Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek RKC ločena od države my ass

RKC ločena od države my ass

avatar_407279

kaj pa pomeni živeti po krščanskih načelih, ker v vsakdanjem življenju opažam da ravno vi cerkveneži ste najbolj pokvarjeni, verjamem da obstajajo izjeme in mogoče si to ti, možno in upam da res

in še o pogumu, največ ga bom morala imeti jaz ko svoje otroke ne bom dala k verouku in bomo morda edini ki v razredu ne bomo imeli otrok pri verouku, in bomo zato izstopali in bili čudaški! da sploh ne govorim kako nas imate vi kristjani, verniki, ker nisem dala otrok h krstu, ojoj, res bi se bilo za vprašati kdo bolj tvega blatenje, pogum in blablabla

o kitenju z blagovnimi znamki pa tudi nimaš sreče pri meni, živimo zelo skromno, pa ne da smo revni, nam druge vrline več pomenijo, materializem nas ni pokvaril ker ne hodimo v cerkev, to je odvisno od ćloveka in ne od tega ali je kristjan ali ni!!

sem že razmišljala, da bi se sama prijavila na csd, saj otroka silim v vrtec in šolo in da se uči in sem s tem naredila nepopravljivo škodo njegovemu osebnostnemu razvoju.[/quote]

hja, nauči se razmišljati in predvsem brati ( za povod le – vsi vemo, da se rodimo pravi divjaki in če ne bi bilo vzgoje, bi se med sabo klali – moje mnenje – prav tako sem mnenja, da v dobi, kakršni živimo si invalid – na več področjih – če nimaš zaključenega obveznega šolanja in ker živimo v dobi ogromnih informacijskih sistemov in ker imamo izobrazbo in s tem sposobnost razmišljanja s svojimi lastnimi možgani, nam je lahko tudi jasno, da bog ni le ta, ki ga upodablja RKC in da smučanje ni edini šport ).
Mimogrede, hja, v vrtec ti otroka ni potrebno vpisati.[/quote]

če greš v službo, ga pač moraš in ga pohabljaš….:) zame so ljudje, ki razmišljajo kot ti največji invalidi.

a ti ovčka sploh veš, kako težko je danes v “liberalni in napredni Sloveniji” biti kristjan, odkrito priznat da veruješ v Boga, da živiš po krščanskih načelih… ko te pa na vsakem koraku označijo za bedaka, ovco, zaslepljenca, nazadnjaka mračnjaškega,…Me zanima, kdo ima več poguma, da izstopa – moderen japi, ki je s svojim prepričanjem in in se kiti z svetovnimi znamkami, da potrjuje sam sebi, da je nekaj vreden, ali tisti, ki vztrajno prenaša blatenje in zaničevanje okolice, ker stoji za tem, v kar verjame. In kdo bolj izstopa in tvega izolacijo okolice… kdo je zaslepljen…[/quote]

sem ti že večkrat povedala, da te sama fovšija daje, ker misliš, da vsi ostali fajn živijo, imajo velik denarja itd.
kolikor jaz opažam, je res težko biti kristjan, ker bi se moral držat nekih krščanskih naukov, ki so vse prej kot enostavni za te kristjane. se pravi, se ne bi smeli kurbati okol, biti pošteni, ne sodit drugih in opravljat, to je tisto kar kristjanom ne gre, ne pa obsojanje okolice.[/quote]

vidim, da imate eni še vedno težave z razumevanjem obsojanja dejanj in ne ljudi.

hja, nauči se razmišljati in predvsem brati ( za povod le – vsi vemo, da se rodimo pravi divjaki in če ne bi bilo vzgoje, bi se med sabo klali – moje mnenje – prav tako sem mnenja, da v dobi, kakršni živimo si invalid – na več področjih – če nimaš zaključenega obveznega šolanja in ker živimo v dobi ogromnih informacijskih sistemov in ker imamo izobrazbo in s tem sposobnost razmišljanja s svojimi lastnimi možgani, nam je lahko tudi jasno, da bog ni le ta, ki ga upodablja RKC in da smučanje ni edini šport ).
Mimogrede, hja, v vrtec ti otroka ni potrebno vpisati.[/quote]

