Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rak mamu mu

Rak mamu mu

Kok si lusna pa prijazna, da se sekiras za mojo druzino.
Se ti ne zdi, da bi se lahko nehali prepucavat.
A mi dovolis, da povem o tem, ko bo, ce bo, pa ne bo…ko mi bodo spet preveril kaj se dogaja s tistim kar je ostalo…
Mi dovolis?

Točno tako – pri vseh rakavih spremembah na sluznici grla in požiralnika je navodilo čimveč krepčilne in kalorične hrane jest, dokler še lahko, ko ima oboleli še refluks požiranja in dovolj sluzi na sluznicah, da se telo pripravi in krepi za kasneje.

Pazit edinole tako hrano, da ne povzroča preveč nastajanja kisline in njenega dvigovanja- refluks. Morda dieta brez hrane, ki povzroča refluls, to ja- ne pa dieta kot dieta za reduciranje hranil ali česarkoli drugega.

Točno tako – pri vseh rakavih spremembah na sluznici grla in požiralnika je navodilo čimveč krepčilne in kalorične hrane jest, dokler še lahko, ko ima oboleli še refluks požiranja in dovolj sluzi na sluznicah, da se telo pripravi in krepi za kasneje.

Pazit edinole tako hrano, da ne povzroča preveč nastajanja kisline in njenega dvigovanja- refluks. Morda dieta brez hrane, ki povzroča refluls, to ja- ne pa dieta kot dieta za reduciranje hranil ali česarkoli drugega.
[/quote]

refleks požiranja, ne refluks, pardon….

Ampak namesto, da dan in noc pises po forumu se raje ukvarjaj s sabo in s tem kako bos povedala druzini .
Ce ti recejo, da ne izgleda ok pol te pa preverjajo na 3 mesece ali koliko? Ze, ce ti recejo, da si zdrav (po raku) hodis na kontrole na 6 m. Na zacetku. Pol pa na 1 leto. Tako, da tudi, ko bos zdrava bos se vec let hodila na kontrole.

Ampak namesto, da dan in noc pises po forumu se raje ukvarjaj s sabo in s tem kako bos povedala druzini .
Ce ti recejo, da ne izgleda ok pol te pa preverjajo na 3 mesece ali koliko? Ze, ce ti recejo, da si zdrav (po raku) hodis na kontrole na 6 m. Na zacetku. Pol pa na 1 leto. Tako, da tudi, ko bos zdrava bos se vec let hodila na kontrole.
[/quote]
Ne bluzi bedarij, očitno je bila komaj na operaciji in še čaka na izvid preostanka tkiva. Postopki se od primera do primera razlikujejo, nekaterim vzorce tkiva vzamejo šele pozneje, ko je zaceljeno in ja, celjenje po operaciji se spremlja.

Drugo pa, ti nisi biolna, vsaj fizično ne, pa visiš na forumu in jeznoritaš, ter blodiš s primitivnostjo, ona si pa najbrž ne bi smela krajšat čas, bi morala tvojo komando poslušat naj samo tuhta o bolezni?

Tristo kosmatih medvedov si ti zivcna…
Povedala bom ko dobim izvid da mi ni nic oz da ga ni vec…to bo cez 4 mes al pa se prej…
Lahko bi bila mal bolj uvidevna…
Zdej pa ne odpisem vec ker me nalasc pikas.
Take ljudi pa jz nabij…ne ne bom nesramna
Tud jz te mam rada

Polarni hvala ti…tako nekako je ja..ko se zaceli potem spet vzamejo vzorc za pregled.

Hvala da si se postavil zame …
Zdej se je pa meni orosilo oko : )

Ampak namesto, da dan in noc pises po forumu se raje ukvarjaj s sabo in s tem kako bos povedala druzini .
Ce ti recejo, da ne izgleda ok pol te pa preverjajo na 3 mesece ali koliko? Ze, ce ti recejo, da si zdrav (po raku) hodis na kontrole na 6 m. Na zacetku. Pol pa na 1 leto. Tako, da tudi, ko bos zdrava bos se vec let hodila na kontrole.
[/quote]
Ne bluzi bedarij, očitno je bila komaj na operaciji in še čaka na izvid preostanka tkiva. Postopki se od primera do primera razlikujejo, nekaterim vzorce tkiva vzamejo šele pozneje, ko je zaceljeno in ja, celjenje po operaciji se spremlja.

