Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Punca pretirano kuha

Punca pretirano kuha

Tole je ena razvajena koza. Ima polno rit vsega (metaforično in dobesedno). Osebno pri meni vse pike zgubi vsak že, če hrano stran meče. Kaj pa ti vidiš, pa ne vem.

tole je najpametnejši nasvet tukajle.

Mladenič se bo kmalu držal desetih šlaufov in srca, ko ga bo infarkt. Zaklad je pa ZDRAVJE, ne pa ženska, ki ji je edino poslanstvo na svetu kuhanje.

Torej, ti bi raje 100 kilsko snaho in 150 kilskega sina? Jao, to bi bila res sreča.

Fant, tvoja ženska se ne bo spremenila. Se boš moral ti začet.

Sama zelo rada kuham, a vseeno hrane ne mečem stran, mislim, da ima tvoja draga resnične težave, že dejstvo, da se je tako zapustila pred tridesetim letom ni vredu.
Če jo imaš rad ji skušaj pomagati, drugače je bolje, da gresta narazen dokler še ni otrok.
Mislim, da te želi s hrano privezati nase, išče način, da bi ti ugajala.
Razmisli, ali te sploh privlači kot ženska? Ali je zgolj ženska za se oženit, v smislu bo skrbna, ….
Mislim, da bo treba delati na vezi ali pa bo razpadla.

Pazi: ker ona ne dobi službe, svoj stres ubija s kuharijo in hranjenjem – to je tipično za ženske, ki so pod stresom, da se tolažijo pretirano z nečim ( nakupovanje, kuhanje, pogosto in pretirano prehranjevanje,…..).

Naj si čimprej najde službo in gre med ljudi – pomagajte ji – to zna voditi tudi v globjo depresijo.

Ja, problem je res že v njeni družini; oče ima zagotovo tudi preko 100 kg, pa je manjši od mene, tašča je nekako v zgornji meji normale, njeni sestri in brat pa so ravno tako normalni, s tem da jaz to pripisujem temu, da vsak dan pomagajo pri delu na kmetiji (živijo 100 m stran) in bolj ali manj pokurijo vse, kar pojedo.

Učiteljev razrednega pouka trenutno ne potrebujejo nikjer, tako da punca zadnje čase razmišlja, da bi odprla privat varstvo, samo kaj, ko v bloku nimava nič prostora, jaz bi pa rad, da se giba(jo), je aktivna. Ko sva se spoznala je imela popolno težo, okrog 55 kg, jaz pa 80, rediva se predvsem odkar živiva skupaj in ona išče službo. Otroke imava oba zelo rada, ampak imava trenutno premajhno stanovanje + želiva si dokončno uredit ekonomsko situacijo, jaz imam hvala bogu delo za nedoločen čas, ona pa še ničesar.

Opa, to ni dobro, iz 55 kg na 70 kg, sama si ne predstavljam ….Očitno ima hude težave, meni osebno bi to močno načelo samozavest in odnose, ne vem, povej ji direktno, naj se “spravi k sebi”, ker tako ne bo šlo dolgo. Pridobivanje teže je škodljivo tudi za vajino zdravje.
Razumljivo mi je, zakaj noče ven, na sprehod …
Ti vidiš spremembo na slabše, ona se je zaveda še n-kolikokrat bolj.
Ko se bo zavedla, da kar počne ni vredu, bo prvi korak narejen …
Kaj pa njeno družabno življenje, se druži s kom? Ima prijateljice, kolegice, znanke ….

top komentar
:))))))))))))))))))))))))))))))
hvala

ŠE VEDNO moraš njej povedat. Ne tukaj nam na forumu, ampak NJEJ POVEJ, da se ti zdi, da preveč hrane dela.

