Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Revščina

Revščina

Internet bi moral biti kot elektricno omrezje, placilo pa minimalno ali pa zastonj.
V Velenju je postavljeno omrezje, ki zagotavlja wifi zastonj.
Drzava slovenija nas odira na vec koncih, z visokimi davki, da financira zlahto in politicne aparatcike in potem se njihovo zlahto, potem se s pomocjo Telekoma.

Tkole je lej: Mam par ulic naprej eno teto, ki mi že leta šiva. Nazadnje ko sem bil pri njej, mi je povedala da so jo prijavili, in je dobila durs inšpekcijo. Sicer naj bi bilo vse v redu, je pa poudarila da se ji gnusi delati v penziji zato, da jo bo narod jebal, in mlade smrkle paragonce seštevale… Prejšnji teden sem potrgal še zadnje obleke, in sem včeraj nesel… Ponižno, v mraku sem pozvonil: Gospa, lepo prosim če mi zašijete vsaj tiste 3, ki so najmanj raztrgane. Danes ob 5ih ko sem šel na šiht, sem imel vrečko obešeno na vratih…

Tako je to… Eni morajo delati ponoči, drugi za praznike, tretji pa pametujejo kako je internet potreba in imajo cel let praznik ter se na vse kriplje trudijo dokazati, da revščine ni v glavah…

Sicer pa, še eno podobno mi prpelje, ji bom jaz delo ponudil, pa da vidimo pametnjakovičke…

Se strinjam, dokler pa je plačljiv in ljudje zraven zakupijo še 150 programov, je pač luksuz. Ljudje jočejo, da se z minimalno plačo ne da preživet. Zdaj pa prosim povejte, v koliko državah na svetu je minimalec kaj drugega kot pomanjkanje? Pri nas je problem samo v tem, da je na minimalcih tak procent ljudi, tudi tam, kjer bi plače lahko bile višje, pa je pohlep lastnikov prevelik.
Imeti minimalca in pričakovat, da bo denarja za prčkarije, to je pa utopija.

Dokler ne izgubiš službe niti ne veš kaj je revšična. Jaz sem bil s 1500€ plače tudi pameten, kako da v sloveniji revščine ni, da gre večini dobro itd. Pa saj veste tisto – zarečenega kruha se največ poje. Zdle se preživljam s socialko in to je totalna revščina, ciganija. Prodal sem 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svojih stvari, šel iz mobitel na mini bigbob, zamenjal el. dobavitelja (vsak evro mi veliko pomeni), prodal avto in kupil drugega (najbolj sem gledal, da je poceni registracija, nizka poraba, da se ne kvari), šparam z elektriko kot nor, kupujem samo nujno potrebno, če avto ni nujen, grem raje na kolo, da prišparam na bencinu, iz večjega najemniškega stanovanja sem šel v manjše, jasno sem takoj odklopil tudi kabeljsko in zdajle že poizvedujem, kako bi se izognil plačilu RTV prispevka, ker 12€ pomeni zame hrano za vsaj 4-5 dni!!! … evo, to je revščina in jaz sem reven. Koliko je meni podobnih pa ne vem. Sodeč po vrstah na RD kar veliko! S plačo okoli 1000€ pa nimaš pojma kaj je to revščina! Sanja se ti ne!

Zaposljeni v javnem sektorju nimajo pojma kaj pomeni biti reven! Sanja se jim ne! Ampak palica ima dva konca in v nedogled se za ta potratni javni sektor več ne bomo mobli zadolževati v tujini! Potem pa boste že dobili po betici vi pametnjakoviči birokratski!

Žal težko verjamem. Kdor ima redne dohodke in ne zmore preživeti živi preko svojih meja. Mogoče zato, ker ne zna, največkrat zato, ker je takrat, ko bi lahko prekomerno zapravljal. Je za to kriva država?

Poglejmo samo vozni park. Poglejmo telefone. Poglejmo število priklopov kabelske televizije. Poglejmo število lastniških stanovanj. Marskikdo, ki ima vse to je istočasno lačen. Potrebuje pomoč?

