Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razmišljam, ali naj sodelavki pomagam ali ne

Razmišljam, ali naj sodelavki pomagam ali ne

V podjetju se že dalj časa išče delavca za bolj vodstveno in odgovorno funkcijo. Predlagali so mene in jaz sem sprejela, a sem po dveh tednih probe to odklonila. To je res nehvaležno delo in tudi plača ne bi bila bistveno višja od zdajšnje. Hvala lepa. Tista dva tedna sem bila stalno pod stresom. Nisem jaz za to. Ampak pustimo zdaj to.

Skratka, zdaj pa je prišla nova sodelavka. No, ni več tako nova, saj je že pol leta pri nas. Manjka ji pa še veliko znanja in izkušenj, a so jo kljub temu imenovali za to funkcijo. V bistvu so jo vprašali, tako kot so mene, in je to tudi sprejela. Do mene je bila in je še vedno prijazna. A upam, da to ni le začasna prijaznost. Navsezadnje mi je zdaj nadrejena. Bojim se, da pri meni samo išče znanje in izkušnje, ko jih bo pa osvojila, pa nož v hrbet. To sem že doživela v eni izmed prejšnjih služb. Tako sem bila jezna, da sem dala odpoved. Nisem zmogla gledati to zlobno faco 8 ur na dan.

Kaj naj storim? Sama od sebe ji sicer nič ne povem, razen če me vpraša. Sprašuje me pa kar pogosto.

Točno tako, povej ji, ko te kaj vpraša, sama ne silo v njo s pomočjo. Bodi skulirana in ne “pametuj”. Tudi tisti, ki zarinejo nož, dobijo sekiro ob svojem času.

Odgovor na objavo uporabnika
Zdaj mi je nadrejena, 05.05.2024 ob 12:24

V podjetju se že dalj časa išče delavca za bolj vodstveno in odgovorno funkcijo. Predlagali so mene in jaz sem sprejela, a sem po dveh tednih probe to odklonila. To je res nehvaležno delo in tudi plača ne bi bila bistveno višja od zdajšnje. Hvala lepa. Tista dva tedna sem bila stalno pod stresom. Nisem jaz za to. Ampak pustimo zdaj to.

Skratka, zdaj pa je prišla nova sodelavka. No, ni več tako nova, saj je že pol leta pri nas. Manjka ji pa še veliko znanja in izkušenj, a so jo kljub temu imenovali za to funkcijo. V bistvu so jo vprašali, tako kot so mene, in je to tudi sprejela. Do mene je bila in je še vedno prijazna. A upam, da to ni le začasna prijaznost. Navsezadnje mi je zdaj nadrejena. Bojim se, da pri meni samo išče znanje in izkušnje, ko jih bo pa osvojila, pa nož v hrbet. To sem že doživela v eni izmed prejšnjih služb. Tako sem bila jezna, da sem dala odpoved. Nisem zmogla gledati to zlobno faco 8 ur na dan.

Kaj naj storim? Sama od sebe ji sicer nič ne povem, razen če me vpraša. Sprašuje me pa kar pogosto.

Kdo si? Na to si odgovori. Da dovoliš da zunanji vplivi in ljudje vplivajo na to kdo si, kako se obnašaš do ljudi in kako deluješ v življenju…
Kaznovati hočeš nekoga, ki nima nobene veze s tvojimi prejšnjimi izkušnjami v življenju, za nekaj kar ni on naredil. Kakšen človek tako deluje? Na to si odgovori. Ker je tebi nekdo zabil nož v hrbet, bi ti sedaj vrnila nekomu tretjemu tako da mu ne pomagaš ko te prosi, čeprav imaš to možnost? Kaj to pove o tebi? Si kaj boljša od tistih ki so ti nož v hrbet zabijali, ali si se spustila na njihovo raven?

Jaz te sploh ne razumem.  Sama nisi želela tega delovnega mesta ker si nesposobna in zdaj te žre, ker ga nekdo drug opravlja?  In tebe skrbi, da ti bo ta nekdo zaril nož v hrbet ker je napredoval?  Ne razumem.

Odgovor na objavo uporabnika
kaj sploh?, 05.05.2024 ob 13:32

Jaz te sploh ne razumem.  Sama nisi želela tega delovnega mesta ker si nesposobna in zdaj te žre, ker ga nekdo drug opravlja?  In tebe skrbi, da ti bo ta nekdo zaril nož v hrbet ker je napredoval?  Ne razumem.

