Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ročna pumpa ne dela, kaj je vzrok?

Ročna pumpa ne dela, kaj je vzrok?

To je pa že prava akcija, na pumpe se ne spoznam, vam pa dajem podporo, h tolikšnemu trudu….:)))
A hahaha….brez volje zarad tega? Super ste, mene ste nasmejali…mogoč pa bo dans kaj, ki sonček sije, bo tud pumpa boljše volje 🙂

To je pa že prava akcija, na pumpe se ne spoznam, vam pa dajem podporo, h tolikšnemu trudu….:)))
A hahaha….brez volje zarad tega? Super ste, mene ste nasmejali…mogoč pa bo dans kaj, ki sonček sije, bo tud pumpa boljše volje :)[/quote]

Saj veš kako pravi nek pregovor: Več babic kilavo dete. 😉

Ajde ne seri, odnes pumpo nazaj v čtacuno pa vzem (eno) številko večjo in podaljšaj cev na nazivno dolžino oz 2 metra nad mulj. (a maš garancijo da bo podtalnica vedno na 10 metrov?)

Varianta je tudi, da daš na obstoječo dva np ventila zaporedno, po principu krvnih zaklopk v žilah, ali daš tanjšo cev.

Cilj je, da v enem hodu pumpe zajameš volumen, ki presega prazen prostor v cevi in tako ustvariš podtlak, ki dvigne vodo.


Popoln vakuum =0bar. Atmosferski tlak = 1 bar. Tlak vode v globini 10 m = 1 bar.

Prenizek nivo vode za pumpo….ne bo potegnila na to višino….pa tud če bi, bi bil pretok zeloooooomajhen (zaradi višine).

Rabiš potopno pumpo v vrtini………


Mater si pametno, iz izkušenj vem kako smo zalival sproti ko bedaki doma pri vodovodu, kadar je bilo potrebno znova, pumpa laufala celo večnost , da je končno potegnila, pa je bila pumpa električna, tu ko je pa ročna, bi se pa res morali potrudit glede na tako globino.

A bejž no, kako so pa včasih mnogi imeli vodovode in jih imajo še danes? Ti čisto praktično povem, pri nas je bil vodnjak globok do vode 8 metrov, cev potopljena v vodo kak meter, mislim da še to ne, koliko sespomnim , ko sem ga hodil čistit in e cev do hiše – do pumpe potem kakih 20 metrov.

http://gcs.gi-zrmk.si/Svetovanje/Clanki/Grobovsek/PT407.htm

Hvala, hvala za vse komentarje in vzpodbude.

Sem se odlocil, da grem se malo pumpo zalivati in pumpati, pa da vidim.

Se pripeti link preberem in se lotim dela.

Javim enkrat popoldan kako je uspelo.

Hvala.

Moški tu znamo svetovati, ko teče voda v grlo. Spidi vedno lahko računaš na nas!

A bejž no, kako so pa včasih mnogi imeli vodovode in jih imajo še danes? Ti čisto praktično povem, pri nas je bil vodnjak globok do vode 8 metrov, cev potopljena v vodo kak meter, mislim da še to ne, koliko sespomnim , ko sem ga hodil čistit in e cev do hiše – do pumpe potem kakih 20 metrov.[/quote]

In pol ti je pumpa zrak vlekla čez vodo… In ko hidrofor ni delal, je teža vode v cevi, zrak potegnila čez pumpo… Koliko in kdaj je bilo odvisno od razlike v višini med gladino vode v vodnjaku in zajemom. Seveda je treba k temu dodat še vse zrakotesne spoje…

A bejž no, kako so pa včasih mnogi imeli vodovode in jih imajo še danes? Ti čisto praktično povem, pri nas je bil vodnjak globok do vode 8 metrov, cev potopljena v vodo kak meter, mislim da še to ne, koliko sespomnim , ko sem ga hodil čistit in e cev do hiše – do pumpe potem kakih 20 metrov.[/quote]

