Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Različna prepričanja med partnerjema

Različna prepričanja med partnerjema

Joj same polizane, vatice. Tebi se je lepo družiti z ljudmi, ki imajo enak pogled, ko pa ima človek drugačnega je pa že za odstrel. Potem si pa drzneš sama sebi krono na glavo posaditi.[/quote]

Tvoj argument je kakšen? GA nisi podal-a. Za odstrel? Tako nestrpno si se ti izrazil-a.
TI namignem? S svojim nestrpnim komentarjem si povedal-a o sebi več kot si misliš 🙂

Da bi se zaradi politike skregal z mojo ženo? pa saj nisem neumen.

Je pa res da imate ženske veliko večje probleme s tem kot moški. To izhaja iz notranje potrebe po spreminjanju drugih.

Ja, se kar precej strinjam. Iskanje skupnega pogleda je lahko dober in zanimiv izziv – in skoraj vedno se ga da najti, če se le oba vpletena potrudita in ne vržeta puške v koruzo po prvih 10 debatah…[/quote]

Mislim, da je edini ključ spoštovanje.

Mislim tudi, da težko najdeš par, ki bi si bil tako različen, kot sva si midva z možem. Vse od A do Ž razmišljava različno, delava različno, imava rada popolnoma različne stvari, skratka sva si popolno nasprotje. Nisem horoskopski vernik, ampak tudi po horoskopu sva najslabša možna kombinacija v ljubezni, prijateljstvu in poslovnem partnerstvu. Ampak, nasprotja naj bi se privlačila in za naju to velja 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!

Seveda sva se na začetku najine zveze kregala, ker predvsem meni ni bilo jasno, kako je lahko tako tumbast. Mož teh težav ni imel in od njega sem se naučila eno veliko življenjsko stvar: spoštovanje!
Ko se to dojela in razumela, sva se nehala kregat zaradi lastnih mnenj in karakterjev, spoštujeva mnenje in odločitve drug drugega, sprejemava različnost, se učiva en od drugega, pri razhajanjih pa se odločava glede na skupno dobro cele družine. Ja, družina nama je pa obema na prvem mestu.[/quote]
Čestitke, jaz, saj pravim, ne vem, če bi lahko.
Pa ni problem politika, mnenja….bolj so pri meni problem vrednote. Jaz ne bi mogla recimo spoštovati človeka, ki bi izjavil, da je treba vse homoseksualce poslati na zdravljenje ali pa izločiti iz javnega življenja (dajem kot primer) . Ali ki bi trdil, da so črnci enaki opicam. Ali ki bi vse, ki ne mislijo tako kot on, zmerjal s “komunisti”…

Mislim, da je edini ključ spoštovanje.

Mislim tudi, da težko najdeš par, ki bi si bil tako različen, kot sva si midva z možem. Vse od A do Ž razmišljava različno, delava različno, imava rada popolnoma različne stvari, skratka sva si popolno nasprotje. Nisem horoskopski vernik, ampak tudi po horoskopu sva najslabša možna kombinacija v ljubezni, prijateljstvu in poslovnem partnerstvu. Ampak, nasprotja naj bi se privlačila in za naju to velja 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!

Seveda sva se na začetku najine zveze kregala, ker predvsem meni ni bilo jasno, kako je lahko tako tumbast. Mož teh težav ni imel in od njega sem se naučila eno veliko življenjsko stvar: spoštovanje!
Ko se to dojela in razumela, sva se nehala kregat zaradi lastnih mnenj in karakterjev, spoštujeva mnenje in odločitve drug drugega, sprejemava različnost, se učiva en od drugega, pri razhajanjih pa se odločava glede na skupno dobro cele družine. Ja, družina nama je pa obema na prvem mestu.[/quote]
Čestitke, jaz, saj pravim, ne vem, če bi lahko.
Pa ni problem politika, mnenja….bolj so pri meni problem vrednote. Jaz ne bi mogla recimo spoštovati človeka, ki bi izjavil, da je treba vse homoseksualce poslati na zdravljenje ali pa izločiti iz javnega življenja (dajem kot primer) . Ali ki bi trdil, da so črnci enaki opicam. Ali ki bi vse, ki ne mislijo tako kot on, zmerjal s “komunisti”…[/quote]

Zmerjanje z domnevnimi ‘janšisti’ se pa že lažje spregleda, a ne… 🙂


Čestitke, jaz, saj pravim, ne vem, če bi lahko.
Pa ni problem politika, mnenja….bolj so pri meni problem vrednote. Jaz ne bi mogla recimo spoštovati človeka, ki bi izjavil, da je treba vse homoseksualce poslati na zdravljenje ali pa izločiti iz javnega življenja (dajem kot primer) . Ali ki bi trdil, da so črnci enaki opicam. Ali ki bi vse, ki ne mislijo tako kot on, zmerjal s “komunisti”…[/quote]

Zmerjanje z domnevnimi ‘janšisti’ se pa že lažje spregleda, a ne… :)[/quote]

Ma niti ne :-)))))
Joj, da moj voli Janšo :-))) Po mojem bi od šoka postala privrženka Trumpa.

