Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razbijmo mite in predsodke o antidepresivih

Razbijmo mite in predsodke o antidepresivih

Ne delaj reklame za antidepresive! Zdravniki in farmacevti jih itak preveč vsiljujejo.

Antidepresive uporabljajte zelo previdno, ker lahko preveč dvignejo človeka v stanje manije.
Za zdravljenje manije se pa potem uporablja antipsihotike.

Res dajte nehat. Sploh tisti, ki tega niste dali skozi. Tu ne gre za to, da ste zadnje čase mal tečni, ker gre v službi vse narobe ali za to, da en mesec jokate, ker vas je pustil fant. To je dosti težje, se ne da opisat in kdor ne doživi, ne more razumet. In veliko ljudi ne poišče pomoči dovolj hitro, ko bi še šlo brez tablet tudi zaradi takih cvetk, ki človeka v stiski še bolj strašijo. Ker se bojijo obsojanja in tega, da jim bodo zdravila še huje škodovala kot sama depresija. Sama sem hodila na skupinsko pogovorno terapijo in tam je bila gospa, ki prav zaradi strašenja in obsojanja ni poiskala pomoči. Trpela je leta, dokler ni prišlo tako daleč, da je poskusila narediti samomor. Šele ko ni šlo drugače, kot da je šla v bolnico in se je morala zdraviti, je spoznala kako napako je naredila ko je verjela takim kot ste tu. Človek v depresiji je v hudi stiski in vaše pametivanje mu lahko vzame še tisti kanček upanja, ki ga morda ima. Zato nehajte. Pustite ljudi, da se zdravijo. To so resne in hude zadeve, kjer je včasih lahko v nevarnosti človekovo življenje. Kaj silijo antidepresive? Meni jih moj zdravnik nikoli ni in mi jih še leta, ko sem hodila samo na pogovorne terapije brez tablet ni silil. Nehajte s temi miti in dodatno porivati ljudi v obup.

Tudi poznam nekoga, ki je imel resne težave z depresijo in poskus samomora. Potem so ga seveda zdravili z antidepresivi in on sam mi je povedal, da je bil že totalno maničen in še vedno so mu predpisovali antidepresive. Temu je pa potem sledilo zdravljenje z antipsihotiki in ta gospod nima več težav z depresijo ima pa sedaj težave z psihozami.

To sta dve različni stvari in ena ni povezana z drugo. Depresija sodi med psihične motnje, kar pomeni, da se je človek (ko jo enkrat prepozna) zaveda, prepozna opozorilne znake in dejavnike, ki jo lahko sprožijo. Na tak način se jo nauči tudi obvladovati. Psihoze oz. psihične bolezni pa se človek ne zaveda. Živi v svojem svetu in sploh ne ve, da je z njim kaj narobe, vsaj dokler se mu z zdravili stanje nekoliko ne popravi. Psihične motnje in psihične bolezni med seboj niso povezane in ena ne pogojuje druge, oziroma se depresija nikoli ne stopnjuje v psihozo. Če se je bolezen pojavila, se je zaradi drugih razlogov, ne zaradi depresije.

Kaj se vtikujete tisti ki ne jemljete ADjev? A ko vas pa glavca boli pa vročinca pa hitr po lekadol ane. Pa si takrat čaje kuhajte, sej ne rabite kemije. Kaj vas briga če se kdo zdravi z ADji? A ste jim nevoščljivi? Česa le haha, a tega da človek lahko spet zaživi? Matr ste zlobni

Vam bom dala depro danes!!
Lopato v roke pa kramp. Cel dan. Futer pa: kislo zelje in kruh. Ob devetih v postelji. Na golih dilah, pokrita z deko.
Pol leta take terapije – ni noben-a več v depri!

Sam en bi vas mogu gont delat. Migat na zraku. Da vam prepuca kanale!
Ne pa posedat, pa goltat tablete!!

Lahko povem le mnenje uporabnice, ki zase pravi, da je hudo bolna.
Z antidepresivi lahko živi in dela, brez njih je “heba”.

Depresija ni bolezen, je čustveno/psihično stanje. To da je bolezen je teza stare stroke, da se posledično lahko uvaja drogiranje. Depresija ali anksioznost je opozorilo osebi, da ni na pravi poti, na takšni kot bi želela. Njena duša kliče po spremembah a običajno je to spregledano in se poizkuša odvzeti moč temu zavezniku ki te opozarja z drogiranjem, ki pa je doživljensko, z možnimi občasnimi presledki, ker če ni sprememb je potrebna droga za zatiranje čustvenega stanja.