In pol ti je pumpa zrak vlekla čez vodo… In ko hidrofor ni delal, je teža vode v cevi, zrak potegnila čez pumpo… Koliko in kdaj je bilo odvisno od razlike v višini med gladino vode v vodnjaku in zajemom. Seveda je treba k temu dodat še vse zrakotesne spoje…[/quote]
Ne nič ni potegnila zrak bumbar, če smo tako imeli vodovod v hiši prvi v vasi in je stalno deloval. Ne bodi pameten no in tam je zdaj še vedno ročna pumpa, kot jo ima avtor, direkt na vodnjaku. Potegnila je zrak edino enkrat pri betoniranju plate, ko je bila suša in izvir vode, ki je sicer bil močan, ni bil dovoljšen ali pa če je bilo pumpo potrebno kaj rihtat, ker smo jo imeli več kot 20 let. P anismo edini imeli tak vodovod, marsikdo,ga ima še danes. Kja pametuješ tri dni z dvema petkoma pomankljive teorije in nobenih izkušenj.

A bejž no, kako so pa včasih mnogi imeli vodovode in jih imajo še danes? Ti čisto praktično povem, pri nas je bil vodnjak globok do vode 8 metrov, cev potopljena v vodo kak meter, mislim da še to ne, koliko sespomnim , ko sem ga hodil čistit in e cev do hiše – do pumpe potem kakih 20 metrov.[/quote]

Kako pa da potem temu dedcu ne potegne vode, in to po vseh delih in morebitnih napakah, ki jih je izločil????

8 metrov je 8 metrov…..odkorakaj jih in boš videl dolžino vodnega stolpa, ki bi jo morala ena pumpca potegnit…

ps. Mam tud jaz šterno na dvorišču….in tud jaz sem bil 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da je ene 8 al pa 10m globoka….pol sem šel pa enkrat čistit…od znotraj ni tako visoka:)))

Meni je jasno, da če stvar ne dela, jo je potrebno zamenjati. In v tem primeru pumpa ne dela.


Popoln vakuum =0bar. Atmosferski tlak = 1 bar. Tlak vode v globini 10 m = 1 bar.[/quote]

Zato pa rabi večjo pumpo, da bo ustvaril podtlak 2+ bar. Aveš to je principuelno obratno kakor ne moreš gume od avta napumpat na 2 bara z ročno pumpo za bicikl, biciklovo pa lahko.

A bejž no, kako so pa včasih mnogi imeli vodovode in jih imajo še danes? Ti čisto praktično povem, pri nas je bil vodnjak globok do vode 8 metrov, cev potopljena v vodo kak meter, mislim da še to ne, koliko sespomnim , ko sem ga hodil čistit in e cev do hiše – do pumpe potem kakih 20 metrov.[/quote]

Kako pa da potem temu dedcu ne potegne vode, in to po vseh delih in morebitnih napakah, ki jih je izločil????

8 metrov je 8 metrov…..odkorakaj jih in boš videl dolžino vodnega stolpa, ki bi jo morala ena pumpca potegnit…

ps. Mam tud jaz šterno na dvorišču….in tud jaz sem bil 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da je ene 8 al pa 10m globoka….pol sem šel pa enkrat čistit…od znotraj ni tako visoka:)))[/quote]
Kkao ne dela? Ker ne zaliva dovolj da bi ustavril podtlak in hkrati irinil zrak ven. Če bi en dovolj pridno zalival, drugi pumpal, bo zadeva zalaufala, sam tega ne bo naredil, morat bit vsaj dva. P ati povem, ker so drugi imeli še globlje vodnjake, pa so imeli ali imajo pumpe, ker jim je vsem kopal vodnjake moj pokojni oče. En meter pred šihtom izkopal zabertoniral model, sosed malo višje iam 18 meterski vodnjak, pa je tudi napeljal.


Popoln vakuum =0bar. Atmosferski tlak = 1 bar. Tlak vode v globini 10 m = 1 bar.[/quote]

Zato pa rabi večjo pumpo, da bo ustvaril podtlak 2+ bar. Aveš to je principuelno obratno kakor ne moreš gume od avta napumpat na 2 bara z ročno pumpo za bicikl, biciklovo pa lahko.[/quote]
Vakuum je lahko samo 0 bar. Če je atmosferski tlak 1 bar, ga lahko sprazniš samo na 0bar. Fizika ne pozna kredita, kot naše banke, ki gredo lahko v minus.

