Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Recept za uspešen zakon; Preden moški vzame babo, jo mora parkrat napit.

Recept za uspešen zakon; Preden moški vzame babo, jo mora parkrat napit.

Če nekdo niti noče nikoli nič probat, in ima o tem že posplošen predsodek, da je to fuj, da tega ne mara (ker nasplošno ne mara alkohola) je zategnjen.
In so v ozadju strahovi, traume, čisto drugih vzrokov, kot je alkohol sam po sebi.

Nihče ne piše in ne pravi pa da MORA pit alkohol, da mora kadit itn.

Upati ali ne hoteti, sta sicer dva različna pojma, ki pa pri absolutnem zavračanju nečesa ali absolutnem posploševanju nečesa pa postaneta veliko bolj kompleksna in ne več tako zelo različna…

In spet, ni potrebno biti notranje poln, pod pogojem, da moraš vse sprobat, a več ko imaš svojih lastnih omejitev, bolj verjetno je, da boš notranje ostal prazen. Nasplošno gledano.
[/quote]

Ja pa kaj še. Dosti nas ne mara alkohola, ker nam preprosto ni všeč. In ga ni človeka, ki nas bo prepričal, da to spijemo.
Če ti rabiš alko da se odtegneš imaš resen problem.


No lej- vi ki rabite alkohol, da se imate lepo, ne boste nikoli razumeli nas, ki alkohola ne rabimo, da se imamo lepo.
To tako vedno bo, zato je brezveze karkoli rečt na to temo še.

In avtor svoji ženski ne bo nikdar zaupal, četudi se bo napila in ne nastavila drugemu. Ker je njegovo nezaupanje veliko globlje, kot si ga sploh priznava. A izgovor išče v zunanjih stvareh, ker je tako lažje. Ni problem se napit z njim(enkrat za test, pa naj me vidi, kako obsedim nažgana v nekem kotu, ampak da me ne pozabi potem domov odnest hehe)- jaz zase vem, da je drugemu ne bom nastavila, ker sem samo z moškim s katerim si želim biti. Če takega ni, sem raje sama. In če mi dec ne zaupa, ampak me mora z alkoholom testirat, potem sploh nima smisla, ker mi ne bo nikdar zaupal in bo vedno iskal nove izgovore za testiranje, pa čeprav se bom samo prijazno nasmehnila natakarju, ki mi je prinesel sok. Hja. Bo treba nezaupanje prešeraufat pri sebi..
[/quote]

Ja res da na tak način testira zaupanje pove o njemu to, da izhaja iz sebe in da on dela traparije in ni iskren in zato ne verjame ženskam.

Moja babi je rekla: “S fantom na dopust za 14dni na otok, kjer trajekt vozi samo 1x na 14dni. Takrat se pokaže karakter obeh.”

Ni se zmotila:)

Če danes naredimo enako, pa odvzamemo še internet, se zna hitro pokazati kdo je kdo:)

Al pa en plava do celine:):):)

kdo je kdo in ni več pretvarjanja. 14 dni je več kot dovolj da sta non stop skupaj in se vse hitro vidi, če le želiš to videti.

Kul. Pa to velja v obe smeri a velja samo za druge? Ker če začneš takole nabijat o zategnjenosti, izpadeš prav tako zategnjena. Samo v drugo stran. A živi in pusti živeti ne velja več? Ker če ne, ne bit presenečena, če se boš znašla pred zidom tudi sama.
[/quote]

Zategnjeno nezategnjena? 🙂

Velja v obe in v vse smeri.

Vsak ima neke svoje meje in zategnjenosti, vendar je razlika, ali lahko sam pri sebi prepoznaš, da ni razlog, tvoj smrtni sovražnik nek opijat (recimo v tem primeru alkohol), ampak problem iz ozadja.
In ko to spoznaš, lahko sploh začneš odpravljat bistvo problema.

Krivit pa eno (zunanjo) stvar je pa beg pred soočanjem z bistvom oz.samim sabo.

In dokler se ne soočiš, ne boš svoboden.

Živi in pusti živeti pa sploh nima veze s temo.

Nihče ne pravi, da moraš karkoli reševat, niti iskat svoje bistvo, strahove, traume, niti pit alkohola, niti kadit.

Svobodna izbira vsakega posameznika.

Ampak, če te pa to tako zelo moti, da nekdo napiše, da je zategnjenost in posploševanje (to je absolutno dobro, to je absolutno zanič), ali absolutno zavračanje nečesa, beg pred soočenjem s samim sabo ali svojimi strahovi, pa nekaj verjetno je na tem, ane?

