Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rabim pomoč pri popravilih – juzna primorska

Rabim pomoč pri popravilih – juzna primorska

https://www.dominvrt.si/oddaje/delovna-akcija/delovna-akcija.html

Kako se naj clovek odzove na taksne teme, ko pa ve, da (avtorica) serje, da smrdi do Tunizije. Pise poste samo da ji cas mine. Pa nismo mi po kisli zupi priplaval. Naj napise kje stanuje, da ji pridem zamenjat pipe.


a se ti hecaš??
Za začetek kupi par l verakine, pa spucaj kopalnicvo. Potem pa en ornk špohtel da olupiš steno . Namontiraj si Youtube in se nauči, kakos se sanira tako steno. Tole je sanacija kopalnice, ne pa neki za kosilo.

Če bi me poznal, ne bi bil tako nesramen, nisem neka afna. Bo počasi čas, da zapustim ta forum, res ni več dobrih ljudi tu. Pa lep večer
[/quote]
Zakaj pa se potem obnašaš kot afna, če nisi afna ?


Dajte dripci nehajte, še moški, ki gleadte zgolj yu tube bi en klinc zamenajli pipo,žeska pa sploh ne, če nikoli ni v živo videla, tako kot vi ne in tudi nima s čim.
[/quote]

jaz sem se sama naučila preko youtube. Prav tako, kako se priključi pomivalni stroj.
Ki lepo dela že nekaj let. Priključila bp.


No no, brez užaljenosti, ni bilo nič slabega mišljeno. Niti to ne, da bi pomagal 24 ur na dan in vsakemu, to sam dobro veš in ni treba obračat. Gre za to, kar se pri tebi razbere, ne le v tej temi, da ni potrebno nič nikjer, da vse reši denar. Morda res v materialnem smislu, le odnosov in življenja pa denar ni še nikomur dal in ga ne bo.
[/quote]

Užaljenosti?! 🙂 Sem sedel ob morju ko sem pisal post in sem bil daleč od užaljenosti. 🙂 Drugače pa samo argumentiram svoje videnje. Pa me boš moral bolj podrobno brati, ker nikoli nisem nikjer trdil, da vse reši denar. Ampak, ko smo ravno pri popravilih, če nimaš nobenega bližnjega/znanaca/kolega da bi ti popravil – potem si pač odvisen od enega majstra.

jaz sem se sama naučila preko youtube. Prav tako, kako se priključi pomivalni stroj.
Ki lepo dela že nekaj let. Priključila bp.
[/quote]
No,za pipo rabiš orodje, pravilno navit bodisi teflon, predivo, namensko profi nitko ali dat profesionalno tesnilno maso, za stensko pipo odvit stare in privit nove ekscentrične priključke, jih dat v pravilno razdaljo in v vaservago. Za pomivalni stroj priključit pač ne rabiš nič drugega kot dva prsta.

Že za odršraufat tako predpotopno pipo v kopalnici, bo prej prdnila, kot pa kaj naredila, ker to je že zelo močno zašraufano s predivom, z leti pa še dodatno prime zaradi kamna in rje. Še jaz včasih cvikam ali bo se le odvilo ali bom vse skuapaj odtrgal, ker je res potrebna poštena sila in v primeru, da se prej odtrga, kot odvije, je še več dela, razbijanja po steni in menjava cevi.

Ja, na splošno pa ljudje danes niso za nič, vsako stvar, ki se pokvari gledajo kot deveto čudo ali se delajo avžne in pametujejo, dokler ne bi sami moarli enkrat kaj probat, ad bi videli akko gre. Tu imam predvsem v mislih moške, ki so postali neke medspolne mehkužne spake za nobeno rabo nikjer.

Užaljenosti?! 🙂 Sem sedel ob morju ko sem pisal post in sem bil daleč od užaljenosti. 🙂 Drugače pa samo argumentiram svoje videnje. Pa me boš moral bolj podrobno brati, ker nikoli nisem nikjer trdil, da vse reši denar. Ampak, ko smo ravno pri popravilih, če nimaš nobenega bližnjega/znanaca/kolega da bi ti popravil – potem si pač odvisen od enega majstra.
[/quote]Saj ne mislim o tem debatirat, sem zasledil, ampak morda sva se tudi narobe razumela. Meni za ljudi porabit čas ni nikoli stran vrženoin sem že marsikdaj pustil naj čaka “tisto tako pomembno”, paletel k sosedu pomagat. Sicer imam v mislih bližnje, sosede, prijatelje, (ne kar počez ljudi in vsiljevanje ljudem), ne da potem na britufu jamramo vsi po vrsti, da se samo tam dobimo, prej pa “ni bilo nikoli časa”.

