Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Raje doma, kot da dela za 650 eur

Raje doma, kot da dela za 650 eur


Katera verzija internet explorerja je trenutno naložena ?
[/quote]

Iz glave ne vem. Stara je 9 let. Številke pa ne vem. Je pa samo Internet Explorer gor. Ni kakega FireFoxa ali kaj tretjega.
Sem razmišljala, da bi na drugem računalniku z neta potegeniila recimo FireFox in ga s ključkom prenesla potem na ta računalnik z XP. Ne vem, če je to ok? Ali bi bilo bolje IE ali kaj sploh?
Sem tudi razmišljala o servisu, da mi oni naložijo te zadeve, ampak so malce hude cene za vse skupaj, ker bi bilo treba seveda WIn licenco plačat pa še delo. Pa glede na to, da je računalnik že malce star.

Tukaj se govori, da je plača odvisna od ustvarjene dodane vrednosti, pa me zanima, če je plača slovenske trgovke 650 evrov, hrvaške kakih 300, avstrijske pa recimo 1300, v čem je avstrijska dosegla dvakrat večjo dodano vrednost od slovenske ali štirikratno Hrvatice?

in to je sramotno slaba plača, ne se hecat, ker strokovnjak bo šel delat za dva jurja.
[/quote]

Kdo piše o strokovnjakih? Govora je pač o povprečnih programerjih, kar pa še ne pomeni, da ne obstajajo tisti z 3000€/mesec.. Sem dodal besedico “okoli”.. Si pismen? Veš kaj to pomeni?

Sicer pa je to je za slovenske razmere odlično in se s tem denarjem lahko prav super živi!


In če greš na windows update, se poveže ?
[/quote]

Nisem tega naredila, ker so mi rekli, da to pri WIN XP ni ravno pametno početi, ker so neki hrošči ali kaj jaz vem kaj. Niti ne vem, če je pametno z Win XP se še povezovat na net, glede na to, da gre za neke WIN, ki niso bili nikoli posodabljani.
Spoznam pa se ne na to.
Aja pa na novem računalniku so bili WIn naloženi, ampak kako je pa z licenco pa ne vem. CDja ni bilo zraven. Nalepke z licenco tudi ne. Tako, da vprašanje kaka licenca je to.

Ja večina fohov v ITju je plačana za slovenske razmere precej dobro.. vse od programerjev, designerjev, testerjev, sysops administratorjev….

Kolegi iz FRI so strašno zadovoljni…
[/quote]

Cisto po pravici – kolikor sem imel sam izkusenj, so bile place za slovenske razmere res solidne. Se mi pa dva netto tisocaka (to je nekako okoli 44.000 skupaj z regresom za letni dopust in za prehrano letno) ne zdita ravno pogost pojav v Sloveniji.

Oz. povedano drugace… Sam sem ze veckrat marsikje izustil, da se vrnem, ce mi kdo ponudi 50 tisoc letno – in to “all inclusive”, pa ni bilo kakega odziva. :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Cisto po pravici – kolikor sem imel sam izkusenj, so bile place za slovenske razmere res solidne. Se mi pa dva netto tisocaka (to je nekako okoli 44.000 skupaj z regresom za letni dopust in za prehrano letno) ne zdita ravno pogost pojav v Sloveniji.

Oz. povedano drugace… Sam sem ze veckrat marsikje izustil, da se vrnem, ce mi kdo ponudi 50 tisoc letno – in to “all inclusive”, pa ni bilo kakega odziva. :-)))
[/quote]
V teh izjavah je neko protislovje.

Ja, vse možnosti ima, problem je samo v njej. Če rata srednješolcem, nevem zakaj ne bi ratalo njej.
[/quote]

Ne nima, ker za to nima potrebnih kompetenc, niti časa..Srednješolci pa programerji? Prosim najdi mi neko Slovensko ali tuje podjetje, ki iščejo programerje s srednješolsko izobrazbo.. Pa ti si neverjetno hecen!

Verjetno ne veš, da so za Ameriška IT podjetja najbolj zanimivi programerji stari med 18-28 letom, ker prav tem sive celice še delujejo na full, potem pa…..