Joj same polizane, vatice. Tebi se je lepo družiti z ljudmi, ki imajo enak pogled, ko pa ima človek drugačnega je pa že za odstrel. Potem si pa drzneš sama sebi krono na glavo posaditi.[/quote]

Tvoj argument je kakšen? GA nisi podal-a. Za odstrel? Tako nestrpno si se ti izrazil-a.
TI namignem? S svojim nestrpnim komentarjem si povedal-a o sebi več kot si misliš :)[/quote]

Ja moj argument je da si vatica, ker tisti, ki nima enakega mnenja. kot ti. se skriješ ali pa ga označiš za odstrel. To vatice počnejo veš. Verjetno bi vse Slovence, ki nimajo enakega mnenja kot ga imaš ti poslala na grmado. Ja to je moj komentar o tebi. Če pa ti misliš, da sem povedal vse o sebi pa tudi prav, če tako misliš. Mi je vseeno. Jaz dobro poznam vatice kot si ti. Kaj zmorejo narediti sočloveku, ki ne delijo enakega mnenja. Poglej okoli sebe vatice.

Kako se sploh lahko prerekate doma zaradi politike in vere?

Zanimivo branje. Hvala.

Ma midva sva kontra
in ker sem jaz tazrela in dovolim in se ne počutim ogroženo, če nekdo razmišlja drugače
nama čist lavfa
jz sem za geje on ni za pedre, jz sem nikogar on je za vse ..
ma boli mene briga ej…
stara vzam se vroke in dovol , da ima nekdo pač drugačno mnenje
če se ne znaš s tem spopast
o politiki in o veri se ne pogovarjaj..pika

Resda je za boljšo povezanost dobro imeti skupne/kompatibilne vsaj osnovne vrednote, poglede in razjasnjena pričakovanja, a se z medsebojnim spoštovanjem in občudovanjem svežine različnosti vse da.
Na koncu pa naj odtehta to, kolikor se kdo v takem odnosu počuti “izpolnjenega” (“dopolnjenega”, “nadgrajenega”). 🙂


…in koliko sta se drug-drugemu pripravljena prilagajati (ali podrejati).

Zakonca se prepirata glede politike? To je kot bi se prepirala komu drek bolj smrdi.

jaz z nekaterimi prijatelji (recimo bolj vernimi) NE hodim v razprave, je brezplodno in lahko se samo poslovimo od prijateljstva, kar bi bilo škoda. on živi kot želi, jaz bom pa tudi.
pa da se kregaš zaradi politike, kdor tukaj 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stoji na svojem bregu in trdi da ima edini prav, je bedak. kregat se zaradi politike? se ločit? pa niste normalni, no.


Tisti, ki je nestrpen do prebežnikov, je nestrpen zaradi nasilja, ki ga povzročajo. Če boš ti do nasilneža empatična, te bo mirno olupil in pojedel, ter šel naprej do naslednjega empatičneža.[/quote]

tipično poenostavljanje – če bi bilo to res, kar trdiš, bi bilo vse naokrog “obsedeno stanje”, policija bi bila na nogah, saj bi v vsej množičnosti, kot jih je, že zdavnaj zavladala anarhija.
Pa zdaj? Kakšen neargument sledi nadalje? Bova skupaj razbila še kakšen napačen pogled…[/quote]
Kaj, če bi bilo res? A da je nekdo nestrpen do njih zaradi nasilja? Pa zdaj reči, da ni zato, če lahko. 🙂 Nikjer nisem trdil, da povsod vlada nasilje z njihove strani. Niti tega ne zanikam, sploh tega nisem komentiral. 😛

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz priznam, da bi pri vprašanju vere, kot par pogrnila na celi črti, če on ne bi bil ateist. Enostavno ne razumem ljudi, ki v tem času še verjamejo v neke bogove in nadnaravna bitja. Ne morem, mi ne potegne. Da pa bi še pričakoval, da bi otroke krstila, ali se poročila cerkveno, bi bil pa res že problem. Saj prijatelje imam verne in včasih, ko smo kaj spili, smo tudi že zapeli glede tega, ampak da bi z nekom živela, ki je tako nazadnjaški in verjame v pravljice, pa po moje na dolgi rok ne bi šlo.