Nisi veliko zgrešil. Moj recept je boljši in preverjen. Na vsakih sedem let jo moraš nahoblat.


No lej- vi ki rabite alkohol, da se imate lepo, ne boste nikoli razumeli nas, ki alkohola ne rabimo, da se imamo lepo.
To tako vedno bo, zato je brezveze karkoli rečt na to temo še.

In avtor svoji ženski ne bo nikdar zaupal, četudi se bo napila in ne nastavila drugemu. Ker je njegovo nezaupanje veliko globlje, kot si ga sploh priznava. A izgovor išče v zunanjih stvareh, ker je tako lažje. Ni problem se napit z njim(enkrat za test, pa naj me vidi, kako obsedim nažgana v nekem kotu, ampak da me ne pozabi potem domov odnest hehe)- jaz zase vem, da je drugemu ne bom nastavila, ker sem samo z moškim s katerim si želim biti. Če takega ni, sem raje sama. In če mi dec ne zaupa, ampak me mora z alkoholom testirat, potem sploh nima smisla, ker mi ne bo nikdar zaupal in bo vedno iskal nove izgovore za testiranje, pa čeprav se bom samo prijazno nasmehnila natakarju, ki mi je prinesel sok. Hja. Bo treba nezaupanje prešeraufat pri sebi..
[/quote]

Ne razumeš.
Poanta je v tem, da ne rabiš alkohola, da se imaš lepo, ampak ga tudi absolutno ne potrebuješ zavračat, ker se drugače bojiš imet lepo.
Poanta je, da si svoboden v izbiri.
Lahko se imaš lepo čisto brez alkohola, in pravtako nimaš predsodkov, se imeti lepo, če nekaj sprobaš ali spiješ.
Dokler pa moraš nekaj absolutno zavračat, pa nisi svobodna.

Zato tudi pravijo, da zdravljeni alkoholiki nikoli niso absolutno ozdravljeni.
Absolutno ozdravljeni bi pomenilo, da imajo svobodno izbiro pitja, torej da bi znali spiti, ko jim paše in če jim paše in kadarkoli, brez da se ga napijejo.

Moja pa: koliko se volite, vidjet češ tek kad počnete da jedete govna, lako je dok je med i mleko :))

Ne razumeš.
Poanta je v tem, da ne rabiš alkohola, da se imaš lepo, ampak ga tudi absolutno ne potrebuješ zavračat, ker se drugače bojiš imet lepo.
Poanta je, da si svoboden v izbiri.
Lahko se imaš lepo čisto brez alkohola, in pravtako nimaš predsodkov, se imeti lepo, če nekaj sprobaš ali spiješ.
Dokler pa moraš nekaj absolutno zavračat, pa nisi svobodna.

Zato tudi pravijo, da zdravljeni alkoholiki nikoli niso absolutno ozdravljeni.
Absolutno ozdravljeni bi pomenilo, da imajo svobodno izbiro pitja, torej da bi znali spiti, ko jim paše in če jim paše in kadarkoli, brez da se ga napijejo.
[/quote]
Ti absolutno zavračaš tistega, ki se v tem ne strinja s teboj. Si svobodna?


Ti absolutno zavračaš tistega, ki se v tem ne strinja s teboj. Si svobodna?
[/quote]

Nisem. 🙂
Pa kaj ti misliš, da sem nek guru, ki je nirvano dosegel al kaj?
(Potem definitivno ne bi pisala in brala MON).

Nihče ni absolutno svoboden.

(Btw, jih pa ne zavračam absolutno).

Nisem. 🙂
Pa kaj ti misliš, da sem nek guru, ki je nirvano dosegel al kaj?
(Potem definitivno ne bi pisala in brala MON).

Nihče ni absolutno svoboden.

(Btw, jih pa ne zavračam absolutno).
[/quote]

Pa so šle iluzije:-)))

Ne razumeš.
Poanta je v tem, da ne rabiš alkohola, da se imaš lepo, ampak ga tudi absolutno ne potrebuješ zavračat, ker se drugače bojiš imet lepo.
Poanta je, da si svoboden v izbiri.
Lahko se imaš lepo čisto brez alkohola, in pravtako nimaš predsodkov, se imeti lepo, če nekaj sprobaš ali spiješ.
Dokler pa moraš nekaj absolutno zavračat, pa nisi svobodna.

