Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Redni študij pri 30

Redni študij pri 30

Mi ni treba, ker sem že 😁😁😁

Drugim pa privoščim in vsakega spodbujam, da se konstantno izobražuje in vlaga v nova znanja. Tudi tebi toplo polagam na srce, da naj te ne bo sram dokončati osnovno šolo, potem pa še naprej. Nikoli nisi prestar, tudi pri 60 ne.
[/quote]

Bom ti tako lepo še enkrat počasi razlložil, pa beri besedo po besedo in probaj povezat besede v stavek. Čas, da bi bila samo študentka ji je odpeljlal. Vendar ona bi po tridesetem igrala samo študentko, nič drugega počela. Kot sem že napisal, ko bo končala študij (malo verjetno da ga bo, ker čisto od začetka začet pri teh letih, če mlada ni bila sposobna, je malo fejst otročja domišljija), bo na veliko cvilila, da je vrgla leta stran, da ne dobi prave službe, da ne dobi “pravega moškega za družino” in bo nadaljevala pot travmirane zavožene suhe veje, kot vas je večina tu na monu.

Bom ti tako lepo še enkrat počasi razlložil, pa beri besedo po besedo in probaj povezat besede v stavek. Čas, da bi bila samo študentka ji je odpeljlal. Vendar ona bi po tridesetem igrala samo študentko, nič drugega počela. Kot sem že napisal, ko bo končala študij (malo verjetno da ga bo, ker čisto od začetka začet pri teh letih, če mlada ni bila sposobna, je malo fejst otročja domišljija), bo na veliko cvilila, da je vrgla leta stran, da ne dobi prave službe, da ne dobi “pravega moškega za družino” in bo nadaljevala pot travmirane zavožene suhe veje, kot vas je večina tu na monu.
[/quote]

Fifko, ne bluzi. Ti vidiš samo tisto kar tebi paše, torej priložnost, da nekoga pobarvaš za staro, suho, zavoženo, travmatično, multičnično vejo, potem pa ko se ti dejstva postavi na dlan, pa začneš špilat intelektualno finočo.

Projeciraš lastno zavoženost na vse ostale. Pri teh letih bi pa človek ja pričakoval, da boš znal sprejet odgovornost za svoje življenje.

Fifko, ne bluzi. Ti vidiš samo tisto kar tebi paše, torej priložnost, da nekoga pobarvaš za staro, suho, zavoženo, travmatično, multičnično vejo, potem pa ko se ti dejstva postavi na dlan, pa začneš špilat intelektualno finočo.

Projeciraš lastno zavoženost na vse ostale. Pri teh letih bi pa človek ja pričakoval, da boš znal sprejet odgovornost za svoje življenje.
[/quote]Ni šlo razumet realno in preprosto napisano, ne? Nič presenetljivega.

Ni šlo razumet realno in preprosto napisano, ne? Nič presenetljivega.
[/quote]

Kaj pa je zapisano realno in preprosto? Vzel si stvari iz konteksta in jih preobrazil tako, da je vsaka druga beseda suho in zavoženo. Imej malce samokritičnosti tudi do sebe. Ti misiš, da je samo tvoj pogled na svet tisti, ki je resničen. Pa ni. Razen seveda, če si narcis.

Kaj pa je zapisano realno in preprosto? Vzel si stvari iz konteksta in jih preobrazil tako, da je vsaka druga beseda suho in zavoženo. Imej malce samokritičnosti tudi do sebe. Ti misiš, da je samo tvoj pogled na svet tisti, ki je resničen. Pa ni. Razen seveda, če si narcis.
[/quote]
Saj imate “drugačen” pogled, samo preko narave in staranja pa nora babja rit ne more. Ti lahko gledaš, da sr začneš po tridesetem igrat študentke, po 50. pa začet ustvarjat od družine dalje, bo pa malo težko izvedljivo. 😁…….. jaoooooo kokoši al ste kokoši. nič ne more spremenit tega.


Saj imate “drugačen” pogled, samo preko narave in staranja pa nora babja rit ne more. Ti lahko gledaš, da sr začneš po tridesetem igrat študentke, po 50. pa začet ustvarjat od družine dalje, bo pa malo težko izvedljivo. …….. jaoooooo kokoši al ste kokoši. nič ne more spremenit tega.
[/quote]

Se strinjam, staranju se ne moremo izognit, zatorej je še toliko bolj 😁😁😁, da star dec pri skoraj 60, tistim, ki so v 20-30, morda celo v 40, kot pravi fifon bejvska kaj vse so zamudili. Ja, ti si zamudil, oni pa imajo še vedno 30 let prednosti pred teboj. In to je tista kruta realnost.

