Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek razgovor za delo v Leku-OMG-katastrofa

razgovor za delo v Leku-OMG-katastrofa


a to v razpisih piše, da kdor prebere razpis, da se mora obvezno javiti nanj?[/quote]

Lahko začnete pri Žitu. Jaz sem že, pa ne le zaradi tega okoli zaposlovanja, pač pa tudi zato, ker se mi je želodec obrnil… Ja, vem, povsod se dogaja, ampak ko pa direkt slišiš, je pa še malo drugače.

Pozdravljeni,

z vami bi želela deliti še svojih “nekaj” izkušenj z razgovori. Ta zapis je bil v malo drugačni obliki objavljen tudi v Mladini pred 2 letoma, je pa na temo, kaj vse si delodajalci v Sloveniji privoščijo na razgovorih. Zdaj sicer imam službo, in to dobro, je bila pa pot do nje trnova 😀
Prijetno branje!

V 9 mesecih sem šla na približno 17 razgovorov. V precej primerih je bil razgovor bodisi pogojen z izdelavo neplačanega projekta, bodisi je delodajalec zahteval to po 1. razgovoru kot pogoj za udeležbo na naslednjih razgovorih.

Zelo pogosto se mi je tudi zgodilo, da so podjetja imela po 4 ali 5 krogov razgovorov. Si predstavljate, kako naj brezposlena oseba krije stroške prevoza in ostalega, če mora na razgovor priti kar 5x, na koncu pa vseeno ostane brez zaposlitve? Poleg tega je skrajno nespoštljivo do iskalca zaposlitve, da mora na vsakem krogu razgovorov venomer ponoviti enako zgodbo. Sicer sta jo eden ali dva izmed vodilnih že slišala, vsekakor pa mora to isto zgodbo slišati še asistent za marketing, tajnica, nadrejeni iz tujine itd … skratka vsi.

Navajam najbolj zanimive primere po podjetjih:

1. Pristop # prvič

Po prošnji, ki sem jo poslala po e-mailu in zraven priložila CV, motivacijsko pismo in priporočilo, sem prejela naslednje sporočilo:

Hvala za vaše zanimanje za sodelovanje s Pristopom. Vaša prijava je v nas zbudila zanimanje, da bi vas bolje spoznali, zato bi vas povabili, da se predstavite skozi projektno nalogo. V prilogi natančnejša navodila. Rok za oddajo naloge pa je …
Takšen tip nalog je precej značilen za delo analitika, tudi teme so pogosto izven področij v katerih smo domači. Na ta način damo tudi vam možnost, da preverite ali je to nekaj kar bi si želeli početi v naslednjih letih.
V kolikor nas prepričate z nalogo, se vidimo na osebnem intervjuju.

Projektna naloga je zahtevala 20 slideov na powerpointu o meni povsem neznanem področju. Za nalogo sem potrebovala približno 30 ur dela in 20 ur raziskovanja o tematiki.

Naloga jih je prepričala, zato so me povabili na razgovor, kjer so mi razložili, da iščejo popolno osebo za to delovno mesto in da če takšne ne bodo našli, bodo razpis ponovili. Po tem nisem bila več povabljena na naslednji krog.

2. Pristop # drugič

Ponovno bila povabljena na razgovor za drugo delovno mesto. Razgovor je trajal 5 minut, kjer mi je gospa povedala, da jih lahko prepričam z izdelavo projektne naloge. Glasila se je takole:

Gre za izmišljen projekt, ki pa se ga loti na način, kot da bi bil tvoj naročnik.
Naročnik je podjetje, ki ponuja osvežilne sadne pijače za mlade in ki se pripravlja na lansiranje nove ponudbe.
Naloga: Izberi si enega od ponudnikov sadnih pijač in zanj pripravi celovito letno strategijo pojavljanja na družbenih omrežjih. Rok za oddajo naloge je 5 dni.

Glede na pretekle izkušnje s tem podjetjem sem ponudbo zavrnila in jim zaželela uspešno poslovanje.