Tudi tvoji kanali so hudo za prepucat. Preizkusi lasten nasvet s krampom in lopato, zeljem itd. namesto sedet za računalnikom. Če tvoja teorija drži, boš v pol leta dosti boljši človek kot sedaj, ko si tečno in hudobno ščene.

No nekaj resnice le je v “lopati”, za fizično aktivnost je dokazano patološko, da dvigne endorfine, kot naraven odziv na “mikro” poškodbo mišic z namenom, da se telo hitreje regenerira, posledično se tudi počutje izboljša, zato tudi nekateri postanejo odvisni od teka naprimer…. Za razliko od antidepresivov za katere pa ni popolnoma nobenega patološkega dokaza za dvig seratonina, polovici poiskusnih zajčkov se res dvigne razpoloženje ampak je vse zasluga placeba.
Antidepresivi in Statini so top biznis farmacije in dve največje prevari farmacije v zgodovini človeštva. Seveda bodo enkrat ukinjeni, ko bo farmacija naredila kakšen nadomestek.

Včasih so uporabljali za zmanjšanje depresije in drugih psihičnih stanj elektrošok terapijo, ki je bila/je zelo učinkovita, vendar premalo donosna za farmacijo, zato je bila označena za nehumano itd. Sedaj pa se zopet vrača…

Ja, elektoršoki se spet vračajo. Mislim, da naše vozijo v Zagreb, kjer to še opravljajo. Baje je zelo učinkovito.

Seveda je učinkovito pa vendar enako, kot kemija, ne more odpraviti določenega psihičnega stanja ga lahko le blaži seveda z bistveno manjšimi stranskimi učinki. Za odpravo določenega psihičnega stanja je potrebna odprava osnovnega vzroka zaradi katerega je slednje nastalo. Če je nekdo depresiven ali tesnoben, ker je močno razočaran v zakonu/življenju bo zopet srečen samo ko se bo ločil in zaživel na novo. Vsak preden zapade v res globoko depresijo ne zapade kar naenkrat, to je proces, najprej dobiš opozorila telesa/psihe naprimer z nespečnostjo, razdražljivostjo, slabim počutjem in ko slednje ignoriraš oz. začasno koregiraš z pomirjevali se ti potem vrne v še večjem obsegu, tako da lahko kar obležiš. Ignoranca teh telesnih/psihičnih simptomov te pripelje in ohranja v tem stanju.

To sta dve različni stvari in ena ni povezana z drugo. Depresija sodi med psihične motnje, kar pomeni, da se je človek (ko jo enkrat prepozna) zaveda, prepozna opozorilne znake in dejavnike, ki jo lahko sprožijo. Na tak način se jo nauči tudi obvladovati. Psihoze oz. psihične bolezni pa se človek ne zaveda. Živi v svojem svetu in sploh ne ve, da je z njim kaj narobe, vsaj dokler se mu z zdravili stanje nekoliko ne popravi. Psihične motnje in psihične bolezni med seboj niso povezane in ena ne pogojuje druge, oziroma se depresija nikoli ne stopnjuje v psihozo. Če se je bolezen pojavila, se je zaradi drugih razlogov, ne zaradi depresije.
[/quote]

Temu gospodu o katerem govorim so bile psihoze povzročene s pomočjo psihiatričnih zdravil.
Še enkrat opozarjam, da so vsa psihiatrična zdravila in antidepresivi zelo resna stvar in jih je treba uporabljati zelo previdno.

Lahko je biti pameten in postavljati teorije, dokler te ne doleti!
Nobenemu ne želim nič slabega, toda privoščim vam vsem tistim, ki se delate pametni, vsaj 14 dni depresivnega počutja, ko ne moreš nič, ko čutiš nemir, ko ne moreš jesti, ko ne moreš spati, ko te je groza noči in groza jutra.
Moja najboljša prijateljica je že zelo mlada zbolela za depresijo. Doletela jo je prometna nesreča in hud udarec v glavo. Posledice so bile takšne, da je morala v Psihiatrično bolnišnico. V firmi, kjer sem bila zaposlena, se spomnim par zelo dobrih delavcev, ki so delali kot vodje na gradbišču in so zboleli, ker so se zaradi dela preveč sekirali, bili so preveč natančni in dosledni. Spomnim se mladega fanta, ki ga je doletela shizofrenija. Sosedo je doletela huda depresija zaradi zelo težkega življenja, saj je že kot otrok ostala brez staršev.
Koliko ljudi je bilo včasih, ki so zboleli med študijem in končali v umobolnici. Kaj mislite, da bi jih rešil kramp in lopata?
To lahko govori samo popolnoma neizobraženo in neuko šutasto tele, ki ne ve, kaj je življenje. Ne delajte se norca iz bolezni in ne iz nesrečnih ljudi, ki so zboleli. Ni čudno, če kdo, ki bere take stvari obupa in celo misli na samomor.