Drugo pa, ti nisi biolna, vsaj fizično ne, pa visiš na forumu in jeznoritaš, ter blodiš s primitivnostjo, ona si pa najbrž ne bi smela krajšat čas, bi morala tvojo komando poslušat naj samo tuhta o bolezni?
[/quote]

Sama je napisala v 4 straneh marsikaj. Ali sem jaz bolna ali ne, ne objavljam na veliki zvon ampak svojim bliznjim. Si pa prav tako lahko krajsam cas s forumom. Bolnik z rakom pa se mora tudi naspati. Takole na racunalniku se ne bo pozdravila. In zato, ker jaz tukaj ne povem, da sem bolna se ne pomeni, da nisem.

Pa če je taka kot driska, mater vse jo briga, koliko si na forumu, kdaj boš povedala komu, pa to ne moreš verjet.-) To so ja tvoje lastne stvari in odočitve. Saj itak ne bo nehala, ampk ne se sekirat. 🙂

Moja sestra je imela melanom na nogi, tudi ni nikomur povedala za kaj gre, sta pa bili potrebni dve operaciji in potem je bilo v redu brez zdravil. Šele potem je odkrito povedala, morda celo bolje tako, ker še okolica potem dviguje paniko, gleda z obžalovanjem ipd. Zdaj je že par let od tega.


Ne bluzi bedarij, očitno je bila komaj na operaciji in še čaka na izvid preostanka tkiva. Postopki se od primera do primera razlikujejo, nekaterim vzorce tkiva vzamejo šele pozneje, ko je zaceljeno in ja, celjenje po operaciji se spremlja.

Drugo pa, ti nisi biolna, vsaj fizično ne, pa visiš na forumu in jeznoritaš, ter blodiš s primitivnostjo, ona si pa najbrž ne bi smela krajšat čas, bi morala tvojo komando poslušat naj samo tuhta o bolezni?
[/quote]

Sama je napisala v 4 straneh marsikaj. Ali sem jaz bolna ali ne, ne objavljam na veliki zvon ampak svojim bliznjim. Si pa prav tako lahko krajsam cas s forumom. Bolnik z rakom pa se mora tudi naspati. Takole na racunalniku se ne bo pozdravila. In zato, ker jaz tukaj ne povem, da sem bolna se ne pomeni, da nisem.
[/quote]

Mislim, da ti ne razumeš. Ravno s tem, ko se odpira neznancem jo bo privedlo do tega, da se bo zaupala bližnjim. “Uči” se načina, da je povsem sprejemljivo delati hrup. Brina5, prosim nadaljuj in ne umikaj se.


Ne bluzi bedarij, očitno je bila komaj na operaciji in še čaka na izvid preostanka tkiva. Postopki se od primera do primera razlikujejo, nekaterim vzorce tkiva vzamejo šele pozneje, ko je zaceljeno in ja, celjenje po operaciji se spremlja.

Drugo pa, ti nisi biolna, vsaj fizično ne, pa visiš na forumu in jeznoritaš, ter blodiš s primitivnostjo, ona si pa najbrž ne bi smela krajšat čas, bi morala tvojo komando poslušat naj samo tuhta o bolezni?
[/quote]

Sama je napisala v 4 straneh marsikaj. Ali sem jaz bolna ali ne, ne objavljam na veliki zvon ampak svojim bliznjim. Si pa prav tako lahko krajsam cas s forumom. Bolnik z rakom pa se mora tudi naspati. Takole na racunalniku se ne bo pozdravila. In zato, ker jaz tukaj ne povem, da sem bolna se ne pomeni, da nisem.
[/quote]
Tako tako, še spanje ji zapovej, tudi če ima morda težave s spanjem. 🙂 Ona nič ne objavlja na veliki zvon, ker je anonimna. Kdaj poveš svojim bližnjim je pa čisto lastna odločitev, jaz tudi ne bi povedal, da jih ne obremenjujem, dokler ni vse v redu lai pa dokler ni tako hudo, da bi moral.