3. Podjetje Hiperion Group

Poslala prošnjo, prejela povabilo na razgovor, pred tem pa naj bi sestavila projektno nalogo – strategijo oglaševanja dveh blagovnih znamk za celo leto vnaprej!

Podatki so se glasili takole:

V priloženem dokumentu boste našli primera dveh blagovnih znamk, z opisom dejavnosti za vsako blagovno znamko posebaj. Za vsako blagovno znamko posebaj pripravite strategijo oglaševanja od prvega dne lansiranja, do obdobja enega leta. Točke naj vam služijo le kot iztočnica za postavitev strateških temeljev celostne komunikacijske kampanje.

Pri tem navedite:
– ciljno publiko
– komunikacijske kanale
– primarno izbrane komunikacijske kanale
– strategijo nastopa na družabnih omrežjih
– vsaj eno gverilsko/viralno kampanjo
– ipd.

Prosimo Vas, da si za pripravo predstavitve vzamete čas in celostno razmislite o vsebini predstavitve.

Na koncu so dodali še tole:

Imejte pa v mislih, da iščemo nekaj več. Iščemo izredno osebo, ki ima izreden smisel za marketing ne le nekoga, ki zna 1000 eur pretopiti v AdWordse in o tem voditi statistiko.

Po takšnem sporočilu sem se jim zahvalila za prijaznost in jim zaželela, naj iščejo izredno osebo še naprej.

4. Podjetje Lidl

Po povabilu na razgovor sem se odpeljala v 45 min oddaljen kraj od mojega prebivališča. Razgovor je trajal 2 uri in pol, pri čemer sem v podrobnosti razložila vodilnim, kaj sem počela na prejšnjih delovnih mestih. Do te točke vse ok. Po razgovoru so mi povedali, da imajo zame nalogo, ki jo moram vrniti v roku 4h dni.

Naloga je obsegala naslednje:
1. naloga:
Pred vami je prazna tabela uredniškega plana za Facebook za koledarski teden 50. Glede na letak (na voljo je tudi na naši spletni strani) oblikujte svoj predlog objav z besedilom in opisom vizualne kreative, ki bi šla zraven. Lahko vključite tudi naše stalne vsebinske rubrike, ki jih imamo, lahko pa tudi ne. Število vrstic za posamezen dan predstavlja le okvirne časovne točke, lahko jih upoštevate, lahko tudi ne, prav tako pri vsakem dnevu presodite, koliko objav bi bilo primernih.

2. naloga:
Na Facebooku in Twitterju se na Lidl Slovenija obrnejo številni kupci in potencialni kupci s komentarji, vprašanji ali pritožbami. Spodaj navajamo tri primere vprašanj, ki jih dobivamo (imena in podrobnosti so izmišljena). Opišite celoten postopek, kako bi pridobili informacije za odgovor znotraj hiše, na koga bi se obrnili (če sploh na koga) in zapišite končni odgovor stranki.

Po poslani nalogi (9-urno delo) sem čez 2 tedna prejela obvestilo, da so izbrali drugega kandidata.

5. Podjetje Regal-GH

Na tem podjetju sem šla skozi 4 kroge razgovorov. Prvi je bil z direktorjem marketinga v Sloveniji, drugi z direktorjem marketinga iz tujine, tretji s sodelavko za marketing, ki je zapuščala delovno mesto in četrti z osebo, ki je skrbela za tiskane medije.
V celoti sem za pot tja in nazaj, razgovore in pripravo na razgovore porabila cca. 20 ur.

6. Podjetje Helios

V tem selekcijskem postopku sem šla na 5 krogov razgovorov ter izdelala 2 obsežni projektni nalogi, šla skozi test inteligence (ki je trajal 2 uri) ter osebnostni test (ki je trajal 3 ure).

Na prvem razgovoru sem se predstavila kadrovnici, ki jo je podjetje Helios najelo za izbor kadrov v tem selekcijskem postopku. Razgovor je trajal pol ure.

Na drugem razgovoru sem reševala osebnostne teste, ki so trajali 3 ure, in inteligenčni test, ki je trajal 2 uri.

