Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Re: DAN UPORA PROTI OKUPATORJU, KOLABORANTOM

Re: DAN UPORA PROTI OKUPATORJU, KOLABORANTOM

O temle pa pač ne…

https://sl.wikipedia.org/wiki/Angela_Vode
Leta 1939 sta Nemčija in Sovjetska zveza skupaj zasedli Poljsko. Angela je javno grajala Pakt o nenapadanju Hitler-Stalin, zaradi česar je bila leta 1939 izključena iz Komunistične partije Slovenije. Angela Vode je bila mnenja, da je na Slovenskem zavezništvo med Hitlerjem in Stalinom šlo predaleč, do te mere, da je pasivnost komunistov po nemški okupaciji Jugoslavije med aprilom 1941 in junijem 1941 resno ogrožala slovenski narodni obstoj.

se pravi da so bili slovenski komunisti okupatorji evrope skupaj s hitlerjem

in da so med vojno nekajkrat spremenili stališče do hitlerja..beri se obračali po vetru

dokler niso 1943 po propadlem paktu s hitlerjem pristali na za njih na koncu srečni zmagovalni strani

slovenija voli komuniste .. slovenija je torej večinsko hitlerjanska..ali kako

OF je kratica za osvobodilno fronto. V grobem gre za zmago zaveznikov, kamor smo spadali takrat tudi mi, nad fašizmom in nacizom. Tako se je zaključila druga svetovna vojna leta 1945. Vojaki, ki so se na frontah med vojno borili so se imenovali partizani. Po Sloveniji je veliko spomenikov padlih borcev v tem boju in ljudje polagajo vence na te spomenike.

Zdaj pa se pojavljajo še politične frke in druga nesoglasja in nestrinjanja, ampak to ni bistveno.

OF je kratica za osvobodilno fronto. V grobem gre za zmago zaveznikov, kamor smo spadali takrat tudi mi, nad fašizmom in nacizom. Tako se je zaključila druga svetovna vojna leta 1945. Vojaki, ki so se na frontah med vojno borili so se imenovali partizani. Po Sloveniji je veliko spomenikov padlih borcev v tem boju in ljudje polagajo vence na te spomenike.

Zdaj pa se pojavljajo še politične frke in druga nesoglasja in nestrinjanja, ampak to ni bistveno.[/quote]

vojaki ki so se borili po gozdovih in se imenovali partizani prvič niso vedeli za koga se borijo. da za komuniste

ki so bili hitlerjevi partnerji ob okupaciji evrope in začetku svetovne vojne

in drugič ne vemo nič o njih..niti koliko jih je šlo kateri mesec katerega leta zakaj v “gozd”

komunisti so na oblasti od 2. sv. vojne..lažejo o dnevu upora proti okupatorjem da se ne bi ugotovilo da so bili na strani zavojevalcev evrope in tistih ki so začeli svetovno vojno

kako lahko nekoga ki laže zagovarjaš? misliš da o vsem ostalem ne lažejo?

Ma nismo praznovali 22_ega. Takrat se je protiimperialisticna fronta preimenovala v Of. Takrar so nemci napadli Ruse….

naslov teme je dan upora proti okupatorju in kolaborantom

kolaborantov aprila 41še ni bilo ker partizanov še ni bilo

kolaboranti so se ustanovili zaradi zaščite kmetov pred partizani

partizani so namreč morili kmete ki so bili na njihovi strani

a ker so na koncu komunisti zmagali so lahko zakrili resnico o kolaborantsvu oz paktu s hitlerjem in lažejo tako še danes…dnevnik recimo začnejo s stavkom danes je dan upora proti okupatorju

proti samim sebi:-)

Prav bi bilo reči: Danes je dan upora proti imperialistom Veliki Britaniji in ZDA.

Če bi bil Hitler manj zaletav, bi lahko skupaj s svojimi prijatelji sovjetskimi in ostalimi satelitskimi komunisti zavojeval zahodni svet.

