Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prvič bi zanosila pri 40 – a je možno po naravni poti kmalu?

Prvič bi zanosila pri 40 – a je možno po naravni poti kmalu?

Tega pa res ne moreš vedeti dokler ne poskusiš. In tisoč mon ti ne bo dalo odgovora. Kaj sploh pisariš tu, gremo delat!

Zakaj samo 36 let, ne, letos sem 35, drugo leto bom 36 ? Kolko bi naj po tvojem bila in zakaj, kolko pa si ti stara in kolko jih imas ti ?

Nikoli jih nisem imela. Ne mislim jih imet niti, nimam s kom in ne denarja in ne zdravja. Sama ne bi imela, ce pa bi se vse porihtalo, pa mogoce ze, ampak se ne bo.

Vseeno pa spremljam cisto vse novice s tega podrocja, ker svoja zadnja plodna leta ne mislim prespati v nevednosti.

Imela sem sodelavko, ki je prvega otroka rodila pri 41 letih.

Imam zdaj 43 in 44 letno znanki, ki sta dve leti nazaj precej razmisljali o otroku, pa jima ni uspelo. Pomoci pa nista poiskali, zdaj na materinstvo ne mislita vec.

Zdaj sele vidim, da je nekdo tik pred mano objavil razpredelnico in v nasih letih med 35 in 39 leti bi naj bila zenska plodna samo med 18 – 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Veste kaj, ne morem verjet, da po 25. letu tako strmo pada!

Jaz sem pa mislila, da je za nizek procent plodnosti pri zenskah v teh letih krivo dolgoletno jemanje kontracepjskih tablet. Iz tega stalisca smo stare device tudi pri 40 skoraj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plodne, al kako, sem prej mislila…

Grem vprasat dr. Pusenjaka, ce je tole o tabletkah mit ali resnica.

na tvojem mestu bi kar stopila do ginekologa in prosila za nadaljne postopke, predvsem zato, ker gre za prvo želeno nosečnot. ker če bi kakšnega otroka že imela, je večja verjetnost zanositve in tudi manj tvegana bi ta nosečnost bila. Mnenje stroke je, iz čisto zdravstvenih razogov, da bi naj ženska imela prvega otroka pred 30 letom, drugega in več njih lahko kadarkoli kasneje (če pač gre).

Seveda lahko zanosiš po naravni poti, a možnost zanositve je že zelo majhna, niti še ne veš, a sploh zanosiš lahko. In dlje bosta čakala, bolj se bo številčnica obračala. Saj če ovir za zanositev ni, ti bodo le malo spodbudili tvorbo jajčec, da povečajo možnost za zanositev. če pa je kaj drugega v igri pa … Srečno no, ti privoščim otroka, obema.

Odvisno je od mnogih dejavnikov. Imam dve prijateljici, ki sta ravno pri 40-ih zanosili, brez problema, na drugi strani pa številne zgodbe, ko ne gre in se trudijo na ginekološki preko OBMP postopkov.

Tudi jaz mislim, da bi bilo morda najbolje, da se kar prijaviš na pregled pri ginekologu in greš po napotnico, saj so čakalne vrste dolge in bo gotovo preteklo pribl. pol leta, da boš na vrsti za obravnavo za umetno oploditev – če seveda v vmesnem času ne bo uspelo po naravni poti.

Pogum velja!

Ali lahko odgovoris, ali sta ti dve zenski do 40.leta jemali kontracepcijske tablete ? In ce da, koliko let, katera leta ?
Zanima me, ce je kaj na tem dolgoletnem jemanju, ali to res zmanjsa moznosti zanositve po 30.letu! Mislim si, da verjetno nista jemali? Ce hoces, vprasaj ju!

Ah, daj no. Moderni ginekologi ful, res ful propagirajo kontracepcijske tablete kot oh in sploh. Njihova škodljivost, ma dajte no…
A veste zakaj? S pacientkami, ki jemljejo KT, je najmanj dela. Tista skoraj zagotovo ne bo prišla nazaj zaradi nenačrtovane zanositve….
Glede drugih oblik kontracepcij, se je pa treba z vsako pacientko posebej temeljito pogovoriti. Ene dojamejo stvari, druge nimajo skoraj pojma kaj je to ovulacija in menstruacija sploh….To pa zahteva poleg znanja ginekologije še psihologije, predvsem pa potrebuje veliko časa……

Aha, sem slabo razlozila.

Ceprav je s tistimi, tabletke jemajocimi zenskami, najmanj dela, pravis, pa so baje skodljive : tudi ko jih zenska neha jesti z namenom zanositve pri starosti preko 30 let, ima zaradi dolgotrajnega jemanja tabletk hude tezave. Nikakor ne more vec zanositi. Potrebno je dodatno zdravljenje za zanositev! Velja za tiste, ki jih jemljejo 10 ali 15 et neprekinjeno!

Zato ponavljam vprasanje za medenjake : ali sta tisti dve prijateljici , 40 letnici, ki sta zanosii in rodili, jemali kontracepcijske tabletke 20 let v zivljenju ali nista ? Je kaj na tem, verjetno nista jemali skoz ???

Od kod pa je ta tabela, plodnost drastično pade? Malo nenavadno se mi zdi, da bi plodnost do 30. leta bila do 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, od 30-34 leta pa kar za polovico nižja!? Mi ne deluje ravno verodostojna…

Sicer pa sem tudi jaz mnenja, da je dobro iti h ginekologinji čim prej, ker je v bistvu priporočljiv tudi pregled in posvetovanje že preden začneš delat na otročku. In najbolje ti bo znala svetovati, katere dodatke jemat in kakšen bo nadaljnji postopek.

Oh, šele zdaj videla, da je tema stara ohohoho 😀

Po moje si je tisto tabelo gladko nekdo izmislil, ker tudi do 30. leta niso 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vse ženske plodne.

Drugače pa je zanimivo, kako ženske najprej pri sebi iščejo razloge, da ne postanejo noseče, medtem ko je danes vse več moških s slabšim semenom. Tudi moja kolegica je hodila od poncija do pilata ter se sekirala, a problem je bil pri njenem tipu.

Bi bilo zanimivo, če bi se oglasila avtorica in nam povedala po vsem tem času, kako se je razpletlo.

Moja doba rojevanja se izteka, zato hitro….kaj bo potem ni pomembno.

O, madonca, spet smo odgovarjali brezvezni temi izpred 5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 let.

Ti jaz pozvem nadaljevanje. Mladenič jo je pustil, ko je ugotovil, da ga ima samo za razplod. Ona je zagrenjena samica, brez otrok. Ena tistih, ki je srečno samska za druge, doma pa jokca in se smili sama sebi. Je pa seveda uživala življenje, potovala in ostalo sranje, ki ga skušajo servirati take ženskice.

Pozdravljene.

Tudi sama bom imela letos 40 let in sem imela prvega otroka pri 37ih (partner je bil star 30). Zanosila sem v 2 mesecih. Sedaj sva se odločila za drugega otroka in upam, da ne bo tokrat predolgo trajalo in da nama uspe po naravni poti. Srečno tudi ostalim, ki so v podobni situaciji.

LP,
Tanja

Hm… Zelo lepo sem presenečena. Moja soseda je pri svojih 36 letih po 2 mesecih neuspeha šla k zdravniku in rekla, da se trudi že 10 mesecev. Čez 2 meseca je stekla diagnostika in resno je bila neplodna, zanosila pa po 5 ih postopkih umetne oploditve, stara okrog 38 let. Tko da…

New Report

Close