Sama je napisala v 4 straneh marsikaj. Ali sem jaz bolna ali ne, ne objavljam na veliki zvon ampak svojim bliznjim. Si pa prav tako lahko krajsam cas s forumom. Bolnik z rakom pa se mora tudi naspati. Takole na racunalniku se ne bo pozdravila. In zato, ker jaz tukaj ne povem, da sem bolna se ne pomeni, da nisem.
[/quote]

Mislim, da ti ne razumeš. Ravno s tem, ko se odpira neznancem jo bo privedlo do tega, da se bo zaupala bližnjim. “Uči” se načina, da je povsem sprejemljivo delati hrup. Brina5, prosim nadaljuj in ne umikaj se.
[/quote]

Sem bolna tudi jaz. Prav tako rak. In ravno zato, ker sem se zaupala neznancem sem bila od njih skurcana in odpikana. Ne delam tega zato, ker so oni mene, ampak zato, ker se res za racunalnikom ne bomo pozdravili. Treba je imeti nekoga ob sebi, racunalnik je samo stvar. V resnici pa ne ves kdo je na drugi strani.

Mislim, da ti ne razumeš. Ravno s tem, ko se odpira neznancem jo bo privedlo do tega, da se bo zaupala bližnjim. “Uči” se načina, da je povsem sprejemljivo delati hrup. Brina5, prosim nadaljuj in ne umikaj se.
[/quote]

Sem bolna tudi jaz. Prav tako rak. In ravno zato, ker sem se zaupala neznancem sem bila od njih skurcana in odpikana. Ne delam tega zato, ker so oni mene, ampak zato, ker se res za racunalnikom ne bomo pozdravili. Treba je imeti nekoga ob sebi, racunalnik je samo stvar. V resnici pa ne ves kdo je na drugi strani.
[/quote]Nisi bila zato odpikana, zagotovo ne, ampak zato ker si tečna, tako kot si tu tečna in zoprna. 🙂 Ja, eni rabijo ja, da jih nekdo zaradi bolezni nosi po rokah in dviguje v višave, drugi pač ne.:-)

Mislim, da ti ne razumeš. Ravno s tem, ko se odpira neznancem jo bo privedlo do tega, da se bo zaupala bližnjim. “Uči” se načina, da je povsem sprejemljivo delati hrup. Brina5, prosim nadaljuj in ne umikaj se.
[/quote]

Sem bolna tudi jaz. Prav tako rak. In ravno zato, ker sem se zaupala neznancem sem bila od njih skurcana in odpikana. Ne delam tega zato, ker so oni mene, ampak zato, ker se res za racunalnikom ne bomo pozdravili. Treba je imeti nekoga ob sebi, racunalnik je samo stvar. V resnici pa ne ves kdo je na drugi strani.
[/quote]

Se strinjam, celo zelo globoko se strinjam. Internetni troli so res – ne vem kaj naj rečem, no.
Pa še zelo opažam v realni velike težave v sprejemanju – osebe, mnenja, … Pet minut poslušanja nekoga mu lahko izboljša situacijo.

Sem bolna tudi jaz. Prav tako rak. In ravno zato, ker sem se zaupala neznancem sem bila od njih skurcana in odpikana. Ne delam tega zato, ker so oni mene, ampak zato, ker se res za racunalnikom ne bomo pozdravili. Treba je imeti nekoga ob sebi, racunalnik je samo stvar. V resnici pa ne ves kdo je na drugi strani.
[/quote]Nisi bila zato odpikana, zagotovo ne, ampak zato ker si tečna, tako kot si tu tečna in zoprna. 🙂 Ja, eni rabijo ja, da jih nekdo zaradi bolezni nosi po rokah in dviguje v višave, drugi pač ne.:-)
[/quote]

Jaz sem bila cisto prijazna, sem pa dobivala take svinjarije od ljudi, da sem pac postala zoperna. Saj se Brina tudi brani ane? Pa me napada nazaj. To sem naredila tudi jaz tistim. Popolnoma ista zgodba. Evo in kaj delate vi?