O temle pa pač ne…

https://sl.wikipedia.org/wiki/Angela_Vode
Leta 1939 sta Nemčija in Sovjetska zveza skupaj zasedli Poljsko. Angela je javno grajala Pakt o nenapadanju Hitler-Stalin, zaradi česar je bila leta 1939 izključena iz Komunistične partije Slovenije. Angela Vode je bila mnenja, da je na Slovenskem zavezništvo med Hitlerjem in Stalinom šlo predaleč, do te mere, da je pasivnost komunistov po nemški okupaciji Jugoslavije med aprilom 1941 in junijem 1941 resno ogrožala slovenski narodni obstoj.[/quote]

Ja.

In še to:
Umrla je maja 1985, aprila 1991 pa je bila zanjo tako usodna sodba Vrhovnega sodišča LRS iz leta 1947 razveljavljena. https://sl.wikipedia.org/wiki/Angela_Vode

Torej šele 6 let po njeni smrti.

Kolaboranti so izdajali civilno prebivalstvo in partizane okupatorjem, tako, da so okupatorji prišli v določeno vas in poimensko klicali ljudi z letnico rojstva pred strelski vod. To vem iz prve roke, ker na tak način so umrli nekateri sovaščani mojih preživelih prednikov. Tako, da ne zavajat generacij, ki niso vpletene v to s takimi neumnostimi.

Kolaboranti so izdajali civilno prebivalstvo in partizane okupatorjem, tako, da so okupatorji prišli v določeno vas in poimensko klicali ljudi z letnico rojstva pred strelski vod. To vem iz prve roke, ker na tak način so umrli nekateri sovaščani mojih preživelih prednikov. Tako, da ne zavajat generacij, ki niso vpletene v to s takimi neumnostimi.[/quote]

Včasih se tudi zlažem.

s tem se strinjam

http://siol.net/siol-plus/kolumne/dobri-ljudje-440337


a kaj se zdaj s svojo nerazgledanostjo in omejenostjo želiš hvaliti ?

Kolaboranti so izdajali civilno prebivalstvo in partizane okupatorjem, tako, da so okupatorji prišli v določeno vas in poimensko klicali ljudi z letnico rojstva pred strelski vod. To vem iz prve roke, ker na tak način so umrli nekateri sovaščani mojih preživelih prednikov. Tako, da ne zavajat generacij, ki niso vpletene v to s takimi neumnostimi.[/quote]

pričevalcem ki jih predvaja tv slo menda verjameš če že novi ne ki je edini opozicijski medij za katerega se povprečn slovenec ki dela za male pare cel dan ne rabi zelo potrudit ..

na pričevalcih sem izvedela kako so se domobranci formirali..kot obramba pred partizani..pred ljudmi s katerimi so imeli kmetje dogovor kaj in kako a so jih vseeno partizani morili

tvoje mlatenje prazne slame je torej samoobramba pred krvoločnim titom

tito je bil likvidator v španski državljanjski vojni, v smrt je z lažmi o izdajstvu v sovjetsko zvezo že desetletje pred 2. sv. vojno pošiljal svojo konkurenco v jugi…43 komunistov

če je sovjetska zveza imela dovoljenje za umor jugoslovanskih komunistov in so jugoslovanski komunisti hodili k njim iz raznoraznih razlogov, potem je sigurno obstajal nek pravni temelj..samo ta kamenček mi še manjka…mi zna kdo pomagat?..

no in tako ni druge kot da družno ugotovimo da je bil tito med začetniki 2. svetovne vojne..

ni čudno da imamo kakor imamo in smo kjer smo

[Zdaj pa se hitro poglej, komu so domobranci prisegli in kake namene so imeli nacisti s Slovani…