Imam sosedo, ki je kakor slišim lačna. Dela za minimalno plačo in ko plača položnice ostane premalo za nakup hrane. Ob omembi, da mogoče bi lahko avto menjala z enim starejšim in tako poplačala kredit, da televizija se vidi super tudi na anteno, da internet je pač luksuz in telefon je nujen za tri klice na mesec vse ostalo imaš, če lahko plačaš…ja tukaj sem pa jaz hudoba, ki ji ne privoščim. Če dodam še, da na mojem dvorišču pridelamo praktično vso potrebno zelenjavo, ona ima travico je pa itak že preveč.

V Sloveniji je potrebno 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi naučiti živeti v okviru svojih zmožnosti. Potem bo dovolj denarja za preostalih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ki so se res znašli v revščini in potrebujejo pomoč, da se izkopljejo. Vsak mesec pomagam, zbiram in se res trudim. Mogoče tudi zato vidim, da velika večina, ki fehta ima v resnici več kot jaz sama.[/quote]

Res pretiravaš. To, da boš moral danes bit brez interneta, da ne boš stradal, ob tem da IMAŠ službo je preveč. Ampak kaj češ. Treba je pitati še javne projekte, pa še ne vem kaj vse. Narod pa na vseh štirih moli zadnjico v zrak in krulu “ŠE ME DEJ ! ŠE ME DEJ! DO JAJC!”

Tkole je lej: Mam par ulic naprej eno teto, ki mi že leta šiva. Nazadnje ko sem bil pri njej, mi je povedala da so jo prijavili, in je dobila durs inšpekcijo. Sicer naj bi bilo vse v redu, je pa poudarila da se ji gnusi delati v penziji zato, da jo bo narod jebal, in mlade smrkle paragonce seštevale… Prejšnji teden sem potrgal še zadnje obleke, in sem včeraj nesel… Ponižno, v mraku sem pozvonil: Gospa, lepo prosim če mi zašijete vsaj tiste 3, ki so najmanj raztrgane. Danes ob 5ih ko sem šel na šiht, sem imel vrečko obešeno na vratih…

Tako je to… Eni morajo delati ponoči, drugi za praznike, tretji pa pametujejo kako je internet potreba in imajo cel let praznik ter se na vse kriplje trudijo dokazati, da revščine ni v glavah…

Sicer pa, še eno podobno mi prpelje, ji bom jaz delo ponudil, pa da vidimo pametnjakovičke…[/quote]

Pred parimi dnevi se ti je ena ponudila za delo, zelo lepo prosnjo je na pisala, nic ji nisi odgovoril, kako to?

razumem pa, da je revščina, katastrofa za SLO. Prebrala sem vse poste in se delno strinjam. Z nekaterimi bolj, z drugimi manj. Sem se spomnila pregovora, da “sita vrana, lačni ne verjame”, verjetno je v tem, tudi veliko resnice. Ne bom delala zaključkov, a težko je doumeti dejstvo, da eni primerjate pojem revščine, ki bi veljal za Afriko, Indijo, Azijo? Vsak človek se primerja z razmerami v svoji državi, kar je logično. Razprave o internetu, trojčkih, 150 programih, avtomobilih, so le delno upravičene. Marsikaj človek v naši deželi mora imeti, da lahko živi in se vključuje na trg dela. O.K. nekatere stvari je možno zmanjšati na minimum, tudi sama sem to storila. Pa vendar, redni stroški so visoki. (elektrika, plin, voda, ogrevanje, internet telefonija, ogrevanje, bencin……ni konca). Problem je tudi v tem, da ljudje preprosto ne znajo živet skromno. Ne znajo kuhat, šivat, plest, vlagati ozimnice, skratka vse kupijo pripravljeno, nimajo vrtov, ker jih ni in tudi vrtnarit ne znajo. šolski sitem jih sili, da otroke pošiljajo v vsemogoče tečaje, kamor otroke vozijo, namesto, da bi šli peš, s kolesom, mestnim avtobusom, ali pa jih sploh ne bi vpisali. Tisoč je oblik funkcioniranja v kar nas sili potrošniška družba in če ji ne moreš slediti, se počutiš izobčen, manjvreden, revež. Ljudje smo iz ZLATEGA socializma padli v kapitalizem, ki pa od nekdaj pozna tudi revščino. In vem, da bo vedno slabše. Cene najemniških stanovanj so visoke, lastnih domov si ljudje ne morejo kupit. Če pa že, na dolgi rok, 25 let. Kaj vse se lahko zgodi v tem obdobje? Ja ni trga delovne sile, grozno. Rada bi napisala kaj vzpodbudnega, pa nimam kaj. Prepričana sem, da bo vsak dan slabše. Morda se bom tudi sama tudi sama znašla na robu, ko grem v pokoj, čeprav si pokoja sploh ne želim. Kaj pa bodo delali mladi?, če bom jaz predolgo delala?. Dr, Vesna Vuk Godina že ves čas opozarja na pogubni sistem v katerega smo vstopili in kako prav ima. Hudo mi je za vse reveže.