Na koncu je vse odvisno od teh konkretnih posameznikov, ki sta v zvezi. Poznam verne ljudi, ki jih spoštujem. Z nekom globoko, resnično vernim bi načeloma lahko bila. Bila sem pa v zvezi z vernim, kjer so stvari izgledale tako: “Ker verjamem v boga, sem boljši človek od tebe, zato bo tako, kot bom jaz rekel.” To je precej formiralo mojo predstavo o vernikih – žal se vsak dan bolj potrjuje. No, na to sem nasedla samo enkrat.

A se zavedas, da so med vernimi tudi izredno izobrazeni ljudje? Znanstveniki? Profesorji fizike? Zdravniki in kirurgi? Bi vernemu kirurgu upala reci, naj te ne operira, ker mu ne mores zaupati, saj da on verjame v pravljice???
Res zelo ozkogledno od tebe, ceprav bi vecjo ozkoglednost pricakovala od verskih blaznezev. Pa nisem verna, ampak me je tvoje mnenje zmotilo.

No mislim, prej ali slej trčiš v zadevo, ki je lahko samo bela, ali samo črna.
Jaz vernike spoštujem, nimam nič proti, tudi v cerkev grem, če je tak pogreb ali poroka, nimam z nikomer nobenega konflikta. Ampak recimo ne bi pa želela, da so moji otroci krščeni, niti jih ne bi poslala k verouku. Kar bi bilo recimo za vernika-partnerja zelo verjetno nesprejemljivo.
Kako pa rešiš tako situacijo? In ne mi reči da “pač popustiš, saj gre samo za obred, saj ni treba verjeti…) ker se meni to osebno zdi to še slabše – da hinaviš in lažeš.

In ti maš sebe za strpno in odprto? posebne “skillse” rabi človek da razume nekoga ki je drugačen od sebe.

Zato pač imate taki ljudje sebi enake partnerje. Če nisi sposoben konsenza, potem škoda iskati partnerja ki razmišlja diametralno nasprotno

Zakaj bi to bila hinavščina in laž? Če jaz ne verjamem v zakramente, mi je popolnoma vseeno, če moj otrok enkrat v življenju malo neke vode dobi na glavico, čez sedem let eno svečo v roke, novo obleko in kup daril? Mislim, da imajo s tem težave le tisti, ki nekako niso čisto prepričani, da “mogoče pa je vseeno kaj res” :-). Jaz jih nimam in najini otroci imajo zakramente in so hodili k verouku zato, ker je možu veliko pomenilo, meni je bilo vseeno, dokler sem imela zraven pravico otrokom povedati svoje mnenje (ki je bilo včasih drugačno od veroučnega). Volk sit in koza cela, midva pa se imava še naprej rada 🙂

Zakaj bi to bila hinavščina in laž? Če jaz ne verjamem v zakramente, mi je popolnoma vseeno, če moj otrok enkrat v življenju malo neke vode dobi na glavico, čez sedem let eno svečo v roke, novo obleko in kup daril? Mislim, da imajo s tem težave le tisti, ki nekako niso čisto prepričani, da “mogoče pa je vseeno kaj res” :-). Jaz jih nimam in najini otroci imajo zakramente in so hodili k verouku zato, ker je možu veliko pomenilo, meni je bilo vseeno, dokler sem imela zraven pravico otrokom povedati svoje mnenje (ki je bilo včasih drugačno od veroučnega). Volk sit in koza cela, midva pa se imava še naprej rada :-)[/quote]

Ja, eni pač ne zmorejo takega razmišljanja.

Pri nama je ta situacija, s strpnostjo vse rešiva in dobro živiva.
V ekstremih popuščava in otroci imajo zakramente tudi poroka je bila cerkvena. Po njih se sami odločajo ali. bodo obisovali cerkvene obrede in jih ne obiskujejo. V politiki sva zložna in nimava dobrih mnenj o politikih, jaz pa ne o beguncih;-);-)

Zelo res. Midva sva zelo ekstremno vsak na svojem koncu in očitno oba potrebujeva protiutež in zapolnitev tistih sfer, ki jih nimava sama pri sebi, jih ima pa partner. SKupaj se dopolnjujeva in nadgrajujeva, skupaj pokrivava dobro vsa področja 🙂

New Report

Close