🙂 pa jogurtkih in solatkah..resno..sodobne ženske računajo, da ima moški dovolj toplo dopoldansko malico 🙂 🙂

Tole ni dobro, poleg tega si toliko mlad, da lahko brez problema prekineš zvezo. Začni misliti nase. Če se boš že sedaj zapustil in zafilal do kraja, boš kasneje pri štiridesetih težko dobil atletsko postavo. Sam imam eno manj hudo a podobno izkušnjo. Pred nekaj leti sem bil skupaj s punco iz kmetije, kjer se je jedlo na veliko in veliko mesa, vse narejeno na svinjski masti ter povrhu še veliko peciva. V tistem času se nisem ukvarjal s telovadbo in ob rednih obiskih pri njih doma in družinskih feštah sem dobil debelo rit in trebuh. Najina zveza je kasneje na srečo propadla, in rabim sem lep čas, da sem popolnoma spremenil svoj način življenja in videz. Sedaj sem star 28 let, samski, vendar privlačne postave za dekleta, prehranjujem pa se večinoma s sadjem in zelenjavo ter vsakodnevno treniram. Če bi ostal v tisti zvezi, bi verjetno imel že diabetes.

A to pa nobenemu ni prišlo na misel, da bi punca iskala službo kuharice?
Razrednih učiteljev ne rabijo. Zanimiva logika iskanja službe v svetu, ko je lažje dobiti spolno bolezen, kot zaposlitev. Malo bo treba razširiti kriterije in vzeti tudi kakšno delo, za katerega se milostljiva ni izobraževala. Za kuharico naj se prijavi, pa da ne bo slučajno tarnala na razgovoru, kako da nima nič izkušenj, ker niso delovne izkušnje samo to, kar v “delovni knjižici” piše, ampak tudi to, kar delaš doma. Verjetno gledata oddajo Gostilna išče šefa, naj se malo po tistih podjetnih fantih in puncah zgleduje in iz svojih veščin potegne kaj koristi.

To kar ti opisuješ je veliko večji problem kot zgleda, in ni problem samo kuha. Glavno je to kako se ona obnaša in kako živi. Meni ni jasno kako sploh vidva živita ali je to v mestu ali na vasi? Ona je skoz doma in kuha prevelike obroke in nikamor ne hodi, poleg tega še mačkom daje večje ostanke hrane…torej obnaša in živi tako kot da je doma na vasi in ne v stanovanju v LJ, po tistem vzorcu ki ga je vajena od doma. Ona se po mojem sploh ni preklopila, da sta vidva samo 2 in da je v mestu, sicer ne bi bilo tako.
Vidva se morata najprej sploh zmenit kje bosta živela in kako, šele potem so na vrsti prehranske in vsakodnevne potrebe. Najelegantnejša rešitev je trenutno ta, da gresta k njej domov in se potem vozita vsak dan.
Ko sem brala to kar ti napisal imam občutek da so za takšno stanje krivi vsi ljudje okoli nje ona pa nič, tako ti to vidiš, ampak situacija je ravno obratna. Problem je v punci in njenih navadah in ne v njenih sorodnikih., če ti ni do hrane pač poveš da ne boš in te zarad tega nihče ne bo grdo gledav, ampak njej kaj razložit to pa je problem, ja. Tudi to ne drži, da zvečer in ko je mraz človek ne more nič početi in nikamor iti kot to ti razlagaš, to je spet stvar navade. Obrni ploščo in ji tisto kar si predlagav v ljublani in ni hotela iti predlagaj doma in boš videl kakšen bo odziv, ti vztrajaj pri svojem.
Sama sem tudi 100km stran iz LJ s to razliko da sem iz manjšega “mesta” ona pa je verjetno iz ene od okoliških vasi s kmetije…tako da vem kaj govorim.
To da bi si na tak način izkazovali ljubezen pa prvič slišim, gre se bolj za navado kar pomeni, da se ob praznikih tudi kaj speče itd. na vasi pa po navadi živi več ljudi skupaj, zunaj pa je tudi delo.
Kaj pa tvoji pravijo na to, mislim a sploh gresta kaj na obisk ali sta samo še pri njenih?

New Report

Close