Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Resno vprašanje za negacioniste

Resno vprašanje za negacioniste

Naš predlog je kot v Belorusiji. Tam se tudi drenjajo na kupu brez nekih mask, pa nimajo problemov.

Na primeru Islandije, ki je v določenem obdobju testirala velik delež prebivalstva, je bilo ugotovljeno, da je asimptomatskih primerov nekje polovica. Zdaj so sicer kvazi znanstveniki začeli širit, da jih je 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ampak to je izmišljena raca.
[/quote]

No, treba bi bilo iz tega izločiti redna testiranja zdr. osebja.

Tudi po ocenah WHO je dejanskih primerov okužbe cca 4 do 5-krat več od pozitivnih testov. To so nekaj časa spomladi omenjali celo naši pristojni veleumi, zdaj je pa to vse potihnilo (verjetno zaradi nizkega števila hospitalizacij glede na okužbe, samo deset procentov okuženih bi to potem pomenilo, s tem ne moreš ravno strašit ljudi). Tako da to ni ocena kvazi znanstvenikov.
Nekateri menijo, da je dejanskih okužb še precej več. No, če greš gledat napovedi iz marca in aprila, projekcije … je bilo število asimptomatskih okužb ocenjeno neprimerno višje. Zdaj se o tem sploh ne govori več. Pa če se spomniš vseh mogočih apokaliptičnih napovedi in projekcij, od katerih se ni nobena uresničila. Strašili so nas pa non stop. Edini črni scenariji so bili v domovih za starejše, tukaj se zgodba zdaj ponavlja in se spet nekaj flika z zamudo in itak gasi samo požar, temeljne težave jim pa v pol leta ni uspelo potuhtati in rešiti.
Prav tako nihče več ne omenja Švedske, meni se zdi vse to res zelo zelo zanimivo.
Drugi val sem jaz itak pričakovala in sploh ne vem, kaj je tu čudnega. Meni se zdi, da poteka odlično. Živimo skoraj normalno, lepo se prekužujemo in imamo v bolnici samo 62 ljudi, samo 11 ljudi je zaradi covida na intenzivni negi. Zaradi gripe je bilo letos v bolnici naenkrat tudi 450 ljudi.


Vi tamladi merde ostanete doma. Pravzaprav ziher, leni in do dela neodgovorni kot ste. Mi, ki smo dali skozi tako bivši, vmesni in novi režim smo bolni morali delat. Včasih je tudi kakšna pljučnica ven skočila, pa smo vseeno delali.
Hebi ga, bejbibumarska generacija, se pravi zadnja dolavna in odgovorna počasi odhaja. Kdo bo sploh še delal?
[/quote]

Ja prou ane, jst pa vem da imam sebe rada in zato ko sm bolna, OSTANEM DOMA.

No, treba bi bilo iz tega izločiti redna testiranja zdr. osebja.

Tudi po ocenah WHO je dejanskih primerov okužbe cca 4 do 5-krat več od pozitivnih testov. To so nekaj časa spomladi omenjali celo naši pristojni veleumi, zdaj je pa to vse potihnilo (verjetno zaradi nizkega števila hospitalizacij glede na okužbe, samo deset procentov okuženih bi to potem pomenilo, s tem ne moreš ravno strašit ljudi). Tako da to ni ocena kvazi znanstvenikov.
Nekateri menijo, da je dejanskih okužb še precej več. No, če greš gledat napovedi iz marca in aprila, projekcije … je bilo število asimptomatskih okužb ocenjeno neprimerno višje. Zdaj se o tem sploh ne govori več. Pa če se spomniš vseh mogočih apokaliptičnih napovedi in projekcij, od katerih se ni nobena uresničila. Strašili so nas pa non stop. Edini črni scenariji so bili v domovih za starejše, tukaj se zgodba zdaj ponavlja in se spet nekaj flika z zamudo in itak gasi samo požar, temeljne težave jim pa v pol leta ni uspelo potuhtati in rešiti.
Prav tako nihče več ne omenja Švedske, meni se zdi vse to res zelo zelo zanimivo.
Drugi val sem jaz itak pričakovala in sploh ne vem, kaj je tu čudnega. Meni se zdi, da poteka odlično. Živimo skoraj normalno, lepo se prekužujemo in imamo v bolnici samo 62 ljudi, samo 11 ljudi je zaradi covida na intenzivni negi. Zaradi gripe je bilo letos v bolnici naenkrat tudi 450 ljudi.
[/quote]

Jaz se opiram samo na dokazljive stvari, kaj so pri nas čarali in ugibali, me sploh ne zanima. Po vseh raziskavah, ki so bile opravljene (seveda ne pri nas), pridemo na okvirno polovico asimptomatskih.

Nošenje mask v restavraciji. Do mize obvezna, za mizo ne več. Do mize ponavadi si itak tiho, za mizo se govori. V vrtcu in šoli. Otroci živijo pri starših (ponavadi), otrok lahko gre v vrtec brez masko in je tam po 5 ur in več, jaz, ko pridem po njega (2 min), moram imeti masko. Pa, če sem jaz okužen, je zelo velika verjetnost, da je tudi otrok, a ni tako?

