Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Res dajejo eni celo plačo za dopust pa več?

Res dajejo eni celo plačo za dopust pa več?

A res eni tako veliko plačujejo? Mislim, tko, neka povprečna plača pa privleče domov kaj čez jurja, potem pa rukne 2 tisoč € za dopust pa take?

Ne rečem, da si poln denarja, ampak, kako veliko plač so ljudje pripravljeni dati za it “stran od tega”? Pa če moreš res en cel mesec delat da greš “stran od tega”, a ni potem smiselno si malo svoje lastno življenje porihtat?

 

Jaz sem najrajši doma. Briga me dopust. Najboljše spim na svoji postelji…

Odgovor na objavo uporabnika
rrrrrrrrrrrrr, 03.07.2022 ob 21:40

A res eni tako veliko plačujejo? Mislim, tko, neka povprečna plača pa privleče domov kaj čez jurja, potem pa rukne 2 tisoč € za dopust pa take?

Ne rečem, da si poln denarja, ampak, kako veliko plač so ljudje pripravljeni dati za it “stran od tega”? Pa če moreš res en cel mesec delat da greš “stran od tega”, a ni potem smiselno si malo svoje lastno življenje porihtat?

 

Glej, vask po svoje. Nekdo za dopust, drug recimo v bajto in opremo, tretjji v neakj tretjega. Ne moreš rečt ,da ima kdo narobe, njegove odločitve. Živimo pač v času turbo potrošništva in materializma in vsi smo mu podlegli, eni bolj eni manj, izognil se ni nihče. Sam sem recimo mahnjen, da imam nakupljene en kup razno razne opreme, od športne, preko ribiške, fotografske, do vsega možnega orodja. Zagotovo bi komot živel tudi brez tričetrt tega.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz grem tudi pa ne za eno plačo za 2 ali več.

Kaj te brigajo od popolnih tujcev finance? Dva jurja za dopust za družino? Ja res ful drago no 🙂 Regres za dopust je letos čez 2k. Torej če dajo en regres dajo po tvojem preveč? Večina da oba regresa. Temu so namenjeni. Preboli. Ti daš pa koliko, 200e? Pa za 50e na mesec petčlansko družino nafutraš a ne.

Vse lepo in prav, sam da za dopust kredit vzameš, to mi je pa mem. Pač bi šparu za ke. Da pa nimam za vsaj 14 dni dopusta na  socialnem morju za celo familijo, pol pa loh zaprem, pa grem. K pa tega ne bom mogu prvoščit, je šu pa res sistem v piuikiuizdo, bi pa kkšnga mal drgač po zdravju vprašu, pa magari za ceno toplega obroka in deke na Povšetovi.

ZA 1000, 1500  je  družina težko na dopustu 2 tedna. Mogoče, če so otroci makhni  apartma poceni in vse sam kuhati in samo tu in tam kak sladoled.

 

Regres za dopust vsi dobimo. Dava regres za 14 do 21 dni dopusta za vso družino (4 članska). Od plače nikoli ne dava denarja za dopust.

Lani smo bili 14 dni na Sardiniji in 10 dni na Pašmanu.

Letos smo unovčili turistične bone za 1 teden v Sloveniji, od 22.7. do 31.7. gremo na Elbo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ggggrrr, 04.07.2022 ob 01:23

Regres za dopust vsi dobimo. Dava regres za 14 do 21 dni dopusta za vso družino (4 članska). Od plače nikoli ne dava denarja za dopust.

Lani smo bili 14 dni na Sardiniji in 10 dni na Pašmanu.

Letos smo unovčili turistične bone za 1 teden v Sloveniji, od 22.7. do 31.7. gremo na Elbo.

 

Samozaposleni, sp regresa ne dobijo/mo.

 

Regresa sploh ne porabim za dopust, ampak za registracijo avta in teh. pregled. Šparam pa za dopust pri plači, ravno tako kot za druge stvari. Imam varčevalni račun, na katerega si vsak mesec nakažem, kolikor le lahko. Plačo imam cca. 1500, cena 3-tedenskih dopustov je pa okrog 3000. Niso pa to klasični dopusti s poležavanjem na morski obali, ampak potovanja po Evropi in izven Evrope.

Jeseni bo jamranje, da ni za kurilca.

