Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Raj in Pekel …

Raj in Pekel …

Dobro jutro, gmajna. Ne gre brez vas. Čeprav
sem že uro ali dve na PC-ju, brez vas ne gre
in konec. Moja droga ste, moj navdih, moje lepo
jutro ste, moja temna noč ste, and also my relax!

Nekako čudno prazna sem v sebi to jutro, brez volje, a Jani mi počasi pomaga do sonca. Me tudi že ščemi tole sončece v oči, prav nad ekranom PC-ja se muza en žarek in mi nagaja. Kdo ve, je bil to prav tisti klic v sili, ki sem ga potrebovala, da sem zaprla eno mapo, odprla drugo in pokukala sem k vam. In danes bi vam prenesla besede Z.Modreja o tem, kaj človek nosi v sebi, ne da bi vas seveda vprašala za dovoljenje. Kdor želi prebrati, bo prebral, kdor nima časa, ne bo. Lahko se je odreči daljšemu branju, saj je ločeno od mojega flancanja. Gremo, prijatelji:

——————–
Pomembno je, da se zavemo, da se lahko pravzaprav o marsičem odločimo; da je odločitev samo naša in od nikogar drugega.

Ko se zavemo možnosti odločitve, se zavemo tudi možnosti izbire. Zato tudi pregledamo, kaj lahko izberemo in za izbor oziroma odločitev prevzamemo odgovornost.

Ko se zavemo možnosti odločitve, moramo izbrati, moramo se odločiti, moramo prevzeti odgovornost. Potem ni več zanašanja na brezbrižnost, na nevedenost, da se nimamo kaj odločiti. Ni več zanašanja na to, da bodo namesto nas odločili drugi.

Tako za posledice slabih odločitev ne bomo več mogli kriviti drugih; sebe ne bomo več mogli razglašati za nikogaršnjo žrtev.

Vse je odvisno od naših odočitev, za katere smo odgovorni. Nihče nas ne more prisiliti ne v eno ne v drugo smer.

Raj in pekel – oboje nosimo v sebi.

Vsak trenutek življenja pomeni novo možnost in novo odločitev ….

—————————

Tako, prijatelji. In bolj ko razmišljam o vsakem odstavku posebej, v katerega je gospod Modrej vložil in izpisal svoje izkušnje, bolj se v vsakem stavku najdem. Sleherna njegova trditev je še kako resnična. Težko je, velikokrat zelo težko, ko se pač zavemo, da smo se zgolj in le zaradi možnosti izbire dolžni odločati, a še težje nam je, ker dolgo predolgo ne vemo, ali je naša odločitev bila tista, ki bi naj bila prava ali ne, ali bomo zanjo zmožni nositi svojo odgovornost?

Za svojo trenutno odločitev vem, da je edina možna in edina prava. In z njo sem zadovoljna. Nisem pa zadovoljna z vsem, kar ta odločitev žal prinaša. A to je tisti del odgovornosti, ki je sledil odločitvi.

Gmajna, lep dan vam želim, vsem skupaj. Sonca toliko, kolikor ga upate zajeti in si z njegovo energijo napolniti lastne baterije. Topline toliko, kot jo zmorete prevzeti. Ljubezeni … ah, o tej ne bi, o ljubezni res ne bi, preveč boli….

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

yesssssssssss ! Mariči !!! Heja , na CMOOOOOOOOKKKAAAA

bo zajček zdejle moral mal kuhat pa likat , ampak pol pa bom komentiru tuki tole vse napisano lepo :)))

Hja , ja !
Boli , ja boli pa res ..
samo enkrat nas ne bo bolela ljubezen.
Enkrat , takrat ko bomo vedeli da lahko , takrat ne bo nič bolela…takrat nam bo lepo . Pa saj enim je pa fino , zakaj le ne bi bilo tudi nam . Enkrat !!
Je treba samo upat , je treba verjet ..