Saj ne mislim o tem debatirat, sem zasledil, ampak morda sva se tudi narobe razumela. Meni za ljudi porabit čas ni nikoli stran vrženoin sem že marsikdaj pustil naj čaka “tisto tako pomembno”, paletel k sosedu pomagat. Sicer imam v mislih bližnje, sosede, prijatelje, (ne kar počez ljudi in vsiljevanje ljudem), ne da potem na britufu jamramo vsi po vrsti, da se samo tam dobimo, prej pa “ni bilo nikoli časa”.
[/quote]

Vedno je odvisno koliko imaš bližnjih in kaj imajo. Če imaš pol žlahte in kolegov, ki so podnajemniki, potem teh stvari nimaš veliko. Pri meni tašča in 2 dobra kolega naberejo skupaj 16 nepremičnin. Če se osredotočim na sosede iz rodne grude govorim o nekaj 10 kmetijah, s skupno preko 100 objektov, kup mehanizacije in kup kmetijskega dela. Žlahte imam tudi konkretno in pogrebi s 100+ udeleženci pri nas niso redkost.

Ko imaš takšen nabor ljudi okrog sebe in se spoznaš za določena opravila, se ni potrebno nič vsiljevati – saj te ljudje sami pokličejo. Pač dober glas seže v deveto vas. In v takšni situaciji vsem ne moreš obljubiti, ker ti zmanjka časa.

Tistih 50 eur je sosed hotel za razpeljavo elektrike.

Na koga da se obrnem?
Tukaj ni drugega kot hudobija in zdravljenje lastnih kompleksov

Samo mentalno prizadet clovek lahko tukaj gor isce pomoc. Ce bi jaz rabil pomoc bi se najprej obrnil na RK ali Karitas. Ali na kaksno drugo drustvo. Samo na temu forumu nebi iskal pomoci.

Vedno je odvisno koliko imaš bližnjih in kaj imajo. Če imaš pol žlahte in kolegov, ki so podnajemniki, potem teh stvari nimaš veliko. Pri meni tašča in 2 dobra kolega naberejo skupaj 16 nepremičnin. Če se osredotočim na sosede iz rodne grude govorim o nekaj 10 kmetijah, s skupno preko 100 objektov, kup mehanizacije in kup kmetijskega dela. Žlahte imam tudi konkretno in pogrebi s 100+ udeleženci pri nas niso redkost.

Ko imaš takšen nabor ljudi okrog sebe in se spoznaš za določena opravila, se ni potrebno nič vsiljevati – saj te ljudje sami pokličejo. Pač dober glas seže v deveto vas. In v takšni situaciji vsem ne moreš obljubiti, ker ti zmanjka časa.
[/quote]

eh….čisto si zašel stran od tega kar sem povedal, le zakaj?

Viharni, od kje pa si ti?

Ampak imam zelo ljubosumno ženo. Če bi ji rekel, da grem eni pomagat, ker rabi pomoč, bi bila doma cela katastrofa. Drugače pa zelo rad kaj doma popravljam, štriham, če otrk kaj po steni popacka itd. Nekoč sem tudi delal po par mesecev v gradbeniških delih … recimo sem montiral centralno ogrevanje, vodovod napeljeval po objektu, v tujini bil štromar in sem vlekel ter vezal kable v omarico, bil malar, delal strojne omete, fasade, zidal hišo iz opeke in siporeksa, montiral okna in vrata notri, enemu prijatelju sem parkrat pomagal žlebove montirati, polagal sem keramiko, isto sem drugemu kolegu 3 leta pomagal montirati knauf na črno, sosed, ki je finomehanik in mehanik gospodinjskih aparatov je moj najboljši kolega že iz otroških časov in sem se veliko od njega naučil kako kakšen aparat popraviti itd.