Tega ne razumeš, ker ne delaš v javnem sektorju. Jaz jo pa v nulo razumem. Moj nadrejeni je vse obesil name, mojim podrejenim je pa dol viselo. Na koncu sem delala ko budala za ene in za druge, podrejeni so mi skrivali podatke, delo, napake, nadrejeni pa so me jahali s prelaganjem svojih nalog name. Za en plačni razred razlike? 36 eur? Ne, hvala.

Popolnoma te razumem. Pazi, ona ni več sodelavka, je pa tvoja nadrejena. Ima moč, ki jo lahko izkoristi v tvojo korist ali škodo, če bo nanjo vplival kdo iz okolice. Opazuj, kdo se bo začel smukati okrog nje. Vedno je nekdo, ki leze novemu vodji v zadnjico. Za začetek bodi skromna z informacijami. Potem boš pa videla, kam veter piha. Lahko te bo izbrala za svojo desno roko, lahko te bo pa odpikala. Oči na peclje in opazuj!

Odgovor na objavo uporabnika
Brisača se suši, 05.05.2024 ob 14:32

Tega ne razumeš, ker ne delaš v javnem sektorju. Jaz jo pa v nulo razumem. Moj nadrejeni je vse obesil name, mojim podrejenim je pa dol viselo. Na koncu sem delala ko budala za ene in za druge, podrejeni so mi skrivali podatke, delo, napake, nadrejeni pa so me jahali s prelaganjem svojih nalog name. Za en plačni razred razlike? 36 eur? Ne, hvala.

Ampak ti pišeš o tem, da so ti podrejeni nagajali, ona pa piše, da je sama v podrejenem položaju in sprašuje, če naj nadrejeni sodelavki pomaga ali ji nagaja.

Povem ti iz lastnih izkušenj, da se mi je podobno zgodilo. Prišla je nova nadrejena in jaz sem ji veliko pomagala, ker sem že veliko let na firmi in znam vse in tudi vsakega delavca poznam do potankosti. Moje zaupanje je zlorabila in celo prebila se je na moj račun na najvišjo lestvico. S tem je tudi uničila marsikoga da je bil primoran dati odpoved. Visok ego, samo ona ima prav in če je ne hvali in ne občudujes, nisi vreden nič. Zdaj mi je hudičevo žal, da sem jo ščitila in poveličevala, saj se je pokazala v čisto drugačni luči. In ja, nikoli več ne pomagam na takšen način ljudem z visokim egom.

Kot ženska si obljubi da boš gojila svojo visoko kulturo. Preberi si podrobno svojo pogodbo, poglej svoj karakter, nastavi svoje meje, in si priznaj da je vajina pozicija ASIMETRIČNA. ona je šef, v dobrem in slabem. Kot šef NE MOREŠ žicati PODREJENEGA, kako naj te potem spoštujem. Ne bo šlo. Ona bo mogla grist in garbat, drugače ne bo nič. Na lep način se umakni, čim dlje.

Kot ženska visoke kulture imaš pa itak v roki že drugo ponudbo, nekje drugje. Zgodba tu se počasi zate zaključuje. Si tam samo še iz udobja? Kot stara copata? To ni energetsko uredu. Razen če imaš kredit in otroke. Če si mlada, bo treba POLETETI.

Odgovor na objavo uporabnika
Moje izkušnje, 05.05.2024 ob 14:45

Povem ti iz lastnih izkušenj, da se mi je podobno zgodilo. Prišla je nova nadrejena in jaz sem ji veliko pomagala, ker sem že veliko let na firmi in znam vse in tudi vsakega delavca poznam do potankosti. Moje zaupanje je zlorabila in celo prebila se je na moj račun na najvišjo lestvico. S tem je tudi uničila marsikoga da je bil primoran dati odpoved. Visok ego, samo ona ima prav in če je ne hvali in ne občudujes, nisi vreden nič. Zdaj mi je hudičevo žal, da sem jo ščitila in poveličevala, saj se je pokazala v čisto drugačni luči. In ja, nikoli več ne pomagam na takšen način ljudem z visokim egom.