Črpat se da precej globoko, samo pravo rešitev je treba najti.
https://www.google.si/search?q=sesalna+globina&rlz=1C1AOHY_slSI708SI708&oq=sesalna+globina&aqs=chrome..69i57.6155j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
http://janez.liponik.si/files/obvestila/Prelog_2.pdf

In pol ti je pumpa zrak vlekla čez vodo… In ko hidrofor ni delal, je teža vode v cevi, zrak potegnila čez pumpo… Koliko in kdaj je bilo odvisno od razlike v višini med gladino vode v vodnjaku in zajemom. Seveda je treba k temu dodat še vse zrakotesne spoje…[/quote]
Ne nič ni potegnila zrak bumbar, če smo tako imeli vodovod v hiši prvi v vasi in je stalno deloval. Ne bodi pameten no in tam je zdaj še vedno ročna pumpa, kot jo ima avtor, direkt na vodnjaku. Potegnila je zrak edino enkrat pri betoniranju plate, ko je bila suša in izvir vode, ki je sicer bil močan, ni bil dovoljšen ali pa če je bilo pumpo potrebno kaj rihtat, ker smo jo imeli več kot 20 let. P anismo edini imeli tak vodovod, marsikdo,ga ima še danes. Kja pametuješ tri dni z dvema petkoma pomankljive teorije in nobenih izkušenj.[/quote]

Človek, kolikor sem jaz v lajfu tekočin prepumpala jih ti videl prepumpanih nikoli ne boš. In to tudi brez pump, tudi na tlak iz kamionskega auspuha… Tvoj ata je v vrsti stal na pumpah, ti si pri mamici cuzal, jaz sem pa na veliko švercala, tudi po 3 fure po 24 sodov na dan, pa makar je blo treba v Delnice sred noči nabavit. Tak da, za svet te bom vpršala kar se tiče računalnikov…


Ne nič ni potegnila zrak bumbar, če smo tako imeli vodovod v hiši prvi v vasi in je stalno deloval. Ne bodi pameten no in tam je zdaj še vedno ročna pumpa, kot jo ima avtor, direkt na vodnjaku. Potegnila je zrak edino enkrat pri betoniranju plate, ko je bila suša in izvir vode, ki je sicer bil močan, ni bil dovoljšen ali pa če je bilo pumpo potrebno kaj rihtat, ker smo jo imeli več kot 20 let. P anismo edini imeli tak vodovod, marsikdo,ga ima še danes. Kja pametuješ tri dni z dvema petkoma pomankljive teorije in nobenih izkušenj.[/quote]

Človek, kolikor sem jaz v lajfu tekočin prepumpala jih ti videl prepumpanih nikoli ne boš. In to tudi brez pump, tudi na tlak iz kamionskega auspuha… Tvoj ata je v vrsti stal na pumpah, ti si pri mamici cuzal, jaz sem pa na veliko švercala, tudi po 3 fure po 24 sodov na dan, pa makar je blo treba v Delnice sred noči nabavit. Tak da, za svet te bom vpršala kar se tiče računalnikov…[/quote]
Kake pa imaš, si čisto bolano? Vidi se da vsako tehnično stvar serješ z dvema stavkoma teorije na hitro prebrane na googlu,, v življenju moarš bit pa tele, ki ne zan niti žarnice zamenjat, to res pokažeš vedno, žal.

Zato pa rabi večjo pumpo, da bo ustvaril podtlak 2+ bar. Aveš to je principuelno obratno kakor ne moreš gume od avta napumpat na 2 bara z ročno pumpo za bicikl, biciklovo pa lahko.[/quote]
Vakuum je lahko samo 0 bar. Če je atmosferski tlak 1 bar, ga lahko sprazniš samo na 0bar. Fizika ne pozna kredita, kot naše banke, ki gredo lahko v minus.[/quote]