Odgovor na objavo uporabnika
Jaz takole, 04.07.2022 ob 03:57

Regresa sploh ne porabim za dopust, ampak za registracijo avta in teh. pregled. Šparam pa za dopust pri plači, ravno tako kot za druge stvari. Imam varčevalni račun, na katerega si vsak mesec nakažem, kolikor le lahko. Plačo imam cca. 1500, cena 3-tedenskih dopustov je pa okrog 3000. Niso pa to klasični dopusti s poležavanjem na morski obali, ampak potovanja po Evropi in izven Evrope.

Mnja, če nimaš otrok itak nimaš drugega kot it malo okrog. Sem tudi jaz počel. Ampak to kar gledam, ko folk tolče plače tam okrog 1500 €, potem pa rukne za dopust 3 tisoč €…..

Pa ne mi tle s tem kolk je regres, ker so to identični € kot pri plači. Niso to boni.

Regres je namenjen dopustu, seveda pa vsak po svoje. Midva dobiva skupaj 3000€ regresa in to gre za dopust. In nama ni žal, kljub temu, da nimava bajnih plač (skupaj okrog 2500€ mesečno).

Zato, ker ljudje hočemo vedno nekaj novega, da razbijemo to monotonost. Da greš nekam drugam, vidiš kaj novega. Ne govorim o Hrvaški. Valjda pa lahko ljudje s svojim denarjem delajo kar hočejo. Tega ne more država kontrolirat. Če imaš ogromno denarja, lahko greš v Kolumbijona Mauricius medtem, ko je vse zaprto. :))

1.000 € danes ni nič. 3.000 za dopust – z lahkoto. Valjda ne greš na dopust in pol škrtariš. Če si že tam.

Odgovor na objavo uporabnika
Sam povem, 04.07.2022 ob 07:55

Zato, ker ljudje hočemo vedno nekaj novega, da razbijemo to monotonost. Da greš nekam drugam, vidiš kaj novega. Ne govorim o Hrvaški. Valjda pa lahko ljudje s svojim denarjem delajo kar hočejo. Tega ne more država kontrolirat. Če imaš ogromno denarja, lahko greš v Kolumbijona Mauricius medtem, ko je vse zaprto. :))

Ja, država ne more nič, lahko je samo kriva za vse, ker ne bo za kurjavo pozimi.

Odgovor na objavo uporabnika
Sam povem, 04.07.2022 ob 07:56

1.000 € danes ni nič. 3.000 za dopust – z lahkoto. Valjda ne greš na dopust in pol škrtariš. Če si že tam.

Ja, tisoč evrov tebi ni nič, ko se gorivo podraži za petnajst cento, takrat pa v luft, da boš propadel.

Za dopust damo tudi po 10000 eur. 4 clanska druzina za tritedenska potovanja na druge celine. Videli smo veliko sveta.

Zakaj pa ne. Mene bo recimo letos dopust prišel 5.000 € po osebi. Bo pa potovanje po ZDA.

Odgovor na objavo uporabnika
Mi4906, 04.07.2022 ob 08:03

Za dopust damo tudi po 10000 eur. 4 clanska druzina za tritedenska potovanja na druge celine. Videli smo veliko sveta.

Potem boste komot plačevali tudi 100% dražjo elektriko pozimi.Ni problema.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5892, 03.07.2022 ob 21:55

Jaz grem tudi pa ne za eno plačo za 2 ali več.

NE bo ne jamranja da ni za kurilca ,in ne da ne bo za pelete.   Mi ki smo v vukohebini smo letos docajta  naredili že 50kubikov drv.

Za tist dnar gremo pa na dopust za 3 tedne   pa glede na to da ne hodimo h Rvatom bo še ostal.  😁

zakaj pa ne?

nikomur ne rabim polagat računov in nikomur za dopust nisem nič dolžna.

 

@ napačen citat je serviralo  🤐 , reply je bil na jamranje glede kurilca …

Odgovor na objavo uporabnika
HannaMontana, 04.07.2022 ob 08:10

NE bo ne jamranja da ni za kurilca ,in ne da ne bo za pelete.   Mi ki smo v vukohebini smo letos docajta  naredili že 50kubikov drv.

Za tist dnar gremo pa na dopust za 3 tedne   pa glede na to da ne hodimo h Rvatom bo še ostal.  😁

Si že na dopustu ali tole pišeš iz garaške službe?

In v čem je problem? 3.000 za dopust pač ni neka cifra za eno družino, če ne gre v SFRJ apartma k hrčkom. Zmeren družinski dopust z letalskimi kartami je takoj 5.000 €

New Report

Close