Sem bolna tudi jaz. Prav tako rak. In ravno zato, ker sem se zaupala neznancem sem bila od njih skurcana in odpikana. Ne delam tega zato, ker so oni mene, ampak zato, ker se res za racunalnikom ne bomo pozdravili. Treba je imeti nekoga ob sebi, racunalnik je samo stvar. V resnici pa ne ves kdo je na drugi strani.
[/quote]

Se strinjam, celo zelo globoko se strinjam. Internetni troli so res – ne vem kaj naj rečem, no.
Pa še zelo opažam v realni velike težave v sprejemanju – osebe, mnenja, … Pet minut poslušanja nekoga mu lahko izboljša situacijo.
[/quote]
Dajte si vidve odpret lastno temo, pa se zmenita, sta se najdli sorodni duši, to pa pustite Brini, ki jo je odprla. 🙂

Se strinjam, celo zelo globoko se strinjam. Internetni troli so res – ne vem kaj naj rečem, no.
Pa še zelo opažam v realni velike težave v sprejemanju – osebe, mnenja, … Pet minut poslušanja nekoga mu lahko izboljša situacijo.
[/quote]
Dajte si vidve odpret lastno temo, pa se zmenita, sta se najdli sorodni duši, to pa pustite Brini, ki jo je odprla. 🙂
[/quote]

Ne, ne polarni – je to tudi Brinin problem. Pa bom nehala – naj Brina še kaj “vrže” ven iz sebe. Če ne drugega vsaj jezo name ali bom povedala.


Dajte si vidve odpret lastno temo, pa se zmenita, sta se najdli sorodni duši, to pa pustite Brini, ki jo je odprla. 🙂
[/quote]

Ne, ne polarni – je to tudi Brinin problem. Pa bom nehala – naj Brina še kaj “vrže” ven iz sebe. Če ne drugega vsaj jezo name ali bom povedala.
[/quote]Jp, te razumem, že moja stara mama je vedela povedat, če babi jezik zavežeš, pa rit klopoče. 🙂

Sama je napisala v 4 straneh marsikaj. Ali sem jaz bolna ali ne, ne objavljam na veliki zvon ampak svojim bliznjim. Si pa prav tako lahko krajsam cas s forumom. Bolnik z rakom pa se mora tudi naspati. Takole na racunalniku se ne bo pozdravila. In zato, ker jaz tukaj ne povem, da sem bolna se ne pomeni, da nisem.
[/quote]
Tako tako, še spanje ji zapovej, tudi če ima morda težave s spanjem. 🙂 Ona nič ne objavlja na veliki zvon, ker je anonimna. Kdaj poveš svojim bližnjim je pa čisto lastna odločitev, jaz tudi ne bi povedal, da jih ne obremenjujem, dokler ni vse v redu lai pa dokler ni tako hudo, da bi moral.
[/quote]

Saj se tudi ti ne predstavljas z imenom in priimkom. In prav tako nihce.
Tvoji bliznji se bodo pa obremenjevali, ko bos v grobu, zakaj jim nisi povedal. So taka dejanja tudi precej sebicna, da ne poves bliznjim.

Brina, drugi te očitno že poznajo, jaz sem te zasledila prvič. Povem po pravici, temo sem odprla zgolj zato, ker sem si mislila pa kak rk to obstaja, ki mu je ime mamumu. Ha, ha… pač nisem štekala.
Ok imaš raka grla. Normalno je, da se trenutno boriš s tem, da si optimistična pa tko. Zdravniki so ti odrezali košček tkiva, ga dali na analizo in ti pojasnili, da je ta košček tkiva rakav. Če bi se to zfgodilo meni, bi si samo želela, da gre čimprej ven še ostalo rakavo tkivo. Ne razumem zakaj čakanje 4 mesece? Od kod ta ideja? Bezgavke, pljuča, kosti… vse je treba pregledat, da se ugotovi koliko je rak razširjen po telesu, če je že metastaziral…
samo vprašanje, če želiš odgovori, če ne pa ne… Kako si ugotovila, da je nekaj narobe? Te je bolelo grlo? Mi lahko zaupaš koliko si stara? Samo zanima me… Zato, ker mi deluješ mlada, pa mi ej čudno kako zdej kr rak pa to.
No, želim ti poguma in notranje moči in predvsem sprejemanja svoje bolezni.
Kar pa se tiče tega, da nisi povedala… mogoče te bo reakcija drugih presenetila… Morda ne bodo sprejeli novice na tak način kot predvidevaš. Povej…. to je lahko samo pozitivno. Sprazni si dušo. Mislim tudi, da imajo domači neko pred – pravico vedeti, predvsem mož in otroci, ostali itak ne. Ljudje se različno odzovemo na slabe novice. Moja soseda je povedala, da ima raka vsem in to takoj, ko je izvedela. Tudi ljdem, ki jih ni poznala je povedala vse… To sploh ni tako slabo… vsi ji pomagajo, ko je treba počuvat otroke, ko se slabo počuti po kemoterapiji… In spraznila si je dušo.
Želim ti miru, tistega notranjega, ko sprejmeš sebe, svojo bolezen in si pomirjen s celim svetom.

