Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prvi pregled v nosečnosti šele v 12. tednu??

Prvi pregled v nosečnosti šele v 12. tednu??

Nič ne pozabljam. In prav v prvih tednih se lahko odkrijejo in preprečijo marsikatere težave. Splav pač ne, veliko drugih reči pa ja. In v bistvu so prvi tedni oziroma prvi trije meseci najpomembnejši, ker se takrat vse oblikuje in “postavi na mesto”. Do konca nosečnosti se vse, kar je že zasnovano in določeno samo še razvija do konca.
[/quote]
Vprašaj svojo mamo, kdaj je imela prvi ultrazvok. Danes se v vsem pretirava, ker so ljudje pretirano evforični in nosečnost smatrajo kot bolezen.


Vprašaj svojo mamo, kdaj je imela prvi ultrazvok. Danes se v vsem pretirava, ker so ljudje pretirano evforični in nosečnost smatrajo kot bolezen.
[/quote]

Moja mama dokaj zgodaj in še dobro, da je bilo tako, ker so zgodaj odkrili in zato uspešno rešili težave. Pri meni enako. Zadovoljna?

Moja mama dokaj zgodaj in še dobro, da je bilo tako, ker so zgodaj odkrili in zato uspešno rešili težave. Pri meni enako. Zadovoljna?
[/quote]

Ful sm happy, lahko greš spat :).

Ne, prvi pregled v 12t ni običajen in ni ok. Sploh za ambulanto, ki jo omenjaš in ki nima presežka pacientk, kvečjemu primanjkljaj. Naročiti se moraš še na nadaljne preiskave zato je pomembno, da imaš potrjeno nosečnost. Ni problem v zdravnici. Njena viš.medicinska sestra je tista, ki ti ne bo dala zgodnejšega datuma. Tudi, če boš imela težave. Pokliči ostale zd, povprašaj koliko se čaka na prvi pregled in se čimprej prepiši drugam.

Pregledi v nosečnosti po tednih in boš dobila odgovor.

Res je. Vidim, da zadevo poznaš . Tudi če VO prosiš, da ti da zgodnejši datum zaradi teh in teh razlogov, ti ga ne, saj da so zadostili zakonu.

Z veseljem bi se prepisala drugam, pa je to edina prosta ginekologinja v celi Lj, ki še sprejema. 🙁 V nosečnosti, sploh visoki, pa se kam daleč tudi ne bi rada vozila.
Ostane torej samoplačniški pregled, vsaj prvi.

Res je. Vidim, da zadevo poznaš . Tudi če VO prosiš, da ti da zgodnejši datum zaradi teh in teh razlogov, ti ga ne, saj da so zadostili zakonu.

Z veseljem bi se prepisala drugam, pa je to edina prosta ginekologinja v celi Lj, ki še sprejema. 🙁 V nosečnosti, sploh visoki, pa se kam daleč tudi ne bi rada vozila.
Ostane torej samoplačniški pregled, vsaj prvi.
[/quote]

Ko kličeš okrog, povsod povej, da si naredila domač test nosečnosti, si noseča in še nisi bila pri ginekologu.

Ordinacija dobi namreč plačane vse preglede v nosečnosti že s tem, da zabeleži prvi pregled v nosečnosti.

Marsikje te bodo vzeli, čeprav so drugače že na polni kvoti.

A to je govora o dr. Trbičevi ki je prej delala v Velenju?

Tam so naročili v 10. tednu.

Sem pa jaz sama šla na pregled šele v 13 tednu. Zaradi 2 ss nisem hotelastiko iti prej. In v naslednjih nosečnosti bom naredila isto.

Ko kličeš okrog, povsod povej, da si naredila domač test nosečnosti, si noseča in še nisi bila pri ginekologu.

Ordinacija dobi namreč plačane vse preglede v nosečnosti že s tem, da zabeleži prvi pregled v nosečnosti.

Marsikje te bodo vzeli, čeprav so drugače že na polni kvoti.
[/quote]

če je ta zdaj zabeležila njen prvi pregled v 12 tednu in ga bodo plačali ordinaciji.
Ona pa zdaj še predno bi prišel ta pregled v 12 tednu, kliče drugam in se drugje naroči prej ga bodo plačali tudi tej drugi ordinaciji.
Torej opravljen je bil dejansko samo eden pregled. plačana bosta pa dva? če je to res tako, potem ni čudno,da zavod jamra,da ni denarja, če tako plačujejo neopravljene storitve.

Da to je ta. Očitno je res problem v sestri.

Kako pa je bila dr. Trbic v Velenju? Ste bili zadovoljni z njo?

la pripomb čez njeno delo. Razen enkrat ko mi je – po 2 ss – hotla otrokov utrip poslušat kar stoje – jaz namreč.

Pa ko je sredi mje nosečnosti pobrala šila in opita in sem ostala brez ginekologa. Dbesedno aj niso imeli nadomestila zanjo.

Res je. Vidim, da zadevo poznaš . Tudi če VO prosiš, da ti da zgodnejši datum zaradi teh in teh razlogov, ti ga ne, saj da so zadostili zakonu.

Z veseljem bi se prepisala drugam, pa je to edina prosta ginekologinja v celi Lj, ki še sprejema. 🙁 V nosečnosti, sploh visoki, pa se kam daleč tudi ne bi rada vozila.
Ostane torej samoplačniški pregled, vsaj prvi.
[/quote]

Točno tako, vse drži, avtorica. Lahko greš prej samoplačniško. Vedi, VMŠ ti bo zelo verjetno komplicirala še naprej. Gre zate in za tvojega nerojenega otroka. Zato razmisli, se dodatno pozanimaj in se odloči.

Tole že poznaš: https://partner.zzzs.si/wps/portal/portali/aizv/zdravstvene_storitve/izbira_osebnega_zdravnika/seznam_aktivnih_ginek_v_dispanzerjih_za_zenske/!ut/p/z1/04_Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfIjo8ziTQxdPd2N_Q08_f1MTAwcHcOAtGWAsYGZkX5BtqMiALayTFU!/ ? Če se odločiš za menjavo, naredi tako kot svetuje “ti povem”.
Držim pesti zate in za tvojega dojenčka 🙂 Naj bo vse kot mora biti.

Hvala za tople besede. 🙂

Ne, te tabele ne poznam, zato hvala zanjo. Kot vidim, pa je v njej tudi podatek o tem, koliko nosečnic vodi kateri ginekolog. In ta, o kateri teče beseda, jih ima ta trenutek 159 (!!!), kar je skoraj največ v celi Slo., več jih ima le še nekdo na Ptuju.


k nekomu, ki sprejema in ima manjše št. nosečnic, boš verjetno prej na vrsti. Saj vidim,da so še na voljo. Glej tiste, kjer imajo zapisano,da ne presegajo povprečja na tim – tisti še morajo sprejeti.
Npr. na hitro pogledano za LJ en primer: Štrumbelj Tadeja.
http://www.zzz-strumbelj.si/

New Report

Close