Iz glave ne vem. Stara je 9 let. Številke pa ne vem. Je pa samo Internet Explorer gor. Ni kakega FireFoxa ali kaj tretjega.
Sem razmišljala, da bi na drugem računalniku z neta potegeniila recimo FireFox in ga s ključkom prenesla potem na ta računalnik z XP. Ne vem, če je to ok? Ali bi bilo bolje IE ali kaj sploh?
Sem tudi razmišljala o servisu, da mi oni naložijo te zadeve, ampak so malce hude cene za vse skupaj, ker bi bilo treba seveda WIn licenco plačat pa še delo. Pa glede na to, da je računalnik že malce star.
[/quote]
https://support.microsoft.com/en-us/help/17295/windows-internet-explorer-which-version

Seveda lahko preko ključka naložiš drug brskalnik. Vendar namesti kakšno starejšo verzijo.


V teh izjavah je neko protislovje.
[/quote]

Hm. Res? Povej, povej…

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Nisem tega naredila, ker so mi rekli, da to pri WIN XP ni ravno pametno početi, ker so neki hrošči ali kaj jaz vem kaj. Niti ne vem, če je pametno z Win XP se še povezovat na net, glede na to, da gre za neke WIN, ki niso bili nikoli posodabljani.
Spoznam pa se ne na to.
Aja pa na novem računalniku so bili WIn naloženi, ampak kako je pa z licenco pa ne vem. CDja ni bilo zraven. Nalepke z licenco tudi ne. Tako, da vprašanje kaka licenca je to.
[/quote]
Ne obremenjuj se s hrošči. 🙂
Za običajno brskanje in uporabo je XP še vedno primeren. Le zaradi varnostnih lukenj ni dober za spletne banke.

Tisti prednaloženi winsi na novem pa so seveda brez licence. Če imaš težave, pač kupiš win ali pa naložiš piratsko verzijo.

Ko berem tele komentarje me kar srat prime kake nekateri pisejo brez repa in glave, brez vsake logike. Ukinimo socialno je najvecja neumnost, kar sem jih kdaj slisal pa sem redno zaposlen. Kaj bi s tem naredili? Se vec revezev kot jih ze zdaj imamo? Ze matematika ne gre skupaj. Na zavodu je prek 100.000 brezposelnih, prostih delovnih mest je okoli 2000 (na pamet). Pa recimo da jih samo pol na zavofi prejema socialno, torej kako bi 50.000 (na pamet) se zaposlilo, ce je prostih delovnih mest 2000? 48.000 bi jih pa delalo kje? Pri Alici v cudezni dezeli? S tem, da ne more vsak delati vse. Ne vem a eni res govorite iz anusa ali kaj? Ljudje se pac znajdejo na tak ali drugacen nacin, drzava nas na vsakem koraku izkorisca in kaj bodo vsi tiho kot ovce in veselo kimali ja to je res zakon?? Za tiste omejence, ki pa nabijajo cez ljudi ki so na minimalcu sta pa dve opciji: a) Serjejo s polno ritjo, b) so pac samo po slovensko fous, ker je nekomu lepse in se je znasel

Windows XP je se vedno moc najti na velikanskem stevilu racunal. V bistvu je se vedno med najbolj razsirjenimi OS in celo prekasa npr. legendarno slabo sprejeto “osmico” po delezu aktivnih uporabnikov. Je bolj razsirjen, kakor vsi Appleovi OS-i skupaj. Je tako razsirjem, da imam sam se dandanasnji eno virtualko Win XP / VB6, ki jo dokaj redno uporabljam. :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Ne obremenjuj se s hrošči. 🙂
Za običajno brskanje in uporabo je XP še vedno primeren. Le zaradi varnostnih lukenj ni dober za spletne banke.

Tisti prednaloženi winsi na novem pa so seveda brez licence. Če imaš težave, pač kupiš win ali pa naložiš piratsko verzijo.
[/quote]

Za starega se ne splača kupovat licence pa itak verjetno se prodaja samo WIN10, ki bi bili malce prehudi za star računalnik.
Hvala za opozorilo glede banke.
Bom za začetek sprobala naložit gor nov brskalnik, hvala za nasvet.
Bom videla kaj bo. Če ne drugače bom probala kakega računalničarja najti, da mi zrihta kake WIN7.
Še nekaj me zanima. Imam dva računalnika, oba kupljena, na obeh so bili naloženi WIN. Na tem z XP gor ni bilo licenčne nalepke. Torej kot praviš, to ni prava licenčna oprema.
Na drugem pa je bila nalepka z WIN7, ni pa bilo zraven CDja. Kako je pa s to licenco? A je prava, glede na nalepko in če je prava, kako, da ne dajo zraven CDja? A so to kake drugačne licence tako za trgovine, da se smejo samo enkrat naložit ali kako je s tem?