😁

Se strinjam, staranju se ne moremo izognit, zatorej je še toliko bolj 😁😁😁, da star dec pri skoraj 60, tistim, ki so v 20-30, morda celo v 40, kot pravi fifon bejvska kaj vse so zamudili. Ja, ti si zamudil, oni pa imajo še vedno 30 let prednosti pred teboj. In to je tista kruta realnost.

😁
[/quote]Itak, jaz z odraslimi otroki sem zamudil, tridestletnica ima pa še trideset let časa, bo po tridesetem začela komaj študentko igrat. Logičnio, bravo, viš ko te je lepo videt tako brihtno. 😁

Itak, jaz z odraslimi otroki sem zamudil, tridestletnica ima pa še trideset let časa, bo po tridesetem začela komaj študentko igrat. Logičnio, bravo, viš ko te je lepo videt tako brihtno. 😁
[/quote]

Saj ne bo študirala 30 let, študij končaš v 3 letih, to pa ni praktično nič posebnega. Če greš izredno pa sploh ni nobene panike, ker lahko delaš, imaš družino, kar koli.

Vidiš, da ne štekaš poante, stari, doba 30 let je neizmerno velika in v tem človek doseže marsikaj. Je pa lažje od 30 – 60, kot pa 60 – 90 to se pa strinjam. 😁😁😁

Moteni osebki kot je viharc bi morali biti zaprti na psihiatriji. Tak človek ne more izražati svojega mnenja, ker je neprišteven.

Ja, jaz sem bil tudi starejši študent. Redni. Pri fantih se recimo ne pozna razlika med 20 let in 30 let, pri puncah pa se. Nekatere se razlezejo, zanemarijo, barvajo itd. Moški pa je moški, da le hlače obleče, je rekla nekoč moja stara mama.

Vse sem v roku opravil (Elektrotehnika) in tudi sicer poznam starejše študente, da so zadevo, kot jaz, vzeli izredno resno. Nismo obiskovali žurov, prostitutk in kaj jaz vem, kaj danes obiskujete, da imate tak dolg študij, temveč lepo vadili Fourierovo in Laplaceovo transformacijo, preučevali konvolucijo signalov, reakcijo indukta, Legendrove polinome, kasneje na mag. pa se znašli v Banachovem in Hilbertovem prostoru in reševali naloge s Hamiltonovim operatorjem [nablo].

Danes hodimo po Hamiltonovi poti.

Da boš tako hodila tudi ti, avtorica, ti priporočam, saj si komaj na četrtini življenja.

Vmes pa se poroči in imej veliko otrok!

Vesel oče

Jp, dejstvo je to. Jaz sem sicer ob delu še magisterij naredila, pa so vsi predavatelji v en glas povedali, da so veliko resnejši in veliko uspešnejši študentje, ki pridejo izredno študirat oz. kasneje, ko so bolj zagreti za študij. Čeprav sem imela poleg še družino in službo, sem magistrirala pred vsemi rednimi študenti, pa moje kolegice tudi. Štos je v tem, da se več ne iščeš, ne žuriraš itd. in veliko prej in bolje končaš študij kot mladi študenti.

vse je v odločitvi, da boš v roku doštudiral in da si resen študent.
Tako da, avtorica, nimaš nobenih ovir. Pa izberi si kaj takega, kjer se potem služba najde. Ne iti komunikologijo študirat, potem pa jamrat, da ne dobiš dela pri 34. :))

Jp, dejstvo je to. Jaz sem sicer ob delu še magisterij naredila, pa so vsi predavatelji v en glas povedali, da so veliko resnejši in veliko uspešnejši študentje, ki pridejo izredno študirat oz. kasneje, ko so bolj zagreti za študij. Čeprav sem imela poleg še družino in službo, sem magistrirala pred vsemi rednimi študenti, pa moje kolegice tudi. Štos je v tem, da se več ne iščeš, ne žuriraš itd. in veliko prej in bolje končaš študij kot mladi študenti.

vse je v odločitvi, da boš v roku doštudiral in da si resen študent.
Tako da, avtorica, nimaš nobenih ovir. Pa izberi si kaj takega, kjer se potem služba najde. Ne iti komunikologijo študirat, potem pa jamrat, da ne dobiš dela pri 34. :))
[/quote]No, kokoška, to pa ne bo držalo. Recimo na zdravstveni so na magistetij kar nekaj let hodile z že po desetimi in več let delovne dobe in morda dve iz rednega študija. Tako da ja, seveda se da in prav je da se kdo potrudi. In vse so vpisovale v redni dve letni program magisterskega študija, za izrednega sploh ni bilo kandidatov.