Vse skupaj sem delal v gradbeniških delih dobrih 10 let. Služb sem ogromno menjal samo s tem namenom, da si pridobim izkušnje, da bom kdaj sam znal kaj narediti in popraviti. Ko sem nekatero delo že zelo lepo obvladal, da sem še sam bil ponosen na svoja dela, sem menjal šiht. Kar je najhuje bilo pri gradbeniških delih, je bilo delati na mrazu, težka dela in večinoma umazan, pa tudi dostikrat se ni šlo po 8ih urah domov, še posebej, če sem kje daleč od doma delal. Danes delam lepo v normalni službi, kjer se nikoli ne umažem. Moj najlepši del dneva je, ko se kaj pokvari doma … kar je skoraj nikoli. 😛 Sem pa par dni nazaj razmontiral roombo in jo zrihtal.

Sem pa dve leti nazaj sestrinim sosedom, ki jim je požar uničil del hiše, brezplačno zmontiral knauf, skital in poštrihal okoli 70m2. Gips plošče pa mi je zrihtal kolega, pri katerem sem pomagal stalno, ko me je rabil in če sem imel čas. Isto sem tam dobil hrano in pijačo, kar mi je bilo več kot dovolj.

Zelo rad pomagam, ampak pred leti me je taka pomoč skoraj stala zakona. Če bi bil samski, bi z veseljem prišel.

Upam, da najdeš kakšnega, ki je samski oz. nima zatežene partnerke, da bi ji na koncu še najraje vrat zavil iz jeze … 😛

Ampak imam zelo ljubosumno ženo. Če bi ji rekel, da grem eni pomagat, ker rabi pomoč, bi bila doma cela katastrofa. Drugače pa zelo rad kaj doma popravljam, štriham, če otrk kaj po steni popacka itd. Nekoč sem tudi delal po par mesecev v gradbeniških delih … recimo sem montiral centralno ogrevanje, vodovod napeljeval po objektu, v tujini bil štromar in sem vlekel ter vezal kable v omarico, bil malar, delal strojne omete, fasade, zidal hišo iz opeke in siporeksa, montiral okna in vrata notri, enemu prijatelju sem parkrat pomagal žlebove montirati, polagal sem keramiko, isto sem drugemu kolegu 3 leta pomagal montirati knauf na črno, sosed, ki je finomehanik in mehanik gospodinjskih aparatov je moj najboljši kolega že iz otroških časov in sem se veliko od njega naučil kako kakšen aparat popraviti itd.

Vse skupaj sem delal v gradbeniških delih dobrih 10 let. Služb sem ogromno menjal samo s tem namenom, da si pridobim izkušnje, da bom kdaj sam znal kaj narediti in popraviti. Ko sem nekatero delo že zelo lepo obvladal, da sem še sam bil ponosen na svoja dela, sem menjal šiht. Kar je najhuje bilo pri gradbeniških delih, je bilo delati na mrazu, težka dela in večinoma umazan, pa tudi dostikrat se ni šlo po 8ih urah domov, še posebej, če sem kje daleč od doma delal. Danes delam lepo v normalni službi, kjer se nikoli ne umažem. Moj najlepši del dneva je, ko se kaj pokvari doma … kar je skoraj nikoli. 😛 Sem pa par dni nazaj razmontiral roombo in jo zrihtal.

Sem pa dve leti nazaj sestrinim sosedom, ki jim je požar uničil del hiše, brezplačno zmontiral knauf, skital in poštrihal okoli 70m2. Gips plošče pa mi je zrihtal kolega, pri katerem sem pomagal stalno, ko me je rabil in če sem imel čas. Isto sem tam dobil hrano in pijačo, kar mi je bilo več kot dovolj.

Zelo rad pomagam, ampak pred leti me je taka pomoč skoraj stala zakona. Če bi bil samski, bi z veseljem prišel.

Upam, da najdeš kakšnega, ki je samski oz. nima zatežene partnerke, da bi ji na koncu še najraje vrat zavil iz jeze … 😛
[/quote]

Ni cudno, da je zena ljubosumna, ce znas vse sam naredit 😉 Malo je takih vec, vecina zna samo se po telefonu strklat.

New Report

Close