Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rojstni dan brez otrok

Rojstni dan brez otrok

Očitno so imeli tvoji starši drugačno kmečko pameti kot moji, ki so me ob vseh pasjih procesijah puščali doma. In sem jim bila globoko hvaležna. Družinske zadeve so eno, ampak ti pelješ otroke tudi na službene piknike, k sodelavcem, prijateljem, povsod, tudi kamor niso povabljeni? Ne vem, če ni s tvojo kmečko pametjo nekaj narobe. Ker to si napisala. NA VSE OSTALE ZADEVE[/quote]

Naši službeni pikniki so družinski, ne moreš verjet za družinske člane celo naredijo posebej vabila in naša grda direktorica celo najame kakega atraktivnega animatorja za kako uro.
Na poslovne večerje in kosila grem z timom iz službe, s sodelavci se veliko družimo tudi tako in vsi imamo vedno zraven otroke, zadnjič smo bili na bowlingu ti rečem zabave še pa še.
Odrasla oseba z minimumom čustvene inteligence razume, zapis, ostali pa ne.[/quote]

Se pravi, da ni dogodka v tvojem življenju, ki ne bi bil tako ali drugače povezan z otroki? Nimaš nobene prijateljice? Nobene želje, da bi kdaj čvekala še o čem drugem kot o materinstvu? In ti meni o čustveni inteligenci? Ko si obdana samo z ljudmi, ki te po defoultu morajo imeti radi? :))) Potem pa tema? Nimaš življenja izven družine, kot ženska?

Pa kaj tebe briga kdaj jaz naredim piknik?? Ne, ni piknik čez cel dan, ampak se začne recimo ob 17h. Sicer pa nobenega ne silim, da pride. Pač zavrneš povabilo in greš s svojim sončkom v živalski vrt.

OMG, a otroci nimajo očeta?? Ko moj fant priredi piknik za kolege nikoli nobeden ne privleče s sabo otrok, še manj pa svojo partnerko. A moški pa lahko razumejo komu je praznovanje namenjeno? Če pa je vabljena ženska pa je po tvoje to a priori vabilo za celotno družino.[/quote]

Samo to je pa čisto res. Moški s sabo otrok nikoli ne pripeljejo, žene tud ne (razen, če je izrecno rečeno, da se jih pripelje) ženske pa v večini primerov. Hm? jaz bi rekla, da imajo tule težave le ženske … same s sabo.

eno je, če imaš piknik, večerjo, druženje, s par prijateljicami, drugo pa je zabava in si ne predstavljam, da bi bil fant povabljen na okroglo obletnico, jaz zraven kot njegova partnerka pa ne. Njegovi prijatelji so moji prijatelji in obratno.

In zakaj za vraga imaš take prijatelje in ne le to, zakaj jih vabiš?

Mi na kraj pameti ne pride, da vabim nekoga, s katerim imam iz preteklosti slabe izkušnje.
Kaj ti ni jasno?
Povabi tiste, ki te upoštevajo in pač, ki ti pašejo!
Mislim kje si eni delate probleme, pa saj ni čudno no!

Jim povem vsako leto, ampak do nalsenjega leta zgleda že “pozabijo”.[/quote]

po moje imaš bolj težavo, za sebe se postavit in jasno povedat kaj želiš … in to sedaj, od lani so verjetno res že pozabile, ampak to jim moraš letos povedat in to jasno – draga a/ž, želim, da prideš letos sama, ker bomo praznovale samo prijateljice med seboj, brez družin … in ja, tudi ženske lahko pridejo na zabave brez otrok, iz lastnih izkušenj – je izvedljivo, če je tako želeno…

Smiliš se mi. A ko bosta šla s fantom narazen, pa boš ostala brez prijateljev?

Ma to, kdaj je piknik, je bistvenega pomena! Če bi bila jaz povabljena na piknik, ki se začne že dopoldne, bi sklepala, da je družinski, za več generacij, ipd.