Pride dan Zajček!Pride!
Meni se mi dozdeva,da je prišel po 20 letih v obliki krasne osebe s katero se zdaj družim.
Saj je tudi družina,žena in otroci zaklad,vendar mi ljubica trenutno pomeni mnogo več.Ker jo imam rad,in ona mene.
Lep dan Zajček!
Sp

Hojla sprevrženc !!
Nice too see U !
Ma oki , dej , naužij se lepega ..

zajček re razume , ti lima cmoka in vrača želje za lep dan , sončen in ravno tak kot si ga želiš !

In….ja pride dan…ja !

Ja Z.Modre… je res moder-pameten…in zelo se strinjam z njim, še posebno z prvimi besedami:”Pomembno je, da se zavemo…!” To je najbolj pomembno in še kako res, ko se zavemo, je svet lepši, vse je lažje, življenje samo…tudi dihanje navsezadnje.
Res pa je, da kar nekaj časa potrebuješ, da prideš do tega, da se nekega dne končno zaveš…ampak je pa potem toliko lepše!

Ne bom več filozofirala…tako čutim jaz…

___________________________________________________________ "Le kako naj moje sonce sije zmerom, če se pravo še kdaj skrije?" SHAKESPEARE

……pomembno je bolj kot karkoli…….da znamo živeti….tukaj….zdaj…..kajti…samo enkrat živimo , samo enkrat !!!
Hoj, sonči :))

Zajček!
Da živimo samo enkrat in da je dolgost človeškega življenja zelo kratka sem se jaz ovedel šele dve leti nazaj!najman 25 let prepozno!In zato mislim zdaj uživati,kar se le da!
In to svetujem tudi drugim!saj niso samo problemi na svetu,oštja!Problemi res pridejo sami,dobrim rečem pa moramo iti naproti mi!!!
Sami od sebe se dobri dogodki le redko zgodijo,zato stopimo jim naproti!
Lep dan
Zajček

Sp

Hm , kaj naj le rečem ti ??
Le kaj ?
Veš , tudi jaz sem kar nekaj časa na tem svetu..
in veš kaj ?…
odpiram oči…

hehe, všeč si mi , kadar ne svinjaš :)))))))))))))

Pa ja evo ti tole …zajček tudi tebi želi lep dan !

Ja draga moja, tako je…ampak jaz sem morala najprej prilesti do faze “zavedati se”…zavedati se vsega…in nato od tistega trenutka dalje živim…vsak dan izživim do konca in pika!
In paše in zelo lepo je takšno življenje in to privoščim vsakemu izmed nas.

___________________________________________________________ "Le kako naj moje sonce sije zmerom, če se pravo še kdaj skrije?" SHAKESPEARE

Hojla dragi prijatelj…se mi zdi…da sva zadnje čase midva kar pogosto tule v gmajnici…ko je pa tako lepo tu…ja prav paše!
Cmoka za lep dan, naj bo tudi kaj nagajiv…no saj vem, da bos ti že poskrbel za to;))!

___________________________________________________________ "Le kako naj moje sonce sije zmerom, če se pravo še kdaj skrije?" SHAKESPEARE

Mariči , toliko povesta ti in tvoj Modrej lepega ,
hvala . Saj to človeka mora premaknit , v pogon
spravit .
Oton Župančič :”Tu poglej , tu pomisli , tu navri !”

Lepo nedeljo !

Mariči !!!

Zajček zajčkasti !

Živjo in lep dan ti želim .
Saj je bolje , kajne .

Zeko !!

Življenje se mi še malo ne zdi kratka sveča.Sijajna bakla je,ki so mi jo podali,da jo za hip podržim kvišku,in preden jo bom predal naslednjim rodovom,bi rad,da karseda svetlo zažari.
Zakaj ne bi bila ob meni ti?

Bernard Shaw

A tudi meni?
Sp

Zajček!
Svinjaš? Prevod prosim.Lahko tudi na mail.
Lepo popoldne ti želim!
Sp

pa enako lepo popoldne tebi !!!

Oj , Nioba !!!!!!!!!! oj…oj……cmoka ************

Pa hvala za odgovor;-)
Sp

zajček priden :)))

Tačko prosim;-)
Sp

Corti ej !! :)))))))))))))))

Ne razumem,oprosti!
Pa hvala 😉
Sp

New Report

Close