Na tretjem razgovoru smo se dobili s kadrovnico in psihologinjo, ki sta mi razložili rezultate testov in me podrobno izprašali o mojih delovnih izkušnjah. Pogoj za 4. krog razgovora je bila izdelava power point prezentacije, ki naj bi vsebovala primer mojega dela v preteklosti, podrobne materiale in rezultate kampanje.

Na četrtem razgovoru smo se končno dobili z vodjo marketinga podjetja Helios v Domžalah. Za ta razgovor sem pripravila že omenjeno predstavitev, ki je trajala pol ure, pogovor po tem pa je trajal še dobre pol ure.

In prišlo je še povabilo na 5. krog razgovorov (brez omembe, ali gre za zadnji krog oz. ali obstajajo še drugi konkurenti). Za 5. krog sem ponovno morala izdelati power point prezentacijo, ki naj bi vključevala marketinško strategijo za njihov sklop produktov v kontekstu projekta, ki ga pripravljajo. Prezentacija je trajala pol ure, moje delo s prezentacijo pa je zahtevalo približno 18 ur mojega časa.

7. Podjetje Smartnaris

Poslala prošnjo, prejela povabilo na razgovor. Na samem razgovoru sem najprej govorila z gospodom, ki me je kasneje povabil, da rešim nalogo kar pri njih v podjetju. 1. del naloge je bil inteligenčni test, ki je trajal 1 uro. Drugi del naloge pa je bil: strategija oglaševanja njihove storitve, tako prek spleta, kot tudi v tiskanih in ostalih medijih.

Na razgovoru sem bila 4 ure.

Po tem so me povabili v naslednji krog, kot pogoj pa navedli novo nalogo, ki sem jo zavrnila.

8. Podjetje Big Bang

Poslala prošnjo, prejela povabilo na razgovor, pred razgovorom pa so postavili pogoj, naj rešim priložen vprašalnik.

Reševanje vprašalnika je trajalo slabe 3 ure, vključeval pa je vprašanja večinoma odprtega tipa v smislu:

KAJ VAS NAJBOLJ MOTI PRI VAŠIH SODELAVCIH?
OPIŠITE IDEALNEGA VODJO!
KAKO SI PREDSTAVLJATE IZBRANO DELOVNO MESTO IN ZAKAJ STE SE ODLOČILI PRIJAVITI PRAV NA TO DELOVNO MESTO?

Enaka vprašanja so mi v nadaljevanju zastavili tudi na samem razgovoru. Mogoče so preverjali, ali se spomnim, kaj sem vpisala v vprašalnik.

9. Podjetje SM Studio Marketing

Poslala prošnjo, prejela povabilo na razgovor. Začeli smo ob 10. uri. V sobi nas je bilo 9 skupaj z dvema nadrejenima iz podjetja. Najprej so nam povedali, da bo postopek trajal cel dan, v nadaljevanju, da je delo pogodbeno (v razpisu je pisalo »nedoločen čas«), nato pa, da če pričakujemo spodobno plačilo, tega tu ne bomo dobili, saj se podjetje sooča s hudimi finančnimi izzivi.

V prvem delu smo prejeli list, na katerem je pisalo, naj sestavimo marketinški plan za oglaševanje x produkta in naj bomo pri tem izjemno kreativni. Po 1-urni nalogi so nas odslovili (privoščite si kavo) in pridite nazaj ob 15. uri. Se pravi, za 4 ure naj se damo nekam. Ob 15. uri so vsakega posebej poklicali v prostor in zahtevali, naj predstavi svojo marketinško strategijo v obliki govora pred vsemi vodilnimi. Potem smo čakali do 17h, da so bili vsi na vrsti, in potem so nas spet vsakega posebej povabili v sobo, kjer so nam razložili, da to ni povsem tisto, kar iščejo. Ne vem, ali so koga v resnici izbrali. Postopek se je torej zaključil ob 18h.

Skratka, ker je iskalcev zaposlitve malo morje, si delodajalci vedno več privoščijo. Najbolj pa mi grejo “kocine pokonci”, ko zahtevajo razne projektne naloge, ki jih potem pridno zbirajo in porabijo v lastne namene. Iz srca srečno vsem tistim, ki iščete zaposlitev!