Če bi bila povabljena na piknik ob 17h, bi pa pomislila, da se bo v glavnem dogajal zvečer in da verjetno ni mišljeno, da pripeljem s sabo otroke.

V vsakem primeru bi pa ravnala glede na POVABILO. Če ti lastnim prijateljicam ne znaš povedati, da so povabljene samo one, je to tvoj problem, ne njihov. In s tem mislim povedati vnaprej za letošnji piknik, torej ko jih povabiš na letošnji piknik. Ne pa da jim poveš na koncu piknika za naslednje leto. Kje pa piše, da si ne boš do takrat že celo sama premislila?

Nauči se komunicirati, pa bo.

Absolutno fantastična si! Ti želiš piknik, na katerem boš ti s frendicami dogajala, ker že dolgo nisi. Mislim, da bi tvoje povabljenke res morale razumeti, da ti ni do tega, da igraš bejbisiterko njihovim otrokom in animatorko njihovim možem. Jaz te razumem, zakaj te pa te dečve ne razumejo, mi pa ni jasno. Moram še malo premisliti, kaj bi jaz naredila na tvojem mestu. Uživaj v piknikiranju!

Smiliš se mi. A ko bosta šla s fantom narazen, pa boš ostala brez prijateljev?[/quote]
a ti kaj logično razmišljaš? Zakaj le bi ona ostala brez prijateljev, saj jih ni zapostavljala in nikogar izključevala.
Če bo kdo ostal brez prijateljev si to ti, ki jih iključuješ in nisi sposobna sprejeti njihovih partnerjev, otrok – novih ljudi v svoj krog poznanstev. Če kdo torej, boš ti ostala brez prijatelejv, ker kaj misliš,d a bo ena prijateljica še družila se steboj kot prijateljico, če se ti želiš izogibati njene družine in njenih najbližjih.

Eno je, da sio stare prijateljice privoščijo sem in tja dogovorno odklop zase kot v spomin na stare čase druženja, da pa na zabavo za rojstni dan ne sprejmeš cele družine in želiš,da družine pustijo doma… to je pa mimo in za moje pojme nespoštljivo do njihovih družin.
Res moraš biti zategla, da nisi sposobna spoznavanja in sprejemanja novih ljudi v svoj krog druženja.

Smiliš se mi. A ko bosta šla s fantom narazen, pa boš ostala brez prijateljev?[/quote]
a ti kaj logično razmišljaš? Zakaj le bi ona ostala brez prijateljev, saj jih ni zapostavljala in nikogar izključevala.
Če bo kdo ostal brez prijateljev si to ti, ki jih iključuješ in nisi sposobna sprejeti njihovih partnerjev, otrok – novih ljudi v svoj krog poznanstev. Če kdo torej, boš ti ostala brez prijatelejv, ker kaj misliš,d a bo ena prijateljica še družila se steboj kot prijateljico, če se ti želiš izogibati njene družine in njenih najbližjih.

Eno je, da sio stare prijateljice privoščijo sem in tja dogovorno odklop zase kot v spomin na stare čase druženja, da pa na zabavo za rojstni dan ne sprejmeš cele družine in želiš,da družine pustijo doma… to je pa mimo in za moje pojme nespoštljivo do njihovih družin.
Res moraš biti zategla, da nisi sposobna spoznavanja in sprejemanja novih ljudi v svoj krog druženja.[/quote]

Podpis pod tole. Se popolnoma strinjam.

Meni se pa vse skupaj, tudi poroke, zdi stvar bontona.

Na poroko in rojstnodnevne zabave naj pride tisti, ki je vabljen. Če mu vabilo ni povsem razumljivo, naj gostitelja dodatno vpraša.
Recimo moje prijateljice – imamo zelo pestro, od takih brez otrok in brez partnerja, do poročenih brez otrok do takih, ki imajo najstnike in takih s predšolskimi. Če ne vem točno, za kakšen žur je, pač vprašam: a mularija tudi pride? Če rečejo, da ne, potem pač ne vlečem otrok s seboj. Pa če je to magari piknik na otroškem igrišču!!!

