Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rabim vaše mnenje

Rabim vaše mnenje

Dejstvo je da ima zenska pravico izbirat komu pa dala svojo tamalo v uporabo in vecina zensk se pac odloci da jo da raje tistemu ki so za to pripravljeni karkoli placati. Skrtuhi ne dobijo nic.

Zenske so torej k…..
Moski npr od zensk ne zahtevamo nobenih € da lahko seksajo z nami, zaradi cesar smo bolj posteni okrog tega kot zenske.

Je potrebno vedno vse s seksom povezovati?! A ti vsako povabiš ven samo zato, da jo spraviš v posteljo? Ji plačaš samo zato, da ti bo kasneje dala?! Eni moški ste pa res bedaki, samo to lahko rečem.


Verjetno imava popolnoma razlicne teorije kaj Moski je. Za moje pojme se Moski z zensko in otroci ne prepira temvec poskrbi, da so varni in da jim je cim bolj udobno, izkazuje potrpezljivost in spostovanje ter tudi delavnost in predanost. To je zame Moski. Kar pa ti menis, da je moski je pa zame samo robusten, neotesan in neandertalski primitiven ali pa zakompleksan, v vsakem primeru pa samo in izkljucno: nicvrednez.
[/quote]

ki, da zenski vedeti kaj lahko pricakuje. Ce mu ne bo avtomaticno in normalno, da on placa je navaden pezdetek,ki se te osnovne kulture ni sposoben sprejeti. Kaj sele bo. Ce bo pricakoval, da zenska placa pa je navaden lenuh in opurtunist. Parazit zadnje vrste. Ce bo zahteval, da je 1/2 je tezavne sorte in bo zivljenje z njim nenehen prepir zaradi poseganje v vsako podrocje in neumnost in zahtevanje sodelovanja (ne izmenovanja). Judy the judge gre za simboliko,ki se jo dobro razbere. Tok reven danes ni ne m in ne z , da bi v tem primeru bil tisti ”drobiz” ali pa stotka zivljensko pomembna. Gre za to, da se da odlicno razbrat in diagnosticirat ter predvideti dinamiko,ki s takim osebkom sledila.

ki, da zenski vedeti kaj lahko pricakuje. Ce mu ne bo avtomaticno in normalno, da on placa je navaden pezdetek,ki se te osnovne kulture ni sposoben sprejeti. Kaj sele bo. Ce bo pricakoval, da zenska placa pa je navaden lenuh in opurtunist. Parazit zadnje vrste. Ce bo zahteval, da je 1/2 je tezavne sorte in bo zivljenje z njim nenehen prepir zaradi poseganje v vsako podrocje in neumnost in zahtevanje sodelovanja (ne izmenovanja). Judy the judge gre za simboliko,ki se jo dobro razbere. Tok reven danes ni ne m in ne z , da bi v tem primeru bil tisti ”drobiz” ali pa stotka zivljensko pomembna. Gre za to, da se da odlicno razbrat in diagnosticirat ter predvideti dinamiko,ki s takim osebkom sledila.
[/quote]

Ce bi prebrala sem ze veckrat omenil, da gre na strani zenske izkljucno za princip, za njen ego.

Skratka…sva pri mojem prvem postu. Ker je moski. Zenski seksizem. Za manj prijetne stvari so zadolzeni moski…ker so moski. Nobenega drugega argumenta ne sproducirate.

Zdaj vsaj vem da bom lahko po tem, ko bom zenski placal zmenke, pricakoval od nje da bo skos doma kuhala, pomivala in za otroke skrbela… tko pac zaradi simbolike. Ker sem staromoden in so tako tudi nasi predniki delali.

ki, da zenski vedeti kaj lahko pricakuje. Ce mu ne bo avtomaticno in normalno, da on placa je navaden pezdetek,ki se te osnovne kulture ni sposoben sprejeti. Kaj sele bo. Ce bo pricakoval, da zenska placa pa je navaden lenuh in opurtunist. Parazit zadnje vrste. Ce bo zahteval, da je 1/2 je tezavne sorte in bo zivljenje z njim nenehen prepir zaradi poseganje v vsako podrocje in neumnost in zahtevanje sodelovanja (ne izmenovanja). Judy the judge gre za simboliko,ki se jo dobro razbere. Tok reven danes ni ne m in ne z , da bi v tem primeru bil tisti ”drobiz” ali pa stotka zivljensko pomembna. Gre za to, da se da odlicno razbrat in diagnosticirat ter predvideti dinamiko,ki s takim osebkom sledila.
[/quote]