če greš v službo, ga pač moraš in ga pohabljaš….:) zame so ljudje, ki razmišljajo kot ti največji invalidi.[/quote]

ufffffffffff – sodit je pa hitro zelo enostavno, kje že to piše, da se ne dela in zakaj že ne?
ne, v današnji družbi imaš kar nekaj možnosti kamor lahko daš otroka med tvojim delovnim časom – nikakor to ni zgolj in le vzgojno varstvena ustanova s strani države in, če se pogovarjava v tvojem jeziku – najbolj enostavna in hrati najcenejša varianata je vrtec ( če si malo spretna, praktično ne plačaš nič – v primerjavi s katero od drugih variant ) ali hodiš skozi življenje po liniji najmanjšega napora?

NIKJER NISEM TRDILA, NASPROTNO, DALA SEM PRIMER DANAŠNJIH “OVČK”, 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}najstvnikov se potrjuje z blagovnimi znamkami, če jih nimaš si out, izločen, hraber je tisti, ki se temu upa postavit po robu – to je bil primer

če greš v službo, ga pač moraš in ga pohabljaš….:) zame so ljudje, ki razmišljajo kot ti največji invalidi.[/quote]

ufffffffffff – sodit je pa hitro zelo enostavno, kje že to piše, da se ne dela in zakaj že ne?
ne, v današnji družbi imaš kar nekaj možnosti kamor lahko daš otroka med tvojim delovnim časom – nikakor to ni zgolj in le vzgojno varstvena ustanova s strani države in, če se pogovarjava v tvojem jeziku – najbolj enostavna in hrati najcenejša varianata je vrtec ( če si malo spretna, praktično ne plačaš nič – v primerjavi s katero od drugih variant ) ali hodiš skozi življenje po liniji najmanjšega napora?[/quote]

jaz nimam proti vrtcu nič, nasprotno, to je pač primer na tvoje razmišljanje o tem kako pohabljamo otroke-večina otrok ima na začteku problem in odpor preden se vklopi v vrtec

Težko je biti v naši domovini kristjan. Res težko.

Saj v bistvu vsi govorite eno in isto. Meni je vseeno, kaj je človek (ali je cigan ali ne, ali je veren ali ne, ali je homoseksualec ali ne itd), zelo mi je pa pomembno, da ni hudoben, temveč je v sebi dober, ima rad sebe in svoje najbližje ter vse ljudi, ki mu kakorkoli pridejo na pot. Da, vsak ima svoje mišljenje in prav je tako, dokler s svojim mišljenjem ne ogrožaš drugega. Me morem si pomagati, da cerkev res želi krojiti naše življenje, vendar lahko vplivajo le na peščico ljudi, ki nimajo svojega mišljenja. Vsi ostali – verni ali neverni pa se bomo odločali o svojem življenju po svoji vesti in prav je tako. Meni je vsako pranje možganov moteče, pa naj to izvaja politika, cerkev ali pa nenazadnje šefi ali starši. Spremljam aktualno družbeno dogajanje in si mišljenje ustvarjam sama. Tako lažje spim in lažje živim. Aja, pa še tole, dajmo se rajši kregat, kdo od nas je kaj dobrega naredil v zadnjem tednu (sebi, bližnjim ali drugim). Če nismo naredili nič dobrega, se popravimo pri sebi….Pozor: pa ne zamenjat dobroto za neumnost!! Ampak to je že druga zgodba :)))

res ne vem, zakaj je biti težko kristjan, sama ne občutim nobene teže, niti v prispodobi ne.

Point je samo tukaj, da nimajo kaj pridigati, koga se voli…vi hodite v cerkev, vpisujte svoje otroke – mi je vseeno, kaj delate…vaša stvar…vera je osebna stvar… Nimajo pa kaj župniki svojim ofcam govoriti koga voliti, ker je to odločitev vsakega posameznika…., morda so bojijo, da bo otročekov za njih zmanjaklo…

ko pišemo, da so pedofili isto kot homoseksualci (oprosti, res ne vidim razlike), mi pa, ko vi pišete, da je Rimokatoliška cerkev sekta. Tu pa je razlika!