V službi imamo prav tako ločene žurke samo za sodelavce in za cele družine in je to lepo napisano na vabilu. Smo imeli tudi žurke z vabilom za dve osebi in žurke izrecno za zaposlene.

Najboljša prijateljica je imela poroko brez otrok – z otroki je prišla samo ena prijateljica, ki ni ostala na ohceti, ampak je bila samo pri obredu. Nikomur ni bilo popolnoma nič čudno.

Kaj pa obraten primer – ko so otroci že malo večji in povabijo na svoj RD samo otroke, pa se zraven včasih nalimajo tudi starši? Po logiki nekaterih je to popolnoma okej. Vem, da so taki primeri, ker osebno poznam plus včasih kdo odpre takšno temo tukaj gor. Isti klinac je to, pa se razburjate.

sem jaz nehala praznovati. Preprosto ni šlo. Edina še nimam otrok (še manjka nekaj let do 30) in pol so bili skoz problemi. Če je bilo čez dan kako soboto so privlekle otroke, če sem naredila v petek ali soboto zvečer niso morale prit ker nimajo varstva ali pa mora otrok spat it, da se bomo en dan na kavici dobile raje. čeprav sem povedala da je ravno to namen, da ni otrok, jih je četrt kar pobezljalo, da ne maram otrok, da ni čudno da jih nimam in da oni izključno hodijo skupaj, ker so DRUŽINA. v glavnem dopizdlo mi je in sedaj sem samo z partnerjem in starši. in ne ni da ne maram otrok, ampak včasih želiš enkrat letno z prijatelji poklepetat v miru, kako igro zaigrat….itd. ne da ti skoz nekdo kriči na uho, se dere, nori, vsakio sekundo pogovora mami mami mami mami….vsaj enxrat letno no, sem rada brez.

Saj! Jaz imam otroke, pa verjemi, da neznansko uživam, ko lahko nekje v miru s frendami se odklopim od te vsakdanje vloge in debatiram o normalnih ženskih problemih! Meni je bilo prav fajn, ker jih takrat, ko sem jaz rodilo, večina sploh še ni imela otrok in ni bilo stalno samo o kakcih, papanju, flaškah, dudah, sesanju, korakci, čeveljci …

Dejstvo je, da te ignorirajo, ker jih tvoje mnenje ne briga. Pridejo k tebi vsako leto zato, da se cela družina naje in napije. Če bi jim rekla, da naj otroke in partnerje pustijo doma, bi ostale tudi one same. Ko boš to hotela na vsak način izvesti, boš ostala sama na svojem žuru.

Zakaj? Ker za imet tak babji žur, kjer bi se res stare frendice zbrale in se imele fajn, mora biti izpolnjen osnovni pogoj: biti morajo še naprej zelo dobre prijateljice in si želeti same preživeti večer s slavljenko. Tvoje “frendice” tega nočejo, ker se s teboj očitno nimajo kaj dosti pogovarjati oz. jim ne pomeniš veliko. Če jim prepoveš na svoj žur pripeljati familijo, bodo tudi one ostale doma. Zagotovo.

Po moje nakladaš, da se kar kadi. Če jasno povabiš samo prijateljice in prijatelje, si ne morem mislit, da potem pridejo cele familije.
Res pa je, da če vabiš na piknik sredi dneva, človek z otroci (in kupom obveznosti) pač razmisli ali bo tisti čas raje preživel z otrokom ali prijatelji.
Zvečer na pijačo pa bi verjetno prišli sami, a ne?

Ne praznuj rojstnih dnevov doma. Prijateljice povabi v gostilno, slaščičarno ali picerijo na pijačo, sladoled ali eno pico, tako se boste lahko v miru pogovarjale in nasmejale.