Prav imas glede predvidevanja nadaljnje dinamike. Moski dobi jasen signal, a bo po njeno (kot ona pricakuje da bo) ali pa ne bo dobil nic.
Zenske skozi te momente analizirate moske, koliko so se pripravljeni naredit za vas. Pol bi rekel da je nekaj narobe z vaso samopodobo, ce vas more moski prepricevat da ste necesa vredne, ne pa da je kej narobe z moskimi, ki pac placa samo sebi.

Vse je povedu v 25 sekundah.

https://youtu.be/DF6qShZqGd8

Ce bi prebrala sem ze veckrat omenil, da gre na strani zenske izkljucno za princip, za njen ego.

Skratka…sva pri mojem prvem postu. Ker je moski. Zenski seksizem. Za manj prijetne stvari so zadolzeni moski…ker so moski. Nobenega drugega argumenta ne sproducirate.

Zdaj vsaj vem da bom lahko po tem, ko bom zenski placal zmenke, pricakoval od nje da bo skos doma kuhala, pomivala in za otroke skrbela… tko pac zaradi simbolike. Ker sem staromoden in so tako tudi nasi predniki delali.
[/quote]

Žal ste si tole sami skuhali moški. Plačevanje je v naši kulturi dostikrat znak dominance. Kar poglej si kdaj peteline, ki se kregajo za šankom – tisti, ki plača je alfa, zmaga, dominira nad drugimi.
In poglej si peteline, ki šinfajo kolega ki “mu baba vse plačuje”. Poniževalno, zaničevalno.
Nadzor nad denarjem je v patriarhatu moška stvar, če plačuje ženska, potem ima “baba komando”. In potem tole v male možgane vcepljeno miselnost prenesete na zmenke.
Potem se pa še pritožuješ, kot da smo si tole o plačevanju izmislile ženske.
Res ne veste, kaj bi radi, nemogoče ustreči.

Jaz rečem da jaz povabim in jaz plačam, nobenih ovinkov pa nekih sramežljivosti pa kvazi flirtanja z denarnico. Hočem družbo takšne ženske kot sem jaz, direktne, jedrnate a spoštljive. Tako se že na začetko lepo presejejo meni nezaželjene (večinoma se). Nimam časa se neke slepe miši igrat.

Žal ste si tole sami skuhali moški. Plačevanje je v naši kulturi dostikrat znak dominance. Kar poglej si kdaj peteline, ki se kregajo za šankom – tisti, ki plača je alfa, zmaga, dominira nad drugimi.
In poglej si peteline, ki šinfajo kolega ki “mu baba vse plačuje”. Poniževalno, zaničevalno.
Nadzor nad denarjem je v patriarhatu moška stvar, če plačuje ženska, potem ima “baba komando”. In potem tole v male možgane vcepljeno miselnost prenesete na zmenke.
Potem se pa še pritožuješ, kot da smo si tole o plačevanju izmislile ženske.
Res ne veste, kaj bi radi, nemogoče ustreči.
[/quote]

Neglede na povedano.
Kako se ti zdi (objektivno gledano) da nekdo obdrzi vse priviligije, ki jih je imela zenska (ni imela samo negativnih stvari nase vezanih) hkrati pa zahteva se privilegije, ki jih imajo moski. Kje smo na koncu. Pri eni osebi ki ma vse zenske in vse moske privilegije, ta grde stvari pa so prepuscene moskim. Teh pa nocejo.

Ce bi bila tip, bi hotla met eno tako k zdaj misle da ji od vsepovsod pripadajo same lepe stvari, bodisi zarad emancipacije, bodisi zato ker je tko tradicionalno.

Prav dam moskim, ki pravijo, da zenske niso postene/objektivne v tem kar pricakujejo.