In jaz naj bi tebi raportiral kako sem se odzval?

Pametni pravite, da je internet luksuz. Da v Afriki ogromno ljudi živi brez njega. Da je avto luksuz. Če ni javnega prevoza, greš pač 3 ure peš. V Afriki ogromno ljudi tako živi.

Kaj pa elektrika? A veste, koliko ljudi v Afriki živi brez elektrike – ne sanja se jim o hladilniku ali pralnem stroju.

Kaj pa tekoča pitna voda? Ki marsikje res velja za luksuz?

Kje se boste ustavili, pametni? Šele takrat, ko bodo ljudje živeli v jamah, oblečeni v medvedje krzno in jedli korenine, lubje in hrošče? Do danes sem mislila, da človeštvo stremi na drugo stran in ne na točko, kjer je enkrat že bilo.

Če bi se pa po čudežu v Slovenijo vrnile nakradene milijarde, pa naenkrat ne bi bilo treba nikogar pošiljati živet v jamo. Ampak – očitno je to lažje oziroma nam bolj paše h karakterju kot udariti po mizi in zahtevati nakradeno nazaj.

Čudi me kako ljudje narekujejo, naj si drugi znižujejo stroške do minimuma. Dejsto je, da imamo cel kup določenih človekovih pravic in ena izmed njih je dostojno življenje. Vsakdo, ki hodi v službo in dela 40 ur na teden si zasluži, da lahko pokrije stroške osnovnega preživetje, to pa je streha nad glavo, osnovna higiena in hrana. To potrebuje, da sploh lahko opravlja svoje delo. Obstajajo delovna mesta, ki pri minimalni plači zahtevajo maksimalno urejenost, make up, frizura, manikira, da lahko opravljaš delo. Pa naj zdaj kakšen pameten pove, kako se odpoveš tem stroškom, da preživiš z minimalcem. Tako kot naj bi se odpovedal avtu, da bi dve ure hodil v službo v eno smer in mobitelu, da bi bil odrezan od sveta. Čakam predloge. Slovenija je po ustavi socialna država. Od sociale ni ostal več niti S.
Ostal pa je rek SIT LAČNEMU NE VERJAME. Pa razmislimo malo o tem!!!

Primerjava med Afriko in Slovenijo ni ravno najboljša. Če lahko oni zdržijo celo zimo brez ogrevanja, to še ne pomeni, da lahko tudi mi.

Sicer je moja situacija sledeča: star sem 26 let redno zaposlen v gospodarstvu (če propademo ta redna zaposlitev nič ne pomeni) plača seveda minimalna. Živim s kolegom v podnajemniškem stanovanju, stroške pa sem zbil kar sem jih lahko. Torej brez kabelske oz. TVja, najcenejši ponudnik za elektriko, predplačniški paket za GSM, minimalno klicev, kuham si sam, pozimi se špara na ogrevanju, čez celo leto pa na elektriki. Avta nimam, saj imam do službe dovolj blizu, da lahko grem peš (zato sem se preselil).

Situacija (pri meni) ni kritična in tudi ne jamram, da bi bila, saj mi kljub minimalni plači uspe še vsak mesec tudi nekaj privarčevati, ampak pod pogojem znižanih stroškov. Če bi si omislil avto in še kakšen dodatek, bi bil na 0. Sam ne krivim države za takšno situacijo mi pa kup dejanj ni všeč. Ena od teh je recimo dodatek za prevoz, ki ga dobijo tisti, ki se vozijo iz oddaljenih krajev, tisti, ki pa smo se preselili bližje delu pa ne (čeprav so stanovanja lahko dražja in tudi stroški). Poleg tega se veliko denarja vlaga v podjetja, ki nimajo perspektive, mi v našem malem podjetju pa moramo vse sami ustvariti in tudi prodati (od države nismo dobili 0). V glavnem ne zdi se mi fer.