Zelo zanimivo poročilo, sliva22! Lahko še približno opišeš, kako je zadeva potekala v podjetju, kjer si kasneje dobila zaposlitev?

noufakingšit — a neka brezposelna iskalka zaposlitva bo pa naredila v 1/2 ure projekt, ki ga še nihče ni videl, je pa pobral že vse možne nagrade in raketiral izdelek v nebo ☺☺☺

Replika na zadnji komentar: vsi zdajšnji zaposleni in zaposlene so bili enkrat iskalci 🙂 pa ne podcenjujmo tega: več glav več ve. Poznam ljudi, ki so že vrsto let v marketingu in sčasoma ti zmanjka idej … takrat prav pridejo ideje, ki še “neobremenjeno” razmišljajo, nimajo toliko izkušenj, a ravno zato lahko vidijo out of the box. Meni se to zdi čist logično.
Zaposlitev, ki jo imam zdaj, je zahtevala prošnjo z nekaj dokazili, potem pa razgovor, ki je trajal 1 uro. Na razgovoru sta bili vodja kadrovske, njena pomočnica in moja bodoča šefica. Noben kunšt 🙂

Žal si “over qualified” za večino slovenskih podjetij, kjer si kandidirala. Samo ti to napišem 🙂 In to gre marsikomu, ki selekcionira, še kako v nos. Sposobnost, ki je večja od tistih, ki bi te najeli 🙂

So pa nekateri izmed njih prišli do zastonj idej in priprave planov za njihov PR, trženje iz tistega, kar si jim pripravila 🙂

Normalo, da ocenjujejo kandidate. Kaj bi šele bilo, če bi ti dal laptop, pokril roke in ti narekoval stavke v Angleščini, Francoščini, Nemščini in Italijanščini?

Predsednik uprave pa dobi 64.000 evrov bruto plače na MESEC !

Od kje ti take bedaste??? Generalni direktor Novartisa ima mesečne plače okrog enega miljona.

Jaz sem delal v proizvodnji. Sodelavci totalen poden, razen svetlih izjem.
Delo nic kaj zahtevno, eno in isto pocnes oz. Te vodi komp. Skratka proizvodnja pac, kjer ti pamet kaj hitro odpove, v njihovih razmerah. Zdaj delam za isti denar, samo zjutraj in neprimerno boljsim vzdusjem.

Tole je tudi eno protislovje kapitalizma. Po eni strani se zagovarja gestapovske metode selekcije kandidatov za proizvodnjo, ker gre za farmacijo, ki proizvaja produkte, kateri odločajo o zdravju in življenju ljudi; da so za taka delovna mesta primerni samo najzaneslivejši, najbolj odgovorni in predani fizikalci, potem se pa korporacija vse te izbrane kvalitete nagradi samo z minimalno plačo. Delavska elita na koncu vleče na mesec istega minimalca kot kak vratarski pijanček, smrkava natakarica, ki se ji ne da kave streči ali pripravnik v javni upravi. Vsem kapitalizem potem nalepi isto ceno.

Dejstvo je sledeče. Blog je precej trapasto napisan, žal pa vsebina in način preverjanja ter gestapovske metode niso izmišljene. Sam sem dal to skozi in lahko tovrsten pristop potrdim. Na razgovoru nas je bilo kar nekaj visoko izobraženih kandidatov za delovno mesto farmacevtskega tehnika. Ne glede na višjo izobrazbo nismo imeli prav nič bolj prijazne obravnave. Edina razlika je bila ta, da smo namesto mostu izdelovali hiške. Na razgovoru pa so bili prisotni posamezni oddelčni vodje in predstavnica zaposlitvene agencije ter predstavnica kadrovske iz Leka. Mene so zmotile predvsem cinične pripombe in način zasliševanja, ki je bil bolj kot razgovoru podoben zaslišanju preiskovalcev. Zapisujejo si vsak gib in vsako besedo, zato lahko potrdim avtentičnost tovrstnih metod. Pogovor ni bil ravno na nivoju ljudi s čustveno inteligenco ampak bolj podoben ljudem, ki imajo kljub visoki izobrazbi in funkciji popolno odsotnost čutvene inteligence. Človek seveda ne pričakuje da te trepljajo po rami in ravnajo kot z užaljenim otrokom, vendar pa pričakuješ vsaj človeku primerno dostojno obravnavo.