Kolega iz nekdanje družbe, ko smo bili še skupaj, se je tako zaljubil v eno kuretino. Jo vozil naokoli, po izletih, pizze, kalamare,.. Ko je bilo treba plačat, se mu je smehljala, da mu bo že enkrat lepo. Bil je res dober fant, še preveč pošten, ona ga je pa vlekla za nos. Držala kolena skup, da naj še malo počaka, da ni še pripravljena. Prej se pa gonila okrog z drugimi. Zaman smo mu odpirali oči, pusti hudiča, je drugih (boljših) še dosti naokoli..
No, potem je kmalu spregledal, je rekel, da jo bo še enkrat testiral. Si je spet zaželela, da bi šla na pizzo skup. Je bilo kar nekaj kilometrov do tam. Pojesta do konca, ji reče, ja nič, plačaj, pa gremo… Začne spet nekaj mutit, da nima denarja, pa da bo itak on plačal, ker jo ima rad.. Ji reče, da bo počasi kar dovolj tega, da kdor je povabil tudi plača. Začne igrat nekaj na solze (kuretina), pa da ga ima rada. Kot je povedal, je sam še zaklel, naj se jebe, vrgel natakarju tistih 20 evrov, pa se odpeljal domov. Kako je prišla domov, ne ve. Slučajno se mu je spraznila baterija na mobitelu. Je ni več videl in pogrešal, je kmalu našel boljšo.

Neglede na povedano.
Kako se ti zdi (objektivno gledano) da nekdo obdrzi vse priviligije, ki jih je imela zenska (ni imela samo negativnih stvari nase vezanih) hkrati pa zahteva se privilegije, ki jih imajo moski. Kje smo na koncu. Pri eni osebi ki ma vse zenske in vse moske privilegije, ta grde stvari pa so prepuscene moskim. Teh pa nocejo.

Ce bi bila tip, bi hotla met eno tako k zdaj misle da ji od vsepovsod pripadajo same lepe stvari, bodisi zarad emancipacije, bodisi zato ker je tko tradicionalno.

Prav dam moskim, ki pravijo, da zenske niso postene/objektivne v tem kar pricakujejo.
[/quote]

No zdaj mi pa še povej, kje točno zahtevam te privilegije?
Govorim samo o svojih izkušnjah, ko sem se morala kregat, da sem lahko plačala in ko je bilo moškim neprijetno in nerodno, ko sem to dosegla. In da to ni posledica ženskih zahtev, ampak tradicionalne patriarhalne vzgoje. Tu na tem istem forumu se zmerja ženske s feministkami, če hočejo same plačat in biti samostojne, v isti sapi se jim pa očita, če pustijo plačat moškim.
Rahlo nedosledno se ti ne zdi?
Aja, pa kakšne privilegije ti misliš, da imam ?

Jaz pa raje kot na pijačo povabim na kosilo/večerjo. Pa tudi na lep sprehod (izlet) recimo ob Ljubljanici in tega so bile še bolj vesele…sva se lahko v miru pogovarjala, brez motečih faktorjev (hrup, grdi gostje okoli, jugo kelnarji/kelnarice) in seveda ob dilemi, ki jo tukaj izpostavljate – kdo bo plačal (on, ona, vsak pol itd. itd.)

Jaz bo takole rekel… če povabim ponavadi tudi plačam. Ampak vse ima seveda neke mere.
Na prvem zmenku, če babnica naroča jastoge in šampanjček za 100€,…. bom seveda predvideval da je lovača, keš p*čka,… to naj si kar sama plačuje.
Če bi bila zveza dosti resnejša je to drugo. Bi jo verjetno povabil v kak luksuzeno restavracijo z mogoče namenom da jo zasnubim. Potem itak naj si da duška.

Če me povabi moški, nekako sklepam, da on plača, čeprav se ponudim da jaz plačam, poleg tega vidim reakcijo moškega 😉 Naročim si enako kot bi bila sama, pač kar najraje jem, seveda ne nekih predragih zadev. Če povabim jaz, plačam jaz pri tem vztrajam do konca.
Mogoče imam problem s tem, da če povabip moški prvi kaj ven pojest, pa mi ta ni najbolj všeč, se čutim dolžno in ga jaz nato povabim ven, sam da ne bi mislil, da sem k… pička. Čeprav mi ni več do zmenkovanja. Bom uporabila idejo, ki jo je ena npisala, da če mi ne bo do moškega, bom jaz prva plačala na prvem zmenku. Sam pol lahk še kje bankrotiram 🙂

New Report

Close