Organiziraj “Lady’s night”. Mogoče kakšen bowling ali obisk kina, samo večerjo in potem zakrožite še malo po mestu. Štartajte ob osmi uri zvečer.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Smiliš se mi. A ko bosta šla s fantom narazen, pa boš ostala brez prijateljev?[/quote]
a ti kaj logično razmišljaš? Zakaj le bi ona ostala brez prijateljev, saj jih ni zapostavljala in nikogar izključevala.
Če bo kdo ostal brez prijateljev si to ti, ki jih iključuješ in nisi sposobna sprejeti njihovih partnerjev, otrok – novih ljudi v svoj krog poznanstev. Če kdo torej, boš ti ostala brez prijatelejv, ker kaj misliš,d a bo ena prijateljica še družila se steboj kot prijateljico, če se ti želiš izogibati njene družine in njenih najbližjih.

Eno je, da sio stare prijateljice privoščijo sem in tja dogovorno odklop zase kot v spomin na stare čase druženja, da pa na zabavo za rojstni dan ne sprejmeš cele družine in želiš,da družine pustijo doma… to je pa mimo in za moje pojme nespoštljivo do njihovih družin.
Res moraš biti zategla, da nisi sposobna spoznavanja in sprejemanja novih ljudi v svoj krog druženja.[/quote]

Zakaj pa bi jaz morala gostiti celo tvojo družino?? Nespoštljivo od tebe je, da privlešeč poleg še 4 ljudi in pričakuješ, da bodo cel dan zastonj piknikirali. Jaz mam recimo na piknik povabljenih 5 prijateljic in če vsaka pripelje še partnerja in otroke je to potem kar naenkrat 20 ljudi. A vidiš razliko?? Zakaj sem jaz dolžna za svoj rojstni dan gostiti 20 ljudi?


a ti kaj logično razmišljaš? Zakaj le bi ona ostala brez prijateljev, saj jih ni zapostavljala in nikogar izključevala.
Če bo kdo ostal brez prijateljev si to ti, ki jih iključuješ in nisi sposobna sprejeti njihovih partnerjev, otrok – novih ljudi v svoj krog poznanstev. Če kdo torej, boš ti ostala brez prijatelejv, ker kaj misliš,d a bo ena prijateljica še družila se steboj kot prijateljico, če se ti želiš izogibati njene družine in njenih najbližjih.

Eno je, da sio stare prijateljice privoščijo sem in tja dogovorno odklop zase kot v spomin na stare čase druženja, da pa na zabavo za rojstni dan ne sprejmeš cele družine in želiš,da družine pustijo doma… to je pa mimo in za moje pojme nespoštljivo do njihovih družin.
Res moraš biti zategla, da nisi sposobna spoznavanja in sprejemanja novih ljudi v svoj krog druženja.[/quote]

Zakaj pa bi jaz morala gostiti celo tvojo družino?? Nespoštljivo od tebe je, da privlešeč poleg še 4 ljudi in pričakuješ, da bodo cel dan zastonj piknikirali. Jaz mam recimo na piknik povabljenih 5 prijateljic in če vsaka pripelje še partnerja in otroke je to potem kar naenkrat 20 ljudi. A vidiš razliko?? Zakaj sem jaz dolžna za svoj rojstni dan gostiti 20 ljudi?[/quote]