Nihče od nas ni bil sprejet, morda je tako celo bolje saj si v takem okolju s takšnimi ljudmi niti ne želim delat, sploh pa ne za tako mizerno plačilo. Kdor je pameten in ima doktorat iz katere od naravoslovnih smeri naj izkoristi priložnost tujine in tam ostane.

jaz sem se pred 15-imi leti prijavil za službo v precej veliki, znani in močni firmi v Ljubljani na mesto vodje enega oddelka. Fajn plača, bonitete… In tudi jaz sem šel skozi sito: skupno 4 razgovori, testi inteligence, lažnivosti, psihološki, logični. Meni se ni zdelo nič groznega! In očitno sem dobro opravil, ker so mi ponudili službo.

Lek precej dobro poznam, kot tudi Krko, kot zunanji sodelovec. Krka mi ni vsec ker skozi cel delavni cas ne mores prizgat cigarete, sem opazil ogromno ljudi, ki se po sluzbi zapeljejo na Qlandia parking, prizgejo enega in gredo naprej. Jaz sem hodil ven na malico, po malici spil kavo in se nakadil. Vsesplosno pocutje pa je vseeno na Leku slabse, nekako sem dobil obcutek, da niso toliko zadovoljni, predvsem kaksni novi so pricakovali vec. Vseeno je vse OK, samo slabse kot v Krki. Poznam veliko ljudi iz oddelkov razvoja in analitike, nekaj tudi iz proizvodnje. Proizvodnja je pac proizvodnja, nekateri so zadovoljni, nekateri ne. Nikakrsnih pritozb nisem slisal, samo to, da pac proizvodnja je proizvodnja – za dela z zahtevano OS izobrazbo ne mores dobit veliko, clovek pa pac mora bit vseeno odgovornejsi kot v drugih proizvodnjah (recimo kovinskih izdelkov). Zato sem tudi sokiran nad visino place tukaj omenjene. Verjetno je to samo za agencijske delavce, kasneje po pripravnistvu, ko se neposredno pri njih zaposlijo pa je upam da boljse. Na visjih mestih pa so pac place boljse to je jasno. Profil postenega delavca pa je pomemben na vseh mestih tako da ni kaj, analiza je primerna, neumnosti se ne smejo dogajati, ob malenkosti je skoda hitro ogromna.

Lek je katastrofa, delati tam je muka, če se le da, stran od njih.

Njihova kadrovska služba je pa sploh znana po šalabajzerstvu.

Pred cca 3-4 leti sem podobno doživel v jysku, povabljen sem bil na razgovor, kamor je prišel področni vodja iz LJ.
Razgorvor je potekal cca 1 uro, spreševal je podobno kot je napisal prvi za let, kako bi odreagiral napram sodelavcem le jih dobim kršiti pravila, kako bi reagiral v raznih situacijah v trgoavini… (npr. zadaj pred skladiščem imam šleper blaga za spravit notr, pripravlja se k dežju sam sem, čas za it na malico in trgovina je polna ljudi – kaj naredim jaz, oz moje prioritete ….), Šlo se je za delovno mesto prodajalca, kjer bi delal vse dni v tednu mogoče bi padla 1 do 2 nedelje fraj v mesecu.
Najboljše je blo pa na koncu….plača….. 580 eur neto! seveda + dodatek če doseže poslovalnica nek tromesečni plan. …… katerega v dveh letih poslovanja še niso dosegli 🙂

skandinavian living and sliping …. and uganda pejing

No, ta komentar pa zmaga…. ;););)

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

A niso farmacevtska podjetja tista peklenska združenja, katerih produkti zastrupljajo ljudi in jih delajo odvisnike? Zakaj naj bi potem med zaposlenimi pri jih vladala ne vem kakšna odgovornost in disciplina, če je njihova naloga proizvajati čim več strupa za množično uničevanje?

