati na tem je bilo pa že malo pozno.

Sodelavka je še vedno brez otrok, stara 43 let, tipa je načevljala on pa je novi hitro otroka naredil. Čeprav se mi ne zdi da bi bil nekaj nor nanjo, se je bolj zazihral vrjetno.

On je sicer želel ostati z njo ampak je bila tako jeznan nanj da ga ni želela več gledati. Sedaj pač nekako poskuša uživati po svoje.

Draga moja, rodna doba zenske pač ni hudo dolga.

Tudi jaz se strinjam, da če moški noče imeti otrok s teboj, da ni prepričan, da si prava zanga.

Slišano in videno že večkrat – moški noče imeti otrok, ko pa se razide z žensko,  ima pa včasih tudi v rekordno hitrem času otroka z drugo.

Moj nasvet je, da si odločna in da se iskreno pogovoriš o tem, kje je vajino razmerje in kako ga vidi.

Enako je s poroko. Vprašaj ga, kar tako, če razmišlja o poroki s teboj (ne, poroka ni samo papir, je veliko več, pa četudi bi bil, se zaradi papirja – denarja, vsak dan zgodaj zjutraj vstanemo in gremo v službo).

 

Ce si otroka zelis, ker ga imajo vsi okrog tebe in zaradi tega cutis pritisk, cas za otroka ni pravi. Partnerja razumem, z izjemo, ce si stara 36+ let in se ti izteka bioloska ura. Na otroka nikoli nisi dovolj pripravljen, ker teorija je nekaj popolnoma drugega, kot praksa. Vecina partnerjev ni casovno usklajena pri zeljah glede otrok. Ni nujno, da si ta partner sploh zeli otroka s tabo. Potipaj v tej smeri. Ne sili pa partnerja z otrokom.

Kakšno zaščito uporabljata?

Če so to kondomi, ga v trenutku, ko seže po predalu, ustavi, poglej globoko v oči in dahni: “Kaj pa če bi danes kar brez?”

Če jemlješ tabletke pa povej, da boš nehala, ker bi rada očistila telo kemije preden zanosiš. V vmesnem času naj pazi (če hoče).

Pa malo mu omenjaj zgodbe o neplodnosti – da včasih traja tudi več let, da ženska zanosi, da je vsak 5.par neploden… nekateri mislijo, da se samo odločiš za otroka in bing! že je tu. A odločitev je samo prvi korak, do otroka je še dolga, lahko tudi trnova pot.

Jaz sem mojemu rekla, da al bo naredil otroka on al pa ga bo sosed.

Seveda sva imela prej vse pogoje za otroke in tudi nad 30 sva bila oba že.

Ampak on bi še kar čakal pol leta pa eno leto pa pol leta pa eno leto.

Sedaj sta otroka stara 10 in 8 in pravi, da bi moral imet otroke pri 25.

Odgovor na objavo uporabnika
al ti al sosed, 18.05.2021 ob 10:30

Jaz sem mojemu rekla, da al bo naredil otroka on al pa ga bo sosed.

Seveda sva imela prej vse pogoje za otroke in tudi nad 30 sva bila oba že.

Ampak on bi še kar čakal pol leta pa eno leto pa pol leta pa eno leto.

Sedaj sta otroka stara 10 in 8 in pravi, da bi moral imet otroke pri 25.

Če bi to meni rekla, spokam v nekaj dneh. 😉

Bova imela pač s sosedom več maneverskega prostora 😀

BTDT, potem je najboljše ,da bi spokal, ker če ima ženska veliko željo po otrocih, moški pa ne, je najbolj prav, da se razideta.

Jaz pa partnerja čisto razumem. Otroka se nima zato, ker ga imajo “vsi okrog”.

Odgovor na objavo uporabnika
Tkle, 18.05.2021 ob 10:06

Kakšno zaščito uporabljata?

Če so to kondomi, ga v trenutku, ko seže po predalu, ustavi, poglej globoko v oči in dahni: “Kaj pa če bi danes kar brez?”

Če jemlješ tabletke pa povej, da boš nehala, ker bi rada očistila telo kemije preden zanosiš. V vmesnem času naj pazi (če hoče).

Pa malo mu omenjaj zgodbe o neplodnosti – da včasih traja tudi več let, da ženska zanosi, da je vsak 5.par neploden… nekateri mislijo, da se samo odločiš za otroka in bing! že je tu. A odločitev je samo prvi korak, do otroka je še dolga, lahko tudi trnova pot.

Heh, to sem jaz mislil, vsakič, ko sva se za otroka odločila. Se bom vsaj naseksal, ko bova probavala, če bo že potem med nosečnostjo malo več suše. (Kot povanadi v kakih romantičnih filmih vidiš, ko 2 probata zanosit, pol pa seksata skoraj na pol ure)
Ma jok se je vedno prec prijelo 🙂 Mogoč 2-3x za ponovit vajo za vsak slučaj.

Drugače pa… nič ni omenjena starost. Če sta 30+ nima kej več cincat. 35+ je itak skrajni čas.
Pod 25 pa lahko še mal počakata, se ne mudi.

PA POJDITE SE SOLITI Z VAŠIMI OTROKI!

Aja ,ene hočete imeti otroka ,ker so noseče prijateljice, sosede, ali sorodnice, ne pa zaradi sebe. Kaj tekmujete katera jih bo več imela?

 

Čez 16 let pa jok in stok, ker ni tako z otrokom, kakor bi mame hotele.  Pa  snahe in zeti niso to,kar ste hoteli za svoje otroke in bla,bla….

 

 

 

Mi je znano tole, ko morajo ženske imeti otroke iz razloga, ker jih imajo že vse okoli njih. Sem poznala eno takšno, ultra tečna, ko si je to vcepila v betico. Tipa si je izbrala itak nikakvega, ampak glavn, da zdaj ima tipa in otroka, pa čeprav jo on vara, tepe, ponižuje.  Samo, da je dosegla svoje, ni važno v kakšnem strupenem okolju zdaj otrok odrašča. Bruh od takšnih žensk.

New Report

Close