Kramp in lopata še nikoli niso rešili problema do konca, pa so ga osebni zdravniki in psihiatri in droga?

Se strinjam.
Tudi mene zelo boli tako hojladri pisanje. Depresija je bolezen in je prav, da se zdravi. In če je treba, tudi s tabletami. In HB da pomagajo in da ljudje z njihovo pomočjo lažje in bolj kvalitetno živijo.

Zaradi takih idiotov, kot so eni, ki res ne vedo, kaj govorijo in pišejo, marsikdo preveč trpi in si ne upa pomagati z AD.

Boste prevzeli odgovornost, ko si bo eden zaradi vaših komentarjev vzel življenje?!

Jasno pa je, da imajo vsake tablete stranske učinke. Ampak korist je večja od stranskih učinkov.

Boš ti tudi prevzela odgovornost zaradi reklamiranje Ad-jev, namreč ogromno jih je storilo samomor, ko so pričeli z jemanjem, slednji možni stranski učinek “samomor” je tudi lepo napisano pod stranskimi učinki v škatlici, kar pa pred 20 leti še ni bilo, se pa je farmacija odločila za slednje opozorilo zaradi te problematike in ga zapakirala kot možen učinek predoziranja.

V Krkini ASENTRI (AD) je pod stranskimi učinki napisano natako sledeče:

“Misli na samomor in poslabšanje depresije ali anksiozne motnje
Če imate depresijo in/ali anksiozno motnjo, se vam občasno lahko pojavijo misli na
samopoškodovanje ali samomor. Po prvi uvedbi zdravljenja z antidepresivi lahko te misli postanejo še
hujše”

Misli kdo, da bi nekdo, ki prodaja/proizvaja slednje, kar tako slednje zapisal in sam sebi odžiral posel.

Poglejete samo en post iz tega foruma, kjer je osebi, ki je imela abstinenčne težave pri prenehanju kajenja (ne psihične) osebni zdravnik ponudil antidepresive nato pa še psihiater! :

bossko
13 Apr 2017 09:39
Pozdravljeni,

večkrat sem že poskusil opustiti kajenje, a vedno sem spet začel znova. Nikoli mi ni bil problem nehati, vzdržim lahko nekaj mesecev brez brez problema, potem pa pride trenutek, ko pokadim “prvi” cigaret in sem spet notri. In potem gre nekaj časa mimo in poskusim ponovno prenehati. Spet nekaj mesecev brez brez problema, pokadim spet “prvega” in spet sem kadilec. In ta vzorec se mi ponavlja znova in znova….. Sedaj razmišljam, da ko si bom določil naslednji datum za opustitev kajenja, bi si pomagal z zdravili. Osebni zdravnik mi je ponudil Champix, moj psihiater pa mi je ponudil Wellbutrin. Zanima me kaka je razlika in katero zdravilo zna biti bolj uspešno.

Hvala za kakršenkoli odgovor.

LP


IN RAZBIJMO ŠE MITE O PITJU PIVA. NAMREC 3 PIVA NA DAN SMO ALKOHOLIKI. VI KMETAVZARJI PA ZAGOVARJATE KEMIJO. PEJD SPAT KMETICA

Moj pokojni stari oče se je počutil depresivno, nekaj let ko je prenehal z službo, prišlo je do take mere, da je obležal v postelji, težko je že na wc šel. So mu govorili, da naj vstane naj hodi naj gre malo na sonce pod lipo, malo v gostilno in ničesar ni storil. Tudi jaz sem ga kot otrok nagovarjal, da gre z mano se igrat mi je samo odkimaval da ne more niti vstat. Nato se še dobro spomnim čeprav je sedaj že 40 let od tega, sta prišla dva soseda brata en dan in ga prijela za roke in noge, ga odnesla do reke krke in ga vrgla v ledeno vodo… in čeprav je bil prej neodziven, ni mogel vstati itd. je kar hitro kot mladenič izplaval iz vode…..

New Report

Close