Na čem pa si ti?

Pozdravljeni,

lejte preko agencije delajo večinoma vsi v večjih firmah (Sava,Krka,Acroni..itd.) V Leku imaš razgovor najprej preko agencije govorim za delo 5.stopnje v proizvodnji. Po Uspešnem razgovoru imaš še razgovor v Leku (agencija izbere primerne) in v Leku se odločijo al ja al ne. OPotem delaš preko agencije in prej ali slej dobiš Lekovo pogodbo,če si priden. Je pa odvisno kje delaš saj je veliko obratov tam..pakiranje,skladišče, sterilni izdelki, tabletarna, tekoči…in ja tam je veliko ljudi in tako kot povsod odnosi so kakor si narediš oz.kaka oseba si. Je pa res odgovorno delo recimo sterilni izdelki, kjer se dela za inekcije v žilo,aseptično delo..in tam more biti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sterilno ,da ni kaj okuženo in zato toliko nadzora v proizvodnji. Plača je pa na začetku res tko tko..ni nevem kaj ampak imaš vsako leto razgovore in ocenevanje in če si priden ti plača lepo se dviguje + božičnica in nagrada, ki jo izplačujejo in še tekom leta lahko dobiš nagrado za delo. Je pa tko vsak je za nekaj in vsakemu ni všeč vse..smo si različni in tako je prav..nekomu je bolje voziti kombi recimo.
Pa, če delaš turnus delo v sterilnih dobiš na koncu, za slo.rezmere lepo plačo sploh, če se plača ti dviguje,kar se ti prej ali slej..Je pa res, da za tako odgovorno delo definitivno začetna plača ni nevem kaj..treba je počakati ampak se obrestuje s časoma. Ker ko prideš na sterilne recimo ti dejansko pol leta do enega leta ne delaš nič odgovornega oz.nisi samostojen in dejansko se šele učiš (izobraževanja,predavanja,kvalifikacije)..ko pa si samostojen si pa seveda zaslužiš boljšo plačo.
Tko, da kdor ni probal ne ve kako je in kakšni so odnosi,plače,pogoji. Nikjer pa ni vse popolne in super povsod so + in -.
LP

No, ta komentar pa zmaga…. ;););)
[/quote]

Naivnost ljudi je brezmejna…

No, ta komentar pa zmaga…. ;););)
[/quote]

Naivnost ljudi je brezmejna…
[/quote]

Z zdravili se ni za igrat, samo če nekdo malo zameša stvari, je to lahko za pacienta usodno! Tu morajo biti gestapovske metode, če ne, je bolje, da se vse kar ukine.

Najbolj žalostno je, da buzerirajo tiste najniže. Kader, ki ga sami vabijo k sebi, pa nosijo po rokah. Po revežu pa udari z vso silo. Poznam nekaj ljudi v Leku in so zelo zadovoljni. Problem je s kadrom, za katerega zadolžijo agencije.

Ne vem, zakaj bi moral biti v farmaciji kaj bolj rigorozen nabor kot drugod? Recimo v živilsko predelovalni industriji. Oni tudi lahko povzročijo množične zastrupitve. Ali pa v medicini. A medicinske sestre in dohtarje tudi takole buzerirajo pri sprejemu v službo? Ali pa voznike tovornjakov in avtobusov. Tudi oni lahko povzročijo tragedijo na cesti, pa jih ne drkajo s takimi metodami. Električarji lahko iz malomarnosti povzročijo kratek stik in požar v stolpnici polni ljudi. Avtomehanik ti lahko slabo nastavi zavore in na avtocesti povzročiš verižno trčenje. A gredo oni čez tak dril pred sprejemom v službo kot tisti fizikalci v Leku? Tisto je eno samo izživljanje nad rajo, ki ničemur ne koristi.

A je kdo bil alergicen na prsice na zdravniskem?
Je nardil potem zdravniskega?
Gre se za mesto operaterja.
Hvala

New Report

Close