Pa tudi zelo všečni so. Vsaj meni. Včasih so mi šli kaki WIN prav na živce. Ti so pa res bili taki fajni.

Za starega se ne splača kupovat licence pa itak verjetno se prodaja samo WIN10, ki bi bili malce prehudi za star računalnik.
Hvala za opozorilo glede banke.
Bom za začetek sprobala naložit gor nov brskalnik, hvala za nasvet.
Bom videla kaj bo. Če ne drugače bom probala kakega računalničarja najti, da mi zrihta kake WIN7.
Še nekaj me zanima. Imam dva računalnika, oba kupljena, na obeh so bili naloženi WIN. Na tem z XP gor ni bilo licenčne nalepke. Torej kot praviš, to ni prava licenčna oprema.
Na drugem pa je bila nalepka z WIN7, ni pa bilo zraven CDja. Kako je pa s to licenco? A je prava, glede na nalepko in če je prava, kako, da ne dajo zraven CDja? A so to kake drugačne licence tako za trgovine, da se smejo samo enkrat naložit ali kako je s tem?
[/quote]

Na prvem je verjetno namescen OS na crno. Na drugem pa gre za t.i. OEM licenco, s katero ima PRODAJALEC racunalnika NANJ namestiti doticni operacijski sistem. Kupec ima pravico do UPORABE, ne pa tudi do distribucijskega medija. Zato so OEM licence bistveno cenejse od t.i. “box” izvedb.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Pa tudi zelo všečni so. Vsaj meni. Včasih so mi šli kaki WIN prav na živce. Ti so pa res bili taki fajni.
[/quote]

Znajo prirasti k srcu, ja. O okusih pa ne bomo. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Na prvem je verjetno namescen OS na crno. Na drugem pa gre za t.i. OEM licenco, s katero ima PRODAJALEC racunalnika NANJ namestiti doticni operacijski sistem. Kupec ima pravico do UPORABE, ne pa tudi do distribucijskega medija. Zato so OEM licence bistveno cenejse od t.i. “box” izvedb.
[/quote]

Hvala za pojasnilo. Zdaj mi je jasno zakaj so eni računalniki s kar ok opremo in programsko opremo pa vseeno dokaj poceni. V bistvu včasih celo cenejši kot, če greš samo programsko opremo nabavit.
v bistvu je ta OEM varianta čisto ok, če se ti pa zadeva sesuje, ker je kaj vem crknil disk ali pa kaj takega in moraš na novo naložiti pa ti tista licenca nič več ne velja in ali dobiš na črno ali pa kupiš novo?

Kdo piše o strokovnjakih? Govora je pač o povprečnih programerjih, kar pa še ne pomeni, da ne obstajajo tisti z 3000€/mesec.. Sem dodal besedico “okoli”.. Si pismen? Veš kaj to pomeni?

Sicer pa je to je za slovenske razmere odlično in se s tem denarjem lahko prav super živi!
[/quote]

sem punca in ja, vem, ker sem za isto delo plačana v avstriji 3x več in je sramotno da se plača 2 jurja, ker išče se pa kao strokovnjake in potem imaš isto plača kot nek pisarnik, ki cel dan niti ne ve kaj dela, ti pa držiš gor skoraj celo njihovo informatiko.

Prav imata, nista navadne izkoriščevalske ovce, da bosta delale za drobiž. Vsi bi morali tako storiti in tisti izkoriščevalski delodajalec, ki ni sposoben plačati svojih zaposlenih min. 1000 evr neto naj raje takoj zapre svoje podjetje.

Ne nima, ker za to nima potrebnih kompetenc, niti časa..Srednješolci pa programerji? Prosim najdi mi neko Slovensko ali tuje podjetje, ki iščejo programerje s srednješolsko izobrazbo.. Pa ti si neverjetno hecen!