Naša Cerkev je univerzalna! Pa si poglej, kaj pomeni univerzalna!

reči ti cajti so vam minli, ko ste določali, kaj je kdo lahko rekel ali ne,

Jaz sicer ne čutim nobene potrebe, zakaj bi mogli res to govoriti. Ampak jaz sem pač v vsem tem not in mene lahko moti, kaj govorijo in kaj ne, ker govorijo MENI. Ni mi pa jasno, zakaj VAs to tako moti? Vas je strah, da bi s tem, ko duhovnik pove, dajte to pa to volit, vi izgubili? Vas je strah, da bi tako “prevzeli oblast”? Ali zakaj vas to tako tangira?

Ker mene recimo ne zanima, če muslimanom govorijo eno, ali Jehovcem ali da se vi neverniki zmenite, kako in kaj.

res ne vem, zakaj je biti težko kristjan, sama ne občutim nobene teže, niti v prispodobi ne.[/quote]

Potem pa čisto počasi, da boš tudi ti razumela, preberi nick avtorja. In šeinše podobnih….

Kaj pa to tebe briga, če nisi vernica???
Brigaj se pač sama zase, boš imela dovolj dela do smrti.

Kaj pa to tebe briga, če nisi vernica???
Brigaj se pač sama zase, boš imela dovolj dela do smrti.[/quote]

še kako me zanima, ker živimo v istem sistemu, ker svoj zaslužek odvajam za davke nekoga, ki mi nikakor ni povšeči, ki soljudi prepričuje in jim omejuje razmišljanje, ker svoj dohodek odvajam za nekoga, ki si lahko služi sam in ki ravnotako kot jaz lahko fila sistem z davki, ker….ali pišem še naprej?
bruha se mi, da moram vzdrževati nekoga, ki ga odkrito ne maram, nekoga, ki lahko živi brez mene, nekoga….. ali pišem še naprej?

Kaj pa to tebe briga, če nisi vernica???
Brigaj se pač sama zase, boš imela dovolj dela do smrti.[/quote]

še kako me zanima, ker živimo v istem sistemu, ker svoj zaslužek odvajam za davke nekoga, ki mi nikakor ni povšeči, ki soljudi prepričuje in jim omejuje razmišljanje, ker svoj dohodek odvajam za nekoga, ki si lahko služi sam in ki ravnotako kot jaz lahko fila sistem z davki, ker….ali pišem še naprej?
bruha se mi, da moram vzdrževati nekoga, ki ga odkrito ne maram, nekoga, ki lahko živi brez mene, nekoga….. ali pišem še naprej?[/quote]

Ali si že kaj naredila, da bi se to spremenilo? Saj vas je veeliikkoo takih, ki te to tako moti. Pa kaj delate na tem, ali ste samo tukaj glasni? Pa dajte revolucijo naredite!

Aja, to je treba pa migat, pa ne sam z jezikom, pa je že pretežko, a ne?

Torej pojdi pogooglat.
homoseksulan odnos je odnos dveh oseb, ki se imata radi in imate spolne odnose, sporazumno – sta oba odrsla…itd..

Pedofilija – ponavadi ukraden otrok, star manj kot 10 let, v roke ponavadi starejšega moškega, ki ga zlorabi…seveda brez njegovega dovoljenja…

Res ne vidim kaj je tukaj isto!

Za kaj em moti, da Cerkev poziva oz. govori kaj se naj voli – ker se to ne dela!! Ker je to osebna odločitev in ne poziv…, ker ne bodite ovce in mislite s svojo glavo ali ste radi ovce in vas ne moti, da vas tako kličejo?!

Torej pojdi pogooglat.
homoseksulan odnos je odnos dveh oseb, ki se imata radi in imate spolne odnose, sporazumno – sta oba odrsla…itd..