Sicer ne vem zdaj za koga je bilo misljeno, da je anonimen. No Brina sigurno ni, ce govori tukaj o svoji bolezni, ne pa domacim. Je toliko povedala o sebi, da res ni vec anonimna, edino, ce je laz.


Tako tako, še spanje ji zapovej, tudi če ima morda težave s spanjem. 🙂 Ona nič ne objavlja na veliki zvon, ker je anonimna. Kdaj poveš svojim bližnjim je pa čisto lastna odločitev, jaz tudi ne bi povedal, da jih ne obremenjujem, dokler ni vse v redu lai pa dokler ni tako hudo, da bi moral.
[/quote]

Saj se tudi ti ne predstavljas z imenom in priimkom. In prav tako nihce.
Tvoji bliznji se bodo pa obremenjevali, ko bos v grobu, zakaj jim nisi povedal. So taka dejanja tudi precej sebicna, da ne poves bliznjim.
[/quote]
Jaz niti nisem tako anonimen, me precej ljudi na forumu pozna v živo, nekateri od teh, ki “ne bi nikomur nič povedali”, so dali marsikomu moje podatke in slike. 🙂

In kaj bodo meni moji bližnji pomagali? Razen tega, da mi bodo čez par let na mojo željo prižigali cigaret na grobu, namesto svečke. 🙂

Zame je anonimna, jaz si niti pod razno ne predstavlajm kao izgleda, od kod je ipd. in nimam nobene potrebe, da bi to vedel, razen v primeru, da bi to sama želela, te potrebe pa zgotovo tudi ona nima. 🙂

Sama je napisala v 4 straneh marsikaj. Ali sem jaz bolna ali ne, ne objavljam na veliki zvon ampak svojim bliznjim. Si pa prav tako lahko krajsam cas s forumom. Bolnik z rakom pa se mora tudi naspati. Takole na racunalniku se ne bo pozdravila. In zato, ker jaz tukaj ne povem, da sem bolna se ne pomeni, da nisem.
[/quote]
Tako tako, še spanje ji zapovej, tudi če ima morda težave s spanjem. 🙂 Ona nič ne objavlja na veliki zvon, ker je anonimna. Kdaj poveš svojim bližnjim je pa čisto lastna odločitev, jaz tudi ne bi povedal, da jih ne obremenjujem, dokler ni vse v redu lai pa dokler ni tako hudo, da bi moral.
[/quote]

Točno to. Vrjetn bi bili vsi v strahu, vsi bi se bal zame, bi premleval skoz vse to, skratka boljš je bit tih dokler si lahk.


Tako tako, še spanje ji zapovej, tudi če ima morda težave s spanjem. 🙂 Ona nič ne objavlja na veliki zvon, ker je anonimna. Kdaj poveš svojim bližnjim je pa čisto lastna odločitev, jaz tudi ne bi povedal, da jih ne obremenjujem, dokler ni vse v redu lai pa dokler ni tako hudo, da bi moral.
[/quote]

Točno to. Vrjetn bi bili vsi v strahu, vsi bi se bal zame, bi premleval skoz vse to, skratka boljš je bit tih dokler si lahk.
[/quote]

Kaj pa mislijo tvoji bliznji? Ko bos enkrat pod ruso ti tega ne bos vedela, oni se pa bodo sekiral zakaj nisi povedala. To je sebicno dejanje. Verjetno o bolezni ne razmisljas in tudi ne ves kaj bi si mislili in zeleli domaci.

New Report

Close