Je pa to ogromna razlika, če gre nekdo delat magisterij ob delu in družini, kot pa če se kokoška po tridestem spomni, da ona bi bila pa samo študentka od začetka, delala ne bi, družino bo morda imela čez trideset let. In ona misli, da ji bo ta študij kaj prinesel? Kdo vraga bo zaposlil babo, ki je na novopečeno diplomirala na prvi stopnji po 35.?

Tako da ja , njen žlahtnik ima prav, ko ji pove, da bi bil že čas za otroke, ne za igranje najstniške prismode. V bistvu se ji tudi ta čas že izteka, ne le za študij.

No, kokoška, to pa ne bo držalo. Recimo na zdravstveni so na magistetij kar nekaj let hodile z že po desetimi in več let delovne dobe in morda dve iz rednega študija. Tako da ja, seveda se da in prav je da se kdo potrudi. In vse so vpisovale v redni dve letni program magisterskega študija, za izrednega sploh ni bilo kandidatov.

Je pa to ogromna razlika, če gre nekdo delat magisterij ob delu in družini, kot pa če se kokoška po tridestem spomni, da ona bi bila pa samo študentka od začetka, delala ne bi, družino bo morda imela čez trideset let. In ona misli, da ji bo ta študij kaj prinesel? Kdo vraga bo zaposlil babo, ki je na novopečeno diplomirala na prvi stopnji po 35.?

Tako da ja , njen žlahtnik ima prav, ko ji pove, da bi bil že čas za otroke, ne za igranje najstniške prismode. V bistvu se ji tudi ta čas že izteka, ne le za študij.
[/quote]

A ti prav moraš čisto vsakemu, ki mu odgovarjaš, prilepit en slabšalni izraz? Je prav nujno? Se s tem ti poveličuješ pred samim seboj, ali zakaj to rabiš?
Vseeno naj ti odgovorim: vse je odvisno od tega, KAJ BO ŠTUDIRALA. Če gre študirat npr. za logopedinjo ali specialno pedagoginjo, bo dobila službo še pred diplomo, ker jih primanjkuje kot Sahari voda- dobi zaposlitev čisto brez izkušenj in tudi če je stara 50 let. Če pa gre arheologijo študirat ali pa komunikologijo, o čemer sem že pisala, pa itak da je brez veze, ampak bi bilo tudi, če bi bila stara 20 (okej če si mlad, imaš še volje za kakšne malo plačane projekte itd., kjer se kao dokazuješ, potem pač ne več). Torej ja, vse je odvisno od smeri študija. Pa srečno!

A ti prav moraš čisto vsakemu, ki mu odgovarjaš, prilepit en slabšalni izraz? Je prav nujno? Se s tem ti poveličuješ pred samim seboj, ali zakaj to rabiš?
Vseeno naj ti odgovorim: vse je odvisno od tega, KAJ BO ŠTUDIRALA. Če gre študirat npr. za logopedinjo ali specialno pedagoginjo, bo dobila službo še pred diplomo, ker jih primanjkuje kot Sahari voda- dobi zaposlitev čisto brez izkušenj in tudi če je stara 50 let. Če pa gre arheologijo študirat ali pa komunikologijo, o čemer sem že pisala, pa itak da je brez veze, ampak bi bilo tudi, če bi bila stara 20 (okej če si mlad, imaš še volje za kakšne malo plačane projekte itd., kjer se kao dokazuješ, potem pač ne več). Torej ja, vse je odvisno od smeri študija. Pa srečno!
[/quote]
Ne, kokoška, nič ni odvisno, povsod je dovolj mladih in nihče nje ne čaka. 😁

nimas kaj razmišljat sam sem čez 40 šel študirat.

In kaj študiraš pri 40 ih?

Toliko samo, da vam bo jasno. To je sponzoriran sestavek. A vam ni cudno, da je napisan tako slovnicno neoporecno? Draga Ina ni odgovorila na biti en vas odgovor, ni to cudno? To so click baiti iz strani lastnikov tega foruma. Vse samo, da se klika.

Lahko pa, da gre fakultetam slabo pri vpisih in si delajo reklamo.

New Report

Close