In od kje tebi da ima ta novo zaposlena visok ego? Zato ker je sprejela dm ki ga avtorica noče oz. ni sposobna opravljati? Jo je treba drkat v glavo zato? Ker ziher ima visok ego a ne če je šiht k ga ti nočeš sprejela. Gnusni ljudje v dno duše. Bevskate po drugih, pa ste isti. Dno od dna. Pa še tako glupi da resno mislite da ste dobri ljudje, vsi ostali pa slabi. Prvi izgovor ki ga najdete vam pride prav da nekoga drkate v glavo. Čeprav sploh veste ne nič o njemu in vam ni nič naredil. Izgovor – zato k je mene veš en k ga ti ne poznaš drkal v glavo, zdej pa jaz tebe. Tako to gre. In potem se čudimo stanju v družbi.

Pač kdor zna… ima prednost.

To je to.

Za zdaj jo imaš ti. Dokler imaš nekaj, česar ona nima… ti ne more nič.

Nihče ti ne more nič.

Ko se bo naučila pa… kaj pa bi ti realno lahko naredila?

Nekdo je enkrat rekel , če želiš vedeti kakšen je kdo  mu pusti vladati . Zgleda , da si isto napako naredila že drugič .

Znanje in izkušnje usvojimo in ne osvojimo.

Odgovor na objavo uporabnika
đizs, 05.05.2024 ob 16:17

In od kje tebi da ima ta novo zaposlena visok ego? Zato ker je sprejela dm ki ga avtorica noče oz. ni sposobna opravljati? Jo je treba drkat v glavo zato? Ker ziher ima visok ego a ne če je šiht k ga ti nočeš sprejela. Gnusni ljudje v dno duše. Bevskate po drugih, pa ste isti. Dno od dna. Pa še tako glupi da resno mislite da ste dobri ljudje, vsi ostali pa slabi. Prvi izgovor ki ga najdete vam pride prav da nekoga drkate v glavo. Čeprav sploh veste ne nič o njemu in vam ni nič naredil. Izgovor – zato k je mene veš en k ga ti ne poznaš drkal v glavo, zdej pa jaz tebe. Tako to gre. In potem se čudimo stanju v družbi.

Pa povej potem zakaj so v njenem mandatu štirje dobri delavci dolga leta na tej firmi dali odpoved? Pod vodstvom prejšnjega nadrejenega pa več let nihče. Vsi vidimo slabše rezultate, pa je še vedno na vrhu z visokim egom. In ja, tudi direktor se je zamenjal v času njenega prihoda in očitno mu dobro pere možgane.

Odgovor na objavo uporabnika
Pa povej razlog, 06.05.2024 ob 11:30

Pa povej potem zakaj so v njenem mandatu štirje dobri delavci dolga leta na tej firmi dali odpoved? Pod vodstvom prejšnjega nadrejenega pa več let nihče. Vsi vidimo slabše rezultate, pa je še vedno na vrhu z visokim egom. In ja, tudi direktor se je zamenjal v času njenega prihoda in očitno mu dobro pere možgane.

In kaj ima ta tvoja zgodba z nadrejeno avtorice, ki je ti sploh ne poznaš? wtf

Ja, ti mladi in tudi ne več tako mladi so ene take hecno pojave. Nož v hrbet jim je normalen način delovanja. Če nisi tak, te niti ne spoštujejo.

Jaz sem eno 4 leta pripravljala na vodstveno funkcijo, ji nato se eno leto pomagala, ko je prevzela funkcijo, potem sem se pa želela odmakniti in se končno posvetiti svojemu delu in svoji karieri. V zahvalo mi je naredila tako štalo, da bom verjetno morala oditi. Seveda se predvsem tolcem po glavi, zakaj sem jo sploh predlagala za vodstveno mesto. Ker se nikoli ni kaj prida izkazovala pri delu. Zdaj so pa zraven še odnosi na nuli.

Odgovor na objavo uporabnika
đizs, 06.05.2024 ob 11:41

In kaj ima ta tvoja zgodba z nadrejeno avtorice, ki je ti sploh ne poznaš? wtf

Podobna zgodba, zelo.

Odgovor na objavo uporabnika
Pa povej razlog, 06.05.2024 ob 13:12

Podobna zgodba, zelo.