Zato tudi pravijo, da zdravljeni alkoholiki nikoli niso absolutno ozdravljeni.
Absolutno ozdravljeni bi pomenilo, da imajo svobodno izbiro pitja, torej da bi znali spiti, ko jim paše in če jim paše in kadarkoli, brez da se ga napijejo.
[/quote]
Ti ne razumeš.
Le skušaš vsilit svoj pogled, zato ga tako žešče braniš.
Vsakdo, ki se vsaj malo zaveda, kako deluje psiha človeka, ve, da vsak lahko govori le iz sebe, ker izhaja iz svojih prepričanj. In karkoli rečeš o drugem- govoriš le o sebi, pa čeprav se tega ne zavedaš. Zato ni pametno preveč modrovat o drugih, bolje je povedat kaj iz svojega lajfa, na sebi lastnem primeru. Saj koga pa najbolje poznaš, če ne sebe..

In če že govoriš o svobodi- ti še zdaleč nisi svobodna, če imaš tako potrebo ljudi obsojat, ker ne počnejo stvari tako kot jih ti.
Svoboden je tisti, ki ljudi pusti tam kjer so, ker se zaveda, da je to njihova zgodba, da jo pišejo.
In nima pravice jim vsiljevat svojega prav, ker s tem jim samo daje za vedet, da jih ne spoštuje, in da misli, da niso zmožni sami pisat svojo zgodbo, pa čeprav so bili rojeni za to.


Ti ne razumeš.
Le skušaš vsilit svoj pogled, zato ga tako žešče braniš.
Vsakdo, ki se vsaj malo zaveda, kako deluje psiha človeka, ve, da vsak lahko govori le iz sebe, ker izhaja iz svojih prepričanj. In karkoli rečeš o drugem- govoriš le o sebi, pa čeprav se tega ne zavedaš. Zato ni pametno preveč modrovat o drugih, bolje je povedat kaj iz svojega lajfa, na sebi lastnem primeru. Saj koga pa najbolje poznaš, če ne sebe..

In če že govoriš o svobodi- ti še zdaleč nisi svobodna, če imaš tako potrebo ljudi obsojat, ker ne počnejo stvari tako kot jih ti.
Svoboden je tisti, ki ljudi pusti tam kjer so, ker se zaveda, da je to njihova zgodba, da jo pišejo.
In nima pravice jim vsiljevat svojega prav, ker s tem jim samo daje za vedet, da jih ne spoštuje, in da misli, da niso zmožni sami pisat svojo zgodbo, pa čeprav so bili rojeni za to.
[/quote]

Lepo si se opisala rožica.

Lepo si se opisala rožica.
[/quote]
Ne drži, ker če nisi opazila, jaz večinoma pišem o sebi, ne o drugih.
Dobro preberi, kdo v tej zgodbi prepričuje drugega.
Ker če ne piješ alkohola je to ravno tako svobodna izbira. lea pa nas hoče prepričat, da se nečesa bojimo..


Ne drži, ker če nisi opazila, jaz večinoma pišem o sebi, ne o drugih.
Dobro preberi, kdo v tej zgodbi prepričuje drugega.
Ker če ne piješ alkohola je to ravno tako svobodna izbira. lea pa nas hoče prepričat, da se nečesa bojimo..
[/quote]

Nas hočeš prepričat, da se ničesar ne bojiš?


Ti ne razumeš.
Le skušaš vsilit svoj pogled, zato ga tako žešče braniš.
Vsakdo, ki se vsaj malo zaveda, kako deluje psiha človeka, ve, da vsak lahko govori le iz sebe, ker izhaja iz svojih prepričanj. In karkoli rečeš o drugem- govoriš le o sebi, pa čeprav se tega ne zavedaš. Zato ni pametno preveč modrovat o drugih, bolje je povedat kaj iz svojega lajfa, na sebi lastnem primeru. Saj koga pa najbolje poznaš, če ne sebe..

In če že govoriš o svobodi- ti še zdaleč nisi svobodna, če imaš tako potrebo ljudi obsojat, ker ne počnejo stvari tako kot jih ti.
Svoboden je tisti, ki ljudi pusti tam kjer so, ker se zaveda, da je to njihova zgodba, da jo pišejo.
In nima pravice jim vsiljevat svojega prav, ker s tem jim samo daje za vedet, da jih ne spoštuje, in da misli, da niso zmožni sami pisat svojo zgodbo, pa čeprav so bili rojeni za to.
[/quote]

Saj govorim iz sebe in iz svojih izkušenj..v interakciji z drugimi ljudmi, tako privatno kot službeno.. 🙂

In ponovno, sploh ne želim vsiliti svojega mnenja..
Sem že napisala, da ima vsak svojo izbiro, kako se bo sam odločil.

