Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rada bi šla samo z možem na dopust

Rada bi šla samo z možem na dopust

OK če že gresta zravn……sam pol nej saj sama skrbita za to kaj bosta jedla itd….ne pa da se morte zdej vi ukvarjat s tem kaj on je in kaj ne…stara sta dost!

Dve strani rabite za tole?
Avtorica teme, mladini lepo povejta, da gresta takrat in takrat, tja in tja, če kdo kaj potrebuje, sta dosegljiva na telefon, prideta pa tega in tega.
Sploh ni treba debatirati okoli tega. Pa uživajta. 😉

Js sm stara 23.. Do 19 leta sem vedno hodila skupaj s starsi na dopust, meli smo se vedno lepo, pac smo sli vsak mal po svoje, mal smo bli skupi, igral karte, kuhal, kdaj smo sli zvecer skuoi vn kdaj pac ne, ce vsem pase ni problema. Pa vseen mam fanta ze 5let, pa sem sla sama brez njega. Lani smo za vikend odsli vsi skupaj kampirat (starsi, mlajši brat, midva s fantom) predvsem na željo starsev. Sicer smo si stroške razdelili, kar se mi zdi edino prav, ampak vseeno smo se imeli super fino in tudi letos ponovimo tak vikend oddih! Za glavni dopust pa vsak po svoje. Ce hocete it sami, recete, noben ne zameri, pa tut konec koncev ni vazno kaj kdo drug misli. Tut js nebi sla s starsi ce nebi bli vsi zainteresirani 🙂

Jaz sem hodila s staršema na dopust do cca 19-ga leta. Fantje so bili bolj tako, tiste prve ljubezni, ki so še bolj na majavih nogah, niti pomislila nisem, da bi šel kdaj fant z mano. Smo se imeli s starši vedno super, malo skupaj, malo vsak zase, brez kompliciranja glede hrane in vedno sem imela s seboj dovolj denarja, da sem častila kakšno večerjo, pijačo…

Potem sem spoznala svojega partnerja, ko sva bila stara 23 se je preselil k nam. Čeprav se super razumemo, smo šli skupaj na morje samo enkrat, ker smo tisto leto veliko denarja vložili v postavitev nadstreškov za avtomobile, tlakovanje dvorišča in novo toplotno črpalko. Smo se tako dogovorili, da si te stroške pošteno razdelimo, potem pa gremo skupaj v večji apartma in je bil 10 dnevni dopust super ugoden. Družili smo se, ko je vsem odgovarjalo, glede hrane nobenih komplikacij, čisto prijeten dopust. Če bo še kdaj finančna kriza, se bomo brez težav poslužili skupnega dopusta, sicer pa zagotovo vsak zase, si drugače sproščen. Se pa že veselita, da bosta kdaj vzela s seboj vnukinjo (na svojo željo in pobudo). Midva bova pa tudi znala izkoristit čaz zase, hihi…

Ne vem, kaj se čudiš, da želijo mulci z njima? Imajo popedenano in postreženo, se sami ne rabjo lih pretegnit, razen sončkat na obali.

Pri mojih 19ih sva bila s fantom, zdaj možem in očetom mojega otroka, skupaj 2 leti. Oče je zbolel za rakom in smo vedeli, da bo kmalu umrl (od diagnoze do smrti je minilo cca 3 mesece). Vsako poletje smo skupaj šli na dopust. Tisto leto je moj oče sam poklical mojega fanta in ga povabil zraven, sta se tudi skupaj pripeljala na morje (jaz sem bila tam že prej, oče je imel terapije na onkološkem, fant pa je imel izpite na faksu). Tako smo še zadnjič nekako skupaj preživeli dopust, hkrati pa sta se moj fant in moj oče bolje spoznala.

Iskreno, razumem željo, da preživite dopust sami. Ampak, ne razumem zakaj ne bi mogoče dela dopusta preživeli skupaj kot družina? Gledano z vidika, da se katero koli življenje lahko kadarkoli konča, je skoraj škoda, da bi ves čas bili skupaj samo, ko se hiti v šolo in službo, doma učenje in pospravljanje itd., zakaj ne bi uživali nekje skupaj na dopustu? Ne rabi bit cel dopust tak, uredite si ga lahko kot želite, ampak ne glede na starost otrok je družina ena sama.

Jooojj…a niso otroc dost star da grejo lahko ze po svoje na morje??
Ti pejt lepo sama z mozem in uzivajta

Me zanima, če ste se že zmenili. 😁

Draga moja, ti jaz povem iz izkušenj, zakaj ljudje vozijo s sabo ta mlade, ki bi morali po vsej logiki sami želeti iti samostojno na dopust. Mislim: mlad par, žuranje, pa seks in vse, kaj imajo iskati ta stari zraven?!???
No, tudi jaz sem imela par kolegov, ki so naju hoteli prepričati, kok so oni dobri, pa, da ker niso čudaki, rabijo vedno neke prikolice s seboj, ali kolege ali pa kasneje odrasle otroke s partnerji. Vse skupaj pa ima en sam razlog: tako pred drugimi, pa tudi sami pred sabo prikrivajo, da jim zakon ne špila in nimajo sami s svojim partnerjem kaj počet, ker, če sta sama, udari ven praznina med njima in vsi problemi, ki so pometeni pod preprogo, če je še kdo drug zraven, pa so navidezno vsi en big happy family…. No, pa za alko je klapa tudi en super izgovor…
Da ti povem: naju so takšni hoteli prepričat, da sva čudaka, ker sva hodila sama ali pa še prej sama z malimi otroki na dopust. No, danes so vsi ti izredno družabni in “nečudaški” kolegi že ločeni, nama pa zaenkrat še lepo špila. Tako, da ne gre za dobroto in pedenanje otrok, ampak za krinko za zakrivanje problemov v slabih zakonih.
Uživaj z možem, hčero pa tudi spodbudi, naj ima DOPUST, ne pa, da se pusti prepričati, da ju tašča in tast manipulirata. Ja, fant ima pa itak od doma sprane možgane in se jim ne upa ugovarjat. Uživaj z možem!

New Report

Close