In ja, kot nekdo zgoraj pravi. Človeka spoznaš, ko pride na funkcijo.

Vsak, ki nima izkušenj vsaj 10 let na delovnem mestu kjer bo vodja, ne mora biti vodja, ker kako naj deli delo ali pa nadzira kaj kdo dela in kako ter v kolikšnem času ga mora kdo opravit. V javni upravi pa so večinoma vodje samo zato, da so, če kaj znajo pa itak ni pomembno, zato pa je toliko prepirov, kjer vodja kaže mišice nad svoje podrejene in jih tožarijo v kabinetu vlade in direktorju. Takšni vodji potem dodeljujejo za obseg dela dodatke takim, ki manj delajo, ker so priliznjenci, ta pridni pa izvisijo, zato se noben noče preveč pretegniti, saj so slabše plačani kot tisti, ki si ne zaslužijo dodatkov.

Kako je podobna? Si ti dobila vodilno delovno mesto in se mu odpovedala? Je prišla ena nova, ki je ni nihče poznal in je groza od groze sedaj? In kaj ima ta vaša z to od avtorice? Sta v sorodstvu? Kaj veš o šefici te avtorice? Razen da nihče nič ne ve o njej in je na novo, na delovnem mestu ki ga avtorica noče! Samo išče izgovore da bo gravž človek. Ker normalni ljudje se to ne bi spraševali. Pomagat ali ne. Normalen človek po svojih standardih živijo. Ne kaznujejo nekih neznancev za nekaj kar so eni drugi naredili in kar je ena eni na enem forumu naredila. Si kdor si. Ne naredijo te drugi groznega človeka. Ste že taki. Samo izgovor rabite da ven pride. Ko vam nekaj ne koristi običajno ven pride a ne? Spotoma ko bevskate kako so drugi grozni. Spotoma ko gruntate kako nekoga novega, ki ga ne poznate in je mogoče krasen človek in sodelavec – zajebat.

V kolikor je tvoj prispevek viden nadrejenim – da pomagaš, potem mogoče ja, sicer pa kdo molči, devetim odgovarja. Dam primer: vodim ekipo in uspeh ekipe je odvisen od tega, koliko moja ekipa naredi. Če enemu zašteka, jasno da mu vsi pomagamo, da se zadeva pomakne naprej. Zašteka občasno vsakemu, tudi meni. Prispevek vseh se vidi iz zgodovine dela, ki ga nadrejeni pogledajo. Imaš pa npr. ekipo, ki dela na drugem projektu in nekega X znanja nima. Seveda prihajajo neformalna vprašanja ej to, pa ej to. V takih primerih so odgovori izjemno kratki in jedrnati. Ko pa pride uraden zahtevek na consulting sosednji ekipi, potem pa jim jasno pomagaš – in v zgodovini dela je tudi zabeleženo, kaj si delal in kje si pomagal. Take stvari pomagajo pri napredovanju, poganjanjih pri višini plače itnp. Konec leta se mi je neto ravno zaradi takih zahtevkov dvignil za 1.000 frankov.

Deliš če se vidi sicer in je to cenjeno če ne pa se naj vsak jebe, tako kot si se ti mogla. Dobrota je sirota in danes ni nič zastojn.

Za učenje in uvajanje novega delavca ti morajo plačati mentorstvo. In pika. Drugače naj jo uvajajo njeni nadrejeni.

Ko te vpraša kaj glede dela, ji reči, da tudi ne znaš nardit, in konec debate.

Negativna oseba ste.

A ni zanimivo, da se večina takih intrigantskih zgodb dogaja v nekem pisarniškem okolju, kjer prevladujejo ženske? In potem so baje tipi tisti agresivni in nekateri pravijo, da ženske že ne bi bile takšne? No, take zgodbe vse skupaj postavijo na glavo. Tipi se kdaj sporečejo, a rešijo zadeve in gredo na pivo, ženske na drugi strani pa gojijo maščevanje in le čakajo priliko, kdaj bodo lahko drugi zabile nož v hrbet.

Sicer je pa mnogo pisarniškega dela v kategoriji umetnih delovnih mest, pa je zato več tveganja, da bodo tam zaposleni višek energije in časa zapravili za take spletke. Medtem pa se seznam deficitarnih poklicev daljša…

New Report

Close