Verjetno ne veš, da so za Ameriška IT podjetja najbolj zanimivi programerji stari med 18-28 letom, ker prav tem sive celice še delujejo na full, potem pa…..
[/quote]

Ti pa pišeš, kot da nimaš izkušenj s tem področjem..ponavadi se nikoli izrecno ne zahteva visoka izobrazba, sploh v tujini, ker če obvladaš, obvladaš, sploh taki friki, res v tem, ki se spoznajo in vse sami preizkusijo, skapirajo itd. .moj sorodnik je računalničar v tujini in polovica njegovih sodelavcev nima faksa, je pa res, da je ciljna skupina nekje do 30..ampak nikjer ne iščejo izrecno fakultetne izobrazbe, ampak samo znanje, izkušnje, tvoje izkazano delo, kilometrina.
Kakšne licence pa itak lahko pridobiš tudi brez formalne izobrazbe.
Lahko je nekdo samouk in res talent svetlobna leta pred nekom , ki ima končan računalniški faks.

sem punca in ja, vem, ker sem za isto delo plačana v avstriji 3x več in je sramotno da se plača 2 jurja, ker išče se pa kao strokovnjake in potem imaš isto plača kot nek pisarnik, ki cel dan niti ne ve kaj dela, ti pa držiš gor skoraj celo njihovo informatiko.
[/quote]

A misliš, da nihče od nas ni dobil ponudbe za delo v tujine? A misliš, da je vsem v interesu, da smo ekonomski migranti v tujem okolju? No, motiš se!

Sorry jaz imam tukaj hišo, prijatelje, znance, starše, tukaj sem rojen in tukaj živim.. Ne zaslužim tako slabo, da bi se rabil seliti v tujino..

V Sloveniji je IT dejansko en izmed najbolj plačanih sektorjev.. Plača okoli 2000€ NETO niti ni redka!
[/quote]

kje pa ni?

Ne vem no… Tukaj bi jaz kar pritegnil k MJM. Tudi jaz bi raje delal v Sloveniji, če bi bili izpolnjeni pogoji za to. Mene zanima proizvodna informatika in tukaj sem se našel. Z dema desetletjema delovnih izkušenj sem (predlani) v DE prebil šest številk na letni ravni oz. pet na mesecni ravni, če govorimo o t.i. netto zaslužku (torej po davkih in ostalih zavarovanjih). Pa bi se vrnil v Slovenijo za četrtino tega denarja, če bi videl perspektivo v tem dejanju. Tudi meni ne gre zgolj za denar.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

A misliš, da nihče od nas ni dobil ponudbe za delo v tujine? A misliš, da je vsem v interesu, da smo ekonomski migranti v tujem okolju? No, motiš se!

Sorry jaz imam tukaj hišo, prijatelje, znance, starše, tukaj sem rojen in tukaj živim.. Ne zaslužim tako slabo, da bi se rabil seliti v tujino..
[/quote]

Prvič, nisem kar dobila ponudbe za delo v tujini, ampak sem se kar sama lepo znašla in se ponudila, drugo, že junior developer ima lahko do 2x večjo plačo, in tretjič, imam srečo, da je meja blizu in imam nekje 45 minut do službe z avtom, tako da uživam vse ugodnosti kot jih ti naštevaš, da jih uživaš pri nas.

Sem s.p. in včasih dobro zaslužim, včasih, ko plačam prispevke mi ostane nič ali minus. In res me jezi, ko vidim kako so naši socialni transferji previsoki oz. podpirajo lenobo. Zgoraj je nekdo omenjal avstrijsko socialno podporo. Ja ljubčki, avstrijski BDP je lansko leto per capita (po prebivalcu) bil 44.176,52 USD ‎(2016). V istem letu je naš BDP per capita bil 21.304,57 USD ‎(2016). Ne morete pričkovati istih pravic, kot jih imajo avstrijci za pol manj denarja.
Naši prispevki (v gospodarstvu) so preveč obdavčeni in delo je posledično predrago. Dokler delo ne bo vrednota, napredka ne bo. Dokler bodo ljudje prejemali “socialno pomoč” (ki je v bistvu socialna renta, ker ni kratkotrajna kot nakazuje beseda pomoč, bolj pravilen termin bi bil socialna preživnina) in živijo boljše od ljudi na minimalcu (v Sloveniji 19,2 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prejema minimalca!!!) napredka ne bo. Živeti boljše od ljudi na minimalcu v smislu, živeti brez stresa, mobinga, stroškov za obleke, frizuro… in imeti čas za družino, za osebnostni razvoj in navsezadnje več spanca.
Stvari bo treba spremeniti.

New Report

Close