Pa so šle iluzije:-)))
[/quote]

:-)))

Nas hočeš prepričat, da se ničesar ne bojiš?
[/quote]
Nikakor ne, nimam te potrebe.
Res pa je, da nima strahu pred alkoholom, kakor ti želiš prikazati. :).
Le svobodno sem izbrala, da alkohola ne želim pit, ker mi je zanič. Ravno tako kot sem svobodno izbrala, da svinjine ne jem, ker mi je zanič. In ravno tako sem svobodno izbrala, da ne kadim, ker mi je zanič. Aja- pa vse sem poskusila, da ne boš spet nekaj predvidevala.

Saj govorim iz sebe in iz svojih izkušenj..v interakciji z drugimi ljudmi, tako privatno kot službeno.. 🙂

In ponovno, sploh ne želim vsiliti svojega mnenja..
Sem že napisala, da ima vsak svojo izbiro, kako se bo sam odločil.
[/quote]
Seveda, ampak zraven pa si pripomnila, da se tisti, ki noče piti alkohola nečesa boji.. Si pomislila, da se lahko tisti drugi, ki se alkoholu ne želijo odreči nečesa bojijo? ne vem, mogoče tega, da bodo spoznali da so dolgočasni, ali kaj si že omenila na začetku..
:).


Seveda, ampak zraven pa si pripomnila, da se tisti, ki noče piti alkohola nečesa boji.. Si pomislila, da se lahko tisti drugi, ki se alkoholu ne želijo odreči nečesa bojijo? ne vem, mogoče tega, da bodo spoznali da so dolgočasni, ali kaj si že omenila na začetku..
:).
[/quote]

Spet ne razumeš.. 🙂
Ne gre, da se nočejo odreči, ampak se po lastni želji lahko odrečejo ali pa tudi ne. Oboje jim je lahko ok.
Da ne pijejo, ker jim je zanič ali da kaj spijejo, ker jim je všreč. ( seveda, ne govorim tu o zlorabah substanc, alkoholizmu).
In verjemi, velikokrat so hude zgodbe zlorab substanc (v družini), pri tistih, ki se alkoholu absolutno izogibajo in jim je VSE kar vsebuje alkohol “zanič”.

In ne vem, zakaj se ti vedno spraviš osebno v to zgodbo?

Kdo pravi, da si ti med njimi?

In kdo pravi, da so absolutno vsi taki?

Po izkušnjah sodeč, osebno, jih je pa veliko.

Spet ne razumeš.. 🙂
Ne gre, da se nočejo odreči, ampak se po lastni želji lahko odrečejo ali pa tudi ne. Oboje jim je lahko ok.
Da ne pijejo, ker jim je zanič ali da kaj spijejo, ker jim je všreč. ( seveda, ne govorim tu o zlorabah substanc, alkoholizmu).
In verjemi, velikokrat so hude zgodbe zlorab substanc (v družini), pri tistih, ki se alkoholu absolutno izogibajo in jim je VSE kar vsebuje alkohol “zanič”.

In ne vem, zakaj se ti vedno spraviš osebno v to zgodbo?

Kdo pravi, da si ti med njimi?

In kdo pravi, da so absolutno vsi taki?

Po izkušnjah sodeč, osebno, jih je pa veliko.
[/quote]
Se zdaj vlečeš ven.. vse nas, ki ne pijemo alko, si not stlačila. Važno, da jaz ne razumem okidouki. ;).
Jaz ti pa govorim, da ni pri vseh razlog ta, da se nečesa bojimo.
Sprejmi potem to, da nekateri po lastni volji rečemo ne alkoholu, brez kakšnih skritih pajkov v ozadju.


Se zdaj vlečeš ven.. vse nas, ki ne pijemo alko, si not stlačila. Važno, da jaz ne razumem okidouki. ;).
Jaz ti pa govorim, da ni pri vseh razlog ta, da se nečesa bojimo.
Sprejmi potem to, da nekateri po lastni volji rečemo ne alkoholu, brez kakšnih skritih pajkov v ozadju.
[/quote]

S tabo se strinjam glede alkota. Sem tudi sama ena tistih, ki jim ni dober in ni zadaj zato kakšen strah prisoten in le zakaj bi bil. Tisti ki se preveč njemu vdajajo bi rekla da imajo veliko potlačenih čustev sploh kot so strahovi, tudi jeza na vse in žalost tudi seveda ter tesnoba. Razočaranja pač.

Vampov tudi ne jem, tako kot ne maram alkohola. Le kak strah imam z vampi?

Sori avtor, žal ti je Lea pokvarila temo (ni prvič)

New Report

Close