Čeprav mi danes nekateri kolegi pravijo, kako mi je lepo (v današnjih težkih časih), se ne spomnijo situacij pred nekaj leti. Ko so šli drugi na morje, sem jaz delal, po gasilskih vajah so šli drugi na pir, jaz pa domov delat. In isto se je dogajalo, ko sem bil še študent. Glede na to koliko truda sem v prektekslosti vložil, da sem danes z znanjem in izkušnjami tam kjer sem, se mi zdi, da bi si zaslužil še kaj več.

++++


Zakaj primerjaš civilizirano/tehnološko razvito Slovenijo z Afriškimi državami? Kakšna infrastruktura je tam, kaj omogoča in kaj imamo pri nas? Mrš, govedo nerazgledano!!! To ni res, kakšni debili lahko živijo, mrš!!![/quote]
Aj, aj, spet ti lenka! Spet razsipaš svojo nevednost okoli! A da je v tejli slovenceljski vukojebini revščina? Dej no dej, a sploh veš, kaj je revščina? A v Afriki niso ljudje? lenka, lenka, tvoja glava je prazna, ne želodec!

Sem revna!
Ja! Imam službo in moža s službo, hišo ter otroke. Torej mi nič ne manjka! To je res! Sem srečna? Ja!
Vendar mi srečo kali tole razglabljanje, da revščine ni. Jaz se počutim revno!

Moje mnenje je, da če hodimo v službo in delamo bi pa res lahko imeli toliko da gremo poleti na morje in pozimi smučat. Se motim? Po mnenju mon ja! Ker je moderno životariti? Nimam minimalca ravno tako ne mož. Kredit še imava 280 eur, kar tudi ni ogromno. Avtomobili so kupljeni z gotovino. Torej so vsi stroški tekoči, več ali manj. Pa kako za vraga nič ne prišparam? Ne znam z denarjem? Mogoče! Samo zakaj potem ne hodim nič v šoping pa na kavice itd.. Vsak mesec plačam položnice in kupujem hrano in na koncu nič ne ostane. Če sem znala vedno prišparat in imeti črni fond, zakaj zdaj tega nez nam več?
Mogoče zato ker nas je država z svojo politiko spravila na rob? Mogoče zato ker je vsak dan vse dražje? Kako zavraga ve mone preživite družino z 500 euri in še vam ostane?

Zame bo konec revščine, ko mi bo pred plačo ostalo vsaj še malo na računu. Do takrat pa je tole eno samo životarjenje. Celo leto hodiš v službo in čakaš na tiste 14-dni poletnega dopusta in ležanja nekje na morju, potem pa ponovno čakanje na naslednje poletje. Zakaj imamo tako radi poletje zaradi počitnic in dopusta.

In jaz naj bi tebi raportiral kako sem se odzval?[/quote]

Nimaš ti vsega razčiščenega. Smiliš se mi.

Eno leto sem bila doma in če ne bi imela partnerja, bi bila katastrofa 🙂 Vmes sem vse rpihranke porabila in potem sem končno dobila delo, ki ga lahko dela tud tak z OŠ. Ampak je bilo delo z ljudmi in imam res srečo, da sem nekako nadpovprečno komunikativna in me ljudje takoj vzljubijo, tako da sem dobila ene 5 kar konkretnih ponudb za zaposlitev in za eno od teh se bom odločila :))

Sicer pa malo okrog poglejte, revščine je veliko. Vsi ne živijo v lepih hišah in nimajo dragih avtov. Kje pa vi živite… Jaz imam srečo, da imam v življenju nek luksuz, novo hišo, dva dokaj nova avtomobila, motor in še marsikaj, sam znam pa tudi pogledat okrog in vidim, da so ljudje lačni. Sami krivi ali ne – nekateri mogoče, ampak je dejstvo, da eni nimajo niti za v usta dat in tudi novega telefona nima vsak. In služb ni, prihranki pa hitro poidejo, najhuje je pa po mojem mamam samohranilkam ali samskim ženskam, ki so brez prihodkov…


Moj podpis.

New Report

Close