Pedofilija – ponavadi ukraden otrok, star manj kot 10 let, v roke ponavadi starejšega moškega, ki ga zlorabi…seveda brez njegovega dovoljenja…

Res ne vidim kaj je tukaj isto!

Za kaj em moti, da Cerkev poziva oz. govori kaj se naj voli – ker se to ne dela!! Ker je to osebna odločitev in ne poziv…, ker ne bodite ovce in mislite s svojo glavo ali ste radi ovce in vas ne moti, da vas tako kličejo?!

Torej pojdi pogooglat.
homoseksulan odnos je odnos dveh oseb, ki se imata radi in imate spolne odnose, sporazumno – sta oba odrsla…itd..

Pedofilija – ponavadi ukraden otrok, star manj kot 10 let, v roke ponavadi starejšega moškega, ki ga zlorabi…seveda brez njegovega dovoljenja…

Res ne vidim kaj je tukaj isto!

Za kaj em moti, da Cerkev poziva oz. govori kaj se naj voli – ker se to ne dela!! Ker je to osebna odločitev in ne poziv…, ker ne bodite ovce in mislite s svojo glavo ali ste radi ovce in vas ne moti, da vas tako kličejo?!

Torej pojdi pogooglat.
homoseksulan odnos je odnos dveh oseb, ki se imata radi in imate spolne odnose, sporazumno – sta oba odrsla…itd..

Pedofilija – ponavadi ukraden otrok, star manj kot 10 let, v roke ponavadi starejšega moškega, ki ga zlorabi…seveda brez njegovega dovoljenja…

Res ne vidim kaj je tukaj isto!

Za kaj em moti, da Cerkev poziva oz. govori kaj se naj voli – ker se to ne dela!! Ker je to osebna odločitev in ne poziv…, ker ne bodite ovce in mislite s svojo glavo ali ste radi ovce in vas ne moti, da vas tako kličejo?!

Torej pojdi pogooglat.
homoseksulan odnos je odnos dveh oseb, ki se imata radi in imate spolne odnose, sporazumno – sta oba odrsla…itd..

Pedofilija – ponavadi ukraden otrok, star manj kot 10 let, v roke ponavadi starejšega moškega, ki ga zlorabi…seveda brez njegovega dovoljenja…

Res ne vidim kaj je tukaj isto!

Za kaj em moti, da Cerkev poziva oz. govori kaj se naj voli – ker se to ne dela!! Ker je to osebna odločitev in ne poziv…, ker ne bodite ovce in mislite s svojo glavo ali ste radi ovce in vas ne moti, da vas tako kličejo?!

Torej pojdi pogooglat.
homoseksulan odnos je odnos dveh oseb, ki se imata radi in imate spolne odnose, sporazumno – sta oba odrsla…itd..

Pedofilija – ponavadi ukraden otrok, star manj kot 10 let, v roke ponavadi starejšega moškega, ki ga zlorabi…seveda brez njegovega dovoljenja…

Res ne vidim kaj je tukaj isto!

Za kaj em moti, da Cerkev poziva oz. govori kaj se naj voli – ker se to ne dela!! Ker je to osebna odločitev in ne poziv…, ker ne bodite ovce in mislite s svojo glavo ali ste radi ovce in vas ne moti, da vas tako kličejo?!

Torej pojdi pogooglat.
homoseksulan odnos je odnos dveh oseb, ki se imata radi in imate spolne odnose, sporazumno – sta oba odrsla…itd..

Pedofilija – ponavadi ukraden otrok, star manj kot 10 let, v roke ponavadi starejšega moškega, ki ga zlorabi…seveda brez njegovega dovoljenja…

Res ne vidim kaj je tukaj isto!

Za kaj em moti, da Cerkev poziva oz. govori kaj se naj voli – ker se to ne dela!! Ker je to osebna odločitev in ne poziv…, ker ne bodite ovce in mislite s svojo glavo ali ste radi ovce in vas ne moti, da vas tako kličejo?!

New Report

Close