Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Res dajejo eni celo plačo za dopust pa več?

Res dajejo eni celo plačo za dopust pa več?

@anonimno7950

…..kolk trapast pa tud sprašuješ. Tle na monu smo sami socjalci , JU…   no  pa suhe veje 😁

 

P.s.  garaške službe pa res nimam 😉. Tud z drvam se ne pretegnem 😜..  kmetavzarca sem  🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7950, 04.07.2022 ob 08:07

Odgovor na objavo uporabnika
Mi4906, 04.07.2022 ob 08:03

Za dopust damo tudi po 10000 eur. 4 clanska druzina za tritedenska potovanja na druge celine. Videli smo veliko sveta.

Potem boste komot plačevali tudi 100% dražjo elektriko pozimi.Ni problema.

To je res.  Nas ne skrbi, da ne bo za osnovne stvari. Vsaj ne še, nikoli pa ne veš, kaj se zgodi.

Problem je, ker bo kar večina imela težave s plačevanjem osnovnih dobrin.

To je težava.

Ma ti revše škrtuško. Kam pa denar daješ v banko?

Moraš biti taka škrtonja kot ena, ki jo poznam, plača dobra, hodi pa v socialni kamp in prikolice preko nekih vez za 200 eur za 10 dni.

nova
Uredništvo priporoča

Glej, ljudje dajejo po par plač letno za leasing za avto, ki si ga ne morjo privoščit. Al pa za telefon. Se mi zdi dopust bolj koristna stvar.

Dobili ste regres. Še jurja zraven, pa imaš super  potovanje… Na boditie skrti sami do sebe, privoščite si kaj.

Odgovor na objavo uporabnika
Regres, 04.07.2022 ob 07:43

Regres je namenjen dopustu, seveda pa vsak po svoje. Midva dobiva skupaj 3000€ regresa in to gre za dopust. In nama ni žal, kljub temu, da nimava bajnih plač (skupaj okrog 2500€ mesečno).

>skupna plača 2500€

>dajo 3000 za dopust ker je nekje nekdo napisal, da regres mora iti za dopust

Tako pa srednji sloj ostane reven.

Odgovor na objavo uporabnika
rrrrrrrrrrrrr, 03.07.2022 ob 21:40

A res eni tako veliko plačujejo? Mislim, tko, neka povprečna plača pa privleče domov kaj čez jurja, potem pa rukne 2 tisoč € za dopust pa take?

Ne rečem, da si poln denarja, ampak, kako veliko plač so ljudje pripravljeni dati za it “stran od tega”? Pa če moreš res en cel mesec delat da greš “stran od tega”, a ni potem smiselno si malo svoje lastno življenje porihtat?

 

Jaz te pa ne razumem. Ti kot da nisi sla dlje kot so lokalne trgovine!

kako mislis ima jurja place, pol da pa 2k za dopust?

sej ceneje niti ne gre!
gres na hrvasko na morje za 10 dni in das 800 eur za apartma. Da prides do apartmaja in da si malo ogledujes okolico, ti avto in cestnina pozre 250 mimogrede, pa kaksen sladoled je treba pojest in tudi enkrat it ven na pico, da ima en dan tud mama frei, pa za ta spas pristej 200 eur, pa dodaj hrano in kaksen suvenircek, pa si mimogrede na 2k. Za zelo skromno druzino.

pa govorimo o hrvaski! Se pravi – se iz luknje nismo dobr pogledal.

torej – mene bolj zanima koliko das ti za dopust in kje ti pocitnikujes, da ae zgrazas, da damo mi 2k.

hvala za odgovor in recept 🙂

 

Za dobra 2 k imamo 4članska družina povratno letalsko v Azijo in nazaj pa ve kot dva tedna uživaške požrtije. Sam s plačo 1000 € se tega ne bi šel.

Odgovor na objavo uporabnika
rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, 04.07.2022 ob 18:09

Za dobra 2 k imamo 4članska družina povratno letalsko v Azijo in nazaj pa ve kot dva tedna uživaške požrtije. Sam s plačo 1000 € se tega ne bi šel.

verjemi mi, da bi se vseeno šel. Človek si privosci tisto, kar ima rad, in se je zato pripravljen marsičemu odpovedat.

Kaj pa bi? Sedu doma cel življenje in upal, da boš na lotu zadel?


ravno iščem karte za azijo, dej ti meni link kje jih dobim za 2k€, pa še bivanje za ta denar.
drugač je meni vseeno, naj ljudje zapravljajo za kar želijo, sam nej pol ne jamrajo da nimajo.

 

Dobro napisano! 👏👌

To ni problem. Če imaš denar, ga pač porabiš, kakor ti ustreza. Problem pa je, ko ljudje za dopust vzamejo kredit. To pa s emeni ne zdi dobra rešitev.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne vsi, 04.07.2022 ob 03:24

Odgovor na objavo uporabnika
ggggrrr, 04.07.2022 ob 01:23

Regres za dopust vsi dobimo. Dava regres za 14 do 21 dni dopusta za vso družino (4 članska). Od plače nikoli ne dava denarja za dopust.

Lani smo bili 14 dni na Sardiniji in 10 dni na Pašmanu.

Letos smo unovčili turistične bone za 1 teden v Sloveniji, od 22.7. do 31.7. gremo na Elbo.

 

Samozaposleni, sp regresa ne dobijo/mo.

 

Kot dober gospodar si dajaj celo leto nekaj na stran za regres…a misliš, da podjetju pade regres iz neba?

očitno tud ti za tak denar do azije ne prideš 🙂

 

namenjeno avtorju teme ….

Odgovor na objavo uporabnika
skz, 04.07.2022 ob 21:03

očitno tud ti za tak denar do azije ne prideš 🙂

 

namenjeno avtorju teme ….

https://odpelji.se/potovanja/

To je pa to, če se vsako leto furaš za 4 tisoč € na Hrvaško v kilometerske kolone pločevine z nižjo kasto vzhodne Evrope in ne pogledaš drugam.

Azija je drugače zastonj, le karte do tja te pa mimogrede pridejo tudi po 1000€ na osebo. Bivanje in hrana v Aziji je pa res zastonj.

Jaz bi rekla, da je odvisno od konfiguracije družine. Z majhnimi otroci je že lažje it v avto pa dol. Če pa nimaš otrok pa nima smisla, da ne greš z letalom proč od teh

 

Gledam in preracunavam, 2k za naju dva po tamalem, na sreco to ne bo ena placa.

 

New Report

Close