Sploh pa sem zato, da se ne daje preveč pozornosti na ukrepe, temveč na teste, ti so še najbolj sumljivi. Kaj sploh pokažejo in koliko je smiselno to testiranje in štetje pozitivnih, ter nonstop vsakodnevno objavljanje na prvih straneh in prvih objavah medijev.

In pa še glavno, koliko smo še dodatno otežili obisk ostlaim pacientom, ki jih je vsaj 1000x več, kot teh s covidom in so vsaj 5x bolj ogroženi kot ti s covdiom.
[/quote]

Se strinjam z napisanim, razen s testiranjem. Na ta del se ne spoznam in ne morem komentirati.
Bi pa še par stvari dodala. Npr. Starši ne smejo v šolo, morajo pa prit na roditeljski sestanek. Pa če sem pri šoli, otroci v 7. razredu bodo cel dan sedeli v maskah, v sosednjem 6 razredu bodo pa brez. Če so otroci res tako ogroženi, ali so potem ti v nižjih razredih manjvredni, ker ne rabijo mask?

Pa še nekaj vam povem. Imam vrtčevsko nečakinjo. Ukrepi se spoštujejo čisto po oceni staršev. Eni pridejo z masko, drugi z masko čez usta, tretji brez. Še vedno so vrtcu otroci s smrkljem do ust. Kaj hočem povedati? Da sprejemamo vedno nove in nove ukrepe, ampak se še čisto osnovnih nismo sposobni držat. Pač pri vsakem nadaljnjem ukrepu bo več ignoriranja, virus pa bo šel svojo pot.


To ni res. Vsi testirani so testirani zaradi tega, ker imajo simptome. Seveda pa ne vejo kaj imajo. Lahko imajo tudi gripo, virozo, bakterijo. Nobenega brez simptomov ne testirajo, razen tistih, ki delajo v zdravstvu in tiste ki imajo operacijo. A vi res mislite, da pokličeš v ambulanto in rečeš da bi test ali pa kar prideš na covid točko? Recimo da jih testirajo 2000. Od teh jih je recimo 600 brez simptomov, ki so medicinsko osebje in iz dso-ja. Ostalih 1400 ima simptome respiratornega obolenja. Od teh jih 100 potrdijo, da imajo covid. Ostalih 1300 pa še vedno smrka ali kašlja ali oboje. Samo, da nimajo covida ampak neko virozo ali pa bakterijsko vnetje. Tak testiran z negativnim testom potem lahko tudi pride na pregled k zdravniku. Enim je pa ta procedura smešna in se delajo norca iz nje. Nič ni zabavno ležat en teden ves smrkav z razbolelo glavo in vnetim grlom tudi če ni covid.
[/quote]

Itak ja. Ok, MOGOČE zdej ker kot je Beovićka izjavla ima Slo mal testov, da res ne testirajo kr vsazga ki pride mal zarad dolgcajta tja. Kaj so pa prej delal?

žaljiv kot vedno, b u t e l, če še ne veš, cepi se vedno manj in manj ljudi….saj niso blesavi, da bi v svoje telo brizgali to svinjarijo od svinjarije, ki povzročajo dosmrtne zaplete in bolezni in tudi smrt.
[/quote]

Si pozabila še dodati, da cepljenje omogoči predvsem preživetje najbolj rizičnim skupinam? A kje piše, da se moraš ti cepiti?


Tudi pri gripi ne ves, ali je prav gripa ali je kaka druga viroza, ce se ne testiras. Enako je pri koroni. Eni imajo korono, drugi pa kake druge viroze, ki niso kar izginile. Ko bo sezona gripe, pa bodo 3 moznosti.

Se spomnim pred nekaj leti, je bila ena gospa bolna, so jo dali na xy oddelek, pac tja, kamor bi s to boleznijo spadala. POTEM pa so ugotovili, da ima gripo in je bila cela panika, da se slucajno kdo na tem oddelku ni okuzil – ker mu zraven osnovnih bolezni prav ne bi koristilo. Ce bi jo testirali ob sprejemu, je ne bi kar tako na oddelek dali in ne bi imeli panike.

Ne vem, kaj ti ni jasno okrog testov.
[/quote]

Ok, bi morala gor dodat da je lahk gripa al KARKOL druzga, ja. Ampak spet, takrat imaš ti težave, se slab počutš….kaj pa tuki? Jih testirajo pa NIMAJO nobenih težav, in spet, če jih ne bi testiral, ne bi sploh vedl da so POZITIVNI, ne okuženi.
Sm napisala primer nedolg nazaj iz sklopa UKCja. POZITIVN 80 letnik se vsak dan šetku po bolnc, prhaju na zdravljenje, NOBEN ni vedu da je pozitivn. Zakaj? Ker ni kazu nobenih znakov! Pa 80 letnik.

žaljiv kot vedno, b u t e l, če še ne veš, cepi se vedno manj in manj ljudi….saj niso blesavi, da bi v svoje telo brizgali to svinjarijo od svinjarije, ki povzročajo dosmrtne zaplete in bolezni in tudi smrt.
[/quote]
Cepim se vsako leto že vrsto let in nikoli ni bilo nobenih stranskih učinkov, zapletov ali smrti. Edina razlika je ta, da odkar se cepim, pozimi ne zbolevam niti za virozami, niti prehladi.

New Report

Close