Zato pa pumpa potegne vodo… …ali se banke dokapitalizirajo…

Človek, kolikor sem jaz v lajfu tekočin prepumpala jih ti videl prepumpanih nikoli ne boš. In to tudi brez pump, tudi na tlak iz kamionskega auspuha… Tvoj ata je v vrsti stal na pumpah, ti si pri mamici cuzal, jaz sem pa na veliko švercala, tudi po 3 fure po 24 sodov na dan, pa makar je blo treba v Delnice sred noči nabavit. Tak da, za svet te bom vpršala kar se tiče računalnikov…[/quote]
Kake pa imaš, si čisto bolano? Vidi se da vsako tehnično stvar serješ z dvema stavkoma teorije na hitro prebrane na googlu,, v življenju moarš bit pa tele, ki ne zan niti žarnice zamenjat, to res pokažeš vedno, žal.[/quote]

Jaz ti sam kosti mečem, ker nisi sposoben argumentirano debatirat o predmetu debate, pa se znašaš nad debaterji osebno. Pizdek pač…


Kake pa imaš, si čisto bolano? Vidi se da vsako tehnično stvar serješ z dvema stavkoma teorije na hitro prebrane na googlu,, v življenju moarš bit pa tele, ki ne zan niti žarnice zamenjat, to res pokažeš vedno, žal.[/quote]

Jaz ti sam kosti mečem, ker nisi sposoben argumentirano debatirat o predmetu debate, pa se znašaš nad debaterji osebno. Pizdek pač…[/quote]
Ti nič ne mečeš, ti znoriš kadar ni po tvoje, ker si moten. Vem kake si sral o žaganju in košnji in še čem, pa se vidi da se resnega dela nisi nikoli v življenju dotaknilo.

Avtor pač naj proba, če pa ne bo šlo, pa naj po praznikih stopi do vodovodarja, ki se razume in bo videl v čem je težava ali res pumpa ni ustrezna li gre za kaj drugega.

Jaz ti sam kosti mečem, ker nisi sposoben argumentirano debatirat o predmetu debate, pa se znašaš nad debaterji osebno. Pizdek pač…[/quote]
Ti nič ne mečeš, ti znoriš kadar ni po tvoje, ker si moten. Vem kake si sral o žaganju in košnji in še čem, pa se vidi da se resnega dela nisi nikoli v življenju dotaknilo.

Avtor pač naj proba, če pa ne bo šlo, pa naj po praznikih stopi do vodovodarja, ki se razume in bo videl v čem je težava ali res pumpa ni ustrezna li gre za kaj drugega.[/quote]

Ljudje imamo popolmoma različne watle bivanja. To je spet in ničkolikokrat lepo razvidno tudi v temi o klopci nad bledom. Zame je Ojstrica gora v kamiško savinjskih alpah, za nekoga pa kuceljček nad Bledom. Ampak glej; vsakomur po njegovih zmožnostih… Tako je tudi v tehničnih zadevah, eni pač niste sposobni doumet niti okolja v katerem se problem rešuje.


Ti nič ne mečeš, ti znoriš kadar ni po tvoje, ker si moten. Vem kake si sral o žaganju in košnji in še čem, pa se vidi da se resnega dela nisi nikoli v življenju dotaknilo.

Avtor pač naj proba, če pa ne bo šlo, pa naj po praznikih stopi do vodovodarja, ki se razume in bo videl v čem je težava ali res pumpa ni ustrezna li gre za kaj drugega.[/quote]

Ljudje imamo popolmoma različne watle bivanja. To je spet in ničkolikokrat lepo razvidno tudi v temi o klopci nad bledom. Zame je Ojstrica gora v kamiško savinjskih alpah, za nekoga pa kuceljček nad Bledom. Ampak glej; vsakomur po njegovih zmožnostih… Tako je tudi v tehničnih zadevah, eni pač niste sposobni doumet niti okolja v katerem se problem rešuje.[/quote]
Vem vem, že videno, ti še sam sebe ne razumeš, te pa “razumejo” recimo kje na psihiatriji in ti prikimavajo, preden ti dajo injekcijo. 🙂 Sem imel enega sodelavca čisti ti, ga živ bog ni zastopil in vprašanje, če je sam sebe, nalagal pa skoz, učinka pri delu in sposobnosti pa seveda nikjer, ker je vse po svoje razumel, le prazen gobec v tri dni.:-)

New Report

Close