Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Reakcija dedka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reakcija dedka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Naslednjič ji roko odreži … pa ne bo nikol več šarila po gumbih!

Ne vem zakaj imaš slabo vest. Pošlji starog u k….! On je tebe tepo a zdaj bo pa pametan, ker si ti malu po ruki? Jao žena in ti se sekiraš??? Pa goni ga bre u k…!Če si pametna, ne boš prva začela pogovora. Upam, zelo upam, da si toliko pametna.

Tvoje besede “Kot drugo pa, kje sem omenjala gumb za temperaturo??????????????????? “

Iz slovarja tujk,

termostát -a m [gr.] 1. naprava, vključena v regulacijski sistem, ki meri temperaturo in daje signal oz. spremeni stanje ob spremembi temperature TEHN. 2. a) naprava, vključena v ogrevalni sistem, ki omogoča avtomatsko vzdrževanje temperature v določenem območju

Sedaj vidiš, kako si bedasta. Okvara je nastala zgolj slučajno, če sploh. Poskusi PS izključiti iz omrežja za kratek čas, če ima pa gumb za reset pa tistega pritisni. Ni kriva hčer, če ima tako bedasto mamo.

Mislim, pa kaj se zdej zapikujete v delovanje in firmo stroja, ki sploh ni pomemben!

Ženska je bila v otroštvu tepena, zdaj pa njen oče nori zaradi frce po roki! Meni je ta reakcija bolana (in me še vse preveč spominja na moje tastare) in jih niti v sanjah ne bi klicala. Kar pri miru jih pusti. Če imata tvojo hčerko, svojo vnukinjo res takoooo rada, kot se kažeta, se bosta že pojavila, ampak po reakciji sodeč sta dobesedno iskala povod za prepir, pa očitno sta počasi dojela, kaj sta ti v otroštvu delala, in jima je zdaj ob vsakem najmanjšem namigu na to dejstvo tako peklensko neprijetno, da sta jo po hitrem postopku podurhala.
Brez skrbi, pred samim sabo ne bosta ušla. Ti kar čakaj. Pa ne preveč nestrpno, saj takih staršev ne rabiš – niti jih nisi rabila, ko si bila otrok. In tudi povej jima svoje, ko se pojavita. Za vse nazaj.

tema je provokacija…če pa ni provokacija, pa ima avtorica resen problem katere so njene prioritete…….stroj, otrok ali oče……..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

podpišem.
po tem branju (ki je za kako finiš sceno v filmu)
čutim neko katarzo iz svojga lajfa…
lepo.

Bom sao nekaj dodal,

ne okoli tepeža, ampak okoli tega, kolikokrat mi povemo, jasno, glasno in odločno, kako se pogovarjajte in česa se ne sme, pa verjetno sami opazite, da nič ne zaleže.

če pri odraslih ne, se sprašujem, kako to doseči pri otrocih, kdor na to odgovori, je lahko nobelov nagrajenec.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Še tukaj, ko nekdo jasno napiše, kaj ga zanima ali o čem želi debatirati, 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi spremeni temo in piše o čisto nečem tretjem. Vse sem prebrala, od tepeža otroka, od pralnega stroja in tega, kako deluje in kako se pokvari ali ne, pa kaj je termostat celo po slovarju tujk, do tega, kako se komunicira z otrokom… reakcija dedka (kot je tudi naslov teme) pa je omenjena mogoče 2x. Joj joj….

Ena mamica***, pri nas je zelo podobno. Tudi meni moji starši očitajo pri vzgoji ravno tisto, kar so oni delali narobe. Govorijo, da se ne ukvarjam z otroki, a sami me niso niti 1x v življenju peljali na sprehod, igrišče, mi povedali kako zgodbo iz svojega življenja ali karkoli. Zdaj pa meni to očitajo, namesto sebi, pa čeprav sem se in se še vedno ukvarjam z otroki maksimalno, kolikor zmorem. Očitno gre za neko nezavedno projekcijo, ko v meni vidijo sebe in mi rečejo tisto, kar bi morali sebi.

Najhujše pa je, ker take stvari delata pred otroki. Zdaj, ko sta malo večja (12 in 17), sta jima vse to zamerila in ju skoraj ne obiskujeta več, ker pravita, da dedi in babica samo težita. Namesto, da bi odigrala vlogo dedka in babice (če se že kot starša nista najbolje odrezala), sta si zapravila še to lepo izkušnjo v življenju.

Ena mamica***, ne sekiraj se. Vsak je sam krojač svojega življenja. Pusti očeta, naj dela po svoje, ti pa vse skupaj ignoriraj in se distanciraj. Starih ljudi ne moreš več premakniti, da bi razmišljali kako drugače, širše. Pozabljajo, da njihove hčerke in sinovi nis(m)o več otroci in da s(m)o sami odgovorni za svoja dejanja in da ne rabimo več njihovih usmeritev in naukov.