Meni se tvoj odnos do prijateljic ne zdi čist nič prijateljski. Pišeš, zakaj pa bi jaz morala gostit celo tvojo družino … privlečeš!!! še 4 ljudi … dolžna gostiti ….
Nič nisi dolžna, kot razumem povabiš prostovoljno. Še vedno sem mnenja, da če jasno in razločno rečeš, da vabiš samo prijateljico in ne družine, bo zelo nenavadno, če bodo vseeno vsi prišli. Vsaj meni na kraj pameti ne bi prišlo, da bi prišli vsi, če bi bila eksplicitno vabljena samo jaz. Edino, da pri meni lahko računaš, da ne boš imela stroškov (najverjetneje) niti z mano, ker če je npr. piknik v soboto ali nedeljo popoldne, bom jaz zdaj (dokler otroci ne gredo po svoje) raje z družino, kot s prijateljico. Če me boš pa povabila na pijačo in čvek al karkoli zvečer, bom pa prišla sama brez težav.
S prijatelji se občasno zmenimo za piknik in vedno so otroci zraven. Čeprav so dost različne starosti, se krasno zmenijo med sabo. Mi z njimi, razen tam nekje do 2. let nismo imeli veliko dela. Jih pa ne odganjamo od sebe, ker smo se pogosto tudi družinsko srečevali in se še. Tudi prijateljice brez otrok se po mojem videnju dobro počutijo in otroci jih imajo zelo radi (jim radi kaj povedo, razložijo, potem pa jih pustijo na miru). Se pa srečamo tudi zvečer, takrat pa sami brez otrok. Smo šle že v tujino za par dni same, brez otrok (tiste, ki jih imamo). tako da vse je stvar dogovora, razumevanja in sprejemanja (tudi otrok).
Glavni problem, ki ga pa ti imaš, se mi pa zdi, da enostavno ne preneseš, da niti za rojstni dan nisi v središču pozornosti. To pa zato, ker to enačiš s tem, da tisti dan, ne sme biti nobene motnje in mora bit vse po tvoje.

Še ena ki misli da se svet vrti okoli njenega sonca…. Lej kokoš….pravzaprav na tisti dan se vrti pozornost okoli nje, ker je ONA gostiteljica in ker ONA praznuje. Jasno? Resno dvomim, ker kokoši kot si ti to niso sposobne razumet s tistim zametkom od možgan in svojo sončad vlačijo povsod in jo tiščijo v ospredje. Ko jim pa kdo pove svoje so pa hudo začudeni kako niso vsi navdušeni nad njenimi sončki???!! Mislum halo pa kaj potem če je njen rd. ali poroka ali whatever, važni so sončki!!!! Kako vam to ni jasno no???? Nehajte se obnašat kot otroci in pustite da tuji sončki rulajo na vaši zabavi in da je pozornost na njih!!! Tekmuje pa ne z nikomer, se le sprašuje kako je možno da razni osebki vlačijo poleg sebe nekoga ki NI POVABLJEN in kako je možno da mislijo da se svet vrti izključno okoli njihovih sonc. Dokler si pojmov ne razjasniš pa ostani doma.

Še ena ki misli da se svet vrti okoli njenega sonca…. Lej kokoš….pravzaprav na tisti dan se vrti pozornost okoli nje, ker je ONA gostiteljica in ker ONA praznuje. Jasno? Resno dvomim, ker kokoši kot si ti to niso sposobne razumet s tistim zametkom od možgan in svojo sončad vlačijo povsod in jo tiščijo v ospredje. Ko jim pa kdo pove svoje so pa hudo začudeni kako niso vsi navdušeni nad njenimi sončki???!! Mislum halo pa kaj potem če je njen rd. ali poroka ali whatever, važni so sončki!!!! Kako vam to ni jasno no???? Nehajte se obnašat kot otroci in pustite da tuji sončki rulajo na vaši zabavi in da je pozornost na njih!!! Tekmuje pa ne z nikomer, se le sprašuje kako je možno da razni osebki vlačijo poleg sebe nekoga ki NI POVABLJEN in kako je možno da mislijo da se svet vrti izključno okoli njihovih sonc. Dokler si pojmov ne razjasniš pa ostani doma.[/quote]

Podpis. Ampak ne boš ji dopovedala. Kokoš je kokoš, pa jo obrni na rit ali na glavo, to je še zmeraj kokoš.

New Report

Close