Kolaboranti so izdajali civilno prebivalstvo in partizane okupatorjem, tako, da so okupatorji prišli v določeno vas in poimensko klicali ljudi z letnico rojstva pred strelski vod. To vem iz prve roke, ker na tak način so umrli nekateri sovaščani mojih preživelih prednikov. Tako, da ne zavajat generacij, ki niso vpletene v to s takimi neumnostimi.[/quote]

pričevalcem ki jih predvaja tv slo menda verjameš če že novi ne ki je edini opozicijski medij za katerega se povprečn slovenec ki dela za male pare cel dan ne rabi zelo potrudit ..

na pričevalcih sem izvedela kako so se domobranci formirali..kot obramba pred partizani..pred ljudmi s katerimi so imeli kmetje dogovor kaj in kako a so jih vseeno partizani morili

tvoje mlatenje prazne slame je torej samoobramba pred krvoločnim titom

tito je bil likvidator v španski državljanjski vojni, v smrt je z lažmi o izdajstvu v sovjetsko zvezo že desetletje pred 2. sv. vojno pošiljal svojo konkurenco v jugi…43 komunistov

če je sovjetska zveza imela dovoljenje za umor jugoslovanskih komunistov in so jugoslovanski komunisti hodili k njim iz raznoraznih razlogov, potem je sigurno obstajal nek pravni temelj..samo ta kamenček mi še manjka…mi zna kdo pomagat?..

no in tako ni druge kot da družno ugotovimo da je bil tito med začetniki 2. svetovne vojne..

ni čudno da imamo kakor imamo in smo kjer smo[/quote]

Meni je samo žal, da…

Bata Živojinović, Ljubiša Samardžić, Pavle Vujsić in Voja Brajović niso zares bili v partizanih.
Kolk so tile švabov in domačih v svoji karijeri potamanili… ma to bi bilo konec vojne do Božiča 1941. Bi jih do takrat namreč zmanjkalo… sovražnikov mislim. :-))

Tko pa še danes tenstamo tista štiri leta…

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

pričevalcem ki jih predvaja tv slo menda verjameš če že novi ne ki je edini opozicijski medij za katerega se povprečn slovenec ki dela za male pare cel dan ne rabi zelo potrudit ..

na pričevalcih sem izvedela kako so se domobranci formirali..kot obramba pred partizani..pred ljudmi s katerimi so imeli kmetje dogovor kaj in kako a so jih vseeno partizani morili

tvoje mlatenje prazne slame je torej samoobramba pred krvoločnim titom

tito je bil likvidator v španski državljanjski vojni, v smrt je z lažmi o izdajstvu v sovjetsko zvezo že desetletje pred 2. sv. vojno pošiljal svojo konkurenco v jugi…43 komunistov

če je sovjetska zveza imela dovoljenje za umor jugoslovanskih komunistov in so jugoslovanski komunisti hodili k njim iz raznoraznih razlogov, potem je sigurno obstajal nek pravni temelj..samo ta kamenček mi še manjka…mi zna kdo pomagat?..

no in tako ni druge kot da družno ugotovimo da je bil tito med začetniki 2. svetovne vojne..

ni čudno da imamo kakor imamo in smo kjer smo[/quote][/quote]

ne vem čisto natančno, veliko so jih izselili v nemčijo za pomoč pri proizvodnji hrane.
vsekakor pa so jih manj pobili kot slovani sami…

Da nekaj veš o OF, je stvar splošne razgledanosti. Pa nima veze barva ali ideologija. V šoli nas tudi niso učil seksat, pa bi bilo verjetno mal čudno pred fantom/punco rečt: sori, pojma nimam, za kaj gre, tega nismo jemali v šoli.
Drugač pa bodi vesela, da je frej dan. Kar se mene tiče, lahko takoj razglasijo praznik zelenih špagetov ali komarjevih bedresc, samo da je frej dan.

enako kot še nekateri tu pridejo napišejo na koncu teme nekaj kar je v odgovorih avtorju že zdavnaj razloženo

New Report

Close