Eni pravite,da se 3 letniku lahko kaj dopove.Se čudim,da nekateri ne morejo to dopovedati niti 9,10 letniku.
Pa mislim to čisto zares.Na koncu vedno in res vedno popustijo starši,tako sem videla pri eni prijateljici.Eno uro je težil staršem kaj hoče iz trgovine in so se mirno pogajali,dokler ta razvajeni otrok vedno ne doseže svojega.Otrok nikoli ne popusti in vedno doseže vse svojeŠe sral jim bo enkrat po glavi.Jaz bi mu dala vetra in to ta pravega!
Hoče to,hoče ono,uniči za kratek čas in hoče drugo.Pa so bolj na tesno z denarjem,otrok pa živi kot kralj.Hoče,se dere,vrešči,izsiljuje,ima kratek čas,potem pa pohodi,uniči,zavrže ali si premisli in ga to ne zanima več.Niti enkrat nisem videla,da bi otrok popustil,kadar je šlo za stvari,ki jih ta otrok hoče.Kako je naporen v vseh ozirih,se ne da vsega povedat.Prijateljica je včasih energetsko čisto na tleh,tako jo otrok izčrpa.Ona je sicer veliko manj popustljiva,a vseeno preveč.Oče se popolnoma podreja temu otroku.Očeta cufa za obleko,hočem to…vse dobi.Če bi bil ta otrok moj,bi prvo dobil batine,ker se ga nič ne prime.Ali naj človek dopusti,da otrok zraste v tako velikega egoista,da ga nihče ne bo maral.Da bo izvajal večni teror na silo?

Zato,ti nisi naredila nič narobe.Saj jo nisi metala ob tla in steno.Drugič sigurno ne bo ponovila napake.Pa nisem zagovornik agresivnih postopkov.Če veš,da je to bilo samo nujno opozorilo za naprej in je hči to razumela,nič hudega.Kot praviš je bila to blaga oblika”nasilja”.Imam 4 otroke in včasih je malo po ritki,ali rokici veliko pomagal.Otroci izkoriščajo vse,kar je njim v prid!Potem pa nastanejo mali,pa veliki problemi,ki rastejo.Ukrep s tvoje strani ni bil napačen.Oče je tisti,ki je odpeljal,naj te še pokliče in ne dopusti,da ti soli pamet.Ti si mama,s tabo živi,ti skrbiš zanjo in ti jo vzgajaš za jutrišnji dan!

Bom sao nekaj dodal,

ne okoli tepeža, ampak okoli tega, kolikokrat mi povemo, jasno, glasno in odločno, kako se pogovarjajte in česa se ne sme, pa verjetno sami opazite, da nič ne zaleže.

če pri odraslih ne, se sprašujem, kako to doseči pri otrocih, kdor na to odgovori, je lahko nobelov nagrajenec.

Primož[/quote]

Res je to bolj kompleksna stvar, kakor sem jo predstavila, je odvisno od osebnosti otroka in starsa, tu je pa toliko kombinacij, ta jih niti najvecji matematiki ne bi mogli presteti.

Pa vseeno si upam trditi, da v najvec primerih najbolj velja glas, ton in energija, kako nekaj povemo, da otrok prej zacuti kot pa besedno razume, kaj mislimo in da mislimo to resno.
Pri majhnih otrocih gre bolj za obcutek kot za razumevanje besed in seveda zelo zelo za zaupanje starsu, da mu prodaja obcutek za njegovo dobro. En 3 letnik pa lahko ze dobro razume in lahko kupi zgodbo – razlago, ki mu jo podamo.

Tudi meni ni vedno uspelo, mi je pa najveckrat kar hitro, sploh potem, ko so bili starejsi in bolj razumni, ko so tudi besedno razumeli kaj govorim. Vedno pa ostane kaksna stvar, ki jo ne uspes “dopovedati” iz takega ali drugacnega vzroka…

Ce bi otroka jemali kot osebnost, ga spostovali kot socloveka in ga ne imeli za nebogljeno bitje, ki itak nic ne ve in ne razume, bi mu ze pri treh letih lahko marsikaj razlozili in zdaj pri 9-10 ne bi imeli takih tezav.
Ti pa pazi, da se zarecenega kruha ne najes.

Jaz bi tudi dala vetra, ampak tujemu
ko se gre za tvojega pol pa pušiš

Ce bi otroka jemali kot osebnost, ga spostovali kot socloveka in ga ne imeli za nebogljeno bitje, ki itak nic ne ve in ne razume, bi mu ze pri treh letih lahko marsikaj razlozili in zdaj pri 9-10 ne bi imeli takih tezav.
Ti pa pazi, da se zarecenega kruha ne najes.[/quote]

Haha, triletniku boš šel razlagat . .. :))))

Zato pa smo tam, kjer smo. Zaradi ‘razlaganja’ namesto frce.

Ce bi otroka jemali kot osebnost, ga spostovali kot socloveka in ga ne imeli za nebogljeno bitje, ki itak nic ne ve in ne razume, bi mu ze pri treh letih lahko marsikaj razlozili in zdaj pri 9-10 ne bi imeli takih tezav.
Ti pa pazi, da se zarecenega kruha ne najes.[/quote]

Haha, triletniku boš šel razlagat . .. :))))

Zato pa smo tam, kjer smo. Zaradi ‘razlaganja’ namesto frce.[/quote]

Haha, zato pa smo tam, kjer smo :))
Ker 3 letniku das lahko frco namesto razlage, 12 letnika, ki je vecji od tebe, pa ne mores vec s frco vzgajat, poslusa te pa itak ne, ker tega ni navajen.. haha

New Report

Close